Сайт районної газети "Вісті Хорольщини"

Стадіон

КУБОК ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З КЛАСИЧНОГО ЖИМУ ЛЕЖАЧИ


21 вересня в Диканьській ДЮСШ відбувся Відкритий Кубок Полтавської області з пауерліфтингу, жиму лежачи та класичного жиму лежачи.
Традиційно команду нашого краю представляли вихованці Хорольської ДЮСШ та спортивного клубу «Стимул», що працює при Хорольській гімназії. Команду склали 6 представників сильної статі.
Досить вдалим можна назвати виступ нашої збірної, що складалася з представників Хорольської гімназії та Хорольського агропромислового коледжу ПДАА. Зокрема, вже досвідчені юнаки Гудзь Станіслав та Іваньков Артем здобули перемоги в своїх вагових категоріях. Станіслав витиснув штангу 102,5 кг, а Артем - 112,5 кг (останню спробу на 117,5 кг, на жаль, судді Артему не зарахували). Студент ХАПК Клименко Владислав змагався в одній категорії з Станіславом та подолав штангу вагою 95 кг, що дало йому змогу піднятися на третю сходинку п’єдесталу. Учні Хорольської гімназії Чишко Максим та Святенко Дмитро вперше брали участь у змаганнях такого рівня і успішно склали дане випробування. Результат Максима – 70 кг і «бронза», а Дмитрові трішки не вистачило, щоб зачепитися за призове місце, 65 кг і четвертий результат.
Дана поїздка відбулася завдяки систематичній підтримці відділу освіти молоді та спорту Хорольської РДА та Хорольської ДЮСШ, за що спортсмени адресують слова вдячності керівництву цих установ.
Відділення пауерліфтингу запрошує учнівську молодь Хорольщини до систематичних занять даним видом спорту в тренажерний зал Хорольської гімназії абсолютно безкоштовно!


Змагалися працівники органів місцевого самоврядування


27 квітня у місті Лубни відбулась футбольна гра між командами Хорольського, Лубенського, Оржицького та Пирятинського районів. На зональних змаганнях свої команди представляли працівники органів місцевого самоврядування. За команду Хорольщини грали: Анатолій Рябухін (тренер), Юрій Лещенко, Анатолій Бондаренко, Владислав Жадан, Валерій Іщенко (капітан), Олександр Чумак, Ярослав Шеремет, Богдан Коваленко (воротар), Євген Солоденко, Микола Копайгора, Олег Ніжберський.
Гра була досить напруженою, захоплюючою і цікавою, зі спортивним запалом гравців, які демонстрували справжню майстерність та спортивні якості, та захватом емоційних вболівальників. Хорольська делегація футболістів завершила матчі з такими рахунками: 6:4 - виграла у гравців із Лубенського району, 6:3 - обіграла команду Пирятинського району, та 2:5 - поступилася гравцям із Оржицького району. Загалом команда хорольських самоврядовців достойно представила свій край та вийшла у фінальну частину змагань, які згодом відбудуться у місті Полтава.
Гравці команди хорольських представників органів місцевого самоврядування адресують слова вдячності голові Хорольської районної ради Вірі Анатоліївні Мартюк за сприяння в організації поїздки футбольної команди.
Така товариська зустріч організована для налагодження більш тісних стосунків між працівниками місцевого самоврядування різних районів з метою підтримки спортивного руху, розвитку фізичного виховання та пропагування здорового способу життя. Напружена боротьба за перемогу викликала у глядачів позитивні емоції та задоволення, а також в черговий раз засвідчила про дружбу і товаришування між районами.


Сила і честь козацького двобою


В салоні автобуса було затишно і комфортно. Рівний одноманітний гул двигуна заколисував пасажирів. Вадим прихилився головою до скла і занурився у сон. Позаду був напружений робочий день. Вадим заморився. Зараз у автобусі він може трохи подрімати, щоб бодай якось відновитися перед тренуванням. Дороги у Вадима Чайковського рівно 40 хвилин. Хорольський автобус приїде у Лубни о 18.00 год. Молодому, сильному організму того часу вистачить, щоб відпочити. Вадим працює на механічному заводі, а тренуватися їздить у Лубни. Два рази на тиждень одразу після робочої зміни хлопець біжить на автостанцію. Звідти-автобусом у Лубни. Там 3-4 години тренування. Додому добирається по різному. Виходить на трасу, чекає попутного транспорту. Історія Вадима Чайковського - це історія людини, котра знайшла себе у спорті. А от із цього місця давайте про все по порядку.
Вадим Чайковський здобував професію у Кременчуці, вчився в інституті на інженера. Там, у Кременчуці`, сходив подивитися як тренуються спортсмени - борці. Побачене захопило юнака. Почав і сам займатися боротьбою. Сила, витривалість, вправність - риси, притаманні справжнім чоловікам, формуються саме на бійцівському килимі. Інститутські роки Вадима так зростили його із спортом, що на роботі в Хоролі, після закінчення вузу, наче чогось не вистачало.
Колектив механічного заводу привітно зустрів молодого працівника, мудрі наставники допомогли освоїти премудрості професії. Юнак тішився життям, якби не одне "але"… Але у Хоролі не було секції єдиноборств. Вадим сумував за спортивними тренуваннями. Деякі люди тільки й здатні, що пливти за течією. Вони покірно сприймають будь-які життєві обставини і мовчки скоряються їм. Наш Вадим до таких людей не належить. Природа наділила хлопця сильним, енергійним характером. А може то й не природа, а борцівський килим сформував людину, здатну покращувати світ.
Сидіти без спорту Вадим не збирався, тому почав збирати інформацію про спортивні секції Хоролу. Познайомився із Олександром Кузьмовичем Савіним. Почали тренуватися разом. Савін - досвідчений тренер і умови для занять у секції гарні. Але Вадимові не дуже підходили спаринг - партнери. О.К. Савін працює із дітьми. А Вадим шукав собі партнерів рівних і за досвідом, і за фізичними даними. Спробував їздити на тренування у Миргород. Дорога не зручна. Із Хоролу на тренування можна сяк-так дістатися. А от увечері додому повернутися - проблема. Вечірніх рейсів автобуса немає, попутну машину зустріти важко. Сталося так, як у пісні співають: "Хто хоче, той завжди знайде". Вадим зустрів у соціальних мережах інформацію про клуб змішаних єдиноборств "Січ" із Лубен. Назва клубу розшифровується: сила і честь. Керує цим клубом Василь Галич. Вадим Чайковський не барився: поїхав до Лубен знайомитися з Василем. З тих пір Вадим хорольський спортсмен двічі на тиждень поспішає на лубенський автобус, щоб не пропустити тренування.
Наш спортивний ентузіаст прагнув здобутків, перемог, вдосконалення майстерності, спілкування із спортсменами. Усе це він знайшов у "Січі". Час спливав швидко. Лубенський тренер оцінив наполегливість хорольського спортсмена.
- Послухай-но, Вадиме! - Звернувся Василь Васильович до свого хорольського товариша. А може давай спробуємо відкрити подібний клуб і в Хоролі. Я давно спостерігаю за тобою. Ти запросто міг би проводити тренування.
Пропозиція В.В. Галича запалила у Вадимовій душі заповітну мрію. Питання із приміщенням для тренувань допоміг вирішити директор Хорольської гімназії, депутат районної ради М.М. Копайгора. Керівник розуміє, що заняття спортом відволічуть молодь від вулиці, будуть корисними для юних. А Вадим з Василем вже думають над тим як зібрати хлопців і дівчат на перше тренування. На аркушах формату А-4 зробили рекламні оголошення. Вадим розвішував рекламу на зупинках, біля навчальних закладів. Вадим хвилювався, щоб на перше тренування прийшло більше людей. Мав приїхати тренер із Лубен, було б не зручно, якби ніхто не прийшов записуватися у секцію. Вадим прийшов у спортзал завчасно. Там уже зібралося зо три десятки молодих людей. Тривога від серця відлягла. Люди на запрошення відгукнулися. Насилу всі у залі помістилися.
Спочатку із хорольським старшокласниками і студентами займався лубенський тренер. Вадим же їздив на курси інструкторів, вчився організовувати і проводити спортивні заняття. Одне діло виходити на бій із супротивником, а зовсім інше - готувати спортсменів. Коли до діла стаєш із охотою, то рухається воно жвавенько. Вже за півроку Вадим Чайковський мав документ, що засвідчував його тренерську кваліфікацію. Проблем із бажаючими навчитися техніці єдиноборств не було. Зате постали інші проблеми: матеріальні. Для тренування потрібні спеціальні боксерські груші, особливі килими (вони звуться татамі). Спеціальне захисне спорядження у спортсменів: шоломи, перчатки, капи. Грошей на придбання боксерських груш дав В.В. Галич. Одна біля двох тисяч гривень коштує. Купили парочку, придбали шоломи.
Вадим з дитинства не дуже розкошував. Копієчка з копієчкою важко сходилися. Тому розуміє, що деяким спортсменам купити для себе індивідуальне спорядження складно. Не в кожного сімейні статки дозволяють робити такі покупки. Тому й прагне, щоб усе необхідне спортивне обладнання було на тренувальній базі. Прийшов спортсмен, покористувався, після тренування акуратно склав і передав іншому члену команди.
Трохи легше стало борцям, коли про їхні тренування дізналися на механічному заводі. В спортзал на тренування ходять і працівники підприємства, і їхні діти. Голова профспілкового комітету Ірина Філь порадилася з Михайлом Івановичем Міщенком і вирішила підтримати спортсменів-ентузіастів. Профком заводу закупив для них шоломів (а за один треба віддати тисячу гривень), падів (вони удвічі дорожчі), перчаток. "Щоб матеріальні негаразди не відштовхнули дітей від спорту", - так керівництво ПАТ "Хорольський мехзавод" пояснює свою політику.
Життя виправдовує таку лінію поведінки. У 2014 році у секцію прийшов Валєра Козачок. Тоді хлопчик був першокурсником агропромколеджу. Спорту не цурався, полюбляв футбол. Одного разу на вході у навчальний корпус прочитав оголошення про секцію змішаних єдиноборств. "Спробую," - подумав Валерій і пішов на тренування. Загітував із собою ще й друга Володю Манюненка. Бігали, розтягувалися, виробляли правильний крок, вчилися як треба дихати, утримувати баланс тіла. Пізніше почали відпрацьовувати удар "двієчку". Наступив момент, коли Валерію знадобилося спортивне спорядження. У 2014 році секція тільки зароджувалася, спортивного майна ще не назбирала. Прийшов час купівлі, прийшла біда. Валєра - сирота. Живе у татових батьків. Дідусь і бабуся -хлопчикові опікуни. Ми вже казали, що шолом середньої якості коштує тисячу гривень. А тепер уявіть, що таке двом пенсіонерам, на руках яких зростає вже дорослий онук, віднайти у сімейному бюджеті тисячу. Валерій стискає губи, може, щоб приховати зрадливу сльозу, на секунду замовкає, а потім, вгамовує емоції і розказує: "Попросив у бабусі грошей, а вона розплакалася. Плакала, жаліла мене, а гроші давала. А потім я перестав у стареньких просити. Почав сусідам за гроші допомагати, працював на дровах. За день КАМАЗа завантажимо, нам по 200 гривень дають. Інколи у друзів позичав, а потім після заробітків віддавав борг".
Свою першу медаль Валерій Козачок привіз із обласних змагань. Срібло. Коли її вручали, хлопцеві було приємно, тренер хвалив. Юний переможець із усіх ніг летів додому, ніс звістку про свій тріумф. Бабуся Ліда Петрівна обнімала, цілувала онука - переможця. А дідусь Іван Іванович потиснув руку і сказав: "Так тримати". Тепер усіх нагород Валерія й не зрахувати: кубки й медалі прикрашають хлоп`ячу кімнату. І тільки він знає ціну кожному своєму трофеєві. На килимі важлива не тільки техніка. Треба думати, аналізувати дії протилежної сторони, розрахувати свої сили. Валерій знає, що удар коліном забирає у спортсмена багато сили, хоча й приносить спортсменові чимало балів. Точний удар у голову з ноги - найвартісніші. За нього суддя нараховує спортсменові аж 4 очки. Але він протяжний у часі, противник має змогу відреагувати, ухилитися від такого удару. Під час бою у спортсмена набрякають від навантаження м`язи. Руки стають ватними, удар втрачає силу, якщо працювати на килимі тільки руками. Треба вміти комбінувати удари руками, ногами. Класичний варіант ведення бою: два удари в область голови. Противник піднімає лікті для захисту і оголює ребра, появляється можливість наносити удар. Ділиться із друзями досвідом Василь Галич - молодший. Вчить як виманювати супротивника під удар.
Свіжі в пам`яті у Валерія останні змагання з козацького двобою на кубок Хорольщини. До фіналу дійшло 3 спортсмени. Усі - треновані, сильні. Валєра ж мріяв тільки про перемогу. Дуже хотів, але сумнівався. Старався перемогти за очками. Двох суперників В. Козачок переміг достроково. Між боями відпочивав, заспокоювався, згадував дівчину, котрій симпатизує. У фіналі хлопець мав вийти на бій із супротивником важчим від нього і більш технічним. На килимі економив сили, цілився, розраховував відстань до конкурента. Третій раунд фінального бою приніс Валерію Козачку перемогу у турнірі. Кубок Хорольщини із козацького двобою став його.
Таких спортсменів як Валерій Козачок у хорольській секції клубу змішаних єдиноборств "СІЧ"багато. Скоро у них буде дипломований тренер. Вадим Чайковський, попрацювавши на механічному заводі, отримав можливість навчатися заочно у Харківському інституті. Є можливість заплатити і за дорогу, і за квартиру. Ступінь бакалавра Вадим уже здобув. Залишається закінчити п`ятий курс і диплом тренера у нього в руках. А це означає, що спорт у районі, завдяки таким ентузіастам та при підтримці небайдужих людей, процвітатиме і надалі.


Хорольських кікбоксерів зараховано до збірної України


Початок нового року приніс спортсменам відділення кікбоксингу, Хорольської дитячо-юнацької спортивної школи, подарунок. Наших хорольських кікбоксерів зараховано в збірну України, для участі у змаганнях за Кубок Світу 2018 з кемпо-карате, які будуть проходити на початку березня в Угорщині.
Наші юні спортсмени під керівництвом свого тренера - наставника О.К. Савіна розпочали свої нелегкі тренування, бо тільки наполеглива праця приносить успіх та задоволення.
До збірної України потрапило троє Хорольських юнаків. Це Дрозд Сергій - учень 9 класу Штомпелівської ЗОШ, який до зарахування у збірну України був дворазовим чемпіоном світу з кемпо-карате, що проходив в Україні, у місті Харків. Сергій багаторазовий чемпіон України, та є кандидатом у майстри спорту з кікбоксингу.
Крат Максим - навчається в Хорольському агропромисловому коледжі на І курсі, та є дворазовим Чемпіоном Світу, завоювавши звання кандидат у майстри спорту з кемпо-карате. Крім цього Максим є кандидатом у майстри спорту та багаторазовим Чемпіоном України з кікбоксингу, ММА, тайського боксу.
Брижко Віктор - учень 8-го класу Покровськобагачанської ЗОСШ. Був дворазовим призером на Чемпіонаті Світу з кемпо-карате. Віктор є багаторазовим чемпіоном України з кікбоксингу.
Як ми бачимо, що не тільки спортсмени великих міст України можуть потрапити до збірної, але маленькі міста та села також мають своїх талановитих, цілеспрямованих, наполегливих хлопців.
У відділенні кікбоксингу Хорольської ДЮСШ займаються дві молодші групи: І рік навчання 22 дітей, ІІ рік навчання - 18 дітей, та одна базова - 15 дітей - які постійно беруть участь у таких змаганнях, як кемпо-карате, кікбоксинг, ММА, тайський бокс, бокс.
Різносторонні напрямки в єдиноборствах розвиває заслужений тренер Савін Олександр Кузьмич, який є офіційним представником кемпо-карате та кобу-до в Полтавській області та віце-президент Полтавської області з кікбоксингу ВТКА.
Свої навики та настанови Савін О.К. передає спортсменам та вкладає в кожну дитину частину своєї душі. Перспектива росту Хорольських кікбоксерів зростає з кожним тренуванням.
Також, не забуваємо про батьків, які співпрацюють із тренером та протягом багатьох років возять дітей до спортивної школи на тренування із сіл, таких як: Штомпелівка, Покровська Багачка, Настасівка, Клепачі, Вишняки.
Хотілось, щоб звернули увагу на спортсменів, які потрапили до Збірної України та будуть їхати на Кубок Світу в Угорщину, не тільки тренер та батьки, але й люди, які можуть сприяти цій подорожі.
Адже ці талановиті діти - є майбутнім нашої Держави.

Наталія ДРОЗД, голова батьківського комітету


ЧЕМПІОНАТ ОБЛАСТІ З ЖИМУ ШТАГИ


У Диканській спортивній школі відбувся Чемпіонат Полтавської області з класичного жиму штанги. Участь у змаганнях приймала і команда юнаків та дівчат Хорольської ДЮСШ. Гідно виступили серед дівчат торішня випускниця Хорольської гімназії, а нині студентка одного із київських вишів Бутенко Ліана, котра в категорії до 57 кг посіла 3-є місце. Зубченко Мирослава в категорії до 63 кг, поступилася вихованці полтавського пауерліфтингу та посіла 2-е місце.
Серед юнаків в категорії до 83 кг, за звання чемпіона змагалися полтавчанин та учень 10 класу Хорольської гімназії Гудзь Станіслав. В напружений боротьбі Станіслав поступився та посів почесне 2-е місце. В категорії до 94 кг наш Іваньков Артем витиснув штангу 112.5 кг і довів, що йому немає рівних серед юнаків даної категорії на Полтавщині. "Золото" та звання чемпіона області за Артемом.
Всі вихованці тренуються у відділенні пауерліфтингу Хорольської ДЮСШ.


Перше місце із гирьового спорту


Наприкінці 2017 року в селищі Хомутець відбулися змагання обласної першості з гирьового спорту серед вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації.
Всього в змаганнях взяло участь чотири навчальних заклади, а саме: Хомутецький ветеринарно-зоотехнічний технікум; Миргородський художньо-промисловий коледж; Лохвицький технологічний технікум ПДАА; Хорольський агропромисловий коледж ПДАА.
Змагання проводились згідно діючих правил союзу гирьового спорту України.
У вагових категоріях: юнаки-63 кг, 68кг, 78кг, 85кг, 95кг, 95+кг (вага гир 24 кг); дівчата-абсолютна вагова категорія (вага гир 16кг); юнаки змагалися в двоєборстві (поштовх+ривок), дівчата в ривку.
Команді призові місця розподілилися наступним чином: ІІІ місце - Миргородський художньо-промисловий коледж; ІІ місце - Лохвицький технологічний технікум ПДАА; І місце з однаковою кількістю балів поділили між собою Хорольський агропромисловий коледж ПДАА, та господарі змагань - Хомутецький ветеринарно-зоотехнічний технікум, Збірну команду ХАПК ПДАА представляли студенти навчальних груп: Данильченко Віталій група А-31; Глушко Костянтин група М-24; Колінько Едуард група Ф-41; Левін Олексій група Г-31
Усі учасники команди ХАПК ПДАА у своїх вагових категоріях зайняли перші місця.


фінальний матч із футболу


У неділю 29 жовтня 2017 року на стадіоні "Зоря" в м.Хорол відбувся фінальний матч розіграшу Осіннього кубку "Золотий колос" Хорольського району з футболу 2017 року, в якому зустрічалися ФК "Відродження" Петракіївка - ФК "Україна" Штомпелівка.
Матч був справді гідний фіналу, обидві команди виставили свої оптимальні склади й показали цікаву та безкомпромісну гру. У цілому матч пройшов у рівній боротьбі й був не особливо багатим на гольові моменти. У першому таймі гостріше в атаці діяли штомпелівчани, але голкіпер ФК "Відродження" двічі рятував свою команду від забитого м'яча. На початку другого тайму гравець ФК "Україна" Шевченко Олег, скориставшись навісом з правого флангу, метрів з чотирьох, головою розстріляв сітку за спиною Потерайла Олександра, в якого не було ніяких шансів. Але радість гравців зі Штомпелівки була не довгою, буквально відразу, розігравши м'яч із центру поля, ФК "Відродження" зусиллями Тритяка Владислава, який підключився до атаки з правого флангу й увірвався до штрафного майданчику суперника, сильним ударом у ближній кут воріт зробив рахунок рівним - 1:1. До кінця другого тайму ще залишалося грати більше, ніж півгодини... Стовідсотковий момент у середині тайму не використав темношкірий легіонер петракіївчан, не влучивши у ворота з "вбивчої" позиції. Нападник ФК "Відродження" Жалдак В'ячеслав, який сьогодні майже весь матч діяв на позиції відтягнутого нападника, після навісу зі стандарту теж мав гарний момент, але головою пробив вище воріт. Натомість, суперники теж мали моменти відзначитися, зокрема, Кравченко Владислав після сольного проходу, обігравши кількох суперників влучив у поперечину. Але забитих м'ячів до кінця тайму, глядачі так і не побачили. Отож, при нічийному результаті, по регламенту призначається два додаткові тайми по 15 хвилин. Перший овертайм пройшов у рівній боротьбі, й здавалося, що команди не хочуть ризикувати й просто дограють до серії післяматчевих пенальті. На початку другого овертайму травмував плече голкіпер ФК "Україна" Кириленко Сергій, напрошувалася заміна, але він мужньо діграв матч до кінця. І чи цей фактор подіяв на гравців штомпелівчан чи ні, але в кінці додаткового часу, вони почали грати більш активно, намагаючись притиснути суперника до воріт, створюючи гольові моменти - Денисов Анатолій після розіграшу штрафного удару влучив прямо у голкіпера, а вже в додатковий час другого овертайму Богомаз Едуард зі штрафного пробив над правою дев'яткою. Матч так і завершився в нічию 1:1. У серії післяматчевих пенальті влучнішими були петракіївчани перемігши 3:1. Богомаз Едуард єдиний з ФК "Україна", хто реалізував свою спробу, натомість не реалізували пенальті відразу три його товариша по команді: Радько Іван(вище), Кравченко Владислав(воротар) і Шевченко Олег(повз ворота). У ФК "Відродження", навпаки, три гравці відзначилися результативними ударами: Жалдак Станіслав, Солоденко Євгеній і Квачко Віталій. Складний удар Сальніка Олександра в чудовому стрибку парирував Кириленко Сергій.
Хотілося б подякувати суддівській бригаді, яка обслуговувала цей матч, у складі: Коряка Юрія, Журавля Олександра та Кiльдєєва Олега за доволі кваліфіковане суддівство!
ФК"Відродження" Петракіївка - ФК"Україна" Штомпелівка 1:1(по пен. 3:1). Голи: Тритяк В.,58 - Шевченко О.,57
Вітаємо ФК "Відродження" Петракіївка із завоюванням Осіннього кубку "Золотий колос" Хорольського району з футболу 2017 року!!!

Богдан КОВАЛЕНКО


Осінній кубок із футболу


В неділю, 15 жовтня 2017 року, відбулися перші півфінальні матчі Осіннього кубку Хорольського району з футболу 2017 року.
В Штомпелівці місцева команда зустрічалася з гостями з ФК "Мусіївка". Перший тайм пройшов у доволі рівній боротьбі, але більше моментів відзначитися мали господарі - двічі, після виходів віч-на-віч з голкіпером, мусіївчан рятувала стійка воріт. Але, все таки, в середині 1-го тайму, на 24 хвилині, зусиллями Касаковського Ігоря, ФК "Україна" відкрила рахунок - 1:0. В кінці тайму дві чудові нагоди зрівняти рахунок не використали мусіївчани.
В другому таймі ФК "Мусіївка" намагалася тиснути, натомість штомпеляни гостро контратакували. Нагоди відзначитися були в обох команд, але матч, так і завершився мінімальною перемогою господарів. Зрозуміло, що через тиждень все вирішиться в Мусіївці в матчі-відповіді.
В іншому півфіналі в Хвощівці, діючі чотириразові чемпіони Хорольського району з футболу, ФК "Відродження" приймали ФК "Еліта" з Ялосовецького. В першому таймі забитим м'ячем відзначився Жалдак В'ячеслав, але гості не опустили руки й на 35 хвилині здобули право на пробиття пенальті, який успішно реалізував Яйчун Володимир, зрівнявши рахунок в матчі. В другому таймі, зусиллями все того ж нападника господарів Жалдака В'ячеслава, який оформив дубль на 75 хвилині, ФК "Відродженню" вдалося здобути перемогу - 2:1.
ФК"Україна"-ФК"Мусіївка" 1:0 (Касаковський І., 24)
ФК"Відродження"-ФК"Еліта" 2:1 (Жалдак В.- 2 - Яйчун В., з пен.)
***
В неділю, 22 жовтня 2017 року, відбулися матчі-відповіді 1/2 фіналу розіграшу Осіннього кубку Хорольського району з футболу 2017 року.
В Ялосовецькому місцева команда зустрічалася з діючим чемпіоном Хорольського району з футболу ФК "Відродження" Петракіївка, які вдома в першому матчі здобули перемогу з рахунком 2:1. Гості "на класі" й в другому матчі здобули мінімальну перемогу, цього разу - 1:0, на 32 хвилині першого тайму голом відзначився Жалдак Станіслав.
В Мусіївці господарі поля після виїзної поразки в першому матчі 0:1, всіма силами намагалися здобути підсумкову перемогу й вийти до фіналу Осіннього кубку, мусіївчани весь матч намагалися тиснути на ворота Кириленка Сергія, який до речі, через травму плеча не дограв матч до кінця, замість нього місце в рамці воріт зайняв Литвиненко Юрій. Не зважаючи на те, що господарі поля намагалися грати першим номером, гості гостро контратакували, але воротар ФК "Мусіївки" Комар Олександр впевнено захищав ворота. Натомість, на 40 хвилині півзахисник господарів Мужчіль Антон, скориставшись помилкою на виході з воріт голкіпера виїзної команди, відправив м'яч в порожні ворота - 1:0.
Другий тайм проходив за тим же сценарієм, що й перший - господарі тиснули, а гості гостро "огризалися", після одного з моментів мусіївчан виручила хрестовина воріт. Натомість, головний арбітр матчу Волошин Олексій не вгледів явну гру рукою захисника штомпелівчан у власному штрафному майданчику.
Основний час матчу, так і закінчився - 1:0 на користь ФК "Мусіївка".
За регламентом, після нічийного результату по сумі двох матчів, команди грають 2 овертайми по 15 хвилин.
Мужчіль Антон, на початку другого овертайму, скориставшись виходом віч-на-віч з голкіпером гостей Литвиненком Юрієм, подвоїв рахунок в матчі - 2:0, і тепер вже по сумі двох матчів у фінал проходить ФК "Мусіївка". Мусіївчани понеслися "добивати" суперника, але були зловлені на контратаці і після флангового навісу Волошин Олександр злету "розстріляв" ворота господарів. Тепер, завдяки правилу виїзного голу, у фінал вже виходили штомпелівчани… До кінця додаткового часу ще залишалося 10 хвилин, але в деморалізованих господарів поля вже мало, що виходило, можна відзначити лише удар головою в падінні Супруненка Олександра, але відстань до воріт була дуже великою, й цей удар не був складним для голкіпера. На мою думку, не послідовно повів себе головний суддя матчу, показавши на 112 хвилині другу жовту картку нашому захиснику, який вдарив штрафний удар до свистка - за аналогічні порушення правил, навіть коли м'яч після свистка вибивався за лінію поля "подальше", картки не давалися, а арбітр порахував, що цьому гравцю за такий фол не місце на полі…
Чекаємо на цікавий фінал, в якому зустрінуться золотий і срібний призер розіграшу цьогорічного чемпіонату Хорольського району з футболу 2017 року.
Фінальний матч відбудеться 29 жовтня 2017 року, о 12.00 год., на Центральному стадіоні в м.Хорол.

Богдан КОВАЛЕНКО


ФК "Еліта" с. Ялосовецьке Переможець Турніру з Футболу, присвячений Дню м. Хорол


В суботу 23 Вересня 2017 року, в м. Хорол на стадіоні "Зоря", відбувся турнір з футболу присвячений 934-тому Дню народження м. Хорол. Організатор турніру Голова Громадської Організації ФК "Енергія" м. Хорол Олексенко Василь Іванович. Участь в турнірі приймало три команди Хорольського району і одна команда з м. Хорол а саме: ФК "Еліта" с. Ялосовецьке, "Стандарт" с. Березняки, "Зірка" с. Новоаврамівка і ФК "Енергія" м. Хорол. Турнір проходив у два етапи. На першому етапі команди згідно сліпого жеребу утворили дві пари: перша пара "Еліта"-"3ірка", гра між цими командами, закінчилась з рахункои 1:0 на користь команди ФК "Еліта" с. Ялосовецьке. Друга пара "Стандарт"-"Енергія", основний час гри між цими командами закінчився з рахунком 1:1 переможець цієї гри визначався у серії після матчевих пенальті і з рахунком 5:4 у після матчевих пенальті перемогла команда ФК "Енергія" м. Хорол. На другому етапі також утворилися дві пари в першій парі зустрілися команди, які поступилися на першому етапі. Ці команди зіграли в грі за третє місце а саме "Зірка"-"Стандарт", гра між цими командами закінчилась з рахунком 1:0 на користь команди "Зірка" с. Новоаврамівка, яка і зайняла третє місце на даному турнірі. Команда нагороджена кубком та грамотою за третє місце гравці команди нагороджені бронзовими медалями. У другій парі даного етапу зустрілися команди, які одержали перемоги на першому етапі ці команди зіграли у головній грі турніру тобто у фінальній грі, вони визначили, хто займе перше та друге місце в турнірі а саме "Еліта"-"Енергія". Гра між цими командами закінчилась із рахунком 2:0 на користь команди ФК "Еліта" с. Ялосовецьке, яка і стала переможцем даного турніру, команда нагороджена кубком та грамотою за перше місце. Гравці команди нагороджені золотими медалями. Друге місце турнірі зайняла команда ФК "Енергія" м. Хорол, команда нагороджена кубком та грамотою за друге місце гравці команди нагороджені срібними медалями. Організатор турніру Голова Громадської Організації ФК "Енергія" м. Хорол Олексенко Василь Іванович адресує найкращі слова всім футбольним командам та їх керівникам за те, що виявили бажання і прийняли участь у даному турнірі. А також щире "спасибі" арбітрам, які обслуговували матчі турніру, а саме: Волошину Олексію, Кільдєєву Олегу та Магденку Сергію.


Змагалися юнаки та дівчата на Кубок Хорольщини з міні-футболу


Минулого четверга, 7 вересня, у переддень відзначення професійного свята - Дня працівників фізичної культури та спорту, на території стадіону Хорольського агропромислового коледжу, майданчику зі штучним покриттям, відбулися змагання з міні-футболу. Юнаки та дівчата, учні загальноосвітніх навчальних закладів міста та району, виборювали першість і Кубок Хорольського району з міні-футболу серед юнаків та чоловіків до Дня фізичної культури та спорту.
Весело, захопливо, азартно проходили спортивні поєдинки на майданчику зі штучним покриттям. Чимало уболівальників, однокласників, дорослих - шанувальників футболу підтримували гравців. Тим більше, що цього дня за Кубок Хорольщини до Дня фізичної культури та спорту змагалися десять команд навчальних закладів міста та району. Серед них, учнівські футбольні команди із Ялосовецького та Вишняків, першої та третьої міських шкіл, Хорольської гімназії та навчально-виховного комплексу, Шишаків, Покровської Багачки, Штомпелівки та Петрівки. Судили їх захопливі поєдинки: Олександр Волошин, Олександр Кільдєєв, Віктор Калініченко, В'ячеслав Ващенко, Олександр Журавель.
Підсумовуючи змагання з міні-футболу, привітали і вручили Кубки та Почесні грамоти призерам та переможцю організатори і спонсори змагань: голова Хорольської райдержадміністрації Лариса Звірко, методист з виховної роботи відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Сергій Рубашка. А місця розділилися наступним чином. Почесне третє місце виборола команда Хорольської гімназії, друге - Штомпелівська ЗОШ І-ІІІ ст., перше і Кубок Хорольського району займе почесне місце на п'єдесталі слави у Хорольській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. № 1.
По закінченні змагань голова районного методичного об'єднання учителів фізкультури Олександр Журавель подякував за проведення захопливого спортивного свята організаторам і учасникам змагань, директорам навчальних закладів, тренерам спортивних команд.


відбувся турнір з футболу


24 серпня у смт. Семенівка відбувся турнір із футболу, присвячений Дню Незалежності України, на кубок Семенівської ОТГ, у якому приймали участь команди із трьох районів Полтавської області:
ФК "Білоцерківка" - Великобагачанський район;
ФК " Відродження" - Хорольський район;
ФК "Енергія" - Хорольський район;
ФК "Оболонь - Іванівка" - Семенівський район;
ФК "Зірка" - Хорольський район;
ФК "Веселий Поділ. Дослідне" - Семенівський район.
У фінальному матчі зустрілися команди Новоаврамівської ОТГ та Білоцерківки. Новоаврамівчани святкували перемогу з рахунком 0:0 (4:2) і здобули кубок Семенівської ОТГ. Вітаємо з перемогою і бажаємо подальших злетів і досягнень у спорті! Пишаємося нашими земляками.

Олег Гавриленко (Новоаврамівська ОТГ)


Кубок України з мотоболу у Вишняках


8-9 липня на мототреці "Нива" імені А.Г. Кіріяченка відбувалися змагання за участю чотирьох кращих команд України. Чемпіон і володар Кубка України 2016 року "Нива" перемогла "Дружбу" (с. Мачухи) - 4:1 і "Колос" (с. Стовбина Долина) - 8:1.
Лідер Чемпіонату "Восход" (м. Вознесенськ), який у першому колі переміг "Ниву" вдома, 2:1, виграв у "Колоса" - 8:1 та "Дружби" - 5:1. "Колос" поступився "Дружбі" - 0:3 і вперше з часів чемпіонатів Європи заповнений мототрек чекав вирішального матчу "Нива" - "Восход". Напруженість у грі збереглася до останньої хвилини. Глядачі з багатьох районів Полтавщини вітали кращих мотоболістів України, які відзначалися самовідданою майстерною грою.
Два голи кращого бомбардира турніру В'ячеслава Лазаренка і гол Олександра Ходосова з "Ниви" встановили остаточний рахунок - 2:1 на користь "Восхода", який і завоював Кубок України.
Цікаво, що майстер спорту Олександр Ходосов забив єдиний м'яч у Вознесенську в чемпіонаті України.
В рік 45-річчя "Ниви", на будівлі мототреку, було встановлено меморіальну дошку капітану команди, видатному бомбардиру і заслуженому тренеру України Анатолію Гавриловичу Кіріяченку. Вболівальники з Новосанжарського і Пирятинського районів І.Г. Шевченко і В.О. Ляшенко подарували "Ниві" мотобольні м'ячі, як вірні прихильники улюбленої команди, за яку вболівають з дитинства.
Учасників Кубка України вітали голови райдержадміністрації і райради Л.М. Звірко та В.А. Мартюк, заслужений працівник сільського господарства і генеральний спонсор змагань М.В. Стеценко, генеральний секретар Федерації мотоциклетного спорту України В.П. Якимчук, який і нагороджував спортсменів.
Учні Хорольської гімназії Олійник Богдан і Глова Костянтин порадували глядачів показовими гонками на картингах під керівництвом В.А. Глови, голови районної Федерації мотоциклетного спорту.
Змагання на Кубок України з мотоболу, започатковані 50 років тому, вдалися на славу.

Анатолій Дацко, коментатор змагань


Відкритий турнір Полтавщини із станової тяги


Нещодавно відбувся відкритий турнір Полтавщини із станової тяги, який проходив у м. Миргород. У ньому узяли участь близько п'ятдесяти спортсменів із Миргорода, Хорола, Полтави, Котельви, Нових Санжар та Попівки. Наш район на турнірі представляли шість спортсменів, які здобули наступні призові місця: Пилипчук Діана, вагова категорія до 57 кг, результат - 60 кг - 1 місце; Бутенко Ліана, вагова категорія до 52 кг, результат 87,5 кг - 1 місце; Зубченко Мирослава, вагова категорія до 63 кг, результат - 95 кг - 1 місце; Іваньков Артем, вагова категорія до 93 кг, результат 145 кг - 1 місце; Клименко Владислав, вагова категорія до 74 кг, результат 150 кг - 3 місце.
Вітаємо наших спортсменів, вихованців Хорольської дитячо-юнацької спортивної школи, які тренуються під керівництвом тренера-викладача Віталія Гайдая. Бажаємо й надалі їм вдалих виступів, яскравих і почесних перемог.


Перемоги "Ниви" Розпочався чемпіонат України з мотоболу


У Вознесенську "Восход" переміг "Колос" (с. Стовбина Долина)-7:2. А "Нива" у селі Мачухи провела непросту гру із командою "Дружба", бронзовим призером минулорічного чемпіонату, і перемогла 3:1. Сергій Пузик, Олександр Ходосов і Володимир Бойко відзначилися у вишняківської команди. У господарів, як завжди, дуже активним був Володимир Калінін.Відмінно захищав ворота "Ниви" кращий воротар України 2015 і 2016 років В`ячеслав Мусієнко.
Також із рахунком 3:1 здобув перемогу у Мачухах і срібний призер чемпіонатів України 2015 і 2016 років "Восход".
Любителі мотоболу особливо чекали відкриття чемпіонату у Вишняках, адже вперше у своїй 45-річній історії "Нива" розпочала сезон, як чемпіон і володар Кубка України.
І наші майстри мотоболу виправдали сподівання глядачів, які минулої неділі прийшли підтримати команду. Такої кількості вболівальників не було з часів чемпіонатів Європи у Вишняках!
Мотоболісти майстерною грою викликали захоплення глядачів, перемігши володаря Кубку України 2015 року "Колос" 6:0! Голи забили Сергій Пузик (3), Олександр Ходосов (2) і Віталій Бойко.
3-го червня 2017 року в Хоролі в районному будинку культури відбудеться вшанування мотоболістів, присвячене 45-річчю "Ниви". Початок о 13 годині, вхід вільний.
Наступна гра у Вишняках- 18 червня із командою "Поділля"( м. Камянець-Подільський).
А 8 і 9 липня на мототреку "Нива" ім. А. Г. Кирияченка Кубок України з мотоболу 2017 року. Побажаємо нових успіхів нашим мотоболістам у ювілейний рік!

Анатолій Дацко,
викладач Хорольського агропромислового коледжу Полтавської ДАА


ЗМАГАННЯ ІЗ ПАУЕРЛІФТИНГУ В ХОРОЛІ


28 квітня відбувся чемпіонат міста Хорол з пауерліфтингу серед міських навчальних закладів - Хорольської СШ №1, Хорольської гімназії, Хорольської ЗОШ №3, Хорольського агропром-коледжу ПДАА. Офіційним організатором змагань виступила ГО "Молодіжний парламент Хорольщини". Участь у силовому суперництві взяли близько 20 спортсменів, серед яких і хлопці, і дівчата. Спортсмени тренують м'язи у спортивному клубі "Стимул" під керівництвом тренера Хорольської ДЮСШ, викладача Хорольської гімназії Гайдай Віталія Олександровича.
РЕЗУЛЬТАТИ ЗМАГАНЬ:
Дівчата:
Вагова категорія 52 кг
1-місце Бутенко Ліана результат 192,5 кг;
2-місце Даценко Ілона результат 127,5 кг.
Вагова категорія 57 кг
1-місце Сапа Світлана результат 132,5 кг;
2-місце Даценко Іра результат 122,5 кг;
3-місце Пилипчук Діана результат 117,5 кг.
Вагова категорія 63 кг
1-місце Зубченко Мирослава результат 212,5 кг;
2-місце Олексенко Лілія результат 142,5 кг.
Юнаки
Вагова категорія 66 кг
1-місце Клименко Владислав результат 270 кг.
Вагова категорія 74 кг
1-місце Кліменко Владислав результат 382,5 кг;
2-місце Шарандак Андрій результат 307,5 кг;
3-місце Гудзь Станіслав результат 305 кг.
Вагова категорія 83 кг
1-місце Данильченко Віталій результат 405 кг;
2-місце Сауся Артем результат 340 кг;
3-місце Банний Максим результат 210 кг.
Вагова категорія 93 кг
1-місце Іваньков Артем результат 377,5 кг;
2-місце Кравченко Антон результат 295 кг.
Переможці й призери змагань отримали медалі та грамоти від відділу освіти, молоді та спорту Хорольської РДА (начальник Потерайло І.М.). Бажаємо нашим юним спортсменам подальших перемог!


Товариські змагання


Незадовго до дня Перемоги у Вишняківському будинку - інтернаті відбулися товариські змагання гри в доміно, шашки і шахи.
В емоційній грі в доміно перемогла пара Осичка Володимир Миколайович та Малюк Євген Володимирович.
Затято змагалися учасники гри в шашки, адже в цій грі брало участь більше підопічних. Зіграна остання партія, ось і переможець - Чечіт Олександр Володимирович.
В грі у шахи брали участь дві пари гравців. Я б сказав цього разу змагалися кращі з кращих. Зіграно кілька партій і визначився переможець у грі, де розум переважає над емоціями - це Іван Сильвестрович Бондар'єв.
Адміністрація інтернату нагородила переможців змагань грамотами.


Настільний теніс знову в моді


Минулого тижня на базі Лохвицького медичного училища пройшов турнір із настільного тенісу. На змагання з`їхалися команди із усіх коледжів, ліцеїв, училищ Полтавської області. Представлений був і Хорольський агропромколедж. До складу нашої команди увійшли три спортсмени. Бойовий тон хорольським тенісистам задавав майбутній фермер Станіслав Жигун. Юнак займається настільним тенісом із першого курсу. Зараз він вчиться на четвертому. Станіслав наполегливо працює на тренуваннях і дуже відповідально готується до змагань. У минулому році на обласних змаганнях він отримав срібну нагороду. А цього року С. Жигун зібрав усі сили і буквально вирвав золоту медаль. Він став кращим в області у особистій першості.
...Через рік Кристина Наумова отримає диплом економіста. А зараз вона студентка третього курсу. Дівчина гарно вчиться і знаходить час для спорту. У особистому заліку серед дівчат вона стала кращою в області. А от Дмитро Пугачов тільки починає шлях до здобуття професії механіка. Він - першокурсник. Це не завадило хлопцеві виграти першість у коледжі і здобути право виступати на обласних змаганнях. Попри те, що цього року у Дмитра відбувся спортивний дебют, він зробив вагомий внесок у командний залік.
Остаточний підрахунок результатів показав, що команда Хорольського агропромколеджу здобула 2 місце серед навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Полтавської області. Вітаємо тенісистів коледжу із заслуженим результатом, зичимо успіхів і перемог у майбутньому.

Ігор ФУРСОВ, викладач ХАПК


АНДРІЙ КРИВОШТА У СВОЇ 14 РОКІВ СТАВ КАНДИДАТОМ У МАЙСТРИ СПОРТУ


Хорольцеві Андрію Кривошті - лише чотирнадцять. Та вже половину свого життя він присвятив греко-римській боротьбі. Цим видом спорту хлопець серйозно займається під керівництвом відомого тренера Олега Олексійовича Лапушняка в секції, яка працює при Хорольській гімназії (директор - Микола Миколайович Копайгора). У гімназії Андрій і навчається. На його рахунку - багато спортивних перемог, про які свого часу неодноразово розповіда-лося у "Вістях Хорольщини". Однак він не зупиняється на досягнутому, в наполегливих тренуваннях відшліфовує свої навички і продовжує ставати чемпіоном та призером різнорівневих престижних змагань.
Ось і недавно хлопець брав участь у чемпіонаті Полтавщини з греко-римської боротьби серед чоловіків віком до 23 років. Виступаючи там у віковій категорії до 66 кілограмів, він провів п'ять поєдинків і в усіх їх вийшов переможцем. Далі, в боротьбі за перше місце, зустрівся на килимі з дуже сильним борцем, котрий, крім того, ще й був на вісім років старшим. Йому Андрій поступився. Все ж приємно, що на цих змаганнях Кривошта не лише зайняв другу сходинку на п'єдесталі пошани, а й виконав норматив кандидата в майстри спорту. Він нагороджений срібною медаллю та Грамотою управління в справах сімї, молоді та спорту облдержадміністрації.
Через два тижні Андрій блискуче підтвердив, що кандидатом у майстри спорту став невипадково. Адже на чемпіонаті Полтавської області серед кадетів віком до 17 років він знову виграв п'ять поєдинків. Причому в усіх п'яти випадках поклав суперників на лопатки.
Нових перемог тобі, Андрію!


ПЕРЕМОГА НА ЧЕМПІОНАТІ З ВОЛЕЙБОЛУ


У суботу, 11 лютого, у приміщенні спортзалу Хорольської гімназії відбувся фінал чемпіонату Хорольського району з волейболу серед чоловіків. У змаганнях брали участь вісім команд: с. Покровська Багачка, Хорольський агропромоледж, с. Хвощівка, с. Новачиха, с. Петрівка, м. Хорол, с. Мусіївка, с. Петракіївка. Організаторами змагань виступили відділ освіти, молоді та спорту Хорольської райдержадміністрації та Хорольська районна організація ВФСТ "Колос".
Вболівальники прийшли подивитися на волейбол - гру найсильніших команд району. Всі без виключення спортсмени викладалися на ігровому полі якнайкраще. І їм це вдалося - вони показали справді видовищну запеклу боротьбу. Змагання пройшли цікаво і дуже напружено.
У вирішальному поєдинку перемогу отримали гравці Хоролу, вони змогли здолати волейболістів із Мусіївки, які, відповідно, стали срібними призерами. Бронзу завоювали гравці Петракіївки.
Команди-переможці та призери змагань отримали кубки, медалі та грамоти. А нагороджували спортсменів директор дитячо-юнацької спортивної школи Тетяна Гордійченко та голова районної організації ВФСТ "Колос" Микола Мальченко. Крім цього кращим гравцем чемпіонату Хорольського району з волейболу серед чоловіків став хоролець Лисенко Андрій Сергійович, який отримав міні-кубок. Вітаємо переможців та призерів із чудовими досягненнями.


Вишняківська "Нива" - наша гордість!


За всю історію Хорольського району (з 1923 року) серед спортивних команд мотобольна "Нива" є найуспішнішою. А 2016 рік був особливим для наших мотоболістів, які стали чемпіонами і володарями "Кубка України".
17 грудня в Києві у федерації мотоциклетного спорту відбулося нагородження кращої мотобольної команди України. В національному транспортному університеті Кубок, медалі чемпіонів та дипломи вручив Генеральний секретар Федерації мотоспорту України Якимчук Василь Платонович. Мусієнку В`ячеславу, як і в минулому році вручено Кубок кращого воротаря. Найбільше м`ячів забив за сезон Пузик Сергій - 22. З них 6 - в Кубку України Бойко Володимир відзначився 13-а м`ячами. З них 6- в кубку. Олександр Ходосов забив 9 голів, Жиденко Юрій - 3, Бойко Віталій - 2. Вперше відзначився в чемпіонаті і наймолодший правець команди Безносик Станіслав. Також на високому рівні провів матчі воротар Лук`янець Роман.
Гравці "Ниви" взяли участь в чемпіонаті Європи в Нідерландах. У 2017 році наша "Нива" відзначатиме 45-річний ювілей. Побажаємо нових здобутків мотоболістам і всім, хто підтримує нашу улюблену команду.
На знімку, зліва направо: В`ячеслав Мусієнко, Віталій Бойко, Юрій Жиденко (капітан команди), Олександр Ходосов, Микола Кіріяченко (старший тренер), Сергій Пузик, Володимир Бойко (граючий тренер), Роман Лук`янець, Станіслав Безносик.

А. Дацко, викладач
Хорольського агропромколеджу Полтавської державної аграрної академії


Відбувся чемпіонат Хорольщини з пауерліфтингу - жиму штанги лежачи та тяги станової серед молоді


Минулої неділі, 26 грудня, на базі Хорольської гімназії відбулися змагання - відкритий чемпіонат Хорольського району з жиму штанги лежачи та тяги станової, класичного жиму лежачи та тяги станової серед юнаків та дівчат, юніорів, чоловіків та жінок. Його організатори, Хорольська дитячо-юнацька спортивна школа спільно з відділом освіти, молоді та спорту Хорольської райдержадміністрації потурбувавлися, щоб ці змагання пройшли скоординовано, азартно і видовищно. Взяли участь у відкритому чемпіонаті Хорольського району учасники із Лубен, Полтави, Котельви, Миргорода, Кременчука, Горішніх Плавнів і, звичайно ж, Хорола. Загалом спортсменів налічувалося понад п'ятдесят, які змагалися у сімдесят семи номінаціях.
Відкриваючи свято спорту, здорового способу життя, до присутніх звернувся заступник голови Хорольської районної ради Роман Гловацький. Він привітав учасників з початком змагань, які проводиться під егідою обласної федерації пауерліфтингу України. Зауважив, що на даний час вона є єдиною офіційною організацією, яку підтримує Національний спортивний комітет і Міністерство молоді та спорту України, і має визнання на міжнародній спортивній арені. І якщо учасники в подальшому будуть брати участь у змаганнях інших "федерацій" пауерліфтингу, вони будуть дискваліфіковані відповідно до дисциплінарного статуту федерації. Подякував, керівникам різних форм власності, хто активно підтримує змагання. Учасникам - добра, здоров'я, сили й витривалості, вдалих виступів і перемоги. Висловив найкращі побажання з нагоди наступаючого свята Нового року та Різдва Христового. Роман Миколайович озвучив і приємну новину. Нещодавно, у Полтаві, на обласних змаганнях з жиму лежачи Віталій Гайдай виборов перше місце серед чоловіків у ваговій категорії 83 кг й подолав власний встановлений рекорд - 200 кг, і в подальшому буде представляти область у чемпіонаті України. Привітала, побажала удачі, витривалості й перемоги кожному учаснику, хто взяв участь у відкритому чемпіонаті Хорольського району начальник відділу освіти, молоді та спорту Хорольської райдержадміністрації Ірина Потерайло.
Наступні кілька годин кожен з учасників, які представляли свої навчальні заклади чи спортивні клуби, показали гарні результати у піднятті ваги у різних вагових категоріях. Цього дня до помосту виходили як юнаки, так і дівчата, чоловіки і жінки. Для кожного з них ці змагання стали тим аматорським чи професійним кроком, який наближує їх до звання абсолютного переможця у своїх вагових категоріях.
Підсумовуючи проведений відкритий чемпіонат Хорольського району з жиму штанги лежачи та тяги станової, вручили почесні відзнаки переможцям і призерам змагань заступник голови Хорольської районної ради Роман Гловацький, начальник відділу освіти, молоді та спорту Хорольської райдержадміністрації Ірина Потерайло і директор Хорольської районної дитячо-юнацької спортивної школи Тетяна Гордійченко. Абсолютними переможцями Кубку Хорольщини в класичному жимі штанги серед жінок стали: 3-тє місце Зубченко Мирослава з Хоролу, 2-ге місце Непран Марія та 1-ше місце Іванькова Наталія з Полтави; абсолютні переможці в класичній тязі становій серед жінок: 3-тє місце Непран Марія з Полтави, 2-ге місце Горбенко Оксана з Горішніх Плавнів, 1-ше місце Іванькова Наталія з Полтави; абсолютні переможці в класичному жимі штанги лежачи серед чоловіків: 3-тє місце Будаєв Станіслав з Полтави, 2-ге місце Онищенко Олексій й 1-ше місце Щерба Максим з Горішніх Плавнів; абсолютні переможці в класичній тязі становій серед чоловіків: 3-тє місце Лавренко Ярослав з Миргороду, 2-ге місце Будаєв Станіслав й 1-ше місце Саєнко Максим з Полтави. Приємно, що серед учасників хорольці показали гарні результати. Так, Віктор Півненко у ваговій категорії до 105 кг класичного і жиму лежачи 180 кг зайняв 2 місце - виконав норматив кандидата у майстри спорту, Владислав Кліменко - 2 місце у ваговій категорій до 74 кг, Владислав Череватенко у ваговій категорії до 66 кг виборов два 2 місця із класичного жиму 70 кг та 115 кг класичної тяги, Олександр Нікітенко у ваговій категорій до 66 кг класичний жим - 3 місце, Сергій Гришко у ваговій до 59 кг класичного жиму 92.5 кг й 1 місце класичної тяги 120 кг - 1 місце, Анна Василець у ваговій категорії 84+ класичного жиму 42.5 кг зайняла 1 місце, і класичної тяги - 90 кг 1 місце, Ліана Бутенко - вагова категорія до 52 кг - 1 місце з класичного жиму 35 кг - 1 місце, класична тяга - 1 місце, Пилипчук Діана - до 57 кг - класичний жим - 30 кг - 1 місце, класична тяга - 55 кг - 1 місце, Станіслав Гудзь - до 74 кг класичний жим 70 кг - 3 місце, Андрій Шарандак - вагова категорія до 74 кг - класичний жим 75 кг - 2 місце, і класична тяга 120 кг - 3 місце, Мирослава Зубченко вагова категорія до 63 кг класичного жиму 45 кг - 1 місце, класична тяга - 92,5 кг - 1 місце, абсолютна переможниця по тязі - 3 місце, Артем Іваньков у ваговій категорії до 93 кг і класичного жиму 92,5 кг виборов 1 місце, класичній тязі 140 кг - 2 місце, Антон Кравченко у ваговій категорії до 83 кг і класичному жимі 65 кг зайняв 2 місце, класичній тязі 125 кг - 1 місце, Артем Сауся у ваговій категорії до 74 класичного і жиму 70 кг зайняв 4 місце.
Від імені учасників, найкращі слова побажань висловлюємо їх організаторам: Хорольській райдержадміністрації і районній раді, районній дитячо-юнацькій спортивній школі, тренеру-викладачу Хорольської гімназії, головному судді Віталію Гайдаю, суддям вищої кваліфікаційної категорії обласної федерації пауерліфтингу України О.В. Гордієнко, В.С. Вовченко - судді національної категорії, Х.Р. Хачатрян, С.С. Сергейко. Спонсорам, які підтримали його проведення: депутату Полтавської обласної ради Мухтарову Фахраддіну Аладдін-огли, ТОВ "Хорольський завод дитячих продуктів харчування", ПП "Хорольська механізована пекарня", приватним підприємцям, Бухтійчуку Аркадію, який придбав подарунки для спортсменів-переможців, інтернет-магазину "Фітнес-тренер", магазинам "Скутерок", "Хорол-авто", "Буд-буд" та іншим.


Хорол - город спортивный


Ещё в 1812 году, после войны с турками, на нынешней ул. Степанивка поселился казак Пархоменко. Наверное, не без его участия в 1813 г. в Хороле была построена первая школа. Думаю, что там, кроме математики и других предметов, было и физическое воспитание. По другому и быть не могло. Но вернёмся в 20 столетие. Ещё в 1927 году в Хороле была создана первая команда по футболу. В том же году, что и "Динамо" Киев. После 1945 г. в Хороле уже был построен новый стадион, на котором играла команда по футболу. А играли на первенство Украины среди коллективов общества "Колхозник". И надо сказать довольно успешно. Игры были праздником для жителей города. Играла музыка, стояли лотки з мороженым и другими сладостями. Параллельно с футболом начал развиваться гандбол. Наши гандболисты представляли Полтавщину на первенстве Украины. И, надо сказать, тоже успешно - не один десяток лет народ шёл на их игры, как на праздник. Эстафету гандболистов приняли мотоболисты, которые добивались больших успехов уже на уровне Союза. Мне кажется, всё население города смотрело их игры. Мотоболисты и сейчас продолжают играть. Держится на плаву и футбол. Стадион не пустует, молодёжи много. Спортивные традиции надо поддерживать. По принципу "В здоровом теле - здоровый дух". Но к чему это я? В данный момент по инициативе администрации Хорольщини принято решение про реконструкцию старого здания 2-ой школы в спортивно-оздоровителный комплекс. А посему хотелось бы, что-бы это было заботой не только районной администрации и директора школы, а всей общественности, если хотите меценатов и других жителей, неравнодушных к воспитанию нашей молодёжи в здоровом духе.

С уважением ветеран спорта
Николай Порфирьевич Пархоменко


М`яч над кільцем


На базі Хорольської гімназії вдруге відбулися змагання з баскетболу на відкритий кубок цього навчального закладу. Турнір проводився за ініціативи колишнього викладача фізичної культури гімназії Анатолія Бібіка. Він та директор навчального закладу Микола Копайгора перед початком поєдинків привітали учасників чотирьох команд та побажали успіхів у чесній боротьбі. Перемогу в турнірі здобула команда випускників різних років у складі Володимира Базилевича, Дмитра Курила, Євгена Величка, Валерія Похила, Дмитра Юровського та Олександра Вакуленка.
Друге місце вибороли баскетболісти Хорольського агропромислового коледжу ПДАА, третє - друга команда випускників Хорольської гімназії.
Нагороди призерам вручив заступник голови районної ради Роман Гловацький.
Допомогли провести змагання судді тренери-викладачі Хорольської дитячо-юнацької спортивної школи Надія Заїка, Олег Доненко та В`ячеслав Ващенко.


ВІДКРИТИЙ КУБОК З КІКБОКСИНГУ СЕРЕД ДОРОСЛИХ, ЮНІОРІВ ТА ЮНАКІВ


19-20 листопада, у місті Києві, відбулося змагання відкритого кубка з кікбоксингу. Команда міста Хорол взяла участь в цьому змаганні і отримала наступні результати: Разумейко Роман с. Клепачі лоу-кік 1 місце, лайт-контакт 1 місце; Павлік Анастасія с.Вергуни, кік-лайт 1 місце, лайт-контакт 1 місце; Крат Максим м.Хорол К-1 1 місце; Малишкін Ігор м.Хорол лоу-кік 1 місце; Дацюк Артур с. Вишняки лайт-контакт 1 місце, кік-лайт 2 місце; Павлик Олександр м. Хорол кік-лайт 1 місце, лайт-контакт 2 місце; Мірошніченко Олександр м. Хорол лайт-контакт 1 місце, кік-лайт 2 місце; Дрозд Сергій с. Коломійцеве Озеро лоу-кік 2 місце, лайт-контакт 1 місце; Павлік Анатолій с.Вергуни лайт-контакт 5-7 місце, кік-лайт 5-7 місце; Брижко Віктор с. Покровська Багачка лоу-кік 1 місце, лайт-контакт 5-7 місце; Верхоланцев Владислав с. Покровська Багачка фул-контакт 1 місце, лоу-кік 5-7 місце; Макаренко Іван м. Хорол кік-лайт 3 місце, лайт-контакт 3 місце.
Побажаємо юним спортсменам подальших успіхів у змаганнях.


Кубок з кікбоксингу за І місце у спортсменів Хорольщини


Щодня до спортивної зали поспішає енергійний чоловік спортивної статури з приємною посмішкою на обличчі. Це тренер - викладач з кікбоксингу Хорольської ДЮСШ Савін Олександр Кузьмич. Зустріч із його вихованцями завжди для нього свято. Олександра Кузьмича радісно зустрічають діти в яких він вкладає свою душу, батьківське тепло, спортивне вміння. І не випадково його вихованці на змаганнях різного рівня займають призові місця. Нещодавно члени команди з кікбоксингу, яких тренує Олександр Кузьмич, були на обласних змаганнях у місті Красноград Харьківської області, де завоювали кубок за І місце. Переможцями стали: І місце - Павлік Анатолій с.Вергуни, Павлік Анастасія с.Вергуни, Дацюк Артур с.Вишняки, Дрозд Сергій с.Коломійцеве Озеро, Крат Максим м.Хорол, Мірошніченко Олександр м.Хорол, Брижко Віктор с.Покровська Багачка. ІІ місце - Павлик Олександр м.Хорол, Макаренко Іван м.Хорол, Верхоланцев Владислав с. Покровська Багачка. ІІІ місце - Токар Станіслав м. Хорол. Батьки та вболівальники юних спортсменів щиро їх підтримували.

Тетяна Павлик, вчитель


Вітаємо чемпіонів!


Закінчився чемпіонат Полтавської області з футболу 2016 року серед молодіжних команд (1998 - 1999 років народження). В змаганнях брали участь хорольські футболісти - збірна команда "ЗОРЯ" (с. Староаврамівка). Команди області були розбиті на дві групи. Нашими суперниками стали команди з Пирятина, Гребінки, Заводського, Шишак, Глобине, Вели-ких Кринок та дві команди Семенівського району. Хорольці впевнено вийшли переможцями двох кіл змагань до фіналу чемпіонату Полтавщини. У фінальній зустрічі зустрілися з переможцем іншої групи - командою "ПСЬОЛ" (м. Гадяч). І знову наші футболісти не дали суперникам ніякого шансу, перемігши вдома з рахунком 2 : 0, та зігравши у нічию 1 : 1 на виїзді (м. Гадяч). Зауважу, що у 2015 році хорольці також упевнено виграли чемпіонат області та, відповідно, цього року стали 2-кратним чемпіоном Полтавської області з футболу. Такого успіху не мала жодна команда в області.
Дякуємо Староаврамівській сільській раді, особисто сільському голові Лозенку Олександру Анатолійовичу, заступнику сільського голови Олексенку Олександру Васильовичу, спортінструктору Тузенку Юрію Григоровичу за матеріальну та моральну підтримку команди, за те, що в такий нелегкий час вони знайшли можливість для підтримки розвитку футболу в районі.
Окремі слова вдячності нашому перевізникові Кобцю Володимиру Володимировичу, який протягом багатьох років надає транспорт для виїзних змагань.
Готував команду до змагань тренер Мальченко Микола Степенович.

Анатолій РУБАХІН


Змагання за Кубок "Центрального регіону України"


Нещодавно у Хоролі відбулися змагання з мотоциклетного спорту на Кубок центрального регіону України. Як і завжди, вони пройшли азартно, цікаво, емоційно, піднесено для гостей і вболівальників спортивного свята. У змаганнях взяли участь представники більшості регіонів України. Загалом тридцять учасників із міст Києва, Харкова, Дніпра, Полтави, Кременчука, Кропивницького (Кіровоград), Житомира, Жовтих Вод, Орєхова (Запорізька область), Олександрії та інших. Від районної "Організації мотоциклет-ного спорту Хорольського району" взяли участь: Віктор Глова, Володимир Глуховеря, Роман Подленко та Ігор Панікар.
Упродовж двох днів проведення змагань учасники створили неповторну атомсферу яскравого видовища, визначаючи кращих у класах: до 50 куб. см., "Open" (до 500 куб. см.), MX-2 (250 куб. см.), “Аматор” та двох груп ветеранів (до 50 та більше років).
Після закінчення турніру на Кубок центрального регіону України суддівська колегія визначила переможців. Їх привітали, вручили медалі та подарунки заступник голови Хорольської райдержадміністрації Микола Чишко, депутат районної ради Юлія Бойко і директор дитячо-юнацької спортивної школи Тетяна Гордійченко. Кращими спортсменами стали: у класі до 50 куб. см. - І місце - Данило Стак, ІІ місце - Каріна Мельникова, ІІІ місце - Данііл Шаманський - із м. Кропивницький (Кіровоград); у класі MX-2, відповідно, - Олександр Скичко (м. Олександрія), Данило Долгих (м. Харків), Руслан Мурашковський (м. Київ); у класі "Open" - Роман Морозов, майстер спорту міжнародного класу із Києва, Денис Пілецький (м. Полтава), Кирило Щербаков (м. Жовті Води); у класі "Аматор" - Роман Подленко (м. Хорол), Олександр Павлік (м. Київ), Ігор Панікар (м. Хорол); у класі "Ветеран" (до 50 років) - Костянтин Уткін (м. Полтава), Олег Ліпінський (м. Житомир), Олексій Яропуда (м. Горішні Плавні); у класі "Ветеран" (понад 50 років) - Ігор Масюк (м. Полтава), Ігор Сова (м. Харків), Олег Алєкса (м. Чернігів). Вітаємо із заслуженою перемогою!
РО "Мотоциклетного спорту Хорольського району" (керівник - Віктор Глова), як організатор змагань, висловлює вдячність за підтримку і допомогу: Хорольській райдержадміністрації (голова Лариса Звірко), районній раді (голова Віра Мартюк), міській раді (голова Сергій Волошин), депутатам Полтавської обласної ради Ігорю Сірику і Михайлу Міщенку, директору СТОВ "Мусіївське" Михайлу Стеценку, КП "Комунсервіс" (директор Владислав Вовк), підприємству "Хорол-кераміка" (директор Микола Корна), на території якого відбулися змагання, Олегу Голованю за надання техніки для підготовки траси, а також усім друзям, вболівальникам, небайдужим, хто долучився до організації та проведення змагань з мотокросу.


ВИБОРОЛИ НАГОРОДИ У ВІДКРИТІЙ ПЕРШОСТІ м. ПИРЯТИН


Нещодавно, в рамках відзначення Дня міста Пирятин, на стадіоні "Ювілейний" відбулася спартакіада з рекреаційних видів спорту для людей з обмеженими фізичними можливостями. У ній взяли участь представники районних організацій інвалідів "Союзу організації інвалідів України" із Пирятина, Прилук, Срібного, підопічні будинків-інтернатів Пирятинського району. На запрошення організаторів свята відгукнулася і наша спортивна команда людей з обмеженими фізичними можливостями у складі: Сергія Прокопенка, Катерини Мартюк, Тетяни Візнер, Кім Роберта, Володимира Крупнова і Тетяни Петраш.
Учасники взяли участь у змаганнях із міні-футболу, перетягуванні линви, піднятті тулуба, присіданні, піднятті маси тіла руками та бігу. Приємно відзначити, що наша команда гідно представила місто Хорол, виборовши призові місця. Так, у змаганнях із підняття тулуба перші місця виборо-ли Катерина Мартюк і Сергій Прокопенко, третє - Тетяна Візнер; у присіданні (за кількістю разів за одну хвилину) найкращі резуль-тати показали Катерина Мартюк і Тетяна Візнер.
Всі учасники спартакіади нагороджені грамотами та подарунками Пирятинської міської ради. Вітаємо із перемогою наших спортсменів і бажаємо їм спортивної удачі, неодноразових виступів і перемог.


Переможні зеніти тренера і спортсмена


Перші кроки у своєму житті малий Володя зробив по вишняківській землі. Тато і мама хлоп'яти працювали у місцевому колгоспі. Злиднів сім`я не водила, та і розкошів не знали. Пізніше, стоячи перед приймальною комісією Київського інституту фізкультури, абітурієнт Володимир Гончаренко дізнається, що сукупний дохід сім`ї складав 9 радянських карбованців на місяць. І це на чотирьох: Володю, його меншого брата і тата з мамою. Отак тоді жили, за "палички" трудоднів працювали. Природно, що батьки мріяли бачити сина водієм або трактористом. Мовляв, на такій роботі фізично легше працювати. Але школярик Володя фізичних навантажень не цурався. Хлопчикові дуже подобалися спортивні вправи і тренування. У Вишняківській школі вчителем фізкультури працював Володимир Іванович Сєдих. Він сам горів роботою і учням свій вогник передавав. Вишняківські хлопці 50-тих років бігали, плавали, стрибали, у футбол грали. Дуже спортивним село було. У 1957 році учитель В.І. Сєдих повіз своїх вихованців у райцентр. Там щойно спортивна школа відкрилася.
Семикласник Володя Гончаренко стояв серед нової спортшколи, мов зачарований. Височенна стеля із звисаючим канатом, рівнесенька підлога з розміченим ігровим полем, під стінами - спортивні снаряди. І все це у сяйві сонячного проміння блищить свіжою фарбою. У хлопця аж дух забило, таким масштабним усе здалося. "От би тут тренуватися", - раз повз раз пролітала у голові хлопця думка. Захоплення спортом не пройшло у Володимира, коли він вчився у старших класах. У ті часи вишняківські школярі повну середню освіту отримували у Хоролі, в школі №3. Микола Кирилович Васько і Валентина Олександрівна Радченко - тамошні вчителі фізкультури - теж були ентузіастами свого діла. Всякими шляхами вони заохочували своїх вихованців до занять спортом і фізкультурою.
На все життя Володимир Гончаренко зберіг вдячність своєму першому тренеру Анатолію Миколайовичу Тимошенку, який на початку 60-х років починав свою тренерську кар`єру. Учнями не перебирав. Можливість займатися велоспортом давав усім. А відбір проходив природнім шляхом. У кого спорт був у венах, залишався, здобував результатів. А хто прийшов у велосекцію випадково - відсіювався. На тренування до А.М. Тимошенка Володимир Гончаренко ходив разом із своїм другом Віталієм Пилипенком. У загальноосвітній школі уроки починалися о 14.00. Тож до обіду вишяніквські старшокласники йшли на тренування у спортшколу, а вже потім прямували на уроки. Тренування були тричі на тиждень. Взимку - у спортзалі. Лижні кроси, спортивні ігри, загальнозміцнюючі вправи. А спеціально для ніг - "гусячий" крок, "пістолет". А.М. Тимошенко - тренер толковий. Вимагав від своїх підопічних дисципліни і наполегливості. У нього, щоб пропустити тренування - не дай Боже, навіть у думці такого не було. Отак і ходили Володимир з Віталієм на велоспорт. У житті - друзі, а в спорті - суперники. На кожному тренуванні намагалися довести один одному, хто із них сильніший і вправніший. Тренування - то чорнова, виснажлива робота. А змагання - то свято. Така робота тривала усю зиму 63-64 років. У лютому, коли почав сходити сніг, вийшли на трасу. Накатували по 40, 50, 60 кілометрів. Свято ж відбулося 10 травня 1964 року. Того дня, на перших у своєму житті змаганнях, Володя Гончаренко виграв заїзда на дистанції 25 кілометрів і виконав норматив 1 спортивного розряду. Він намотав кілометри дистанції на колеса свого напівгоночного велосипеда за 41 хвилину і 21 секунду. Такого блискучого старту гоночної кар`єри в Хорольській спортивній школі ще не було. А Віталій Пилипенко виграв гонку на 50 км. Свято перемоги трішки затьмарювало шепотіння за спиною. Дехто говорив, що хлопцям пощастило. Мовляв. за автівкою прилаштувалися, от і показали гарний час. Шепіт скептиків замовк після наступних змагань. На першості області Володимир виграє заїзд на дистанції 25 км і більше ніж на хвилину покращує свій попередній результат.
Тепер хлопцям у складі усієї хорольської команди велогонщиків довірили захищати честь Полтавщини на першості України. Республіканські змагання проходили в Білій Церкві. В індивідуальній гонці В. Гончаренко приходить четвертим. Його на п`ять секунд обганяє В. Пилипенко і стає бронзовим призером. А от групова гонка тих змагань до цих пір пече душу спортсмена гіркими спогадами. У груповому заїзді стартувало 150 гонщиків. Перед фінішем залишилося чоловік тридцять. Очолюють групу два харківські спортсмени, і наш Володимир Гончаренко. "У мене - найвигідніша позиція. Основна група фінішуючих загрози не складає, бо далеченько позаду. Два лідери у мене мов на долоні. І, головне, сили для фінішного ривка в собі відчуваю. Я вже смакую перемогу. За 100 метрів до фінішної лінії встаю із сідла і з усіх сил тисну на педалі. А вже за кілька секунд не можу нічого зрозуміти. Мій велосипед наче хтось тримає за заднє колесо. "Ламаю" ноги, усередині від напруги усе перевертається - а моя веломашина перетворилася на черепаху. Через психологічне навантаження ніяк не можу зрозуміти, що відбувається. Лише через кілька секунд усвідомлюю - пробив заднє колесо", - згадує Володимир Іванович Гончаренко. В результаті хорольський гонщик фінішував п`ятим чи шостим. Золота медаль була так близько. Здавалося: простягни руку і вона в твоїх долонях. А прикрий випадок усе перекреслив. Того дня Володимир не стримував сліз. Отак буває у спорті.
Такий стрімкий початок спортивної кар`єри визначив подальшу долю вишняківського хлопця Володі Гончаренка. Юнак вирішив пов`язати свою долю зі спортом. Здавати вступні екзамени до Київського інституту фізкультури і спорту поїхав із друзями Віталієм Пилипенком, і Віталієм Гудком. Вчотирьох стали абітурієнтами, вчотирьох і вступили до вузу. Окрилені успіхом, додому вирішили повертатися своїм ходом на велосипедах. Отак вірили у свої сили. Правда, зворотна дорога давалася не легко. До Пирятина хлопці педалі докрутили, а далі - сили немає. Змушені були обабіч траси відпочити, а вже потім рушати в путь. В село повернулися вже затемна. Виснажені, але горді: підкорили і інститут і багатокілометрову дорогу до дому.
Все, за що брався Володимир Гончаренко, він намагався зробити якнайкраще. Його старання завжди вінчав успіх. Якщо метнути гранату на спартакіаді, то з найкращим результатом. Якщо змагання з класичної боротьби, то з першим місцем. Якщо першість із футболу у районі, то з перемогою. Якщо здіймати у повітря гирі - то срібна медаль (гирьовиків із агропромколеджу перемогти було майже неможливо). Одного разу Володимир провідував свого лубенського товариша. Засіб пересування, як завжди, велосипед. Зранку "смикнув" до Лубен 40 кілометрів, а після обіду-додому. Аж дивиться хлопець на зворотній дорозі біля мосту через Сулу - натовп. То зібралися спортсмени і вболівальники першості міста Лубен із плавання. Бойовий вогник його натури змусив хлопця спробувати свої сили у ролі плавця. В результаті - друге місце серед десятків тих, хто хвилями річки рвався по п`єдесталу переможців.
Інститутський диплом дав Володимиру Івановичу можливість організовувати спортивне життя на професійному рівні. Із 1970 року герой нашої розповіді стає інструктором по спорту вишняківського колгоспу "Ленінський шлях". Слава Вишняків як спортивного села загриміла ще потужніше. У ті часи кожен колектив приймав участь у спартакіаді, за результатами якої визначилися підсумки соціалістичного змагання. Фізкультурний колектив "Ленінського шляху" багато років поспіль був першим в області. А за друге місце в республіканській спартакіаді Володимир Гончаренко був визнаний кращим спортінструктором України і представляв республіку на Всесоюзному спортивному зборі. То були роки не тільки тренерської роботи. Володимир Іванович залюбки брав участь у різноманітних спортивних змаганнях. Скільки їх було! Хіба ж про всі розкажеш? Але серед багатьох із них, деякі залишилися в пам`яті. Серед таких першість області по ГПО 1978 року. Тоді перемога була здобута попри далеко не спортивну поведінку деяких учасників змагань. А діло було так. Першість ГПО включала в себе змагання із п`яти видів спорту: біг на 100 метрів, стрільба, плавання і крос 3 км. Зрозуміло, що бути вправним у кожному з цих видів - складно. Тому переможця визначали за результатами змагань у кожному із них. На перших стартах спортсмени придивлялися один до одного, оцінювали результати суперників. Згодом вже пізнавали один одного в обличчя. До завершення змагань Володимир Іванович вже бачив, що його шанси на перемогу - досить високі. Залишався останній вид - трьохкілометровий крос. Забіг проходив на полтавському стадіоні "Ворскла". Вишняківський спортсмен вже виходив на бігову доріжку, коли помітив, що його найближчий суперник( спортсмен із обласного центру) не готується до старту, а сидить на лаві вболівальників. Коли ж суддя інформатор назвав його номер і прізвище на старт вийшла зовсім інша людина. Таке намагання здобути перемогу за будь-яку ціну не вітається чесними спортсменами. Терпіти не чесної боротьби Володимир Іванович не збирався. Підійшов до Олександра Павловича Степанова. Той був керівником обласного спорткомітету. А здружилися чоловіки на спортивних майданчиках Хоролу. Олесандр Павлович починав трудовий шлях на Хорольщині.
- Підстава? - перепитав О. Степанов. Ну нічого, нехай біжить інший. Після забігу усе з`ясуємо…
У кросі В. Гончаренко фінішував в числі лідерів. А вже після забігу результати підставного спортсмена були анульовані, хоча він і фінішував першим.
Новий етап життя спортивного лідера Вишняківської сільської ради почався в 1976 році. Володимир Іванович, паралельно з основною роботою, включився в тренувальний процес мотобольної команди "Нива". Став представником команди, проводив тренування , відповідав за фізичну підготовку гравців. Мотоболісти тоді були напіввільними гравцями. Вони тренувалися, вдосконалювали спортивну майстерність, а за виробничої необхідності працювали у колгоспові. В. Гончаренко поставив тренувальний процес на наукову основу. Спортсмени бігали крос, займалися лижною підготовкою, підтягувалися, грали у футбол. А коли сходив сніг і погода ставала сприятливою - тренувалися на мотодромі. У 1977 році на змаганнях у Прибалтиці вишняківські мотоболісти стали кращою командою Радянського Союзу у класі Б. Ця перемога відкрила перед сільськими спортсменами двері у вищу лігу. 1978 рік став першим роком гри колгоспної команди у вищому дивізіоні. Вже за 3 роки наші мотоболісти потрапили у п'ятірку найсильніших команд СРСР. А хіба можна було порівняти умови тренування московських команд "Видне" або "Ковров" з можливостями сільської команди. У підмосковного "Видного"- всесезонний мотодром, відбір кращих спортсменів на кафедрі мотоспорту Всесоюзного інституту фізкультури, запрошені із усього Союзу найобдарованіші мотоболісти. Сільські ж спортсмени могли протиставити грандам всесоюзного мотоболу тільки свою майстерність і бажання перемагати. Москву і Вишняки годі рівняти. А от спортсмени з Вишняків роками тримали столичних зірок мотоболу в неабиякій напрузі.
Роки гри вишняківських мотоболістів у вищій лізі внесли корективи в тренувальний процес. Керівникам команди треба було потурбуватися про молоде поповнення складу гравців. Важко було сподіватися, що спортсмен "із вулиці" сяде на мотоцикла і зразу ж заграє. Виявляти здібних хлопців і розвивати їхні таланти треба було з дитинства. На початку 80-х років Володимир Гончаренко реалізує свою ідею про підбір молодіжного складу мотобольної команди. Таким інкубатором для юних талантів стала команда "Промінь".Тренерські мрії В. І. Гончаренка почали втілюватися у життя. До нього у "Промінь" пішли 10-12 річні хлопчаки.
- Чого прийшов?- запитував тренер у хлопця.
- Хочу записатися у секцію,- лунало у відповідь.
- Запишу. А далі що?
- Буду тренуватися, займатися хочу.
Така відповідь влаштовувала прискіпливого тренера. Усім бажаючим видавав бланк для проходження медичного огляду і письмової згоди батьків. А потім - до тренувань. Володимир Іванович перейняв методу свого першого тренера. Не відмовляв жодному хлопцеві.
Тренерська філософія була приблизно такою: обдарований може бути ледачкуватим, нецілеспрямованим. А "середнячок" - старатиметься, трудитиметься, та й виб`ється у "зірки". Отже, нехай тренуються усі, а там - життя покаже, хто чого вартий. Так воно і виходило. За одним мотоциклом закріпляв двох - трьох спортсменів. Займалися фізичною підготовкою, набивали м`яча. Ганялися на мотоциклах "за шарфом", їздили між фігурами. Отак "з нуля" починався "Промінь". Тоді на мотоцикли сіли Микола Вовк, Василь Сологуб, Іван Костюк, Микола Харченко, Віталій Березенко. Хлопці сильно грали. Пізніше у команді з`явилися Володимир Бойко, Ігор Дементський. Нікому Володимир Іванович не сказав: "Ти не годишся", прийняв у спорт усіх бажаючих. І зірки хлопців засяяли на повну силу. Колись молодий початківець-мотоболіст Ігор Дементський, сьогодні має звання кращого воротаря Європи. Таким хорольського спортсмена визнали двічі.
Юніори заграли, їх почали забирати в дорослу команду. Перейшли у "Ниву" М. Вовк, М. Харченко. У "Промені" - новий набір молоді. З`явилися брати Сосницькі: Володя і Сашко, Віталій Моторний. Тренувалися три рази на тиждень, працювали над собою запекло. Ті із спортсменів, що працювали у колгоспі, мали змогу відвідувати тренування. А багато хлопців було із технікуму, із училища, із сусідніх сіл. Цих зібрати на тренування було важче. Допомогло те, що слава мотоболу гриміла не тільки на район, а і в області. А ще керівники навчальних закладів бачили толк від тренувань, тому і сприяли їхньому проведенню. Яким суворим керівником був Олександр Степанович Заїка, а й він розпорядився відпускати учнів із занять на тренування по мотоболу.
У 1988 році керівництво Федерації мотоспорту запровадило чемпіонат України з мотоболу серед юнаків. На тому чемпіонаті стався злет таланту Володі Сосницького. Хлопцеві було 12 років. А як він до тренувань ставився! Не пропускав жодного, і щоразу викладався до сьомого поту. Лідером юнацького складу мотобольної команди був Володимир Бойко. У тому першому юнацькому чемпіонаті вишняківський "Промінь" боровся із командою із Нікополя за 3 місце. Тренер сільських мотоболістів дає установку на гру лідерові команди:
- Володя, кинь пас Сосницькому.
Такий план спрацював стовідсотково. Особливої спритності від підлітка - початківця суперники не чекали. А юний Сосницький показав усе, що здобув на тренуваннях. Нікопольські спортсмени бронзові медалі чемпіонату поклали до ніг своїх вишняківських суперників. То був перший забитий м`яч у кар`єрі нинішньої знаменитості Володимира Сосницького. Зараз Володимир - 17-кратний чемпіон Європи з мотоболу, іменитий спортсмен. А починався зоряний шлях із-під крила Володимира Івановича Гончаренка.
1989 рік став для "Променя" роком успіху. У непростому поєдинку з полтавчанами, сільські мотоболісти вирвали перемогу. Сосницький "всадив" у ворота полтавців такі красиві м'ячі, що ті не змогли оговтатися до фінального свистка. 2:0 - таким був переможний рахунок "Променя". В. Сосницького визнали кращим гравцем першості Радянського Союзу серед юніорів.
Тим часом зростають і особисті досягнення тренера. В. І. Гончаренко нагороджений найвищою відзнакою ДТСААФ "Почесним знаком". Вручав його легендарний герой Олександр Покришкін. Володимира Івановича обирають членом ЦК ДТСААФ України.
Спортивна тренерська кар`єра героя нашої розповіді закінчувалася вже в Незалежній Україні. Тренер вишняківської "Ниви" В.І. Гончаренко представляє свою команду в іграх Чемпіонату України. Фінальна битва мотоболістів відбувається на донецькій землі. "Нива" грає проти "Шахтаря". На стадіоні - повно вболівальників, котрі шалено підтримують своїх гравців. День фінальної гри співпав із професійним святом шахтарів. У всіх піднесений настрій, шахтарі - в центрі уваги. Навіть судді симпатизують донецьким спортсменам. Другий період гри закінчується перевагою донецьких мотоболістів: 3:2. Залишається 3 період (тоді грали три періоди по 20 хвилин). Тренер Гончаренко подумки аналізує хід двобою і відзначає, що Микола Вовк "тягне" усю гру. Перед початком 3 періоду вишяніквські спортсмени отримують нову установку: усім грати на М.Вовка. Спрацювало. Із подач товаришів по команді Микола Вовк мов по нотах грає. У воротах суперника - п`ять м`ячів від Миколи Вовка. Із рахунком 7:3 "Нива" виграє Чемпіонат України. Останню гру "Ниви" в якості її тренера В.І. Гончаренко запам`ятав назавжди.
"Ходжу по селу не з опущеною, а з високо піднятою головою. Своїм односельцям прямо дивлюся у вічі. Завжди старався прославити свої Вишняки. І в Москві, і в Прибалтиці, і в Донецьку - по усій країні люди чули про мої рідні Вишняки, село гриміло спортивною славою. У цьому є часточка і моєї праці". В. Гончаренко.


Уперше, на День фізичної культури та спорту, відбулися змагання з рекреаційних видів спорту


Досить часто сьогодні, у повсякденному мовленні, на сторінках районної газети наші читачі помічають такий, відносно новий, термін з назвою "рекреаційний". І він поєднується із проведенням дозвілля, спортивних змагань, в якому беруть участь люди з обмеженими фізичними можливостями. У перекладі він означає проведення вільного часу, відновлення здоров'я, на свіжому повітрі із елементами спортивних змагань. У п'ятницю, 9 вересня, у переддень відзначення Дня фізичної культури та спорту, після закінчення урочистої частини свята, взяли участь у спортивних змаганнях з реакційних видів спорту і жителі нашого міста та територіальних громад району. Незважаючи на деякі власні фізичні обмеження через стан здоров'я, вони аж ніяк не поступалися у волі до перемоги, азарту участі у грі ще юним чи вже досвідченим спортсменам. І завжди приємно, коли очі цих людей сяють радістю та оптимізмом. Адже у своєму житті кожному з них довелося пережити чимало прикростей, суспільних і психологічних перешкод, які вони впевнено з високо піднятою головою, долають.
Змагалися і перемагали. Хвилювалися та вболівали. Раділи, тому що кожна така зустріч - це яскраві враження, можливість спілкування, активно проведене дозвілля. А по закінченні змагань їх переповнювали незрівнянні почуття перемоги. Тож, підсумовуючи, з приємністю називаємо тих, хто взяв участь і переміг цього дня у рекреаційних видах спорту. У фігурній їзді на візках перше місце виборола Рімма Нікуліна із Мусіївки, друге та третє місце, відповідно, Олена Лисенко і Віктор Стрільчук із Хорола. У бомбаскеті за найбільшою кількістю вдалих спроб перше місце присуджено Тетяні Візнер, а друге - Наталії Багмет із Хорола. У дартсі (серед чоловіків) переможцем став Володимир Крупнов, друге місце виборов Віктор Стрільчук, а третє - у Ігоря Гладченка; серед жінок - Катерина Мартюк (перше місце), Тетяна Петраш (друге місце), Наталія Багмет (третє місце); серед дітей - Олександр Кірін, Валентина Романець і Стас Мамон. У кеглях змагалася і дітвора. Підсумовуючи, перше місце у цій грі розділили Віталік Кочура, Олександр Кірін та Станіслав Мамон; друге місце - Антон Скорик, третє - Аліна Школа.
Організаторами спортивної зустрічі людей з обмеженими фізичними можливостями виступили спільно, дитячо-юнацька спортивна школа (директор - Тетяна Гордійченко) й районна організація інвалідів "Союзу організації інвалідів України" (керівник - Тетяна Візнер). Підтримала проведення спортивної зустрічі працівник територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Марина Петрівна Дубик.


НАША ДРУЖНА СПОРТИВНА СІМ'Я


Навчальний рік в Мусіївській загальноосвітній школі стартував успішно. Дуже приємно, що до навчання приступило сто учнів. Учнівський і пед.колективи відразу включилися у навчально-виховний процес.
І от із 5 по 9 вересня 2016р. в школі проходив Олімпійський тиждень. Перший день Тижня розпочався Олімпійським уроком. Діти із великим задоволенням слухали інформації про заснування Олімпійських ігор, переглядали відео та фото презентації, а особливо вразило те, що вони дуже активно доповнювали вчителя фізичної культури Ляшенко А.В розповідали про спорт та Олімпійські ігри, які відбулися 2016 року в Ріо-де-Жанейро.
Другий день цього насиченого тижня пройшов на одному диханні. Учні 8-11 класів виборювали призове місце у бігові на 100м, 400м, стрибках у довжину з місця, з розбігу та метанні. Кожен клас став єдиною та міцною командою, вони всі прагнули до перемоги.
Третього дня у школярів настрій був дуже піднесений, адже у всіх команд йшов День футболу. Найулюбленішої гри наших учнів. Андрій Володимирович заздалегідь сформував команди, де були як хлопці, так і дівчата, які зовсім не поступалися юнакам. Кожна команда підготувала девіз та речівку. Адже, саме вони налаштували спортсменів на гру, задали темп, піднесли настрій. Гравці та вболівальники отримали величезне задоволення.
Четвертий день ознаменився грою у волейбол. Учні завзято змагалися, але перемогу одержала найкраща команда.
Від наших старшокласників не відставали учні середніх і молодших класів. Вони теж активно брали участь в проведенні веселих стартів, міні-футболу, метанні малого м'яча та проведенні виставки малюнків "В здоровому тілі - здоровий дух"! А потім було підведення підсумків. Найкращі, найвитриваліші, найвдаліші, найспритніші одержали грамоти. На обличчях учнів сяяли посмішки, а в очах читався невеличкий сум, тому що такий цікавий тиждень завершився. Але діти знають, що на цьому їхні змагання не закінчилися, вони триватимуть цілий рік, де учні зможуть ще не один раз проявити свої спортивні здібності.

Адміністрація Мусіївської школи


Вишняківська "Нива" - абсолютний переможець всеукраїнських змагань з мотоболу 2016 року!


Після перемоги в чемпіонаті України другий рік поспіль, "Нива" перемогла і в Кубку України, де брали участь також "Восход" (Вознесенськ), "Дружба" (Мачухи) та "Колос" (Нові Санжари).
В перший день змагань на мототреку в селі Мачухи під Полтавою "Нива" перемогла попереднього володаря Кубка "Восход" 4:2. Три м`ячі забив Сергій Пузик і один - Володимир Бойко, граючий тренер. Блискуче грав у воротах Роман Лук`янець.
В неділю, 11 вересня, "Нива" переграла "Колос" 2:1 і Дружбу 6:2, зробивши "золотий дубль".
Патріотизм, самовідданість, воля до перемоги, добре поставлена гра - ось складові визначної перемоги майстрів мотоболу легендарної сільської команди, яка вперше за всю історію з 1972 року виграла і чемпіонат і Кубок! А десять років тому в серпні 2006 року, "Нива" вперше перемогла після проголошення незалежності України в Кубку України. На мототреку у Вишняках "Нива" випередила "Вимпел" (Полтава), "Антрацит" (Кіровське), "Союз-3" (Єнакієве), "Поділя" (Кам`янець-Подільський). Змагання тоді викликали величезний інтерес глядачів.
Побажаємо нових успіхів нашим мотоболістам на аренах України і Європи.

Анатолій Дацко,
викладач агропромколеджу, коментатор мотобольних матчів з 2006 року


Чемпіонат з міні-футболу


Нещодавно на стадіоні Хорольського агро-промислового коледжу, на майданчику із штучним покриттям, закінчився чемпіонат з міні-футболу Хорольського району, який і визначив переможця. Ним стала команда "Титан" (м. Хорол, керівник - С.І. Кібенко).
Приємно відзначити, що гравці цієї команди є неодноразовими призерами і переможцями змагань із міні-футболу, чемпіонами міста Хорол, Кубку ім. М.А. Леуцького та інших.
Так тримати! Вітаємо з перемогою!


Кубок столиці завоювали хорольці


Нещодавно, 28 серпня, у місті Київ відбувся Кубок Столиці UPC. Органіація Кубку була на вищому рівні. Команду міста Хорол преставив СК "СПАРТА" із 6 спортсменів, а саме:
Литвиненко Олег (капітан команди), Цівина Влад, Базирь Олексій, Падусенко Олександр, Тютюнник Іван, Алексеєнко Денис.
В жимі штанги лежачи Спартанці показали наступні результати: Цівина Влад - 2 місце у "Tin" (вагова категорія до 60 кг), Базирь Олексій - 1 місце у "Tin" (вагова категорія 75 кг), Литвиненко Олег - 1 місце "Оpen" (вагова категорія 82,5 кг), 3 місце "Jnr" 20-23 (вагова категорія 82,5 кг), Алексеєнко Денис - 1 місце "Оpen" (вагова категорія 110+ кг), 1 місце "Jnr" (20-23 вагова категорія 110+ кг).
У Екстримальному жимі наступні місця: Вага штанги 55 кг - Литвиненко Олег - 1 місце "Jnr" 20-23, 2 місце "Оpen"; вага штанги 75 кг - Литвиненко Олег - 1 місце "Jnr" 20-23, 2 місце "Оpen"; вага штанги 100 кг - Алексеєнко Денис - 1 місце "Jnr" 20-23 - 3 місце "Оpen".
У становій тягі хорольцям довилося боротися за кожен кілограм. Цівина Влад - 3 місце у "Tin" (вагова категорія до 60 кг), Падусенко Олександр - 1 місце у "Tin" (вагова категорія 67,5 кг), Тютюнник Іван - 1 місце "Jnr" 20-23 (вагова категорія 100 кг), Литвиненко Олег - 2 місце "Jnr" 20-23 (вагова категорія 82,5 кг), 2 місце "Оpen" (вагова категорія 82,5 кг), Алексеєнко Денис - 1 місце "Оpen" (вагова категорія 110+ кг), 2 місце "Jnr" 20-23 вагова категорія 110+ кг.
Команда СК "СПАРТА" обійшла команду міста Черкаси СК "ТОНУС" з рахунком 38:33 і здобула Кубок Столиці UPC 2016.
Дякуємо Хорольській міській раді на чолі з Волошином С.М., приватним підприємцям: Гунявому В.В., Стогнію І.О., Стрільчуку О., Чемеру О.Ю., Вовку О.В., Гавриленку М.І., Манжосу С.Ю., Дзюбі Р.В., магазинам "АВТОМАГ" ,"ДОМОВИЧОК" та "ЕКОМІСТО". Особливо вдячні учасники змагань магазину "СКУТЕРОК".

В. Гунявий


"ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТУРНІР З АРМРЕСТЛІНГУ ПАМ'ЯТІ ЮРІЯ ДІГТЯРЯ"


У червні в місті Хорол відбувся "ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТУРНІР З АРМРЕСТЛІНГУ ПАМ'ЯТІ ЮРІЯ ДІГТЯРЯ", організаторами якого стали СК "SPARTA" під керівництвом Гунявого В.В. та Алексеєнка Д.А. разом з Полтавскою Обласної Федерацією Армспорту на чолі з Письмаком А.
До організаторів долучилися: Хорольська міська рада на чолі з Волошиним С.М. та приватні підприємці Дігтяр Василь, Тімуш Сергій, Гунявий Владислав, Баль Юрій, Дігтярь Віта, Романенко Олександр, Кудря Дмитро, Стогній І.О., Чемер О.Ю., Вовк О.В., Стрільчук О., Манжос С.Ю.,Кондрашов Олег, Баканов О., магазини "СКУТЕРОК", "АВТОМАГ", "ДОМОВИЧОК" та "ЕКОМІСТО", "Глобус", "Альпійське Вікно", " Кент", "Барва".
Головним спонсором турніру стали Power Pro та StrongFit Brutto.
У турнірі взяли участь понад 20 титулованих спортсменів, які завітали з усієї Полтавської облласті та з деяких регіонів України. Серед них - Кулик Руслана - чемпіонка України, призерка ч.Європи до 18 років, Занько Лілія - багатор.чемп.України, призерка ч.Європи серед жінок, Шуліка Марина - багат.чемп.України,чемпіонка світу до 18 років, Левченко Марина - багат.ч.України, чемпіонка світу до 21 року, призерка ч.Європи серед жінок, Матяш Денис, чемпіон України, призер чемпіонату Європи серед чоловіків, Зінченко Едуард - призер чемпіонатів україни, Виноградов Ігор - чемпіон області, Письмак Артем - чемпіон світу, Ткаченко Василь - призер ч.України серед студентів.
Переможцями турніру стали:
Абсолютна вагова категорія: жінки ліва рука - Шуліка Марина, права рука Занько Лілія; чоловіки ліва рука - Матяш Денис, права рука Матяш Денис. Вагова категорія (чоловіки) 70 кг: ліва рука - Матяш Денис, права рука - Матяш Денис; вагова категорія 90 кг: ліва рука - Письмак Артем, права рука - Письмак Артем; вагова категорія понад 90 кг: ліва рука - Ткаченко Василь, права рука - Ткаченко Василь.

Владислав ГУНЯВИЙ


ПАУЕРЛІФТИНГ ЗНОВУ В ХОРОЛІ


Ще в червні організаційний комітет у складі представників "Молодіжного Парламенту Хорольщини" , Хорольської міської ради та відділу освіти, молоді та спорту Хорольської РДА вирішив провести в Хоролі змагання з пауерліфтингу у вправі - тяга станова.
І ось 21 серпня на пляжі "Голубиха" зібралися спортсмени для визначення найсильнішого тяговика Полтавщини. Прибуло 37 спортсменів з різних куточків області, а також з Києва.
Команду Хорола представляло 8 спорсменів спортивного клубу "Стимул".
Серед представників прекрасної половини людства в категорії до 52 кг. перемогу святкувала учениця Хорольської гімназії - Ліана Бутенко (результат 85 кг.). Відразу дві хорольчанки стали призерами у категорії до 63 кг. - Зубченко Мирослава і Шопша Юлія, котрі відповідно, зайняли перше та друге місця.
Випускник Хорольської ЗОШ №3 - Старченко Вадим у ваговій категорії до 59 кг подолав вагу 132,5 кг, що дало йому можливість здобути "золото" даної категорії.
Тендора Руслан, минулорічний випускник гімназії, змагався в категорії до 66 кг. і підняв штангу вагою 125 кг, що закріпило його на другомі місці. Солод Михайло з Хорола при власній вазі 73, 8 кг підійняв вагу 145 кг і отримав звання чемпіона у категорії до 74 кг.
Слід відмітити учасників, котрі в напруженій боротьбі поступилися більш досвідченішим і старшим представникам, це наші підростаючі атлети - Кравченко Антон, Гудзь Станіслав, Яровий Владислав, Цилюрик Олексій.
А ще один учасник змагань - Василенко Володимир Михайлович, 1943 року народження (м. Лубни) у ваговій категорії 83 кг подужав станову тягу 140 кг. Це гарний приклад для нас, що в пауерліфтингу немає вікових обмежень.
І ось мить нагородження. До спортсменів з привітаннями звернулися депутат Полтавської обласної ради Мухтаров Ф.А., представник Федерації паерліфтингу України на Хорольщині Гловацький Р.М., котрі щиро побажали наступних яскравих перемог у майбутньому.
Учасник змагань та представник ТОВ "Оржицький молокозавод" ТМ "Зарог" Олег Ковбаса вручив смачні подарунки від підприємства всім учасникам даного дійства.
Судді змагань - Гордієнко Оксана, Костюк Богдан, Хачатрян Хачатур разом з тренером СК "Стимул" Гайдаєм Віталієм провели процедуру нагородження переможців та призерів змагань.
Абсолютні чемпіони - Саєнко Максим (290 кг у ваговій до 83 кг), Негреба Яна (122,5 кг до 57 кг) та призери Немудрий Анатолій (305 кг у категорії до 105 кг), Кузінський Віталій (270 кг до 93 кг), Тимофеєнко Яна (120 кг до 57 кг), Бутенко Ліана (85 кг до 52 кг) отримали головні призи від постійного мецената багатьох молодіжних заходів у нашому районі - депутата обласної ради Мухтарова Ф.А.

О.О. Кудін,
голова секретаріату Хорольської РМГО "Молодіжний Парламент Хорольщини"


Відбувся другий етап відкритого Кубка Полтавської області із швидкісного спуску на велосипеді


14 серпня, в районі "Заяр`я" (в кінці вулиці Челюскінців) зібрались велосипедисти з різних регіонів України для проведення другого етапу відкритого Кубка Полтавської області по швидкісному спуску на велосипеді. Зокрема, у цьогорічному змаганні взяли участь спортсмени із Києва, Полтави, Кременчука, Василькова, Харкова і, звичайно ж, Хорола.
Командою з екстремальних видів велоспорту "Life On Dirt" (м. Хорол), яка виступала ініціатором і організатором змагань, була підготовлена траса довжиною 400 метрів та перепадом висоти у 30 метрів, характерна різкими схилами, камінням, дерев'яними мостами, земляними трамплінами та корінням. Всі перешкоди надзвичайно важкі для проходження і спрямовані на зменшення швидкості учасників. Відповідно, переможці визначалися за найменшим часом проходження треку.
На превеликий жаль, у день змагань погода була хмарна, а часом йшов дощ, тому і заїзди виявилися більш складнішими і, разом з тим, цікавішими для глядачів, але й небезпечнішими для учасників. Кожен метр треку був наповнений досить слизькою багнюкою. Спортсменам довелося докласти чималих зусиль, щоб дістатися до фінішу.
Учасники змагалися у декількох категоріях: юніори, любителі, еліта та дівчата. Упродовж останнього часу наше місто представляла Тодавчич Анна, яка єдина серед дівчат наважилася взяти участь. В інших категоріях переможці розподілилися наступним чином: юніори - Кучук Іван (м. Київ, перше місце), Калиш Денис (м. Кременчук, друге місце), Кратенко Станіслав (м. Хорол, третє місце), Полтавець Віталій (м. Хорол, четверте місце), Красніков Дмитро (м. Полтава, п'яте місце); любителі - Житинський Дмитро (м. Харків, перше місце), Королік Володимир (м. Васильків, друге місце), Темник Сергій (м. Хорол, третє місце), Івахненко Олексій (м. Хорол, четверте місце), Ботвінко Максим (м. Хорол, п'яте місце); еліта - Єфремян Руслан (м. Харків, перше місце), Клевжець Олександр (м. Кременчук, друге місце), Ступенко Єгор (м. Полтава, третє місце), Семенюта Максим (м. Хорол, четверте місце), Тодавчич В'ячеслав (м. Хорол, п'яте місце).
Ці змагання вдалося провести за підтримки Хорольської районної ради (голова - В.А. Мартюк), Хорольської міської ради (голова - Волошин С.М.), депутата Полтавської обласної ради Мухтарова Фахраддіна, "Молодіжного парламенту Хорольщини". Спонсорами призових подарунків стали магазини: "М'ясо" (м. Київ), Freak Days Shop (м. Рівне), YADMAN (м. Київ), Venom Bikes (м. Кременчук), та магазин "ВІЗИТ" (м. Хорол, єдиний веломагазин міста, який постійно підтримує місцеві змагання та задумки організаторів). Всі учасники змагань застраховані страховою компанією "ОРАНТА".

Максим Семенюта, капітан команди "Life On Dirt"


Відкрита обласна спартакіада з рекреаційних видів спорту: четверте загальнокомандне місце і три призові місця


Із сьомого по десяте серпня, на Семенівщині, у селі Наріжжя, на базі оздоровчого табору "Світанок" проходила відкрита обласна спартакіада з рекреаційних видів спорту. Упродовж останніх кількох років проведення подібних змагань для людей з обмеженими фізичними можливостями частіше. А завдяки ініціативній групі Семенівської районної організації інвалідів "Союзу організації інвалідів України", до мальовничого куточка Полтавщини цього року з'їхалися команди людей з обмеженими фізичними можливостями з різних регіонів нашої держави. Крім районних організацій області, взяли участь у проведенні обласної спартакіади представники із міст Києва, Кіровограда, Вінниці, Балти (Одеська область), Чернігова та Кишинева (Молдавія).
Організаторами, Семенівською районною організацією інвалідів підготовлена гарна і незабутня для учасників та гостей триденна програма проведення спортивних та культурно-масових заходів. Так, у перший день всі присутні стали палкими глядачами неповторного фестивалю-концерту під назвою "Рогозів кут", який був проведений у Наріжському сільському будинку культури. З приємністю інформуємо, що під час його проведення, у творчому змаганні в номінації "Авторський вірш" диплом І ступеня вручений нашому самодіяльному поету, авторці першої власної поетичної збірки Катерині Мартюк, а в номінації "Естрадна пісня" дипломом ІІ ступеня нагороджена Тетяна Петраш.
Другий день, 8 серпня, став днем змагань. Змагалися в особистому заліку у таких рекреаційних видах спорту, як перегони на візках, шашки та нарди. А у командному заліку виборювали перемогу у дартсу, городках, бочі, бомбаскету, стрільбі та кеглях. Хорольську районну організацію людей з обмеженими фізичними можливостями представляли: Тетяна Візнер, Катерина Мартюк, Сергій Прокопенко, Тетяна Петраш, Євгеній Халтурін та Володимир Крупнов. У підсумку, під час урочистого відзначення переможців, на п'єдестал пошани вийшли і наші учасники, за плечима яких неодноразові участі і перемоги. Перше місце зі стрільби зайняла Катерина Мартюк, друге місце у змаганнях з боча посіла Тетяна Петраш, третє місце у більярді здобув Сергій Прокопенко. Вітаємо переможців!
На завершальний день проведення обласної спартакіади його організатори порадували учасників проведенням майстер-класів від представників Народної академії творчості інвалідів (м. Київ), міні-турніром з настільного тенісу, гарним, театралізованим дійством на мальовничому березі озера Бурчак. Запальними музиками Семенівського районного будинку культури гурту "Резонанс" був проведений захоплюючий концерт-дискотека.


Вибороли перше місце у змаганнях із міні-футболу на обласній спартакіаді ФСТ "Колос"


10 серпня, у смт. Решетилівка, відбулася обласна спартакіада серед районних організацій фізкультурно-спортивного товариства "Колос". Наш район представляла збірна команда районної організації "Колос". До її складу увійшли команди: Волошин Олександр, Чумак Олександр, Лисенко Сергій, Кириленко Сергій, Жалдак В'ячеслав, Ляшенко Андрій, Іщенко Валерій, Мальченко Микола, Шеремет Ярослав і Андрущенко Анатолій.
"Кожна наша перемога, виборене призове місце - на вагу золота. І говорить про те, що наші спортсмени мають високий рівень підготовки, як особистий, так і командний, - говорить голова районної організації фСТ "Колос" Микола Мальченко. - А сьогодні, після вдалої участі нашої команди у обласній спартакіаді, ми ще раз довели, що ми варті високого і почесного звання кращої футбольної команди районної організації ФСТ "Колос".
Збірна району взяла участь у чотирьох видах спорту, представлених на обласній спартакіаді: міні-футболу, перетягування канату, шахів та шашок. І в двох із них виборола призові місця - перше місце у змаганнях із міні-футболу, друге місце у швидкісних шахах - Андрущенко Анатолій, п`яте - у шашковому турнірі (Ярослав Шеремет).
Побажаємо нашому "Колосу" завжди гарних виступів і яскравих перемог. Нехай ніколи вас не покидає спортивна удача й прагнення до перемоги.


Вітаємо чемпіонів та призерів командного чемпіонату України зі спортивного орієнтування


17-24 липня в Сумській області відбувся Командний чемпіонат України зі спортивного орієнтування. У змаганнях взяли участь учні Хорольської гімназії та Штомпелівської ЗОШ. Чемпіонами України стали: Терентьєва Аліна (Хорольська гімназія) та Штомпель Ігор (Штомпелівська ЗОШ). Другі і треті місця вибороли Мацегор Даша, Руденко Анна (Хорольська гімназія) та Штомпель Дмитро (Штомпелівської ЗОШ). Команду до змагань готували учителі Пономаренко Микола Віталійович (Хорольська гімназія) та Денисенко Євгеній Віталійович (Штомпелівська ЗОШ).

Команда вдячна за підтримку та допомогу Хорольській міській раді, Хорольській автошколі ТСОУ, Відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.


ЗАВЕРШИЛОСЬ ПЕРШЕ КОЛО ВІДКРИТОГО ЧЕМПІОНАТУ м. ХОРОЛ З ФУТБОЛУ 2016 р.


28 травня 2016 р. були зіграні матчі п'ятого останнього туру першого кола відкритого чемпіонату м. Хорол з футболу, у якому було проведено п'ятнадцять ігор. За підсумками усіх зіграних ігор перше місце посідає ФК "Еліта" с. Ялосовецьке . Друге місце - "ФК" Стандарт" с. Березняки. Трете місце - ФК "Україна" с. Штомпелівка. Замикає турнірну таблицю ФК "Андріївка" с. Андріївка. В останньому, п'ятому турі першого кола даного чемпіонату, зафіксовані такі результати:
"Україна" с. Штомпелівка - "Енергія" м. Хорол - 4:0
"Стандарт" с. Березняки - "Еліта" с. Ялосовецьке - 1:4
"Андріївка" с .Андріївка - "Вагутінець" с. Петрівка 2:2

О.В. КІЛЬДЄЄВ


ЗУСТРІЧАЙТЕ ЧЕМПІОНІВ


Не так давно в місті Київ, у спортивному комплексі "Меридіан", відбувся "Відкритий Чемпіонат Євразії з пауерліфтингу, жиму лежачи та станової тяги GPA-IPO & GPA-D", в якому взяла участь і команда спортивного клубу "SPARTA" Хорольської РГО ТСОУ. Команда представляла місто Хорол, її учасники вибороли наступні місця і виконали нормативи:
Цівина Владислав - 1 місце в SBT (10-12) та 1 місце в OPEN, встановив рекорд світу з жиму штанги лежачи SBT.
Остапенко Діана - 1 місце в TEENAGE (17-19) і виконала норматив ІІ розряду.
Тютюнник Іван завоював 2 місце в JUNIOR (20-23) і виконав норматив кандидата у мастри спорту.
Литвиненко Олег виборов 1 місце в жимі штанги лежачи і виконав норматив І розряду, 2 місце в JUNIOR (20-23) та 3 місце в OPEN і виконав норматив майстра спорту з станової тяги.
Алексєєнко Денис - 1 місце JUNIOR (20-23) та 1 місце в OPEN та виконав норматив ІІ розряду з жиму штанги лежачи, 1 місце JUNIOR (20-23) та 2 місце в OPEN і виконав норматив ІІІ розряду з станової тяги.
Щиро дякуємо Хорольській міській раді на чолі з Волошиним С.М., спонсорам і небайдужим людям: Всеукраїнському об'єднанню "Батьківщина", депутату Полтавської обласної ради Мухтарову Фахраддіну Аладдіну-огли, підприємцям: Гавриленку М.І., Кібенку О.І., Гунявому В.В., Стогнію О.О., Єрохіну В.В., Одинцю В.М., Вовку О., Стрільчуку О., Кундію І., власникам магазинів "Скутерок", "Автомаг" та "Домовичок".
Дякуємо федерації Ukrainian Powerlifting Committee (UPC) та президенту федерації Воробей Богдану Юрійовичу, а також представнику UPC в Полтавській області Гамарнику Ігорю Дмитровичу за підтримку команди на чемпіонаті та Драгомерцькій Ілоні.
Дякуємо магазину спортивного харчування Strong Life місто Полтава за надане спортивне харчування.
Бажаємо спортсменам міцного здоров'я та удачі.

Гунявий В.В.


НА ВІДКРИТІЙ ОБЛАСНІЙ СПАРТАКІАДІ З РЕКРЕАЦІЙНИХ ВИДІВ СПОРТУ


Для людей з обмеженими фізичними можливостями участь у спортивних масових заходах, це, передовсім, спілкування, можливість показати себе, випробувати. І приємно, що на рівні обласної виконавчої влади активно впроваджується політика підтримки, соціальної адаптації людей з обмеженими фізичними можливостями. Так, в цьому році відбулася у місті Кременчук відкрита обласна спартакіада з рекреаційних видів спорту на кубок голови обласної державної адміністрації Головка Валерія Анатолійовича.
На стадіоні "Політех" (м. Кременчук) того дня зібралося чимало учасників нашого славного регіону. Завітали й пізніше позмагалися з полтавцями й гості свята - команда людей з обмеженими можливостями з Німеччини.
Упродовж кількох годин учасники спартакіади змагалися із кількох видів рекреаційних видів спорту. Серед них: городки, боча, дартс, бомбаскет, шашки, фігурна їзда на візках, присідання та нарди. Від нашого міста у змаганнях взяла участь збірна команда. Показали своє вміння, вправність, майстерність Катерина Мартюк, Сергій Прокопенко, Володимир Крупнов, Євген Халтурін, Тетяна Візнер і Тетяна Петраш.
Приємно відзначити, що серед переможців відзначили врученням почесних нагород і наших спортсменів - Сергія Прокопенка за перше місце й Катерину Мартюк за третє місце у командному заліку з бомбаскету. Вітаємо призерів та переможців з перемогою.
Організаторами спартакіади виступили: Полтавська обласна державна адміністрація, полтавські обласний осередок "Союз організацій інвалідів України", організація ВФСТ "Колос" АПК України і його районна організація, Кременчуцька міська рада й міське товариство інвалідів.


“НИВА” - ЛІДЕР ЧЕМПІОНАТУ УКРАЇНИ З МОТОБОЛУ


Після перемог у Вишняках над "Восходом" (Вознесенськ) - 5:1 і "Колосом" (Нові Санжари) - 2:0 наші мотоболісти провели виїзні ігри.
Дуже важким був матч 4 червня в селі Мачухи під Полтавою з командою "Дружба" - бронзовим призером чемпіонату України 2015 року.
Після закінчення гри з рахунком 3:3 господарі поля раділи нічийному результату з чемпіоном України. У “Ниви” м`ячі забили Юрій Жиденко, Олександр Ходосов і Сергій Пузик.
17 червня "Нива" перемогла у м. Камянець-Подільський "Поділля" з рахунком 8:1. Відзначилися всі гравці "Ниви": Володимир Бойко, Віталій Бойко, Юрій Жиденко, Олександр Ходосов. Чотири м'ячі забиві Сергій Пузик.
А минулої неділі вишняківські мотоболісти провели надважкий матч у м. Вознесенську Миколаївської області зі “Сходом”, який прагнув відігратися за поразку у Вишняках. "Нива" перемогла срібного призера минулорічної першості з рахунком 2:0. Володимир Бойко і Сергій Пузик забили м`ячі. Команда показала високий рівень майстерності і волю до перемоги.
Блискуче захищав ворота Роман Лук`янець. У третьому періоді він відбив одинадцятиметровий штрафний удар.
Вітаємо наших майстрів мотоболу з перемогою і чудовою грою!

Анатолій ДАЦКО,
мотобольний коментатор


Відзначили 60-річчя від дня створення Хорольської районної дитячо-юнацької спортивної школи


Шістдесят років… Це мало чи багато? Для дитячого навчального закладу досить невеликий відрізок часу. Для людини, спортсмена - все життя. 27 травня, у п'ятницю, відзначаючи славний ювілей від часу заснування спортшколи, до актового залу Хорольського районного будинку культури завітало чимало гостей, чиї життя, думки й прагнення пов'язані зі спортом - велика, дружня спортивна родина. Легко було помітити не одне покоління людей, спортсменів, ентузіастів своєї улюбленої справи. Саме вони своїми досягненнями популяризували, й надалі це продовжують робити, здоровий спосіб життя, види спорту, ставили рекорди на районних, обласних, всеукраїнських та світових змаганнях.
Звучать аплодисменти. Урочисті миті відзначення річниці спортшколи словами привітань відкриває його ведуча Лариса Вакуленко. І запрошує до слова господиню свята, директора Хорольської районної дитячо-юнацької спортивної школи Тетяну Олександрівну Гордійченко. Висловлюючи найкращі слова привітань з нагоди свята, Тетяна Олександрівна пригадала миті історії спортшколи, імена спортсменів, тренерів, які наближали своїх вихованців до тих славетних перемог, якими ми зараз пишаємося і ставимо у добрий приклад юним спортивним даруванням. І, із приємністю представила, напевно, також майбутніх спортсменів, а поки що маленьких вихованців дошкільного навчального закладу "Яблунька" , які привітали всіх присутніх ювілярів гарними віршованими рядочками.
Висловили найкращі побажання спортивній родині Хорольщини, наголошуючи на максимальній і всебічній підтримці молоді та спорту в районі, голова Хорольської райдержадміністрації Лариса Звірко, заступник голови районної ради Роман Гловацький, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ірина Потерайло. Вони вручили подарунки і виконали приємну місію відзначення найкращих. Відтак, Почесною Грамотою обласної державної адміністрації за високу професійну майстерність, вагомий особистий внесок у виховання підростаючого покоління, розвиток фізичної культури та спорту, та з нагоди 60-річчя ДЮСШ нагороджена Заїка Надія Іванівна, тренер-викладач; Почесною грамотою обласної ради відзначений Степанов Олександр Павлович, радник з питань фізичної культури і спорту начальника управління у справах сім`ї, молоді та спорту Полтавської облдержадміністрації; Грамотою управління сім`ї, молоді та спорту ОДА нагороджені тренер-викладач з баскетболу ДЮСШ Доненко Олег Миколайович, тренер-викладач з кікбоксингу ДЮСШ Савін Олександр Кузьмич; Грамотою Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА відзначений Бібік Анатолій Іванович, колишній директор ДЮСШ; Подяки Полтавського обласного комітету з фізичного виховання та спорту оголошено тренеру-викладачу з греко-римської боротьби ДЮСШ Лапушняку Олегу Олексійовичу, тренеру-викладачу з легкої атлетики Святодух Тетяні Петрівні, тренеру-викладачу з настільного тенісу Тимошенку Владиславу Анатолійовичу, викладачу з футболу Ващенку В'ячеславу Івановичу. Почесними грамотами районної державної адміністрації і районної ради відзначені за вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту та з нагоди 60-річчя Хорольської районної дитячо-юнацької спортивної школи відзначені Скляренко Микола, Дешевий Михайло, Лисенко Юрій, Бай Олег, Полупан Любов, Микитенко Володимир, МС Ломоносов Василь, Калініченко Віктор, Мироненко Олег, Радченко Ольга, Подать Володимир, Безносик Олександр, Свириденко Валентина, Бова Віра, Солод Олег, Цівина Сергій, Гавриленка Максим, Сонник Ігор, Голуб Валентина, Торяник Тетяна, Довгополий Анатолій, Шевченко Андрій, МС Скок Валерій, Мороз Олександр, Мусієнко Ніна, Міхненко Олександр, Тищенко Тетяна, Зінченко Наталія, Губенко Павло, Петраш Тетяна, Бібік Валентина; міської ради - КМС Скрипаль Інна, КМС Вакуленко Денис, КМС Скляренко Андрій, КМС Качаненко Андрій, Волошин Олександр, Федорець Вікторія
Устименко Віктор, Жалдак Станіслав, Смей Олександр, Сафонов Олександр, Кабаковський Руслан, Тєрєнтьєв Валентин, Потерайло Валерій, Гладських Дмитро, Касаковський Ігор,
Кібенко Артем; відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації за вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту р районі та з нагоди 60-річчя Хорольської районної дитячо-юнацької спортивної школи - Бровко Роман, Грибінник Крістіна, Литвиненко Станіслава, Голуб Анастасія, МС Крат Максим, Дацюк Артем, Дрозд Сергій, Разумейко Роман, Барило Євгенія, Макаренка Іван, Неділько Оксана, Сімонова Анна, Лебідко Ліза, Петік Ліза, Бурніс Анжела, Щочка Тетяна, Захаренко Каріна, Забава Ілона, Мандебура Наталія, Трембач Каріна, Кроленко Аліна, Лукяненко Аліна, Даниленко Вікторія, Безносик Анна, Грінкевич Ульяна, Кравченко Поліна, Тєрєнтьєва Аліна, Ярова Яна, Кривошта Андрій, Гловацька Вікторія, Глушковський Віктор, Малюшко Анна, Какура Альона, Устименко Маргарита. Так тримати!
За дорученням депутата Полтавської обласної ради, спортсменів привітали й вручили подарунки його помічник Бойко Юлія та представник ПАТ "Хорольський механічний завод" Євгеній Бірюк.
Гордість районної дитячо-юнацької спортивної школи - це люди, які в ній працювали, готували і виховували дітей - юних спортсменів, надихали і підтримували, ділили з ними неприємні моменти невдач та радість перемоги. У цей святковий день зі сцени районного будинку культури поважно звучать імена вихованців ДЮСШ, які гідно несуть естафету переможців, примножують здобутки, тим самим поповнюючи скарбницю слави досягнень дитячо-юнацької спортивної школи. Для них звучать святкові пісенні привітання від вихованців відділень школи, працівників і колективів районного будинку культури.
Зі святом Вас, спортсмени Хорольщини!


Нелегка перемога "НивИ"


Минулої суботи у Вишняках відбулася четверта гра чемпіонату України з мотоболу.
"Нива" приймала "Колос" (Нові Санжари) і перемогла 2:0. Рахунок відкрив після блискучої комбінації Сергій Пузик. І до останніх хвилин зберігалася інтрига у матчі. У "Колоса" виділявся конструктивною грою майстер спорту України міжнародного класу Іван Костюк. Цікаво, що як і Володимир Бойко з "Ниви", він триразовий чемпіон України з мотоболу. Вихованці вишняківського мотоболу є найвидатнішими бомбарди-рами збірної України на чемпіонатах Європи з 1993 року і до сьогодні. В кінці матчу майстер спорту Олександр Ходосов сильним ударом у ближній від воротаря кут воріт забив м`яч.
Глядачі вітали другу перемогу чемпіонів України.
Блискуче захищав ворота "Ниви" майстер спорту Роман Лук`янець. У другому періоді він навіть взяв одинадцяти- метровий удар від кандидата у майстри спорту Валерія Зімовця.
Четвертого червня наші мотоболісти гратимуть у с. Мачухи з командою "Дружба".
Після чемпіонату Європи в Голандії "Нива" гратиме у Вишняках 28 серпня з командою "Поділля".


“Lifeondirt” приймав гостей


Памп-трек (pamp-trek) - один із молодіжних, екстремальних видів спорту, під час яких учасники проводять змагання на спеціальній трасі, обов'язковими елементами якої є окружності (повороти) з нахилами, підвищеннями, проходячи які велосипедист має його розкачувати, чим додаючи йому швидкості руху без прокрутки педалів. Для нас це доволі новий вид велосипедного спорту, який вимагає не лише сили й витривалості, але й уміння ним керувати.
Минулої суботи, 28 травня, у Хоролі, на треку, який знаходиться на території цегельного заводу, відбулися змагання із памп-треку. На запрошення нашої молодіжної команди "Lifeondirt" (капітан - Максим Семенюта) із задоволенням відгукнулися його учасники із Кременчука, Комсо-мольська, Полтави, Києва та Олександрії. Загалом у змаганнях взяли участь тридцять чотири спортсмени.
Вони змагалися у трьох категоріях за типом велосипеда. Перша - MTB, друга - BMX, і остання - "дівчата". Спортсмени, тренери, вболівальники провели кілька незабутніх, напружених, сповнених хвилювання змагань. Адже, як і завжди, хорольська траса для учасників виявилась непростою. Через погодні умови грунт був вологим, а тому довелося затримати змагання для її підготовки. У підсумку можна з упевненістю сказати, що цей, вид молодіжного велосипедного спорту у Хоролі виявився по-справжньому екстремальним.
За результатами заїздів (два кола, один для розгону, наступний - на час) місця розподілилися наступним чином. У першу трійку переможців увійшли: у першій категорії за типом велосипеда MTB - перше місце здобув Заряда Олександр (м. Київ), друге - Сергеєв Сергій (м. Хорол), третє - Говера Тарас, (м. Олександрія); друга категорія - BMX, відповідно, Гордон Ігор (м. Київ), Приймачек Єгор (м. Київ), Оніщенко Ігор (м. Хорол). Третя категорія, учасниками яких були дівчата незалежно від типу велосипеда, переможницею стала Шахматова Віра (м. Хорол), друге місце у Приходько Христини (м. Київ), і третє призове у Тодавчич Анни (м. Хорол).
Вітаємо переможців!
Як розповів капітан Хорольської команди "Lifeondirt" Максим Семенюта, команда уже шостий рік бере участь у змаганнях з різних видів екстремальних видів спорту, в тому числі й памп-треку, представляючи наше місто. Третій рік приймає гостей на хорольській трасі. Саме вони і виступили ініціаторами й організаторами цьогорічних змагань у нашому місті, які відбулися за підтримки Хорольської районної молодіжної громадської організації "Молодіжний парламент Хорольщини", громадська спортивна рада при виконкомі міськради та особисто депутата Полтавської обласної ради Мухтарова Фахраддіна Аладдіна-огли.
Спонсори змагань: приватні підприємці, влас-ники магазинів "Теремок" (Єрохін В.В.), "Візит" (Сопільняк І.), "Комп+фото" (Проскурняк О.). Страхування учасників - НАСК \"Оранта".
Бажаємо подальших успіхів, перемог!


відкритий всеукраїнський фестиваль бойових мистецтв


У суботу, 28 травня, в спортивному залі Хорольського агропромислового коледжу відбувся відкритий всеукраїнський фестиваль бойових мистецтв кемпо-карате та кобудо, присвячений 60-річчю Хорольської дитячо-юнацької спортивної школи. У фестивалі взяли участь близько ста п'ятдесяти спортсменів із Полтавської, Дніпровської, Харківської, Київської, Черкаської та Сумської областей.
Відкрила фестиваль директор Хорольської районної дитячо-юнацької спортивної школи Тетяна Гордійченко.
З привітанням до учасників фестивалю звернулась голова районної ради Віра Мартюк. Вона побажала учасникам фестивалю перемог на татамі, успіху в повсякденному житті та міцного здоров'я. Головний суддя змагань - президент Федерації Кемпо та Кобудо IKF України, сіхан Борис Сушинський вручив Подяки за допомогу у проведенні відкритого всеукраїнського фестивалю голові районної ради Вірі Мартюк, голові районної державної адміністрації Ларисі Звірко, заступнику голови районної ради Роману Гловацькому, міському голові Сергію Волошину, заступнику начальника управління сім`ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Михайлу Габор, начальнику відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ірині Потерайло, викладачу Хорольського агропром-коледжу Віктору Склемі.
Упродовж кількох годин проходили змагання із відділень бойових мистецтв кемпо та кобудо. Відтак, у загальнокомандному заліку здобула перше місце команда Кременчука, друге - Хорол (команда ДЮСШ), третє - Лубни (команда "Січ").
З приємністю і гордістю називаємо учасників і переможців у різних розділах команди дитячо-юнацької спортивної школи фестивалю. Це, Крат Максим, Дрозд Сергій, Разумейко Ростислав, Малишкін Іван, Остапенко Денис, Барило Євгеній, Дацюки Артем і Артур. Вітаємо з перемогою!
Проведення фестивалю такого рівня стало можливим завдяки наполегливій праці тренерів та спортсменів, підтримці з боку органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади і організаційним здібностям представників Федерації Кемпо та Кобудо IKF України.


Стартувала «Спортивна весна»


6 травня на стадіоні «Зоря» Хорольського агропромислового коледжу державної аграрної академії відбулися спортивні поєдинки між командами учнів міських шкіл під загальною назвою «Спортивна весна». Відкриваючи спортивне свято, його учас-ників привітали, побажали успішно виступили і здобути перемогу міський голова і заступник Хорольської районної ради Роман Гловацький, директор Хорольської ди-тячо-юнацької спортивної школи Тетяна Гордійченко. Адже кожна перемога – це упевненість у власних силах, наступний крок до здобуття професіоналізму у вибра-ному виді спорту, загартування духу і, звичайно ж, популяризація здорового способу життя.
Цього дня відбулися змагання із: міні-футболу, волейболу, арм-реслінгу, баскет-болу 3х3, пройшла легкоатлетична естафета. За результатами поєдинків визначилися переможці наступним чином. З арм-реслінгу, чоловіки (ліва-права рука), перше місце у Станіслава Цівини, друге – Олексія Базиря, третє – Микити Падалки, чоло-віки (ліва рука), відповідно: Олексій Петраков, Андрій Олійник і Роман Степанчук, чоловіки (права рука) – Роман Степанчук, Олексій Петраков, Олександр Ковбик, дів-чата (ліва-права рука) – Катерина Коломієць, Поліна Кравченко, Тетяна Гвоздік. Із стрітболу (баскетбол 3х3, юнаки): перше місце посіли гравці клубу «Стимул» (Хорольська гімназія), друге у студентів агропромислового коледжу і третє у третьої школи; (дівчата): перше – у Хорольської гімназії (старша група), друге також вибороли гімназистки (молодша група), третє місце у учнів навчально-виховного комплексу. Із міні-футболу: переможцем стала команда Хорольської гімназії, друге місце виборола команда навчально-виховного місце і третє – у гімназії. У легкоатлетичній естафеті (4х100, учні) – перемогли учні навчально-виховного комплексу, друге місце – у команди гімназії; (дорослі) – перше місце – команда «Стимул» друге – клуб «Спарта».
Від імені учасників висловлюємо вдячність організаторам «Спортивної весни»: Хорольській міській раді і відділу освіти, молоді та спорту Хорольської районної державної адміністрації. Саме завдяки Вам, вашій роботі діти знаходять можливість долучитися до здорового способу життя, пізнають упевненість і волю до перемоги. Сподіваємось, що і в подальшому ви активно будете сприяти розвиткові спорту й підтримці обдарованої молоді в місті та районі.


зі столиці України 5 наших земляків привезли додому 11 медалей!


Знову наші "спартанці" прославили Хорол у спортивних змаганнях європейського рівня з пауерліфтингу, достойно представивши рідне місто. У Київському спортивному комплексі "Меридіан" відбувся Відкритий Чемпіонат Євразії з пауерліфтингу, жиму штанги лежачи та станової тяги GPA-IPO & GPA-D, в якому взяла участь команда спортивного клубу "SPARTA" Хорольської РГО ТСОУ (районна громадська організація "Товариство сприяння оборони України". Зі столиці України 5 наших земляків привезли додому 11 медалей!
Цівина Владислав встановив рекорд світу з жиму штанги лежачи в категорії SBT, Остапенко Діана виконала норматив ІІ розряду, Тютюнник Іван виконав норматив кандидата в майстри спорту, Литвиненко Олег виконав норматив І розряду і норматив майстра спорту з станової тяги, а їх тренер і капітан команди Алексеєнко Денис - норматив ІІ розряду з жиму штанги лежачи і норматив ІІІ розряду з станової тяги.

Сайт Хорольської міськради


Вітаємо футбольну команду Хорольського агропромколеджу з перемогою!


26 квітня 2016 року агропромколедж гостинно приймав учасників обласних змагань з міні-футболу серед ВНЗ I-II рівня акредитації. Всього в змаганнях взяло участь сім команд: Лубенське медичне училище; Лубенський фінансово-економічний коледж; Лубенський лісотехнічний коледж; Березоворудський технікум ПДАА; Хомутецький ветеренарно-зоотехнічний технікум; Лохвицький технологічний технікум; та господарі змагань Хорольський агропромисловий коледж ПДАА.
В напруженій боротьбі хорольські спортсмени здобули перемогу і в результаті посіли перше місце. Команду на чолі з тренером Мальченко Миколою Степановичем представляли гравці: Курган Олександр група А-12; Нощенко Владислав група А-31; Костюк Станіслав група А-32; Тарануха Максим група М-42; Бакаєнко Антон група М-34; Жиленко Владислав група М-42; Рак Максим група М-21; Діденко Руслан група М-31; Гурін Андрій група А-22; Гуденко Вадим група Г-31; Гнатюк Назар група Ф-21
Всім учасникам бажаємо міцного здоров'я, натхнення та подальших спортивних звершень!

В.А. Марусіченко,
викладач кафедри фізичного виховання


«ВІдродження» с. Петракіївка володар кубка з футболу пам'яті І.М.Третяка


З 9 по 16 квітня 2016 року на футбольних полях Хорольського району було проведено турнір з футболу пам'яті Третяка Івана Мусійовича. Турнір проходив у два етапи під егідою громадської організації футбольний клуб "Енергія" м. Хорол, участь в якому брали дев'ять команд Хорольського району. На першому етапі команди були розподілені на три групи, а саме: Група "А": "Відродження" с. Петракіївка; "Ватутінець" с. Петрівка; ФК "Енергія" м. Хорол. Матчі цієї групи були проведені на футбольному полі в с. Хвощівка.
Група "Б": "Зірка" с. Новоаврамівка; "Зоря" с. Староаврамівка, "Еліта" с. Ялосовецьке. Футбольні матчі групи проводилися в с. Новоаврамівка.
Група "В": "Стандарт" с. Березняки; "Україна" с. Штомпелівка; "Перемога" с. Шишаки. Ігри цієї групи відбувалися у с. Тарасівка.
У кожній із цих груп було проведено по три футбольні матчі.
В підсумку першого етапу турніру до фінальної частини вийшло по одній команді із кожної групи, які зайняли перші місця відповідно. Отже, до другого етапу турніру вийшли три найсильніші команди Хорольського району з футболу: "Відродження" с. Петракіївка, "Зоря" с. Староаврамівка, "Стандарт" с. Березняки. У фінальній частині турніру 16 квітня 2016р на футбольному полі в с. Шишаки було проведено три матчі. В підсумку, третє місце посіла команда "Зоря" с. Староаврамівка. Друге - команда "Стандарт" с. Березняки. Гравці та тренери обох команд нагороджені дипломами та медалями. Переможцем турніру стало "Відродження" с. Петракіївка, наставників і гравців нагородили дипломами золотими медалями та кубком. Організаційний комітет з проведення даного турніру на чолі з керівником громадської організацій футбольний клуб "Енергія" Олексенком Василем Івановичем адресують слова вдячності всім футбольним командам та їх керівникам, які виявили бажання і взяли участь у цьому турнірі; арбітрам, які обслуговували футбольні матчі фінальної частини турніру, а саме: Волошину Олексію, Магденку Сергію та Коряку Юрію. А також керівництву футбольної команди "Перемога " с. Шишаки (Остапенку Роману) за наданий та підготовлений на високому рівні стадіон в с. Шишаки для проведення фінальної частини турніру.

О.В. КІЛЬДЄЄВ


ХОРОЛЬЦІ - ЧЕМПІОНИ СВІТУ


Днями в Харкові відбувся чемпіонат світу з кемпо-карате та кобудо, який провела Міжнародна федерація з цього виду спорту. Понад 700 учасників як з України, так і багатьох інших країн світу взяли участь у цих престижних змаганнях.
Перемогу виборювала і команда Хорольської районної дитячо-юнацької спортивної школи. Юні хорольці виступили досить успішно і здобули 7 медалей - 3 золотих, 3 срібних і одну бронзову.
Чемпіонами світу і володарями трьох золотих медалей стали кандидат у майстри спорту з трьох його видів, неодноразовий переможець європейських і всеукраїнських турнірів, який уже має понад 30 нагород, Максим Крат, а аткож Сергій Дрозд та Артем Дацюк.
Срібні нагороди вибороли Артур Дацюк та уже згадувані Сергій Дрозд та Артем Дацюк, які змагалися у двох розділах поєдинків.
З бронзовою медаллю повернувся додому Віктор Брижко. Чемпіонам світу та призерам, крім медалей, були вручені Дипломи організаційного комітету.
Готував юних хорольців до змагань досвідчений тренер-викладач ДЮСШ Олександр Савін.
Варто зазначити, що в Хоролі приміщення спортивної школи немає. Тож тренуються діти на базі Хорольської гімназії, директор якої Микола Копайгора виділив для цього кімнату у підвальному приміщенні, в якій наставник спортсменів О.К. Савін обладнав ринг.
Юних хорольців з успішним виступом на чемпіонаті світу перед початком роботи сесії міської ради сердечно привітав міський голова Сергій Волошин та вручив їм письмові подяки.


“Молодість щаслива тим, що в неї є майбутнє” - М. Гоголь


В останній час багато точиться розмов стосовно раціонального відпочинку молоді. Різні думки є і стосовно нашої молоді. Дехто критично ставиться до нашого підростаючого покоління, начебто молодь не бажає реальних змін. Але молодь, котра взяла участь у районному тренінгу "Проектування молодіжних ініціатив", переконала нас в тому, що вони розумні, цілеспрямовані і працелюбні.
Організатори тренінгу - Хорольська РМГО "Молодіжний Парламент Хорольщини", відділ освіти, молоді та спорту Хорольської РДА, центр соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді Хорольської РДА - вирішили провести районний захід для молоді, на котрому юнаки та дівчата зможуть спробувати розробити проекти власних ідей.
8 квітня 54 молодих людей приїхали до конференц-залу готельно-ресторанного комплексу "Каспій", де їх гостинно зустрів персонал закладу. До учасників заходу з вітальними словами звернулися судді тренінгу: голова Хорольської районної ради Мартюк В.А., депутат Полтавської обласної ради Мухтаров Ф.А. та тренер заходу Гловацький Р.М.
Тренінг розпочала досвідчений психолог Хорольського відділу кримінально-виконавчої інспекції Васецька Інна Василівна, яка провела вправи на створення невимушеноі атмосфери, розвиток комунікативних навичок, на формування вміння приймати нестандартні рішення та зосередитись на вирішенні актуальних проблем. В результаті вправ було сформовано 7 команд: "Джентельмени удачі", "Команда №1", "Бджілки", "Добрі Цілеспрямовані Працьовиті", "Кульбаби", "Укропи", "Діти майбутнього".
Друга частина тренінгу була присвячена саме написанню проекту. На це командам було виділено 3 години. В процесі тренінгу команди постійно спілкувалися і між собою, і з суддями, котрі могли проконсультувати молодь з різних розділів програми.
5 годин тренінгу пробігли непомітно, і команди вийшли захищати свої проекти. Команда "Джентльмени удачі" представили проект спортивного комплексу; команда "ДЦП" захищала проект під назвою "Нове покоління - нові зміни" (реконструкція будівлі колишньої ДЮСШ); спікери з "Укропу" презентували своє бачення реконструкції міського скверу; дівчата з "Бджілок" відобразили своє бачення благоустрою міста в проекті "Стріт-арт"; юні художники з "Дітей майбутнього" запропонували "додати кольорів" до вулиць нашого міста шляхом реалізації проекту "Кольорове місто"; капітан команди "Кульбаби" продемонструвала проект організованого місця відпочинку біля водоймища; "Команда №1" подала своє бачення створення розважального центру для молоді.
Самі учасники та судді визначили кращі роботи, але гірших робіт не було. Кожен проект по-своєму цікавий, а головне, що проекти написані молоддю і для молоді, адже вони працювали над власними ідеями.
Насамкінець судді представили намічені заходи в подальшому та побажали учасникам заходу нових ідей та перемог. Їх проектні роботи, після відповідного фахового доопрацювання, в майбутньому будуть взяті до уваги органами місцевого самоврядування.
За організацію заходу на належному рівні висловлюю найкращі слова Хорольській районній державній адміністрації, Хорольській районній раді, депутату Полтавської обласної ради Мухтарову Ф.А., депутатам Хорольської міської ради Похильку І.В., Кібенку О.І. та приватному підприємцю Кобцю В.В.

О.О. КУДІН, голова секретаріату Хорольської РМГО
"Молодіжний Парламент Хорольщини"


Срібна перемога хорольців


Оржицька районна організація всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства "КОЛОС" агропромислового комплексу провела першість Оржицького району з волейболу серед чоловічих команд колективів фізкультури. Змагання проходили 13, 20 та 27 лютого 2016 року. У турнірі брали участь 13 команд, серед яких були і представники Хорольщини. Змагання проходили за коловою системою в двох групах: вища ліга - 7 команд та нижча ліга - 6 команд. Хорольська команда потрапила до вищої ліги, в якій брали участь команди: Оржиця-1, Оржиця-2, "Куйбишево-1", "Куйбишево-2", Круподеринці, Мусіївка (Хорольський р-н). Загалом наші волейболісти зіграли 6 ігор зі своїми суперникам.
За загальними результатами Хорольська команда здобула 5 перемог та 1 поразку.
Склад волейбольної команди Хорол: Лисенко Сергій Володимирович; Лисенко Андрій Сергійович; Корнієнко Сергій Валерійович; Кіріяченко Олександр Анатолійович; Чумак Олександр Миколайович; Махно Олександр Олександрович; Плющій Віталій Вікторович; Гордієнко Віктор Петрович.
Переможцем відкритої першості стала команда “Куйбишево-2”, другими стали волейболісти м.Хорол, а третьою фінішувала команда Мусіївки. Переможців і призерів нагородили кубками та грамотами.
За вагомий внесок у розвиток волейболу Хорольщини, організаторську та фінансову допомогу адресуємо найкращі побажання Лисенку Сергію Володимировичу та Корнієнку Сергію Валерійовичу. Адже, коли відчуваєш підтримку добрих людей, то й грається краще!


Досягнення клубу "SPARTA"


В кінці лютого члени спортивного клубу "SPARTA" Хорольської районної громадської організації ТСОУ взяли участь у IV відкритому турнірі з боксу на першість м. Миргород. Перші місця вибороли: Коваль Олександр та Пилипенко Юрій (вагова категорія до 61 кг), Даниленко Олександр (до 65 кг), Цівина Владислав (40-42 кг). Другі місця посіли: Татарчук Антон (вагова категорія до 91 кг), Івахненко Олексій (до 71 кг), Даниленко Олександр (до 65 кг). Велику допомогу надав молодим спортсменам Тімуш Сергій Миколайович.
Спортсмени клубу також успішно виступили на чемпіонаті області у м. Лубни з жиму штанги лежачи і станової тяги. Перші місця зайняли: Цівина Владислав (вікова категорія тінейджери), Даниленко Олександр, Алексеєнко Денис (юніори). Крім того, Алексеєнко Денис посів друге місце у відкритому класі.
Молодці! Бажаємо Вам міцного здоров'я, невичерпної енергії та досягнення нових спортивних вершин!


ЧЕМПІОНАТ ОБЛАСТІ З ЖИМУ ШТАНГИ ЛЕЖАЧИ ТА ТЯГИ СТАНОВОЇ


20 лютого 2016 року в м. Лубни пройшов 2-й чемпіонат Полтавської області з жиму штанги лежачи та тяги станової (екіпірувальний та без екіпірувальний дивізіони) за правилами UPC.
Спортивний клуб "Стимул" з м. Хорол представляли 4 спортсмени. Учитель фізичної культури Хорольської гімназії Гайдай Віталій, вагова категорія до 82,5 кг, витиснув штангу вагою 180 кг і здобув "золото" в категорії юніори і 1 місце у відкритій категорії екіпірувального дивізіону та виконав норматив майстра спорту. Півненко Віктор, вагова категорія до 100 кг, витиснув штангу вагою 170 кг, посів перше місце у відкритій категорії і виборов 3 місце в абсолютній категорії, виконав норматив майстра спорту. Один з найдосвідченіших атлетів -працівник Хорольського механічного заводу Виплавень Віктор, вагова категорія до 100 кг, витиснув штангу вагою 155 кг і посів 1 місце в віковій категорії "Мастерс", виконав норматив кандидата в майстри спорту. Сайно Сергій, вагова категорія до 67,5 кг, посів 2 місце, витиснувши штангу вагою 105 кг і виконав норматив 1 розряду. Тренером виступив в усіх спортсменів Гайдай Віталій Олександрович, керівник спортивного клубу "Стимул".

О.О. Кудін


БОРЕЦЬ З ХОРОЛА АНДРІЙ КРИВОШТА ПРОДОВЖУЄ КЛАСТИ СУПЕРНИКІВ НА ЛОПАТКИ


Цього разу свою чергову перемогу талановитий вихованець тренера О. О. Лапушняка здобув у Полтаві, де 23-24 лютого проводився чемпіонат області з греко-римської боротьби серед спортсменів 1999-2000 років народження. У цьому престижному змаганні брали участь хлопці з Полтави, Запоріжжя, Решетилівки, Пирятина, Кременчука, Хорола, Миргорода. В Андрієвій ваговій категорії 54 кілограми виступали 13 борців. Він провів шість поєдинків, з яких у п'яти поклав суперників на лопатки і в одному переміг за очками. А вже безпосередньо в боротьбі за перше місце зустрівся на килимі з миргородським ровесником і здолав його за... 30 секунд.
Отже, неодноразовий чемпіон області учень Хорольської гімназії А. Кривошта ще раз блискуче підтвердив високий рівень своєї спортивної підготовки. З Полтави він привіз чергову золоту медаль і Грамоту управління у справах сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації.

В'ячеслав ТЕРЕНЬКО, журналіст


РЕГЛАМЕНТ турніру на кубок ім. Героя Радянського Союзу Леуцького М. О. та відкритого чемпіонату Хорольського району з міні-футболу 2016 року


УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ
Група «А»: 1. «Титан» Хорол, 2. «Україна» Штомпелівка, 3. ФК«Семенівка» Семенівка, 4. «Багачка» Покровська Багачка, 5. «Фаворит» Хорол, 6. «Зірка» Новоаврамівка, 7. «Патріот» Хорол.
Група «Б»: 8. «Металіст» Хорол, 9. «Злагода» Семенівка, 10. ФК«Хорол» Хорол, 11. «Україна-2» Штомпелівка, 12. «Зоря» Староаврамівка, 13. «Стандарт» Березняки, 14. «Відродження» Петракіївка

КАЛЕНДАР ІГОР

ПЕРШИЙ ЕТАП ЗМАГАНЬ
12 березня (субота) - 13 березня (неділя)
«Фаворит» - ФК «Семенівка» (09-00) - ФК «Хорол» - «Металіст»
«Патріот» - «Зірка» (09-35) - «Відродження» - «Україна-2»
«Титан» - ФК «Семенівка» (10-10) - «Злагода» - «Металіст»
«Багачка» - «Фаворит» (10-45) - ФК «Хорол» - «Стандарт»
«Україна» - «Патріот» (11-20) - «Зоря» - «Відродження»
«Титан» - «Зірка» (11-55) - «Злагода» - «Україна-2»
«Багачка» - «Україна» (12-30) - «Стандарт» - «Зоря»

ДРУГИЙ ЕТАП ЗМАГАНЬ
Група «В» - Група «Г»
19 березня (субота) - 20 березня (неділя)
А6 – Б4 (09-00) - А3 – Б1
А5 – Б6 (09-35) - А2 – Б3
А4 – Б5 (10-10) - А1 – Б2
А6 – Б5 (10-45) - А3 –Б2
А5 – Б4 (11-20) - А2 – Б1
А4 – Б6 (11-55) - А1 – Б3
А5 –Б5 (12-30) - А2 – Б2
А6 – Б6 (13-05) - А3 – Б3
А4 – Б4 (13-40) - А1 - Б1

ТРЕТІЙ ЕТАП ЗМАГАНЬ
1/ 4 фіналу (27 березня (неділя)
В1 – Г8 (10-05)
В4 – 5В (10-50)
В2 – Г5 (11-15)
В3 – Г6 (11-50)
1 - 2 (12-25)
3 - 4 (13-00)
1* - 2* (13-35)
3* - 4*
5 – 6
5* – 8
6* - 7

1 / 2 фіналу. 3 квітня (неділя)
9 - 10
9* - 11
12* - 13
Матч за третє місце
13* - 12*,14*
ФІНАЛ
12 – 13, 14
15 – 15*
Нагородження переможців


ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ ФФХР. 1 березня 2016 року. Турнір на кубок ім. Героя Радянського Союзу Леуцького М.О. та чемпіонат Хорольської Ро ВФСТ "Колос" з міні-футболу


ПЕРШИЙ ЕТАП ЗМАГАНЬ
Група "А" (27 лютого 2016 року (субота)
1. ФК "Семенівка" - "Патріот" Хорол - 9:0 (4:0)
Твердохліб - 6, 8, 15
Сташкевич - 14
Хоменко - 17
Молдавець - 22, 26, 27
Гарькавий - 25

2. "Зірка"Новоаврамівка - "Фаворит" Хорол - 1:4 (3:0)
Барило – 21
Лисенко -2, 4
Кречитов - 8, 30

3. ФК "Семенівка" - "Україна" Штомпелівка - 5:1 (3:1)
Молдавець -3
Подленко - 15
Хоменко - 10,14
Твердохліб - 26
Гарькавий - 28

4. "Титан" Хорол - "Патріот" - 14:2 (6:0)
Безсонов - 10,5,16,20
Юрченко - 24
Мазур – 6
Горевий - 29
автогол - 7
Тарануха - 13,14
Жалдак В. - 16,30
Квачко - 18,30
Штомпель - 24,28

5. "Зірка" - "Багачка" - 12:1 (9:1)
Микитенко - 1,12
Хршуян - 10
Романенко - 2,15,22
Барило Д. - 5,14
Коваленко - 6,6,30
Дорошенко - 8
Волошин - 20

6. "Фаворит" - "Україна" - 5:1 (2:1))
Похил -10,17,22
Подленко - 11
Лисенко - 15
Кречитов - 20

7. "Титан" - "Багачка" - 10:1 (5:1)
Безсонов - 6,10,14,16,18
Малік - 9
Мазур - 8,30
Желжак В. - 12,17,27

Група "Б" (28 лютого 2016 року (неділя)
8. "Металіст" Хорол - "Відродження" Петракіївка - 6:3 (4:1)
Кільдєєв – 5
Третяк - 3
Волошин - 9,23
Бойко - 16
Артеменко - 11, 24
Дубов - 13

9. "Україна-2" Штомпелівка – ФК "Хорол" - 2:0 (1:0)
Кузуб - 7
Плема - 30

10. "Металіст" - "Зоря" Староаврамівка - 8:0 (3:0)
Кільдєєв - 2
Дубов - 5
Капустян - 7
Денісов - 21,23,29
Волошин - 22
Глущенко - 26

11. "Злагода" Семенівка - "Відродження" - 4:1 (1:1)
Харченко - 3,25,30
Третяк - 5
Духно - 22
Третяк - "Ж"

12. "Україна-2" - "Стандарт" Березняки - 6:1 (3:1)
Проскура - 11,25
Сацький - 2
Кузуб - 13
Шевченко - 14
Магденко - 17
Плема - 23

13. ФК "Хорол" - "Зоря" - 8:0 (2:0)
Бойко - 5
Дудка - 11,28
Кондієко - 17,19,23
Міхно - 25
Попадич - 27

14. "Злагода" - "Стандарт" - 8:1 (3:1)
Бабешко - 4,5,21,29
Сацький -6
Харченко - 13,25
Духно - 20
Калякін - 28.
Глущенко Д - "Ж"


У ЗМАГАННІ ВИРОСТАЄ СИЛА


Весело, змістовно і з користю проводять зиму школярі першої міської школи. Дітлахи не тільки самі відпочивають, а й залучають до свого дозвілля учителів і батьків.
Днями у навчальному закладі відбулося цікаве змагання між представниками сильної половини людства. Команда учнів змагалася із збірною командою учителів і батьків.
Журі, у складі директора школи Ірини Труніліної, учасника АТО Михайла Чемериса та старшокласниці Олександра Корякіна, дає сигнал розпочати конкурс. Представлення команд і жартівлива вікторина закінчилися внічию. Не визначився переможець і у конкурсі капітанів-інтелектуалів: учитель А.В. Козлов і старшокласник Сашко Носенко набрали однакову кількість балів. Зате у вправах із розбирання і збирання автомата Калашнікова вправнішим виявився Максим Лободенко із 10 класу. Хлопець так старався, що переміг і досвідченого у поводженні зі зброєю Сергія Володимировича Буліна, котрий працює у райвідділі поліції. А от Ян Булін - він вчиться у 8 класі - змагався у кулінарній вправності із своїм учителем І.Г. Мухіним. Ігор Геннадійович у цьому конкурсі був дуже активним. Разом із своїм молодшим колегою Андрієм Володимировичем Козловим і татом Яна Буліна Сергієм Володимирровичем вони були кістяком команди чоловіків. Хоча не пасли задніх у змаганні автор цих рядків та вчитель математики Олександр Олександрович Радченко. А честь хлоп`ячої команди відстоювали, крім названих, Сашко Грибінник, Іван Бондаренко, Саша Косенко.
Загальний рахунок конкурсу був рівним і гра пройшла внічию, хлопці довели, що вони не слабкіші за чоловіків.

Віктор КАЛІНІЧЕНКО, учитель


СПОРТИВНІ БАТАЛІЇ ПРАВООХОРОНЦІВ


У спортивному залі Хорольського агропромисло-вого коледжу 20 грудня відбувся товариський футбольний матч між збірними командами відділень поліції із Покровської Багачки, Семенівського, Чорну-хинського та Хорольського районів. Працівники правоохоронних органів продемонстрували власну фізичну підготовку та зіграність. Хід футбольного поєдинку контролював Дяговець М.С., який слідкував за дотриманням гравцями встановлених правил.
Попри товариський статус матчу, боротьба між командами була насичена небезпечними моментами біля воріт суперників. Однак все відбувалося за дружньої атмосфери. Гра видалася досить цікавою і захопливою. Всі учасники та вболівальники отримали неймовірний заряд позитивних емоцій, якими була насичена ця зустріч.
Після загального підрахунку забитих голів кожної із команд, місця розподілилися наступним чином: четверте місце посіла команда із Покровської Багачки; бронзовим призером матчу стала команда-господар Хорольського відділення поліції; друге місце закріпилося за Семенівським ВП; першу сходинку здобули представники Чорнухинського ВП.
Кубки і грамоти, які надали для матчу районна та міська ради, усім командам-учасникам вручив начальник Хорольського ВП НП, майор поліції Дудка Віктор Прокопович.
Загалом, дружні турніри стають доброю традицією. Адже така гра не тільки дозволяє тримати себе в добрій фізичній формі, а й згуртовує та навчає працювати в команді.


Поєдинки баскетболістів


Випускник Хорольської середньої школи №2 (нині Хорольська гімназія) Анатолій Бібік після закінчення Харківського державного педагогічного інституту імені Григорія Сковороди став досвідченим учителем фізичної культури, працюючи в рідній школі, технікумі механізації сільського господарства та директором Хорольської дитячої спортивної школи. За 41 рік педагогічної праці Анатолій Іванович нагороджений знаком "Відмінник освіти України", отримав звання "Учитель-методист". Чимало вихованців Анатолія Івановича, наслідуючи вчителя, закінчили факультети фізичної культури у вузах.
Нині, перебуваючи на заслуженому відпочинку, Анатолій Бібік продовжує прищеплювати молоді здоровий спосіб життя. З його ініціативи цього року започатковано змагання з баскетболу серед чоловіків.
Днями на базі Хорольської гімназії проведено поєдинки з баскетболу на відкритий Кубок Хорольської гімназії. В змаганнях взяли участь чотири команди - дві команди випускників Хорольської гімназії, по одній - з Хорольського агро-промислового коледжу Полтавської державної аграрної академії та з міста Глобине.
За наслідками проведення чотирьох ігор, перше місце здобули гості - команда з міста Глобине, яка й стала володарем Кубка Хорольської гімназії. Його вручив ініціатор турніру анатолій Іванович Бібік. Друге призове місце посіла команда випускників Хорольської гімназії, честь якої захищали Володимир Базилевич, Євген Величко, Дмитро Курило, Сергій Покас, Олександр Романенко, Павло Шпетний, Максим Кривчун та Сергій Романча.
Третє місце виборола команда Хорольського агропромисло-вого коледжу.
У проведенні змагань допоміг директор Хорольської гімназії депутат районної ради Микола Копайгора, який надав залу для поєдинків та вирішив інші питання.
Співорганізаторами турніру виступили відділ освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації (начальник відділу депутат міської ради Ірина Потерайло), Хорольська дитячо-юнацька спортивна школа (директор Тетяна Гордійченко) та Хорольська районна молодіжна громадська організація "Молодіжний парламент Хорольщини" (голова депутат районної ради Роман Гловацький).
Допомогли провести змагання тренери-викладачі Хорольської дитячо-юнацької спортивної школи Надія Заїка, Олег Доненко та В`ячеслав Ващенко.
Як повідомив ініціатор проведення турніру Анатолій Бібік, віднині змагання з баскетболу стануть традиційними. Вони відбуватимуться щороку в першу неділю грудня.
Учасники турніру дякували Анатолію Івановичу Бібіку, який організував для молоді добру справу, започаткувавши проведення змагань з баскетболу.


ЧЕМПІОНАТ ОБЛАСТІ З ГИРЬОВОГО СПОРТУ


На базі Хомутецького ветзоотехнікуму проходив чемпіонат області серед вузів 1-2 рівнів акредитації з гирьового спорту, в якому брала участь команда Хорольського агропромколеджу. Змагання проходили в семи вагових категоріях, де всі наші студенти зайняли призові місця: Вовк Євген - Г-41- 63кг- 2 місце; Наріжний Віталій - М24-63кг-3 місце; Бельмас Дмитро - М23-73кг-3 місце; Колінько Едуард - Ф21-78кг-2 місце; Крупа Дмитро-М34-85кг-2 місце; Левін Олексій-Г11-95кг-1 місце.
Серед жінок команду нашого коледжу представляла студентка групи М24 Гаркавенко Євгенія, яка в абсолютній категорії посіла 2 місце.
В загальному заліку команда агропромколеджу стала срібним призером чемпіонату області.
Бажаємо нашим спортсменам успіхів у подальших тренуваннях та виступах.

Кафедра фізичного виховання агропромколеджу.


Своєю перемогою ФК "Хорол" завершила футбольний сезон 2015 р.


Минулої суботи на стадіоні Хорольського агропромколеджу відбулася остання гра сезону 2015 року - фінал Кубку "Золотий Колос", в якому взяли участь юнацькі футбольні команди "Хорол" та "Відродження".
Незважаючи на непрості погодні умови, хлопці показали добру гру - гравці ФК Хорол” заслужено вибороли Кубок "Золотий Колос", який поповнив зірковий ряд нагород цієї команди.
В цьому матчі відзначилися гравці: Максим Безсонов, який забив три м`ячі, і Петро Тупоровський - на його рахунку в цьому матчі - один м`яч.
Учасникам фіналу кубок "Золотий колос" вручені грамоти й медалі, капітану команди ФК "Хорол" - Кубок "Золотий Колос".


Видатна перемога "Ниви"


Після нічиєї у Вознесенську Миколаївської області (3:3) з командою чемпіонів України "Восход", "Нива" у Вишняках і Мачухах Полтавського району перемогла мотоболістів "Дружби" - 2:1 і 4:2.
А 23 жовтня відбувся центральний матч чемпіонату України 2015 року "Нива" - "Восход". Наші мотоболісти перемогли - 6:2 і показали гру високого рівня.
По два м'ячі забили Сергій Пузик і Володимир Бойко. Відзначилися також капітан команди Юрій Жиденко і Олександр Ходосов.
У команді гостей два м'ячі забив відомий бомбардир В'ячеслав Лазаренко.
"Нива" впевнено очолила чемпіонат України.
Залишилося зіграти лише одну гру у Вишняках з командою "Колос" (Нові Санжари).
Привітаємо наших мотоболістів з чудовою грою!


Змагалися тенісисти


У вересні в м. Кобеляки відбувся чемпіонат Полтавської області з настільного тенісу серед юнаків та дівчат 2001 року народження та молодших.
Команду Хорольського району представляли три спортсмени: Бровко Роман, Голуб Анастасія (Хорольська СШ №1), Іванчатенко Владислав (Ялосовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів).
В особистому юнацькому розряді чемпіоном став Бровко Роман. Не було рівних і в парному змінному розряді Бровко Р. - Голуб А. вибороли перше місце, в парному юнацькому розряді перемогли Бровко Роман - Лебідь Дмитро з с. Кобеляки.
В парному дівочому розряді друге місце посіли Голуб Анастасія - Ступа Оксана смт. Решетилівка.
Абсолютним чемпіоном Полтавської області з настільного тенісу став наш земляк Бровко Роман. Він з гордістю представлятиме нашу область на чемпіонаті України, який відбудеться 12-17 жовтня в м. Умань Черкаської області.
Готував команду до змагань тренер-викладач Хорольської ДЮСШ Тимошенко В.А.

Тетяна Гордійченко,
директор Хорольської районної ДЮСШ


Друге місце в обласній спартакіаді з футболу


Минулого четверга, 15 жовтня, відбулися фінальні змагання обласної спартакіади серед працівників фізкультурно-спортивного товариства "Колос" АПК України, присвячений 65-й річниці його утворення.
У спартакіаді взяла участь і хорольська футбольна команда "Колос" у складі: Олександра Волошина, Романа Кузуба, Миколи Теренька, Олександра Журавля, Сергія Дубова, Олександра Науменка, Олександра Чумака, Сергія Кириленка і граючого тренера Миколи Мальченка. Тренування, турнірні спортивні поєдинки з футбольними командами району, досвід і професіоналізм, які здобула команда того дня дали добрий результат. У фінальних змаганнях вона поступилася лише збірній команді із Зінькова, і виборола почесне друге місце.
Переможці і призери змагань нагороджені грамотами та медалями.
Вітаємо футболістів "Колоса" та їх тренера із заслуженою перемогою.
***
Цими днями відбулося жеребкування щодо визначення команд-учасників у фінальному етапі чемпіонату області з футболу серед юнаків (17-18 років). За його результатами, нашому ФК "Хорол" доведеться провести два поєдинки: перший з них на виїзді у м. Гадяч, який відбудеться 24 жовтня цього року, друга товариська зустріч - у рідному місті, на стадіоні Хорольського агропромислового коледжу, яка відбудеться 31 жовтня 2015 року, о 14 годині.
Запрошуємо жителів нашого міста та району, вболівальників футболу підтримати наших спортсменів.


Осінь розпочала спортивні змагання


Десятого жовтня цього року на території Хорольського ботанічного саду відбувся легкоатлетичний крос серед юнаків та дівчат 1999-2000, 2001-2002 років народження в залік районної спартакіади школярів. У змаганнях взяли участь десять команд загальноосвітніх навчальних закладів району.
За підсумком змагань, загальнокомандні місця розподілилися наступним чином: І місце - Штомпелівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, ІІ місце - Шишаківська ЗОШ І-ІІІ ступенів, ІІІ- IV місце Хорольська СШ № 1, ІІІ - IV місце - Петракіївський НВК, V -VI місце - Покровобагачанська ЗОШ І-ІІІ ступенів, V -VI місце - Петрівський НВК, VIІ місце - Хорольський НВК, VIIІ місце - Хорольська гімназія, IX місце - Тарасівська ЗОШ І-ІІ ступенів, X місце - Новачиська ЗОШ І-ІІ ступенів.
Результати змагань особистого заліку. Дівчата (1999-2000 р.н.): І місце - Ванжа Наталія ( Хорольський НВК), ІІ місце - Зайцева Яна (Штомпелівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), ІІІ місце - Семена Тетяна (Тарасівська ЗОШ І-ІІ ступенів). Дівчата (2001-2002 р.н.): І місце - Пономаренко Юлія (Шишаківська ЗОШ І-ІІІ ступенів), ІІ місце - Голоборотько Аліна (Хорольська гімназія), ІІІ місце - Федоренко Ангеліна (Хорольська СШ № 1). Юнаки (1999-2000 р.н.): І місце - Гуляєв Вадим (Штомпелівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), ІІ місце - Гиря Іван (Петракіївський НВК), ІІІ місце - Бова Владислав (Хорольська СШ № 1). Юнаки (2000-2001 р.н.): І місце - Ульянко Владислав (Петракіївський НВК), ІІ місце - Савченко Артем (Шишаківська ЗОШ І-ІІІ ступенів), ІІІ місце - Ткачук Ігор - (Петрівський НВК).

* * *
13 жовтня 2015 року в Лубнах відбулися обласні змагання з баскетболу серед дитячо-юнацьких спортшкіл області, серед дівчат 2001-2002 років народження. Наша команда зайняла друге, почесне місце.
Склад команди: Безносик Анна, Данильченко Вікторія, Захаренко Каріна, Кузьменко Марина, Лук'яненко Аліна, Носенко Даша, Щочка Тетяна, Яресько Даша (Хорольська СШ № 3), Гвоздік Тетяна, Духно Діана, Неділько Оксана, Петік Ліза (Хорольська гімназія). Підготували команду тренери-викладачі Хорольської районної ДЮСШ Заїка Надія Іванівна, Доненко Олег Миколайович.

* * *
16 жовтня 2015 року в м. Пирятин пройшли обласні змагання з легкоатлетичного кросу серед юнаків та дівчат 1999-2000, 2001-2002 років народження в залік обласної Спартакіади школярів. Честь району захищали: Савченко Артем, Пономаренко Юлія із Шишаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Ванжа Наталія, Бабко Маргарита, Горбань Інна (Хорольський НВК), Цівина Станіслав (4 місце, Хорольський агропромколедж).
Підтримав наших дітей у проведенні змагань відділ освіти, молоді та спорту Хорольської райдержадміністрації, ПАТ "Хорольський механічний завод" (голова правління - Михайло Іванович Міщенко).

Тетяна Гордійченко,
директор Хорольської районної ДЮСШ


Упродовж двох днів на Хорольському мототреці відбувалися змагання із супермотокросу


О дванадцятій годині, у суботу, відбулося урочисте відкриття змагань із мотоциклетного спорту на Кубок Хорольщини. До флагштоку ведучий і коментатор змагань Андрій Потерайло запрошує всіх гостей і учасників й надає слово для урочистого відкриття Кубку Хорольщини керівникам міста та району: головам Хорольської районної державної адміністрації Вірі Анатоліївні Мартюк, районної ради Юлії Вікторівні Бойко, міської ради Ігорю Володимировичу Свириденку. Вони щиро привітали присутніх учасників і гостей спортивного дійства, подякували організаторам, спонсорам, котрі спільними зусиллями долучилися до його проведення, побажали учасникам наснаги, удачі та перемоги.
Далі, відповідно до регламенту змагань, учасники спершу провели вільні тренування у класах "Ветеран" та "Аматор". Після їх завершення відбулися перший та другий заїзди класу "Аматор", під час якого вони мали використати десять хвилин часу й пройти додатково два кола, клас "Ветеран" - п'ятнадцять хвилин плюс теж два кола. Відбувся кваліфікаційний заїзд із об'ємом двигуна 85 куб. см, MX2 (250 куб. см) та до 500 куб. см.
Початок на сьому годину вечора. Настала урочиста мить підбиття підсумків і визначення переможців змагань на Кубок Хорольщини. Отже, третє місце в класі "Аматор" виборов Віктор Глова, друге - Максим Шевченко, переможцем став Георгій Зрукін. Клас "Ветеран-1" - третє місце - у Володимира Чорнокондратенка, друге - у Костянтина Кубкіна, і перше - у Олександра Гайдара. Клас "Ветеран-2" - третє місце посів Сергій Шевченко, друге - Ігор Масюк, перше - Микола Похилько.
Голова Хорольської районної ради Юлія Бойко, головний суддя змагань, суддя міжнародної категорії Борис Пагановський (м. Київ) з найкращими побажаннями вручили їм Кубки, грамоти й цінні подарунки. Із особливою приємністю, під аплодисменти всіх присутніх цінний подарунок також було вручено єдиній у цьогорічних змаганнях дівчині - учасниці змагань Наталії Левіній із м. Києва.
"Перший день змагань закінчився. Дозвольте від мені Хорольської районної ради, депутатського корпусу, громади, себе особисто висловили найкращі слова всім учасникам, організаторам, суддівській колегії. Щире вам спасибі і до нових зустрічей. Ми завжди раді вас бачити на хорольській землі, на нашому мототреці", - сказала голова районної ради Юлія Бойко.
Наступного дня, 6 вересня, пройшов перший етап особистого чемпіонату України з суперкросу. Змагання видалися більш напруженими, особливо під закінчення заїздів, коли дощ дещо розмив трасу. При цьому кожен із вболівальників міг помітити деяку обережність учасників змагань. Лише деякі з них під час проходження й подолання трамплінів виконувати елементи трюків. А загалом, як і попереднього дня змагань, спортсмени провели два заїзди відповідно до об'єму двигуна: 85 куб. см., MX2 (250 куб. см.) та до 500 куб. см.
На жаль, доводиться констатувати, що цього року не обійшлося без прикрого випадку. Під час тренувального заїзду травмувався мотокросмен. Він негайно був госпіталізований. Побажаємо йому швидкого одужання.
Кілька годин змагань минули непомітно. З приємністю оприлюднюємо результати заїздів першого етапу особистого чемпіонату України з супермотокросу. Кубки, медалі, грамоти та подарунки вручили призерам та переможцям генеральний секретар Федерації мотоспорту України Василь Платонович Якимчук та директор Хорольської районної спортивної школи Тетяна Олександрівна Гордійченко. Відтак, у класі з об'ємом двигуна 85 куб. см. третє місце посів Максим Києнко, друге - Семен Неруш, а перемогу виборов Данило Долгих; у класі MX2: третє місце - у Сергія Левченка, друге - у Дмитра Чернова, перше - у Володимира Тарасова; у класі до 500 куб. см. - третє місце - Костянтин Уткін, друге - Владислав Бардишев, переможцем став майстер спорту міжнародного класу Роман Морозов.
Вітаємо всіх призерів і переможців із почесною і заслуженою перемогою.
Звичайно ж, необхідно назвати організаторів та спонсорів, які доклали чимало зусиль для того, щоб свято спорту в нашому місті відбулося. Це - громадська організація "Мотоциклетного спорту Хорольщини" (керівник - Віктор Глова), Хорольська районна державна адміністрація (голова - Віра Мартюк), районна рада (голова - Юлія Бойко), міська рада (голова - Ігор Свириденко), відділ культури та туризму Хорольської РДА (начальник - Ірина Гунько), підприємство "Хорол-кераміка" (керуючий - Микола Корна, на території якого відбулися змагання), ГО “Мотобольний клуб "Нива" (с. Вишняки, голова - Олександр Хрипко), КП "Комунсервіс" (директор - Олександр Вишневський), бригади швидкої допомоги Хорольської ЦРЛ та МНС м. Хорол. Кафе "У тещі" та "Піраміда". Окрема подяка В.І. Дзюбенку за надання автомобіля для поливу траси, а також від імені організаторів - всім друзям та вболівальникам ГО "Мотоциклетного спорту Хорольщини".
Окремі слова вдячності - генеральним спонсорам змагань, всеукраїнському об'єднанню "Батьківщина", тому що саме вона найбільш суттєво фінансово підтримала організаторів у проведенні щорічних змагань із суперкросу. Щире їм спасибі й маємо сподівання, що й наступного року ВО "Батьківщина" активно долучатиметься до підтримки проведення масових спортивних заходів у нашому місті та районі; депутату обласної ради Ігорю Володимировичу Сірику, ПАТ "Хорольський механічний завод" (директор - Михайло Міщенко), ПАТ “Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів” (голова спостережної ради Володимир Почеп), ТОВ "Мусіївське" (директор, депутат обласної ради Михайло Стеценко).


Зародження гандболу на Хорольщині


Спостерігаючи за розвитком фізичної культури і спорту сьогодні в м. Хоролі, дивлюсь, читаю і радію за досить "солідні", вагомі досягнення у деяких видах спорту. Хочу згадати про такий вид спорту, як гандбол, - адже в цьому році виповнюється 55 років створення гандбольних (чоловічої, жіночої) команд м. Хорола, які мали значні спортивні досягнення, були на той час візитною спортивною карткою району. В кінці 50 років (1959-1960) у місті Хоролі, після закінчення середньої школи та отримання відповідної спортивної підготовки у місцевій дитячо-юнацькій спортивній школі, була створена, досить непогано фізично і технічно підготовлена, команда з числа баскетболістів, де тренер команди Трохименко Анатолій Іванович запропонував нам нове в системі тренувань і перейти на заняття ручним м`ячем (гандболом). Як хлопцями, так і дівчатами ця пропозиція серед гравців була сприйнята одноголосною згодою. Були повна підтримка спортивного керівництва району, місцевої влади. Почалася довга, тяжка, щоденна рутинна робота. Тренування проходили при жорсткій дисципліні, подвійному навантаженні, всі працювали мовчки, зціпивши зуби, вірили тренеру, тренер вірив у нас. На той час гандбол сильно був розвинений у Гребінці, Полтаві, Кременчуці. 1960 рік - рік активного розвитку гандболу в м. Хоролі (активні напружені тренування, поїздки на спортивні зустрічі, реконструкція гандбольного майданчика, придбання спортивного обладнання, навіть пошив своєї фірмової гандбольної форми, дякуючи нашим дорогим мамам)! Велику організаторську роботу та практичну допомогу надавали нам на той час голова райради ДСТ "Колос" Потерайло П.А., директор стадіону "Колос" Безносик С.Г., водій Сніжко М.І., інструктор Кравченко І.В., керівник фізвиховання технікуму Михайлюк О.О. Ми відчували допомогу з боку владних структур міста та району, обласної ради спортивного товариства "Колос" (голова Кобушко О.О., заступник Трегубенко І.М.). Завдяки такій спільній, цілеспрямованій підтримці вже у 1961 році команда м. Хорола стала чемпіоном Полтавської області спорттовариства "Колос", а потім- чемпіоном серед міст та районів області. На базі нашої команди було сформовано збірну команду, яка представляла нашу область на чемпіонаті України. Збірна команда області з числа сільських спортсменів виступала на першість Центральної Ради ДСТ "Колос", де майже 5 років ми вигравали зональні змагання, а у фіналі завжди були в першій трійці. На фото, яке розміщене на цій сторінці, збірна команди Полтавської області (на базі м. Хорол) - 1962 рік, срібний призер Чемпіонату спортивного товариства "Колос" (зліва направо) Степанов О. - капітан команди, Шандиба Г. - воротар, Антоненко А. гравець, Малінніков А, Діденко В., Лубенець Б., Лосько А. - тренер-гравець. Запасні: Артемов А., Одинець М., Тарасенко О., Коляндра С., Солод М., Подать В. Особливо тепло хочу згадати й наших вболівальників, керівників організацій, простих людей, які і словом, і ділом підтримували команду. Серед них: Чередник І.О. - суддя, Первак П.Г. - директор типографії, Хорунженко Ю.О. - викладач технікуму, Гапоненко Ю.С. - директор районної кіномережі, Вишневський О.Д. - виконроб БУ-32, чудовий футболіст, Малінніков Ю.А. - керівник рембуддільниці, Глушковський З. - технорук фабрики "Єднання", Чудак Л. - зав. телеательє, Діденко С.І. - керівник маслозаводу, Лісовий Г.С. - лікар-хірург, Гунько С.Г. - журналіст газети "Колгоспна правда", Одинець Т.С., Степанов А.К. - наші батьки і багато інших.
Окремо хочу сказати про жіночу команду. Досить успішно виступала в першості та чемпіонатах області, була призером республіканських змагань ЦРДСТ "Колос" команда, яку на той час представляли: Тютюнник Оля - капітан, Теренько Віра - воротар, гравці Гавриленко П., Чирва Н., Карпенко В., Куропятіна Л., Романенко Л, ще дехто, але забув прізвища, вибачте. Отже, підсумовуючи сказане, мені як ветерану, капітану збірної команди Полтавської області, яка представляла і захищала честь нашого рідного Хоролу, хотілось би звернутися до керівництва міста і району, щоб вони знайшли можливість зібрати цих людей (гравців, вболівальників, хто ще є живий) і висловити їм щире і величезне спасибі (обов`язково не забути і відсутніх - пом`янути) за їх спортивні подвиги, досягнення і перемоги. Користуючись нагодою вітаю Вас, дорогі мої колеги по команді, вболівальники, шанувальники, любителі гандболу, з 55 річницею створення гандбольних команд у м. Хорол. Низький уклін Вам, майстрам його величності - гандболу, який був і залишається нашою спільною гордістю!

Капітан збірної команди Полтавської області з гандболу
1960-1970 р.р. О.Степанов.


ВЕЛОСИПЕДНІ ПРИСТРАСТІ


Минулого тижня у Заярському лісі відбулися змагання з міні DН. Англійською "Down Hill" означає “спуск з гори”. Міні DН - це подолання перешкод на велосипеді якомога швидше. Проведення третього етапу кубку Полтавської області взялися організовувати хорольські велосипедисти.
"Відмінно катнулися! Атмосфера, як завжди на рівні! Траса перевершила усі сподівання! Чекаємо ще!" Так у соціальних мережах передав свої враження від змагань їх учасник Кирило Сіренко.
Хорольські аматори велоспорту вперше організовують такі змагання. Тому у спортсменів з інших міст були деякі сумніви. Чи зможуть у Хоролі побудувати гарну, цікаву трасу, чи організують змагання на потрібному рівні, їхати в Хорол чи ні? Тим більше, що влітку подібних заходів проводиться багато, а витрати для участі у них значні.
Попри те все, в суботу ввечері (а змагання призначили на неділю) у Заярському лісі були дівчата і хлопці із Дніпродзержинська, Києва, Полтави, Харкова, Кременчука, Світловодська, Олександрії, Комсомольська, Кривого Рогу. Олександр Овчаренко "В Контакті" пише: "Це було схоже на сімейне свято. Наметове містечко, купа народу, величезне вогнище - ось короткий опис ночі перед змаганням".
Наші гості проводили романтичний вечір, а Максим Семенюта - організатор і натхненник змагань - хвилювався. На ньому лежала відповідальність за організацію стартів, за роботу суддів, за нагородження переможців і ще за сотню речей, без яких змагання "вдалими" назвати не можна. Та сам Максим всього б і не зробив. Команда однодумців, таких як і він, захоплених у велоспорт, допомогла учорашньому випускнику Полтавського технічного університету Максиму Семенюті. Ботвінко Максим реєстрував учасників і оформляв протоколи. Біля нього постійно була молода дружина Ганна. Вона теж катається на байкові. Максим виступати на трасі не зміг (недавно поламана ключиця не дозволила), але він не стояв осторонь обласних змагань.
Активним був і Сергій Темник. Разом із колегою Вірою Шахматовою він трудився на будівництві траси. Копали ями, накидали горби, влаштовували трампліни - це все важка фізична робота. Молоді люди не злякалися навантажень. Боявся Сергій лиш за свої руки. Він працює викладачем класу фортепіано в музичній школі. Тому пошкоджена кисть або поламані пальці - це зрив навчального процесу. Тим більше, що він обіцяв батькові - А.І. Темнику - бути обережним. Свого часу, коли Сергій тільки починав займатися велоспортом, Анатолій Іванович відмовляв сина від цього захоплення. Відмовляв, але не забороняв. Тому Сергієві дуже не хотілося підвести батька.
Частину організаційної роботи узяв на себе студент агропромколеджу Владислав Міхно. Завдяки йому захід був забезпечений електроенергією і звукопідсилююча апаратура працювала чітко.
На старті впевнено діяв Сергій Сергєєв. Протягом року будували трасу Олексій Проскурня, Олексій Івахненко, Вячеслав Тодавчич, Олег Журавський, Саша Лукаш, Віталій Полтавець, Владислав Сніжков. Шукав спонсорів і залучав благодійників Устименко Артур.
Отак усі разом і йшли до вершини. А нею стали обласні змагання. Юні хорольці - молодці. Вони обирають здорове і активне життя.
Наприкінець назвемо земляків, котрі здобули медалі і грамоти. Вячеслав Тодавчич в категорії "Юніори" був третім, Віталій Полтавець - четвертим, Олексій Івахненко посів шосте місце, а Олексій Проскурня - десяте. Зауважимо, що в заїздах брали участь 47 спортсменів. У відповідних категоріях Віра Шахматова отримала срібну медаль, Сергій Темник - бронзову. Максим Семенюта посів п'яте місце.


ШТОМПЕЛІВКА - "Краще спортивне село" району


Минулої суботи, 8 серпня, на території стадіону Хорольського агропромколеджу з самого ранку зібралися спортивні команди - представники 4 сільських рад нашого району - для подальшої участі у районній спартакіаді на почесне звання "Краще спортивне село".
Упродовж наступних кількох годин кращі спортсмени із Вишняківської, Староаврамівської, Штомпелівської та Андріївської сільських рад виборювали для своїх громад звання кращої. Серед видів спорту, де жителі нашого району мали показати себе якнайкраще, були: підтягування на перекладині, шашки, гирі, настільний теніс, командна бігова естафета (чотири по сто метрів), перетягування канату і, звичайно ж, міні-футбол.
Емоційно, неповторно, азартно проходили змагання. Кожен з учасників щиро вболі-вав за свою команду, спортсменів-односельців, які виступали в одиночних змаганнях. Але всі вони, після проведення кожного спортивного поєдинку, нетерпляче чекали на оголошення загальних результатів.
І ось вона, довгоочікувана мить визначення призерів та переможців районної спартакіади. Усім присутнім учасникам і гостям оголосила результати директор Хорольської спортшколи Тетяна Гордійченко. У підсумку, із підтягування на перекладині перше місце виборов Олександр Чумак (Штомпелівка), друге у Артема Гуля (Андріївка), третє - у Володимира Микитенка (Староаврамівка); штовхання гирі, відповідно, Іван Тютюнник (Штомпелівка), Денис Алексеєнко (Вишняки), Руслан Мовчан (Староаврамівка); шашки - Ярослав Шеремет (Староаврамівка), Григорій Гайдаржі (Андріївка), Юрій Проскура (Штомпелівка); настільний теніс (юнаки) - Станіслав Литвиненко (Штомпелівка), Олексій Шевцов (Вишняки), Олександр Синяговський (Андріївка), настільний теніс (дівчата) - Наталія Лисенко (Штомпелівка), Юлія Миколенко (Староаврамівка), Олександра Дем'янова (Андріївка); міні-футбол - місця розподілили наступним чином - Штомпелівка, Андріївка, Вишняки. У біговій естафеті перемогу здобула команда Штомпелівської сільської ради, їй поступилася Старо-аврамівська, третє місце - у Вишняківської сільської ради.
Завершальним етапом районної спартакіади було змагання із перетягування канату. У непростому і виснажливому, суто чоловічому, протиборстві перемогу здобула команда із Штомпелівки, друге місце - у Вишняків, третє - у Андріївки.
У загальному підсумку місця розподілилися так: третє місце - у команди Староаврамівської сільської ради, друге - Андріївської. Переможцем із присвоєнням звання “кращого спортивного села” на районній спартакіаді оголошена команда Штомпелівської сільської ради (голова - Анатолій Іванович Рябухін).
Призерам та переможцям почесні відзнаки, медалі, грамоти вручили голова Хорольської районної організації Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства "Колос" Микола Мальченко, радник голови районної ради Ярослав Шеремет.
- Мені дуже приємно бачити таку ініціативну, активну спортивну молодь, - говорить організатор спартакіади, голова ВФСТ "Колос" Микола Мальченко. - Але, в той же час, прикро визнавати той факт, що на свято спорту відгукнулися тільки чотири команди (сільські ради) району. Я впевнений - спортивної молоді в районі набагато більше. Ми маємо і повинні дати їм шанс і можливість показати себе. І найкраще це можна зробити через організацію і проведення спортивних змагань із різних видів спорту. І добре, якби їх проводити не лише в Хоролі, на території агропромколеджу, але й по сільських радах району. Сьогодні мені особисто, як колишньому спортсмену, організатору спортивної спартакіади, хотілось висловити найкращі слова на адресу небайдужих сільських голів: Андрію Фесенку (Вишняки), Анатолію Рябухіну (Штомпелівка), Олександру Лозенку (Староаврамівка) й Володимиру Данилейку (Андріївка), які активно долучилися і надали допомогу у проведені спартакіади "Краще спортивне село".


Армспорт став доступнішим


За підтримки ПАТ "Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів", у першу суботу травня спортивний клуб "Sparta" ТСОУ провів офіційне відкриття секції армреслінгу. Захід закритого типу присвячено світлій пам'яті загиблого друга Юрія Дігтяря, який був спорсменом та брав безпосередню участь у створенні самого клубу.
Серед присутніх - голова Хорольського РГО ТСОУ Віктор Колісніченко, прес-секретар ПАТ "Хорольський МКК ДП" Анна Сауся, спортсмени “Спарти”, рідні та близькі Юрія. Усі спортсмени клубу отримали подарунки від генерального спонсора єдиного вітчизняного підприємства-виробника дитячого та дієтичного харчування для найменших - Хорольського молококомбінату. З огляду на те, що дитячі молочні суміші та кашки приносять користь не лише малюкам, а й спортсменам, за подарунки слугували набори з асортименту продукції підприємства.
За вагомий внесок у розвиток спортивного клубу "Sparta" та відкриття секції армреслінгу, присвяченій світлій пам'яті Юрія Діхтяря, голова Хорольського РГО ТСОУ Віктор Колісніченко нагородив ПАТ "Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів" подякою.
Прес-служба ПАТ “Хорольський МКК ДП”


МЕДАЛІСТИ ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ


8-9 травня в місті Харків відбувся чемпіонат Європи з кемпо-карате, в яких брали участь спортсмени Хорольської дитячо-юнацької спортивної школи.
Дацюк Артем зайняв II місце та став срібним призером змагань, вікова категорія 2002 р.н., у вазі до 36 кг. Крат Максим провів три поєдинки, один з яких переміг достроково "больовим на руку", зайнявши I місце - став чемпіоном Європи, вікова категорія 2002 р. н., у вазі до 50 кг. Їх тренером є Олександр Савин, який також брав участь у цих змаганнях, у ваговій категорії до 82 кг. Він посів I місце та став чемпіоном Європи з кемпо-карате.
Після завоювання медалей чемпіонату Європи Полтавський обласний спорткомітет присвоїв звання кандидата в майстри спорту (КМС) по кемпо-карате та кобудо Савину Олександру та Крату Максиму.
Тож вітаємо наших спортсменів з переможними медалями чемпіонату Європи та присвоєнням звання кандидатів у майстри спорту.


Кубок ім. Героя Радянського Союзу Миколи Леуцького - У команди "Титан" (м. Хорол)


Увічнення пам'яті про наших славних земляків збагачує історію рідного краю, його особистостей. П`ятнадцять років тому завдяки депутату міської ради голові Федерації футболу Хорольщини Миколі Тереньку та заступнику міського голови Анатолію Метану ім'я нашого славного земляка, Героя Радянського Союзу Миколи Леуцького, тепер на устах і в уболівальників футболу. Саме вони були ініціаторами заснування вагомої районної спортивної нагороди, яка стала пошануванням доброї пам'яті нашого земляка.
Упродовж цих років наші спортсмени продовжують виборювати цю почесну нагороду. Першим її володарем стала команда ветеранів футболу "Хорол”. Цього року Кубок ім. Героя Радянського Союзу Миколи Леуцького - у команди м. Хорол "Титан" (капітан команди - Сергій Кібенко). Друге місце посіла команда "Наумбуд". Третє - у "Металіста".
Футбольна команда "Титан" була створена у 2009 році. Її засновником виступив Сергій Кібенко. Ця ініціатива пересічних хорольців, як показує час, виявилася не лише вдалою, але й результативною. Протягом шести років гравці команди чимало пережили: і радощів перемог, і поразок. Першу суттєву перемогу вони здобули у 2012 році. То були ігри з міні-футболу на Кубки імені М.П. Леуцького та пам'яті Дмитра Григоровича Бая (нашого земляка колишнього тренера команди агропромколеджу “Зоря”).
2013 рік - друге призове місце у турнірі на Кубок М.П. Леуцького.
2014 рік - перемога! Того року до вже здобутих командних нагород вони додали і Кубок Хорольщини ім. Героя Радянського Союзу Івана Мусійовича Третяка. Як говорилося вище, нинішній, 2015 рік для гравців команди став також визначним. І вони не збираються зупинятися на досягнутому. Добрий приклад завжди вартий наслідування. Багатьом хорольцям добре відомо, що капітан "Титану" Сергій Кібенко - приватний підприємець. Тому левову долю витрат команди він бере на себе. Разом з Ігорем Стогнієм і Павлом Васюком, вони вирішують всі фінансові й організаційні питання. Загалом, як і в будь-якому іншому виді спорту, проблем завжди вистачає. І добре, що їх є кому вирішувати.
Також, варто озвучити і той факт, що свого часу Сергій Кібенко із гравцями команди активно долучилися до доброї справи - створення на території стадіону Хорольського агропромколеджу футбольного майданчика зі штучним покриттям.
Сьогодні, з приємністю, озвучуємо імена володарів 2015 року, Кубка Хорольщини імені М.П. Леуцького - команди "Титан". Це, Віктор Штанько, Микола Черник, Сергій Кібенко, Віталій Квачко, Олександр Безпалов, Валентин Неруш, Віталій Волошин, Павло Васюк, Артем Кібенко, Сергій Кириленко, Ігор Мазур та Ігор Стогній.
Кращими на турнірі визнані: воротар Васюк Павло, захисник Мазур Ігор, кращим гравцем турніру - Квачко Віталій. Тренер - Сергій Кібенко.
Вітаємо з перемогою!


ФУТБОЛ


Перша перемога ФК “Хорол”
10 травня на центральному стадіоні міста Хорол відбулася календарна гра 3-го туру першості області з футболу, в якій зустрічались ФК “Хорол”- ФК “Локомотив” (смт Гребінка).
ФК "Хорол" - ФК "Локомотив"1-0
Гол: Жалдак Вячеслав.
Склади команд ФК "Хорол": Квачко В., Жалдак С., Капустян А., Пономаренко Р., Іщенко В., Духно О., Жалдак В., Глущенко І., Волошин О., Лисенко С., Попадич Б. Тренер: Мальченко М.
Гра проходила за помітної переваги господарів поля. Всередині першого тайму, хорольці забили, як виявилося, єдиний гол у матчі. Вячеслав Жалдак відкрив рахунок забитих м'ячів команди на власному полі в новому сезоні.
***
17 травня ФК “Хорол” проводив черговий матч чемпіонату області з футболу з командою ФК “Миргород”. Поєдинок завершився перемогою господарів з рахунком 1:0.
ФК “Хорол” виступив у такому складі: Квачко Віталій, Міхно Вячеслав, Жалдак Станіслав, Іщенко Валерій, Пономаренко Руслан, Волошин Олександр, Жалдак Вячеслав, Тупоровський Віталій, Духно Олександр, Попадич Богдан, Бойко Артем.


"Нива" (с. Вишняки) - володар Кубка Полтавщини з мотоболу!


8-10 травня в с. Стовбина Долина Новосанжарського району змагалися команди господарів поля "Юність" і "Колос" (Нові Санжари), "Дружба" (с. Мачухи, Полтавський район) і наша "Нива" (с. Вишняки).
Вишняківські мотоболісти перемогли "Дружбу" - 3:0, "Юність" - 2:0, а в День Перемоги - "Колос" - 1:0. Гол з одинадцятиметрового штрафного удару в кінці зустрічі забив капітан команди Юрій Жиденко.
Воротарі "Ниви" Мусієнко В`ячеслав і Лук`янець Роман зуміли відстояти ворота.
Капітану команди вручено Кубок Полтавщини з мотоболу. Це новий успіх "Ниви" і тренера М.Г. Кіріяченка.
Цікаво, що у квітні 1986 року очолювана тренером А.Г. Кіріяченком "Нива" стала першим чемпіоном Полтавської області саме в с. Стовбина Долина. Наші мотоболісти тоді перемогли "Вимпел" (Полтава) - 2:1 (обидва м`ячі забив Микола Гончаренко), "Дружбу" (с. Мачухи) - 2:1, а у фіналі "Нива" перемогла "Старт" (Полтава) 3:1.
Господарі змагань "Колос" і "Вимпел" у грі за “бронзове” місце добилися нічиєї (1:1) і обом командам присвоєно третє місце.
Переможні традиції "Ниви" примножуються!


ЗМАГАЛИСЯ САМОВРЯДОВЦІ


13 травня на стадіоні Хорольського агропромислового коледжу пройшли зональні змагання з міні-футболу та волейболу в залік спартакіади серед депутатів усіх рівнів Полтавської області.
Участь у них взяли Хорольський, Оржицький та Глобинський райони.
До складу збірної команди нашого району увійшли: Ігор Свириденко (Хорольський міський голова), Ватуля Сергій (виконуючий обов'язки Трубайцівського сільського голови, секретар сільської ради), Рябухін Анатолій (Штомпелівський сільський голова), Мироненко Олег (депутат Хильківської сільської ради), Кіріяченко Олександр (депутат Вишняківської сільської ради), Силенко Віктор (депутат Андріївської сільської ради), Балюк Володимир (депутат Хорольської міської ради), Волошин Сергій (депутат районної ради), Лисенко Михайло (Петрівський сільський голова), Гловацький Роман (депутат Хорольської міської ради), Брижко Віктор (депутат Хорольської міської ради).
За результатами змагань перше місце зайняла Оржицька команда, яка продовжить свої виступи в м. Полтава, друге - у представників Хорольщини, третіми стали глобинці.
Наша команда з міні-футболу вийшла до півфіналу. Вона зіграє свій матч у Полтаві.


Змагання у Вишняківському будинку-інтернаті


Незадовго до Дня Перемоги у Вишняківському будинку-інтернаті відбулися чергові змагання з шахів, шашок, доміно і метання дротиків.
У змаганнях з шахів швидко визначився фаворит - Іван Сильвестрович Бондарєв. Прозвучала думка, що Іван Сильвестрович непереможний. Справді, який раз поспіль займає перше місце.
Потім визначився переможець у змаганні з шашок - це Василь Охрімович Писарчук.
Емоційно і запекло відбувалося змагання з доміно. Перемогла пара Олександр Олександрович Деба і Василь Григорович Углов.
В змаганні на координацію рухів, тобто метання дротиків, набрав найбільшу кількість очок з п'яти спроб - Олександр Михайлович Срібний.
Адміністрація нагородила переможців змагання грамотами, а всі інші учасники змагання отримали заохочувальні призи.

Юрій ПАСІЧНИК


ВАГОМИЙ УСПІХ ВІТАЛІЯ


Не так давно в смт. Немішаєве Київської області відбувався Кубок України "Osten-Sacken Cup 2015" із жиму штанги лежачи та тяги станової за правилами UPC-Ukraine. Досить вдало виступив у жимі штанги лежачи (вагова категорія - 75 кг) представник Хорольської районної організації ТСО України Гайдай Віталій, якого тренував і готував до змагання Гловацький Роман. У напруженій боротьбі з іншими спортсменами Віталію підкорилася вага 160 кг. Такий результат дав змогу перемогти і посісти почесне 1 місце, а також виконати норматив майстра спорту із жиму штанги лежачи.


ВЛАДИСЛАВ КРАТ - ВОЛОДАР КУБКУ "ПІВДЕННОЇ ПАЛЬМІРИ"


В Одесі відбувся всеукраїнський турнір із велотриалу на Кубок "Південної Пальміри", в якому успішно виступив наш земляк Владислав Крат із Хорола.
Він переміг у номінації "еліта" - у запеклому протистоянні лише за додатковими показниками. Після всіх раундів змагань і Владислав Крат, і Юрій Драгонер (Одеса) набрали однакову кількість штрафних балів (по 39), однак переможцем став наш земляк. Бронзовим призером у номінації "еліта" став Віталій Сас (Тернопіль), який мав 60 балів штрафу.
Владислав Крат успішно розпочав сезон 2015 року - двома перемогами поспіль на всеукраїнських турнірах у номінації "еліта": спочатку він переміг на першому етапі Кубка України з велотриалу (в Енергодарі), а тепер - у Кубку "Південної Пальміри" в Одесі.


АНАТОЛІЙ КІРІЯЧЕНКО - СИМВОЛ ВИШНЯКІВСЬКИХ МОТОБОЛІСТІВ


16 квітня сесія Вишняківської сільської ради прийняла рішення про увічнення пам`яті видатного мотоболіста і заслуженого тренера України А.Г. Кіріяченка у назві мототреку.
А вже 25-26 квітня "Нива" перемогла у другому поспіль його іменному турнірі.
Ось результати: "Колос" (Нові Санжари) - "Юність" (с. Стовбина Долина) - 9:2; "Дружба" (с. Мачухи) - "Колос" - 0:5; "Нива" - "Дружба" - 2:0, відзначилися Олександр Ходосов і Юрій Жиденко.
"Нива" - "Юність" - 4:1 (Сергій Пузик, 4), "Дружба" - "Юність" - 2:0, "Нива" - "Колос" - 2:1 (Володимир Бойко, 2).
Нагородження і вшанування переможців турніру, кращих гравців та вдови Анатолія Гавриловича, Тетяни Анатоліївни, проводили сільський голова А.А. Фесенко, віце-президент мотобольної федерації України А.Д. Герасименко, голова колегії суддів В.Ф. Матірний, суддя міжнародної категорії.
Цікаво, що як і А.Г. Кіріяченко, майстри спорту, наставники всіх чотирьох команд, і В. Матірний - були випускниками Хорольського технікуму: Микола Кіріяченко - "Нива" (с. Вишняки), Анатолій Таран - "Дружба" (Мачухи), а Олександр Зімовець очолює обидві команди з Новосанжарського району.
Віталій П`янов ("Колос") визнаний кращим бомбардиром, а Ігор Деменський (“Колос”) - кращим воротарем турніру.
Правління громадської організації МК "Нива" та виконком Вишняківської сільської ради висловлюють подяку за допомогу в організації проведення турніру спонсорам: директору СТОВ "Мусіївське" Стеценку Михайлу Васильовичу, голові правління СВК "Перемога" Пасюті Анатолію Григоровичу, директору СТОВ "Ковалі" Барило Надії Корніївні, директору ТОВ Агрофірма “Семенівська” Сліпченку Петру Петровичу, приватним підприємцям Кобцю Володимиру, Семиженку Олександру, Безносику Віталію. Завдяки їм вдалося на високому рівні вшанувати пам`ять видатного мотоболіста і тренера, а "Нива" успішно розпочала сезон.

Анатолій ДАЦКО, викладач Хорольського агропромколеджу


СПОРТИВНИЙ КАЛЕЙДОСКОП


Баскетбол - одна з найпопулярніших ігор у нашій країні. Заняття баскетболом допомагають формувати наполегливість, сміливість, рішучість, чесність, упевненість у собі, почуття колективізму.
Баскетбол - це захоплююча атлетична гра, яка є ефективним способом фізичного виховання. Недарма він такий популярний серед школярів.
6 та 13 лютого 2015 року пройшли районні зональні змагання з баскетболу серед юнаків 2000-2001 років народження в залік районної спартакіади школярів. У змаганнях взяли участь 7 команд загальноосвітніх навчальних закладів району. До фінального етапу змагань вийшли команди Ялосовецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Штомпелівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Староаврамівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Вишняківської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

***
20.02.2015 року на базі Хорольського НВК відбулися районні фінальні змагання з баскетболу серед юнаків 2000-2001 років народження в залік районної спартакіади школярів. У фінальному етапі змагань взяли участь 4 команди загальноосвітніх навчальних закладів району.
І місце посіла команда Штомпелівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
ІІ місце за командою Староаврамівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
ІІІ місце у Ялосовецької ЗОШ І-ІІІ ступенів.
ІV місце посіла команда Вишняківської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

***
15-16 лютого в м. Гребінка пройшли обласні зональні змагання дитячо-юнацької ліги з футзалу серед юнаків 1999 року народження. Команда Хорольського району в складі: Янчій Іван, Оніщенко Ігор, Остапенко Віталій, Киба Максим, Гуляєв Вадим, Сапа Володимир, Крижка Владислав, Хршоян Мелік, Свириденко Данило, Бунчук Олександр, Гладських Дмитро, Романенко Сергій, Дігтярь Євген, Терентьєв Валентин, Горевий Євген, Бойко Олександр (тренер-викладач з футболу Хорольської районної ДЮСШ Мальченко М.С.) вийшли до фінального етапу змагань, які відбудуться 1 березня 2015 року в м. Гребінка.

***
11 лютого 2015 року в м. Полтава відбулася нарада-семінар за підсумками роботи дитячо-юнацьких спортивних шкіл у 2014 році. Станом на 01.01.2015 року в області працює 19 ДЮСШ і 1 СДЮШОР, що підпорядковані регіональним відділенням Міністерства освіти і науки України. За підсумками огляду-конкурсу Хорольська районна ДЮСШ посіла 11 місце. Відмічені кращі тренери-викладачі ДЮСШ, які протягом року успішно працювали: Лапушняк О.О. - тренер-викладач з греко-римської боротьби, Савін О.К. - тренер-викладач з кікбоксингу, Тимошенко В.А. - тренер-викладач з настільного тенісу.


ТУРНІР З МІНІ-ФУТБОЛУ ПАМ`ЯТІ ГЕРОЯ


2 лютого 2015 року закінчився турнір з міні-футболу пам'яті Героя Радянського Союзу, Героя Соціалістичної праці Третяка Івана Мусійовича, який проходив з 7 по 22 лютого 2015 року в м. Хорол на стадіоні "Зоря", на футбольному майданчику зі штучним покриттям. В турнірі участь брали: два футбольні клуби з м. Хорол, десять футбольних команд з міста Хорол та Хорольського району і одна футбольна команда із сусіднього Оржицького району. Турнір проходив у два етапи: перший - груповий та другий - фінальна частина.
У грі за почесне призове третє місце зійшлися команди ФК "Хорол" (м. Хорол) та команда "Відродження" (с. Хвощівка). У цій грі з рахунком 5:1 перемогу здобула команда ФК "Хорол" (м. Хорол), яка й виборола почесне призове третє місце в даному турнірі. Гравці команди та тренер нагороджені грамотами та бронзовими медалями. У головній грі за перемогу зійшлися дві кращі команди турніру: Футбольна команда "Фаворит" (м. Хорол) та Футбольна команда "Наумбуд" (м. Хорол). У нелегкій та досить напруженій грі з рахунком 4:1 перемогу здобула Футбольна команда "Фаворит" (м. Хорол), яка й стала переможцем турніру та володарем кубка. Гравці команди нагороджені грамотами, золотими медалями та перехідним кубком. Футбольна команда "Наумбуд" (м. Хорол) виборола друге місце. Гравці та тренер нагороджені грамотами та срібними медалями. Бомбардиром турніру став гравець Футбольної команди "Фаворит" (м. Хорол) Лисенко Сергій, який забив найбільшу кількість мячів на цьому турнірі. Кращим голкіпером турніру визнано воротаря Футбольної команди "Фаворит" (м. Хорол) Радька Юрія. Кращим захисником турніру визнано гравця футбольноі команди "Наумбуд" (м. Хорол) Кравченка Владислава. Всі ці гравці нагороджені грамотами та медалями. Організаційний комітет з проведення даного турніру, на чолі з керівником Громадської організації Футбольний клуб "Комсомолець" м. Хорол Олексенком В.І. висловлює слова вдячності та подяки ПАТ “Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів”, який надав фінансову допомогу для проведення турніру, а також арбітрам, які обслуговували даний турнір та справилися зі своїми обов'язками на досить високому рівні -Журавлю Олександру, Кільдєєву Олегу та Калініченку Віктору.
Василь ОЛЕКСЕНКО, голова ГО Футбольний клуб “Комсомолець”, м. Хорол.


Армреслінг


1-2 листопада в м. Харків проходив кубок України з армреслінгу серед дорослих. В змаганнях було представлено 17 областей України загальною кількістю 226 спортсменів.
Змагання проходили в 11 вагових категоріях. Полтавську область представляли 25 спортсменів. У ваговій категорії 60 кг честь області захищав студент агропромислового коледжу Зінченко Едуард гр. М-24. в цій категорії змагалися одинадцять спортсменів (з них майстер спорту міжнародного класу, майстер спорту України та чотири кандидати в майстри спорту).
В напруженій боротьбі Едуарду поступився більш досвідченому спортсмену, майстру спорту міжнародного класу з Донецька, зайнявши друге місце, та підтвердив норматив кандидата в майстри спорту.
В загальному заліку збірна команда Полтавської області виборола 18 медалей, з яких: 5 золотих, 5 срібних та 8 бронзових і зайняла друге призове місце.
Переможцями цих змагань стали господарі, а третє призове місце зайняли спортсмени з Донецька.
Ми бажаємо успіху Зінченку Едуарду в навчанні та спорті. А вже 6-7 грудня цього року Едуард буде представляти Хорольський агропромисловий коледж на чемпіонаті України з армспорту серед вищих учбових закладів, який буде проходити також у м. Харкові.
Так тримати, Едуард!
Кафедра фізичного виховання Хорольського агропромислового коледжу.


Юні хорольців-переможці з кікбоксингу


З 31 жовтня по 2 листопада в місті Хмельницький відбувся відкритий турнір України з кікбоксингу. В турнірі брали участь і наші спортсмени з ДЮСШ в кількості 10 чоловік.
Вони ретельно готувалися до змагань під керівництвом тренера Савіна Олександра. З приємністю повідомляємо, що наші земляки зайняли призові місця.
А саме: Крат Максим (фул-контакт)- I місце, (лоу-кік)- I місце, Стецюра Богдан (лоу-кік) – I місце, (фул-контакт)- II місце, Барило Дмитро (лоу-кік)- I місце, Васюк Едуард (лоу-кік) - II місце, Барило Євген (лайт-контакт) – III місце, Дрозд Сергій (лоу-кік)- I місце, Малишкін Ігор (лоу-кік)- I місце, Дацюк Артем (лоу-кік)- I місце, фул-контакт- III місце, Шовгеня Денис (лоу-кік)- I місце, Разумейко Роман (лайт-контакт)- II місце.


День фізичної культури і спорту у Петракіївському НВК


Учительський та учнівський колектив Петракіївського НВК традиційно, в день фізичної культури і спорту, організували похід до лісу.
Що ж найбільше люблять і учні, і вчителі у наших походах? Це - спортивні змагання.
Участь у них брали представники всіх класів: від першачків - до одинадцятикласників. Ви помиляєтесь, якщо думаєте, що вчителі в цій справі залишилися осторонь. Разом з учнями поділилися на команди і - вперед до перемоги! Старалися всі, віддавалися грі сповна.
По закінченню підвели підсумки змагань і нагородили переможців.
Усі зморені, але щасливі, ділилися враженнями від змагань біля вогнища. А в повітрі вже панував аромат смачнючої каші - це ще один аргумент, чому ми так любимо походи до лісу. Була і гречана, і пшенична, і рисова каші, і плов, і, звичайно, козацький куліш. Змажили сало та пекли картоплю на вогнищі. Одним словом, страв наготували на будь-який смак.


Свято сили духу, мужності і патріотизму


Традиційно, у другу суботу вересня відзначається свято всіх прихильників здорового способу життя, фізкультурників, спортсменів, ветеранів спорту - День фізичної культури і спорту.
Спортсмени нашого навчального закладу здобули багато перемог, виступаючи в різних видах спорту на районному, обласному та республіканському рівнях.
Кращі футболісти: Назаренко Антон - група О-41, Тихоненко Андрій - група А-21, Тарануха Максим - група М-32.
Кращі баскетболісти: Ладанова Альона - група О-21, Нор Максим - група М-33, Устименко Таїсія - група О-41, Кірій Світлана - група О-31.
Кращі волейболісти: Данилейко Артем - група А-31, Білай Олександр - група А-31, Чоботар Євгеній - група А-31.
Кращі легкоатлети: Москаленко Денис - група А-21, Тихоненко Андрій - група А-21, Смєй Олександр - група А-32.
Кращі гирьовики: Бутяга Павло - група М-34, Гармаш Ярослав - група М-42, Крупа Дмитро - група М-24, Вовк Євгеній - група Г-31, Бундус Руслан - група М-43, Зінченко Едуард - група М - 24 (армреслінг) та багато інших.
Всі вони гідно представляють та прославляють Хорольський агропромисловий коледж.
Студенти змагалися з футболу, волейболу, підтягування, веселих стартів, фігурного катання на роликах. Цікаво й корисно провели своє дозвілля, отримавши масу позитивних емоцій та вражень.
Наші переможці:
1. Міні - футбол, дівчата: 1 місце - відділення організації виробництва; 2 місце - відділення фермерського господарства; 3 місце - відділення економіки підприємства; 4 місце - відділення газопостачання.
Найкращі гравці - Устименко Таїсія - група О-41 та Ганночка Вікторія - група О-41.
2. Футбол - юнаки: 1 місце - відділення електропостачання; 2 місце - відділення механізації сільськогосподарського виробництва; 3 місце - відділення організації виробництва.
Кращі гравці: Духно Олександр - група О-11 та Норов Віктор - група М-24 (воротар).
3. Веселі старти: 1 місце - відділення електрифікації та газопостачання; 2 місце - відділення організації виробництва та економіки підприємства; 3 місце - відділення фермерського господарства.
4. Підтягування на перекладині: 1 місце - Зінченко Едуард - група М-24 та Слізков Вадим - група М-13 (26 підтягувань); 2 місце - Гришко Сергій - група М-22 та Кривородько Сергій - група Г-11 (24 підтягування); 3 місце - Северін Олексій - група А-32, Пилипенко Юрій - група М-31 та Давиденко Володимир - група Г-21 (21 підтягування).
5. Волейбол: 1 місце - відділення електрифікації; 2 місце - відділення механізації сільського господарства; 3 місце - відділення фермерського господарства; 4 місце - відділення газопостачання.
6. Фігурне катання на роликах:
Найкращі фігуристи: Щербина Сергій - група Г-21, Писаренко Анжела - група О-11, Пилипенко Вадим - група М-11, Короткий Владислав - група М-22, Потерайло Антон - група А-11 та Рак Максим - група М-11.
Конкурс на кращу газету спортивної тематики: переможці - група О-31
По закінченню змагань переможці були нагороджені грамотами і смачними короваями.


Khorol Dirt Competition 2014


Не одне десятиліття велоспортсмени Хорольщини були серед лідерів даного спорту на Полтавщині та Україні. На жаль, вже не існує секції велоспорту, але любов хорольців до двоколісного транспортного засобу не згасла. В останні роки в Хоролі все більше набирають обертів екстремальні види велосипедного спорту: памп-трек, вело-тріал, дьору-джампінг.
Як згадувалося на сторінках нашого часопису, влітку команда любителів екстремального велоспорту з Хоролу LifeOnDirt (Семенюта Максим - капітан команди, Ботвінко Максим, Журавський Олег, Сергеєв Сергій, Міхно Владислав, Полтавець Віталій, Тодавчич Вячеслав, Лукаш Олександр, Устименко Артур, Темник Сергій) організували та провели змагання з памп-треку. Під час відкриття змагань хлопці пообіцяли, що вони обов'язково проведуть влітку ще одні змагання. І дотримали свого слова.
Скільки сил та часу потратили хлопці на організацію нових змагань (обладнання місць для змагань, пошук спонсорів, виготовлення нагород учасникам і т.п) знають лише вони. Але зусиль було затрачено чимало.
І ось ранок 30 серпня ознаменувався відкриттям змагань Khorol Dirt Competition, котрі вийшли за рамки регіонального рівня. На місце змагань - територія кар'єру цегельного заводу з'їхалися учасники з Хоролу, Полтави, Києва, Броварів, Ірпеня, Чернівців, Олександрії, Запоріжжя, Броварів.
Учасники змагалися в категоріях MTB, BMX.
По завершенню основних змагань було проведено конкурс на кращий трюк, котрий виграв Сегедін Денис (Чернівці).
Суддям змагань - Семенюті Максиму (м. Хорол) та Ботвінку Максиму (м. Хорол) було досить важко з визначенням переможців, адже до них приїхали змагатися спортсмени з багаторічним стажем, чемпіони України, учасники міжнародних змагань, але все ж таки місця серед учасників розподілилися так:
ВМХ: 1. Лукашенко Олександр (Бровари), 2. Сверщок Віктор (Київ), 3. Петрунь В'ячеслав (Київ).
МТВ: 1. Сегедін Денис (Чернівці), 2. Марченко Євгеній (Полтава), 3. Шепелєв Дмитро (Полтава).
Честь нашого міста захищали Сергеєв Сергій, Полтавець Віталій, Кротенко Станіслав, але, на жаль, хлопцям не вистачило трішки зусиль, щоб зачепитися за трійку призерів.
Наприкінці організатори змагань нагородили призерів та переможців медалями, дипломами та цінними призами від спонсорів. А ними виступили магазини та інтернет-магазини для вело спортсменів: Venom Bikes, Respect Street Shop, Precept Kiev Streetwear, Paint Shop, Monster Bikes, Nippel, Велоцентр (Полтава), Візит (Хорол).
Даний захід не відбувся б без фінансової допомоги депутата обласної ради, директора СТОВ "Мусіївське" Стеценка Михайла Васильовича, котрий опікувався ним та постійно був в курсі підготовки до змагань. Організація змагань відбувалася під пильним наглядом відділу освіти молоді та спорту Хорольської РДА та за підтримки Хорольської РМГО "Молодіжний Парламент Хорольщини".
Насамкінець, звертаємося до жителів міста: набирайте глину не з трамплінів і перешкод велосипедистів, а десь в іншому місці! Це небезпечно для здоров'я і життя спортсменів.


Свято здорового способу життя


Традиційно у вересні проводиться Олімпійський урок та Олімпійський тиждень до Дня фізичної культури та спорту України. В цих заходах беруть участь учні загальноосвітніх навчальних закладів району. Протягом тижня проводяться фестивалі фізичної культури та спорту, малі Олімпійські ігри, святкові лінійки з підняттям прапору з олімпійською символікою та відзначенням кращих спортсменів.
Хорольська районна дитячо-юнацька спортивна школа забезпечує зміцнення здоров'я, всебічний фізичний розвиток учнівської молоді та підготовку збірних команд школярів району до обласних, всеукраїнських змагань. В цьому році кращими спортсменами стали вихованці відділення кікбоксингу (тренер-викладач Савін О.К.): Ликов Валентин, Крат Максим, Стецюра Богдан, Васюк Едуард, Барило Дмитро; вихованці відділення греко-римської боротьби (тренер-викладач Лапушняк О.О.): Яровий Ян, Шпетний Максим, Кривошта Андрій; вихованці відділення тенісу настільного (тренер-викладач Тимошенко В.А.): Скляренко Андрій, Бровко Роман, Грибінник Крістіна, Литвиненко Станіслав; команда з баскетболу серед дівчат 1998-1999 р.н. (тренери-викладачі Доненко Олег Миколайович, Заїка Надія Іванівна): Микитенко Анна, Малай Даша, Забава Каріна, Зайченко Таня, Теренько Діана, Тарабан Марина, Корна Наталія, Карпова Анжела, Забава Ілона, Духно Діана, Неділько Оксана, Сімонова Анна; команда з міні-футболу серед юнаків 1999-2000 років народження (тренер-викладач Мальченко М. С.): Потерайло Валерій, Гладських Дмитро, Кібенко Артем, Тєрєнтьєв Валентин, Касаковський Ігор, Денісов Владислав. Ці успіхи - результат таланту та наполегливої праці спортсменів, великого внеску спортивної громадсько-сті, тренерів, активістів фізкультурного руху.
Нехай щастить усім, хто присвятив своє життя великій справі, яка символізує молодість, велич духу і мужність, сприяє популяризації та розвитку сфери фізичної культури і спорту!


Змагання спритних - до Дня Незалежності


Змагання спритних - до Дня Незалежності відбулися за ініціативи і підтримки Управління з питань фізичної культури та спорту Полтавської облдержадміністрації, Хорольської районної ради, Хорольської райдержадміністрації, ДЮКСОТ "Валтекс" м. Лубни, а також головного спонсора - голови наглядових рад СВК "Андріївський", "Хильківський" та "Багачанський" Хорольського району, депутата Дніпропетровської обласної ради Мухтарова Фахраддіна Алладіна-Огли.
В них взяло участь понад 90 осіб у перші два дні, близько 80 учасників - у заключному етапі. І представляли вони Полтаву, Харків, Київ, Черкаську область, Хорольський та Решетилівський райони Полтавської області.
Спочатку на тихоплинних берегах Сули, у хвойному лісі з підліском листяних порід спортсмени змагалися на короткій (від 1740 до 3770 метрів) та середній (від 2250 до 7670 метрів) дистанціях, серед таких вікових груп: чоловіки і жінки 12, 14, 18, 20, 21, 35, 45, 55 років і старші.
Третього дня - 18 серпня - відбулися змагання на спринтерських дистанціях, де в залік ішов час виконання завдань.
За підсумками всіх етапів змагань загальнокомандне перше місце зайняла команда м. Лубни. На другому місці - спортивні орієнтувальники Хорольського району, на третьому - команда м. Лубни-2.
Честь району захищали представники м. Хорол (гімназія) та Штомпелівської сільської ради, а саме: жінки - Терентьєва Аліна, Мацегор Дарія (12 років), Голобородько Аліна, Руденко Аня (14 років), Тур Марина (18 років), чоловіки - Штомпель Ігор, Штомпель Дмитро, Іваньков Артем (12 років), Литвиненко Станіслав (14 років), Богодіст Андрій, Баришполець Євгеній (16 років), Волочай Віктор, Перхун Богдан (18 років). Команди готували і самі виступали учасниками змагань Пономаренко Микола Віталійович та Денисенко Євгеній Віталійович.
Учасників змагань щиро вітали голова обласної ради Петро Ворона, голова Хорольської районної ради Юлія Бойко, начальник управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації Михайло Габор, депутат Дніпропетровської обласної ради Мухтаров Фахраддін Алладін -Огли, Мусіївський сільський голова Григорій Решта, головний суддя змагань, суддя національної категорії Григорій Семенюта.
Вони ж і вручили пам`ятні медалі переможцям.
Участь у цих змаганнях стала доброю нагодою помірятися силами напередодні Відкритого чемпіонату м. Полтави зі спортивного орієнтування, присвяченого Дню міста (19-21.09.2014). Хотілося, щоб і там хорольські спортсмени підтвердили свою репутацію. Бажаємо їм нових успіхів!


Нелегка перемога "Ниви"


Після поразки (1:5) від “Восхода” (Вознесенськ) любителі мотоболу цілий місяць чекали на зустріч з улюбленою командою і сподівалися на перемогу.
9 серпня у Вишняках "Нива" приймала мотобольний клуб "Колос" (Нові Санжари). В матчі першого кола у с. Стовбина Долина було зафіксовано нічию 2:2.
Нічийним був результат (0:0) і після першого періоду. Гра була напруженою. У другому періоді Сергій Пузик потужним ударом відкрив рахунок, а в третьому Юрій Жиленко, капітан команди, забив другий м'яч. І хоч команди мали жваві моменти, гра так і закінчилася з рахунком 2:0.
Надійно захищав ворота "Ниви" Роман Лук'янець. Під час перерви глядачам було представлено новенький мотобольний мотоцикл і м'яч, які придбали для "Ниви" спонсори, любителі мотоболу Хорольщини.
Глядачі одержали багато цікавої інформації про команду "Промінь", яка 30 років тому розпочала ігри в чемпіонаті України, і була не тільки призером, а й чемпіоном УРСР серед юнаків у 1989 і чемпіоном Радянського Союзу.
Результативну гру провів лідер чемпіонату "Восход", який у м. Камянець-Подільський переміг "Поділля" 13:2! Вісім м'ячів забив Станіслав Червоний. Він же забив і 5 мячів у матчі у Вишняках.


Обласна спартакіада “Сила духу” серед потерпілих на виробництві підприємств Полтавщини


2 серпня 2014 року на території спортивної бази "Маяк" с.Головач Полтавського району відбулася обласна спартакіада "Сила духу" серед потерпілих на виробництві підприємств Полтавщини.
Метою проведення даного спортивного заходу була підтримка у потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, у тому числі інвалідів від трудового каліцтва, цілеспрямованості у подоланні особистих фізичних меж та їх реабілітації засобами фізичної культури і спорту для подальшої адаптації у суспільстві.
Основним завданням спартакіади було покращення фізкультурно-реабілітаційної роботи серед потерпілих на виробництві, пропаганда фізичної культури і спорту серед людей з особливими потребами.
Шахи, армспорт, дартс, бомбаскет(вид баскетболу), настільний теніс - така програма змагань та види спорту, в яких змогли проявити себе учасники - представники районів та міст обласного значення.
Команда відділення в Семенівському та Хорольському районах у кількості 6 осіб взяла участь у змаганнях: Іващенко Сергій Леонідович, Соколов Олег Борисович, Мартюк Катерина Яківна, Шило Борис Петрович, Штомпель Тетяна Сергіївна, Мартьян Юрій Васильович.
Потерпіла на виробництві Мартюк К.Я. виборола перше місце з бомбаскету і виграла путівку на всеукраїнські змагання "Сила духу" серед потерпілих на виробництві , які відбудуться у м. Ужгород у вересні місяці.
Весь колектив відділення виконавчої дирекції Фонду ССНВ у Семенівському та Хорольському районах висловлює велику вдячність команді і бажає Мартюк К.Я стати чемпіонкою України.


Ностальгія за вергунівським футболом


Футбол у селі Вергуни почав розвиватися в кінці 50-х ооків. В той час у с . Вергунах стояли бурильні установки і бурильники - спортсмени у вільний від роботи час грали в футбол і волейбол. Вони навчили грати і сільських хлопців.
Першими футболістами на селі були: Галаган Володимир, Горбунко Володимир, Овчаренко Микола, Малосвітній Микола, Микитенко Іван, Остапенко Віталій.
Нарівні з старшими футболістами вчилися грати і юні спортсмени: Олексенко Іван, Остапенко Іван, Остапенко Олександр, Химич Павло, Дзюбенко Анатолій, Остапенко Петро, Остапенко Василь, Остапенко Микола, Остапенко Іван, Остапенко Володимир, Сергієнко Іван і інші.
Проводили товариські зустрічі з командами з сіл Клепачі, Шишаки,Новачиха, Стайки та інших сіл.
Навчаючись в 1964 році в Шишаківській середній школі, Падусенко Анатолій, Остапенко Олександр, Павло Химич грали за збірну школи на першість району з футболу серед школярів.
А в 1964 -1965 роках Остапенко Олександр та Павло Химич грали за команду с. Шишаки на першість області з футболу.
У 1967 році в колгоспі "Перемога" вводиться посада інструктора по спорту, на яку був призначений Бахмістров Олександр. І збірна команда сіл Клепачі і Вергуни почала виступати на першість району з футболу серед сільських команд.
Навчаючись у Хорольському технікумі механізації з 1965 по 1969 рік, Павло Химич та Остапенко Олександр організували своїх друзів - спортсменів колгоспу "Перемога" - у футбольну команду. І артільні майстри шкільного м'яча на чолі з капітаном Павлом Химичем перемогли понад 20 команд у першості району.
У фінальній грі вони перемогли команду с. Гирине з рахунком 6 : 1. По три голи тоді забили Павло Химич та Володимир Остапенко.
У календарній грі з командою с. Березняки команда колгоспу "Перемога" перемогла на їхньому полі з рахунком 18 : 0. В цій грі капітан команди Павло Химич забив 13 голів, що є рекордом виступів команди у першості району. Він не побитий до цього часу У 1968 році команда колгоспу "Перемога" в наполеглевій боротьбі завоювала кубок району з футболу і вперше стала чемпіоном району з футболу серед сільських команд. За команду переможницю виступали (див. фото):
Верхній ряд (зліва на право) - Остапенко Іван, Бова Леонід, Якименко Василь, Остапенко Василь, голова колгоспу Миколенко Андрій Миронович, Дзюбенко Анатолій, Остапенко Петро, Сергієнко Іван, інструктор зі спорту -Бахмістров Олександр.
Нижній ряд (зліва на право) - Остапенко Володимир, Кравченко Микола, Химич Павло, Остапенко Олександр, Рябіков Віктор, Остапенко Микола.
У 1972 році повертається зі служби у ВМФ в рідне село Вергуни Павло Химич, який у Вергунівській 8 -й школі працює вчителем фізичної культури і одночасно інструктором зі спорту в колгоспі "Перемога".
А в 1973 році футбольна команда колгоспу "Перемога" вдруге стає чемпіоном району з футболу.
У фінальній грі вона перемогла футболістів села Мусіївка з рахунком 2 : 0. Обидва голи в цій грі забив капітан команди Павло Химич.
В третій і останній, поки що, раз команда з колгоспу "Перемога" стала чемпіоном району з футболу в 1975 році. Інструктором зі спорту працював Якименко Віктор.
З 1983 року по 2008 рік за сумісництвом інструктором зі спорту працював Остапенко Олександр.
На даний час від Вергунівського футболу залишились осиротілий стадіон та протоптана футбольними вболівальниками стежка через усе футбольне поле.
Тож відроджуймо спорт на селі!
Павло ХИМИЧ, ветеран спорту.


Перемога "Колгоспника" в чемпіонаті області


У післявоєнний період футбольні матчі носили товариський характер.
У 1956 році було проведено два чемпіонати Полтавської області. В першому із них "Колгоспник" (Хорол) зайняв третє місце після "Колгоспника" (Полтава) та "Авангарда-2" (Кременчук).
Цікаво, що в районних змаганнях в 1956 році перемогла команда Хорольської СШ №2, а "Урожай" (Хорол) і "Трудові резерви" стали призерами.
У наступні роки утворилося кілька футбольних команд.
А 1959 року сталася подія, яка надовго залишилася в пам'яті хорольських уболівальників: футбольна команда "Колгоспник" перемогла в заключних фінальних іграх на полтавському стадіоні. Вона успішно виступила проти переможців першої підгрупи - карлівських і миргородських спортсменів та лубенців з другої підгрупи. Хорольські футболісти продемонстрували злагоджену і дружну гру і після триденної боротьби набрали 5 очок з 6 можливих, впевнено посівши перше місце. За хорольську команду грали Олександр Вишневський, Микола Сенкевич, Микола Холоша, Анатолій Солод, брати Йосип і Абрам Докторови, Микола Кохан, Володимир Теренько, Леонід Курінько, Микола Лук'яненко та воротар Анатолій Перетятченко.
Пройшли роки... Ця велика футбольна перемога з плином часу відійшла в минуле, але вона зберігається в пам'яті колишніх гравців славної команди 1959 року.
Ветеран футболу Олександр Вишневський згадує:
- Після закінчення Великої Вітчизняної війни з хлопцями ми купили м'яч і стали грати у футбол. Майже на кожній вулиці в Хоролі була своя футбольна команда. Нам, молодим, першими прищеплювали любов до футболу Павло Панасович Устименко, брати Головченки, Моспанови, Юрій Сухін і Бова Василь. А в 1956 році Віктор Місюренко зібрав з першої і другої шкіл міста хлопців і створив команду "Буревісник". В 1957 році нас, чотирьох гравців "Буревісника", запросили грати за команду "Колгоспник". І ось ми у вересні поїхали грати фінал України у місто Гоща Ровенської області. Хорол зайняв тоді 6 місце в Україні, а вже в 1958 році у нас проходили зональні матчі. Тренером став працювати полтавець Горпинко Іван Іванович, який прищеплював нам техніку і тактику гри. Першу гру хорольці провели з дніпропетровцями, яка закінчилася з рахунком 5:1 на нашу користь.
У 1959 році за чемпіонами з Хорола на другому місті була команда "Авангард" (Карлівка), на третьому - "Динамо" (Миргород). Ось що писала газета "Соціалістична Хорольщина" 30 вересня 1959 року про найвидатнішу подію в історії футболу Хорольщини: "Три дні на полтавському стадіоні "Колгоспник" проходили фінальні ігри на першість області по футболу по першій групі.
В фінал вийшли переможці зон. З першої зони команда "Динамо" (Миргород) і карлівський "Авангард". З другої зони "Колгоспник" (Лубни) та "Колгоспник" (Хорол).
В перший день змагань зустрілись "Динамо" (Миргород) і карлівський "Авангард". Перемогли карлівчани з рахунком 2:0. Хорольці грали з своїми одноклубниками з Лубен. Перемогли хорольці з рахунком 2:1.
В другий день змагань хорольці зіграли внічию з "Авангардом" (Карлівка), а миргородці з рахунком 1:0 перемогли лубенчан.
У третій день змагань лубенці з рахунком 2:0 перемогли карлівчан, а хорольці виграли 1:0 у "Динамо" Миргорода.
Після триденної спортивної боротьби хорольці набрали 5 очок з 6 можливих і посіли перше місце. На другому - карлівчани, на третьому - команда "Динамо" (Миргород).
Хорольскі футболісти грали дружно і злагоджено, що дало їм можливість вийти переможцями.
Команда м. Хорола нагороджена перехідним призом І ступеня, їй присвоєно звання "Чемпіона області по футболу на 1959 рік". Кожний член команди нагороджений жетоном чемпіона і дипломом І ступеня, а також їм присвоєно перший спортивний розряд".
У 1964 році команда "Колгоспник" стала володарем Кубка області "Золотий колос" ім. Гагаріна.
У 1966 році честь Хорольського району відстоювали дві футбольні команди - "Спартак" та "Будівельник". У 1967 році "Будівельник" став чемпіоном товариства "Колгоспник" та володарем Кубка області "Золотий колос".
У 1968 році на базі підприємства "Райенерго" була створена футбольна команда "Енергія", яка брала участь у першості області і в 1969 році посіла 4 місце.
З 1971 по 1985 роки команди Хорольського району не брали участі в першості області з футболу. Після довготривалої перерви команда Хорольського району в 1985 році знову взяла участь у футбольній першості області, коли на базі Хорольського радгоспу-технікуму була створена команда "Зоря". Погравши два роки в другій групі першості області, команда здобула право в 1988 році виступати в першій групі чемпіонату області, де провела шість сезонів. Із 1994 року команда Хорола "Зоря-МКК" та пізніше - ФК "Металіст" постійно виступає в другій групі першості області.
Районні змагання з футболу почали проводити із середини 1950-х років. Офіційно першість Хорольського району започаткована у 1963 році.
Анатолій ДАЦКО, викладач ХАПП ПДАА.


Кубок - у Штомпелівських спортсменів


У неділю, 3 серпня, на стадіоні Хорольського агропромислового коледжу та в Хорольській гімназії вперше за останні 10 років відбулася спартакіада серед сільських первинних організацій ВФСТ "Колос" на краще спортивне село Хорольщини.
Розпочалися змагання привітальним словом голови районної ради Юлії Бойко, міського голови Ігоря Свириденка і головного судді Миколи Теренька. Представники Штомпелівської сільської ради - учасники обласної спартакіади підняли Державний прапор України.
За право називатися найспортивнішою організацією Хорольщини команди мірялись силами в таких видах спорту, як міні-футбол, підняття гирі, шашки, настільний теніс, підтягування на перекладині та перетягування каната. На жаль, із 19 можливих команд-учасниць змагалися за першість представники лише 6 сільських рад.
Після чотиригодинних спортивних "баталій" визначилися переможці. Так, у поєдинках з міні-футболу 1 місце виборола команда села Вишняки. В гирьовому спорті найбільше - 55 разів - підняв 16-ти кілограмову гирю Віталій Скорик із села Ялосовецьке. Результатом в 50 підйомів відзначився Вадим Іщенко, село Штомпелівка, який посів 2 місце. На третьому місці - Староаврамівський сільський голова Олександр Лозенко із результатом - 41 підйом. Це єдиний сільський голова, який особисто виступав у змаганнях!
У боротьбі серед шашистів першим виявився Микола Скороход, с. Ялосовецьке; друге місце посів Ярослав Шеремет (с. Староаврамівка), третє - Юрій Тарандік (с. Вишняки).
Серед гравців з настільного тенісу найсильнішим став Андрій Скляренко з с. Петрівки, друге місце за Юрченком Ігорем (с. Вишняки), третій - Чумак Олександр (с. Штомпелівка). Серед жінок перше місце присуджено Лисенко Наталії, с. Штомпелівка.
У змаганнях з підтягування на перекладені переміг Чумак Олександр (с.Штомпелівська) - 31 раз, 20 разів підтягнувся Пащенко Олександр (с.Андріївка), на третьому місці - Максим Приступа (с. Ялосовецьке).
У перетягуванні каната перемогла Староаврамівська команда, яка показала справжню згуртованість, силу та бойовий дух. Друге місце дісталось команді з Штомпелівки, третє - Ялосовецькій команді.
За підсумками змагань Кубок на краще спортивне село Хорольщини здобули спортсмени Штомпелівської с/р (сільський голова Анатолій Рябухін, капітан команди Олег Сіряк). Друге місце у команди Ялосовецької с/р, третє місце посіла Вишняківська с/р.
Голова районної ради Ю. Бойко та міський голова І. Свириденко сердечно привітали призерів спартакіади та вручили переможцям кубки і золоті, срібні та бронзові медалі.


Весело й цікаво було в "Олімпійці"


З 23 червня по 11 липня 2014 року працював табір відпочинку з денним перебуванням “Олімпієць”.
В таборі працювало два загони. Перший - при Хорольському навчально-виховному комплексі (20 чоловік), другий загін - при Хорольській гімназії (40 чоловік).
Під час роботи табору відпочинку з денним перебуванням “Олімпієць” вихованці ДЮСШ брали участь у районному та обласному Олімпійському дню (захід проводиться за ініціативи Міжнародного олімпійського комітету та Національного олімпійського комітету України), у проекті “FAIR PLAY - чесна Гра” (проект направлений на розвиток життєвих навичок дітей та молоді та запобіганню поширенню ВІЛ/СНІДу), у туристичному поході «Стежками рідного краю» (смт. Велика Багачка), у спортивних змаганнях з легкої атлетики, футболу та веселих стартах.
Під час роботи табору відпочинку з денним перебуванням «Олімпієць» учні не тільки відпочивали, а займалися суспільно-корисною працею. Вони привели до ладу спортивний майданчик Хорольського НВК.


Золоті ювіляри - сьогоднішнім спортсменам


Якщо серед сільських рад важко однозначно виявити найспортивнішу, то серед футбольних колективів мусіївчани були і залишаються беззаперечними фаворитами. Ви тільки подумайте: 12-разові чемпіони району (1967, 1976, 1977, 1979, 1982, 1984,1987, 1990 1993, 1996 роки), 9 ти разові володарі кубків, в тому числі суперкубку 1984 року (перемогли команду молокомбінату) та Кубку ветеранів; учасники чемпіонату області з футболу у 1972, 1973 роках та у 1983 році.
Футбол у Мусіївці шанують і люблять. Але не тільки футбол: також захоплюються і легкою
атлетикою, настільним тенісом, лижним спортом, волейболом, баскетболом, шахами, шашками
тощо. Наприклад, Григорію Жаркевичу, не було рівних з настільного тенісу, Парнюку Василю та Скибі Володимиру з шахмат і шашок, Веремієнка Григорія і Корнієнка Миколу рідко хто міг обійти на лижах. Брати Устименки Анатолій і Леонід настільки універсальні, що без них не обходилися в жодному виді спорту. А в останні роки на перших місцях тримають волейбольну
команду Максименко Олег, Зима Анатолій, Максименко Віталій, Сокур Володимир, Неділько
В'ячеслав, Корнієнко Олег, Калина Володимир. Не відстають від них і дівчата, наприклад, Маляшова Люба, Устименко Тая.
Спортсмени різних років і дисциплін з глибокою повагою згадують і віддають належне учителям фізкультури Кучеренку Миколі Костянтиновичу та Титенку Анатолію Григоровичу!
Одночасно вдячні за допомогу і керівникам господарства різних років: Берюченку Г.О.,
Третяку О.О., Козироду О. П., Зимі М.Ф., і звичайно ж , Стеценку М.В., без підтримки
якого взагалі в селі не проводиться жоден захід.
Надзвичайно важливою і ефективною була робота інструкторів із спорту та організаторів
базового господарства: Хоменка М.І., Крячка Г.П.,Устименка А.В., Кучеренка М.К.,Нора В.А.,
Шкиля І.І., Устименка Л.В., Парнюка В.М., Куриленка О.В, Максименка О.М., Дація А.М., Титенка А.Г.
Отож, зібралися мусіївчани 28 червня цього рокуна велике спортивне свято відзначення 50-річчя заснування футбольної команди Мусіївської сільської ради, яке було приурочене до Дня
Конституції України та Дня молоді.
На свято зібралося все село, колишні спортсмени з'їхалися звідусіль.
Головний спонсор свята і футбольного клубу, директор СТОВ "Мусіївське", заслужений працівник сільського господарства України, депутат обласної ради Стеценко Михайло Васильович сердечно привітав всіх присутніх, ветеранів футболу і спорту, та вручив їм Почесні грамоти і пам'ятні ювілейні медалі. Молодіжній команді футболістів було вручено спортивну форму. Від ветеранів зі словами подяки організаторам свята та привітання товаришам по спорту виступив Козирод О.О.
Ветерани також прийняли Звернення ветеранів старшого покоління футбольного колективу
СТОВ " Мусіївське" до футболістів нинішньої команди та до всієї молоді села Мусіївки.


До Дня молоді


Юність і молодість — це прекрасні й пам’ятні етапи в житті кожної людини, крім того, це ще й особливий стан душі. Це час пошуків, відкриттів і реалізації найсміливіших надій.
Цього року День молоді на Хорольщині відмічався в два дні – в суботу пройшло святкування поблизу водоймища Голубиха та в неділю в центрі міста.
Святкування в суботу, котре було організовано Хорольською молодіжною організацією «Молодіжний Парламент Хорольщини», приватним підприємцем Бакановим О.О. та за підтримки Хорольської районної державної адміністрації, розпочалося змаганнями з волейболу та міні-футболу.
В змаганнях з міні-футболу взяло участь 3 команди. Всі команди здобули по одній перемозі та одній поразці. На нараді представників було вирішено не визначати переможця, а приз розділити між усіма учасниками.
В змаганнях з волейболу взяло участь 4 команди і переможцем стала команда у складі: Кудіна Олександра, Олексюка Владислава, Юровський Владислава, Радченко Владислава, Крупнова Андрія, Нерода Ростислава. Переможці теж отримали приз від організаторів заходу.
А ввечері, коли вже сутеніло молодь зібралася біля танцювального майданчика, де розпочиналась концертно-розважальна програма.
Перед гостями заходу виступили молоді виконавці з команди «Гарячі голови» з своїми комедійними номерами, пісні присвячені молоді виконала Вакуленко Влада та Олег Демидкін.
Під час заходу проводилися конкурси та гумористичні аукціони, кошти з яких будуть перераховані на рахунок спецбатальйону «Полтава».


Виграла дружба і спорт


У суботу, 28 червня, на території Шишаківської сільської ради відбулась подія, яка може започаткувати відродження і зміцнення спортивних зв’язків між територіальними громадами району. На стадіоні Шишаківської середньої школи зібралися жителі сіл Шишаки, Клепачі, Вергуни, Ялосовецького, Бригадирівки, щоб стати свідками поєдинків футболістів-ветеранів та молодіжних команд — Ялосовецької та Шишаківської сільських рад.
На свято прибули почесні гості.
Під час його пробудення було вшановано ветеранів футболу обох територіальних громад, яким були вручені листівки і пам’ятні сувеніри.
Всі присутні ознайомилися з історією футболу у відповідних селах, вшанували хвилиною мовчання односельців, яких уже немає серед нас.
Прозвучало чимало добрих слів, музичних вітань.
Відбулися футбольні поєдинки.


Зустріч ветеранів

1 травня 2014 року на футбольному спортивному майданчику із штучним покриттям в місті Хорол відбулася традиційна футбольна зустріч між командами ветеранів міста та району.
Як і завжди організовано прибули на цю зустріч ветерани футболу з Хоролу, із села Мусіївки та Вергунів, ветеран-футболіст із селища Левко-Ромодан, який довгий час грав у складі футбольної команди села Покровська Багачка.
Першими відзначилися ветерани міста, які забили гол у ворота ветеранів збірної району. Але потім перевага перейшла до ветеранів збірної району, які провели декілька результативних атак. Гра закінчилася з рахунком 9:4 на користь команди ветеранів району. їм і був вручений перехідний кубок ветеранів. Кращим гравцям матчу, а саме Калині В.О., Остапенку С.М., Шрамку В.М., та Мальченку М.С. були вручені призи від спонсорів зустрічі Волошина С.М. та Свириденка І.В.
Організаторами цієї зустрічі були директор Хорольського районного будинку культури Анатолій Крутько та голова Хорольської міської ради Ігор Свириденко.Чемпіонат області з настільного тенісу

У квітні 2014 року вихованці відділення настільного тенісу Хорольської районної дитячо юнацької спортивної школи взяли участь у чемпіонаті Полтавської області з настільного тенісу серед юнаків та дівчат 1996 р.н., що проходив у м. Полтава.
Хорольщину представляли Скляренко Андрій, учень Петрівського НВК, Бровко Роман, учень Хорольської СШ No 1 та Синягівський Давид, учень Хорольської
гімназії. За результатами проведених змагань Скляренко Андрій виборов ІІІ місце і став бронзовим призером чемпіонату області, а учень Хорольської СШ No 1 Бровко Роман, який, виявилося був наймолодшим учасником змагань (2001 р.н.) досяг високих результатів і посів 4 місце. В парному розряді Скляренко Андрій та
Бровко Роман були найсильнішими, і вибороли І місце.
До змагань спортсменів готував тренер викладач районної дитячо юнацької спортивної школи Тимошенко В.А.Чемпіонів Полтавщини визначали у Хоролі

Нещодавно в місті пройшли змагання з пауерліфтингу. Учасників відкритого Чемпіонату Полтавської області ВПА України з пауерліфтингу та жиму штанги лежачи 2014 року, котрі приїхали з різних куточків нашої області та України, гостинно зустріла Хорольська гімназія.
Змагання проводилися два дні, 12 і 13 квітня, так як бажання виступити висловили 78 атлетів.
Відкриваючи змагання, з вітальним словом до учасників звернулися начальник відділу освіти, молоді та спорту Хорольської РДА Потерайло І.М., та директор Хорольської гімназії Копайгора М.М.
Першого дня змагалися спортсмени у жимі лежачи, їх виявилося 32 чоловіка. Абсолютним чемпіоном Полтавської області з жиму лежачи за правилами ВПА став житель м. Києва Короленко Сергій. Саме йому з власною вагою 108, 3 кг підкорилася 220-кілограмова штанга.
Наприкінці першого дня змагань голова Хорольської районної ради Бойко Ю.В. та головний суддя змагань Гловацький Р.М. вручили медалі, грамоти та цінні подарунки, а головний приз - мікрохвильову піч, отримав Короленко Сергій.
Другого дня змагалися триборці. І завершилися вони близько 21-ої години. Учасників нагороджували директор гімназії Копайгора М.М. та головний суддя змагань Гловацький Р.М. Призери та переможці отримали медалі, дипломи та цінні подарунки. Головний приз - кухонний комбайн та головний приз з тяги станової - блендер, отримав Чіпко Геннадій.
Надали допомогу в організації змагань: голова Хорольської районної ради Бойко Ю.В., відділ освіти молоді та спорту Хорольської РДА в особі Потерайло І.М., колектив Хорольської гімназії, колектив кухарів під керівництвом Захарової М.С., котрі смачно пригощали учасників, депутати Полтаської обласної ради Полтавець В.І., Хорольської районної ради Шевчуга В.М., Хорольської міської ради Брижко В.В., магазин "Скутерок", меблевий дім "ViVa", меблевий центр "Комфорт", приватні підприємці Логвіненко В.Ю., Петрушечкін М.М., фермерське господарство "Агро-Старт",товариство сприяння оборони України в Хорольському районі, інтернет-магазину "Powerservice.com.ua"."Нива" - перший переможець турніру пам’яті заслуженого тренера України А.Г.Кіріяченка

9 травня ц.р., у с. Вишняках, перед початком турніру хвилиною мовчання мотоболісти вшановали героїв Великої Вітчизняної війни і А.Г. Кіріяченка - видатного гравця команд "Супутник" (Хорол) і "Нива" (Вишняки), кращого бомбардира і капітана команди, заслуженого тренера України.
У турнірі взяли участь: володар Кубка України і срібний призер чемпіонату України 2013 року, "Антрацит" (м. Кіровське), бронзовий призер чемпіонату мотобольний клуб "Колос" (Нові Санжари) і господарі змагань.
Результати ігор: "Колос" "Антрацит" 1:0 (гол забив майстер спорту Сергій Васін), "Нива" "Антрацит" 3:1 (Олександр Ходосов (2), Сергій Пузик у "Ниви" і майстер спорту міжнародного класу Іван Костюк у "Антрацита").
Три періоди не було відкрито рахунок у вирішальному матчі "Нива" "Колос". Блискуче грав воротар "Ниви" В. Мусієнко. І лише в заключному періоді потужним ударом у верхній кут воріт "Ниви" гол забив зі штрафного удару С. Васін. В кінці зустрічі Анатолій Петровський зрівняв рахунок.
За кращою різницею м'ячів (4:2) перемогла в турнірі команда "Нива". Глядачі гаряче вітали переможців першого мотобольного змагання 2014 року.
Нагородження переможців і всіх учасників турніру призами і грамотами здійснювали віце президент директор мотобольної федерації України в м. Кременчук Анатолій Дмитрович Герасименко (воротар вишняківського "Променя" в 1985 86 рр.) і сільський голова Андрій Анатолійович Фесенко. Вшановано також пам'ятними відзнаками вдову Анатолія Гавриловича Тетяну Анатоліївну і брата Миколу Гавриловича.
"Нива" грала у такому складі: №1 - Мусієнко В`ячеслав (1991 року народження) І розряд, №2 - Ходосов Олександр (1976) - майстер спорту, №3 - капітан команди Жиденко Юрій (1972), майстер спорту, №4 - Бойко Віталій (1989) І розряд, №5 - Петровський Анатолій (1974), майстер спорту, №6 - Безносик Станіслав (1997) І розряд, №9 - Пузик Сергій (1989) І розряд, №10 - Лук`янець Роман (1990) І розряд. Тренер команди, майстер спорту Кіріяченко Микола Гаврилович, механік команди Петровський Сергій.Великий футбол – у Хоролі


Нещодавно відбулася обласна спартакіаді ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації з міні-футболу у Хоролі з 15 по 18 квітня 2014 р. на базі Хорольського агропромислового коледжу ПДАА. З двадцяти трьох навчальних закладів області в змаганнях взяли участь 9 команд. У напруженій боротьбі місця до трійки переможців увійшли, відповідно: Полтавський будівельний технікум транспортного будівництва, Полтавський кооперативний технікум та Полтавський технікум харчових технологій. Хорольський агропромисловий коледж ПДАА зайняв шосте місце. Урочисте відкриття чемпіонату розпочалося з параду учасників та святковим маршем і ходою барабанщиць. З вітальним словом та найкращими побажаннями до учасників обласних змагань звернувся голова Хорольської районної державної адміністрації Полупан С.М та заступник директора з виховної роботи Ревека Л.С., яка підкреслила значення фізичної культури і спорту у житті молодої людини. Саме спорт виховує молодь здоровими, мужніми, сильними, витривалими. Звучали пісенні привітання.