Сайт районної газети "Вісті Хорольщини"

Райвідділ УМВС

УВАГА КОНКУРС!


З 21 листопада 2019 року оголошується конкурс на вакантні посади підрозділів Головного управління Національної поліції в Полтавській області, а саме оперуповноважених, дільничних офіцерів поліції, інспекторів ювенальної превенції, поліцейських роти конвойної служби, помічників чергового сектору реагування патрульної поліції, помічників чергового ізоляторів тимчасового тримання, поліцейських батальйону поліції особливого призначення загалом 24 вакансії . Так у Хорольському відділі поліції оголошується конкурс на посаду оперуповноваженого сектору карного розшуку. Основні вимоги до кандидата:
Громадянство України,
Вік від 18 років,
Вільне володіння Українською мовою
Вища освіта.
Просимо громадян які виявили бажання взяти участь у конкурсі звертатися за роз’ясненнями до сектору кадрового забезпечення Хорольського відділу поліції за адресою м. Хорол, вул. Незалежності 80, Полтавська область, контактний телефон 0997871659.


УВАГА! ДОБРОВІЛЬНА ЗДАЧА ЗБРОЇ!


У багатьох громадян Хорольщини на руках мається значна кількість нелегальної вогнепальної зброї. Дана категорія осіб, як умисно так і з власної безвідповідальності, законно не реєструють придбану зброю, чим порушують діюче в Україні законодавство та можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності.
З метою недопущення фактів використання вогнепальної зброї не за призначенням, попередження незаконного її розповсюдження на території Полтавської області, з 01.10.2018 р. по 31.010.2018 р., проводиться "місячник добровільної здачі зброї". У ході якого відповідно до ч. 3 ст. 263 КК України -" ...звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка вчинила злочин передбачений частинами першою або другою цієї статті, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини, або вибухові пристрої." При добровільній здачі незареєстрованої зброї під час проведення "місячника добровільної здачі зброї" громадяни мають право на її реєстрацію у власне користування.
З питань добровільної здачі зброї, боєприпасів та вибухових речовин звертайтесь до Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області, а саме інспектора з контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області майора поліції Ярошенка Сергія Миколайовича, м. Хорол вул. Незалежності, 80, кабінет №21.


ПРАВООХОРОНЦІ ЗДОБУЛИ СРІБНУ ПЕРЕМОГУ


Поліцейські Хорольщини вибороли срібло у фіналі турніру з волейболу серед правоохоронних органів. У фінальному етапі турніру, який відбувся у Полтаві 1 серпня, взяли участь 5 команд-переможниць зональних змагань. За призові місця у фінальному етапі "Динаміади-2018" змагалися Головне управління державної служби з надзвичайних ситуацій області (ДСНС), Главк Національної поліції Полтавщини (ГУНП), Військова частина 3052 Національної гвардії України, Хорольський та Миргородський відділи поліції.
Кубок переможця і золоті медалі здобула команда ГУ ДСНС. Срібним призером турніру стала команда Хорольського відділу поліції. Бронзу виборола команда нацгвардійців.
Команду поліції Хорольщини представляли оперуповноважені Андрій Лисенко, Сергій Булін та Олександр Звірко, дільничний офіцер поліції Богдан Олексенко, начальник сектору реагування патрульної поліції Олександр Луценко, старший інспектор-черговий Микола Деркач, помічник чергового Віктор Тур.
Вітаємо наших правоохоронців з почесним другим місцем! Так тримати!


УРОЧИСТІ ЗАХОДИ ДО ДНЯ ПОЛІЦІЇ


У Хоролі, 4 липня, у Районному будинку культури відбулося урочисте відзначення третьої річниці із дня створення Національної поліції України.
Святковий захід розпочався із виконання Гімну України. З вітальними словами до особового складу районного відділу поліції звернулися: голова Хорольської районної ради Віра Мартюк, в.о. голови райдержадміністрації Сергій Абрамов, заступник міського голови Яна Карманська, депутат Полтавської обласної ради, голова правління ПрАТ "Хорольський механічний завод" Михайло Міщенко, начальник Хорольського відділу Лубенської місцевої прокуратури Вікторія Мазур, генеральний директор ТОВ АФ "Хорольська" Павло Кандиба, керівник Вишняківського МПД ДП "Укрспирт" Ігор Касіч та начальник Хорольського відділу поліції Юрій Лохвицький. У своєму зверненні запрошені гості висловили подяку працівникам поліції за самовіддану працю, побажали мужності, витримки й наснаги у справі служіння народу України, а також вручили пам'ятні подарунки.
Керівник поліції теж щиро подякував всім присутнім гостям за підтримку районного відділу поліції, розуміння і співпрацю, а особовому складу та ветеранам правоохоронних органів побажав невичерпних духовних сил, здоров'я, благополуччя, стабільності та нових звершень.
Приємним моментом для правоохоронців, звичайно ж, стала мить нагородження. За добросовісне ставлення до виконання службових обов'язків щодо розкриття злочинів на території міста Хорол та Хорольського району, вагомий особистий внесок у справу зміцнення законності та правопорядку на території міста і району, високий професіоналізм та з нагоди Дня Національної поліції України Почесні грамоти районної державної адміністрації, районної ради, міської ради та подяки отримали сумлінні правоохоронці - Бодак Максим Іванович, Могила Дмитро Васильович, Ярошенко Сергій Миколайович, Яковенко Олександр Іванович, Манжос Олександр Юрійович, Шукшина Світлана Миколаївна, Хоменко Юлія Василівна, Зінченко Любов Василівна, Романенко Сергій Олександрович, Зінченко Вадим Васильович, Устименко Володимир Сергійович, Деркач Микола Миколайович, Булін Сергій Володимирович, Петік Артем Ігорович, Вовк Артур Вікторович.
Зі сцени начальник сектору кадрового забезпечення Хорольського відділу поліції Євгеній Шестаков зачитав наказ Міністра внутрішніх справ України, яким кращих працівників поліції нагородили відомчою заохочувальною відзнакою - медаллю "15 років сумлінної служби". Відзнаки отримали - підполковник поліції Бодак Максим Іванович, заступник начальника Хорольського ВП - начальник сектору кримінальної поліції; майор поліції Ярошенко Сергій Миколайович, інспектор з контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи сектору превенції; лейтенант поліції Москаленко Андрій Іванович, старший інспектор-черговий сектору реагування патрульної поліції № 2; старший сержант поліції Лоза Олександр Васильович, помічник чергового сектору реагування патрульної поліції № З. Також Почесними грамотами Головного управління Національної поліції України нагородили - капітана поліції Романенка Сергія Олександровича, старшого дільничного офіцера поліції сектору превенції; старшого лейтенанта поліції Лисенка Андрія Сергійовича, оперуповноваженого сектору кримінальної поліції; старшого лейтенанта поліції Олексенка Богдана Миколайовича, дільничного офіцера поліції сектору превенції.
Урочисті заходи продовжилися святковим концертом, який підготували працівники районного будинку культури.


НАЧАЛЬНИК ПОЛІЦІЇ ХОРОЛЬЩИНИ ПРОВІВ ВИЇЗНІ ПРИЙОМИ


Минулого тижня начальник Хорольського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області Юрій Лохвицький провів ряд зустрічей із громадами Хорольщини.
Зокрема, 7 лютого керівник районного відділу поліції взяв участь у виїзному засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Хорольської районної ради, яке проходило на території Штомпелівської сільської ради. Юрій Миколайович виступив на засіданні із доповіддю про результати роботи районної поліції за 2017 рік. Зупинився на актуальних питаннях профілактики правопорушень серед різних верств населення району, розповів про спільні заходи, які вживає поліція та органи місцевого самоврядування для протидії злочинності та відповів на запитання присутніх. А також подякував Штомпелівському сільському голові Валерію Іщенку за співпрацю у сфері захисту прав громадян та попередження злочинності.
8 лютого майор поліції Юрій Лохвицький спільно з головою районної ради Вірою Мартюк та першим заступником голови районної державної адміністрації Сергієм Абрамовим провели виїзний прийом громадян Мусіївської сільської ради за участі сільського голови Григорія Решти. Під час прийому керівник поліції вислухав, які питання турбують мешканців громади. Кожному, хто звернувся, було приділено належну увагу. Усі звернення присутніх начальник поліції взяв під особистий контроль. Крім того, деякі з мешканців висловили подяку місцевим правоохоронцям за належне реагування на їхні звернення.
Цього ж дня, відповідно до затвердженого графіку, начальник поліції Хорольщини провів виїзні прийоми громадян у Вишняківській та Трубайцівській сільських радах за участю їхніх сільських голів - Андрія Фесенка і Сергія Ватулі відповідно. Під час прийому громадян місцеві жителі зверталися за допомогою у вирішенні соціально-побутових конфліктів, та цікавились результатами розслідування окремих кримінальних проваджень.
За словами Юрія Лохвицького, сьогодні одним з головних пріоритетів у роботі поліції є реагування на звернення громадян. Люди повинні бачити в співробітнику поліції помічника і розраховувати на нього в будь-який час. Також Юрій Миколайович зазначив, що у більшості звернень до Хорольського відділу поліції, громадяни повідомляють про сімейні сварки, конфлікти з сусідами, шахрайства та крадіжки.
Загалом, усі громадяни, які побували на виїзному прийомі отримали від начальника поліції вичерпні відповіді на поставлені питання. А також висловили зауваження та пропозиції щодо посилення профілактичної роботи серед населення дільничними офіцерами, продовження співпраці правоохоронців із представниками громадських формувань, які допомагають поліцейським забезпечувати публічний порядок.


Звіт Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області за результатами роботи протягом 2017 року


Протягом 2017 року до Хорольського відділу поліції надійшло 4102 заяви та повідомленння про вчинення кримінальних правопорушень та інших подій, що на 275 або 6,71 % більше у минулому році. За цей період розпочато розслідування по 621 кримінальному провадженню, що на 19% менше ніж в минулому році.
Слідчим відділенням Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області за звітній період закінчено 546 кримінальних проваджень, із них 168 направлено до суду з обвинувальним актом, в тому числі, злочини проти власності - 102, проти життя та здоров'я особи - 34, проти волі, честі та гідності особи - 1, злочини у сфері обігу наркотичних засобів - 19, злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту - 3, злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об'єднань громадян - 1, злочини проти правосуддя - 2, злочини проти громадської безпеки - 6. Слід зазначити, що з даної кількості направлених проваджень 7 щодо неповнолітніх осіб. За минулий 2017 рік в порядку ст. 208 - 183 КПК України затримано 7 осіб, яким обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою (за скоєння тяжкого злочину), окрім цього, 2 особам обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
З початку року інспекторами Хорольським ВП ГУНП в Полтавській області складено 1862 матеріали про адміністративні правопорушення, що на 1060 протоколів більше ніж в минулому році, в 2016 році було складено 802 адміністративних протоколи.
Зокрема, порушення водіями правил експлуатації транспортних засобів, правилами користування ременями безпеки або мотошоломами (ст.121 КУпАП) - 194, порушення водіями правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажів, шляхів, шляхових споруд чи іншого майна (ст.124 КУпАП) - 40; перевищення водіями транспортних засобів швидкості руху, невиконання сигналів регулювання дорожнього руху, порушення правил перевезення людей та інших правил дорожнього руху (ст.122 КУпАП) - 140, керування транспортними засобами особами, які не мають права керування, або водіями, які не мають при собі чи не пред`явили для перевірки відповідних документів (ст.126 КУпАП ) - 169, керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані сп`яніння (ст.130 КУпАП) - 57, дрібне хуліганство (ст.173 КУпАП) - 39, вчинення насильства в сім`ї (ст.173-2) -93, куріння тютюнових виробів у заборонених місцях (ст.175 КУпАП) - 126, виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення (ст.176 КУпАП) - 45, розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і поява в громадських місцях у п`яному вигляді (ст.178 КУпАП) - 578, невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов`язків щодо виховання дітей (ст.184 КУпАП) - 40, порушення правил адміністративного нагляду (ст.187 КУпАП) - 96, порушення громадянами строків реєстрації (перереєстрації) вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і правил взяття їх на облік (ст.192 КУпАП) -74 протоколи та інші.
За адміністративними матеріалами складеними співробітниками ВП на 561 громадян, накладено стягнення у вигляді попередження, на 637 особи у вигляді штрафу, на 4 осіб у вигляді адміністративного арешту та на 27 громадян у вигляді громадських робіт.
За період минулого року інспекторами сектору кримінальної поліції розшукано 5 безвісти зниклих осіб, а також військовослужбовця, який знаходився в розшуці Дніпропетровською військовою прокуратурою.
На обліку в Хорольському відділі поліції перебуває 312 осіб, з яких:
раніше судимих - 109; осіб, що перебувають під формальним наглядом - 51; осіб, що перебувають під адміністративним наглядом - 10; умовно-засуджених - 68; осіб, які вчиняють насильство в сім'ї - 66.
Протягом минулого року на території Хорольського району неповнолітніми вчинено 9 злочинів, зокрема - це 2 факти нанесення умисних легких тілесних ушкоджень, 1 факт нанесення умисних тілесних ушкоджень середньої тяжкості, 5 крадіжок, 1 незаконне заволодіння транспортним засобом.
Інспектором дозвільної системи за звітній період прийнято 653 громадянина, видано 139 дозволів, в тому числі 42 на придбання та 97 на зберігання гладкоствольної вогнепальної зброї.
Протягом минулого року у громадян вилучено 65 одиниць гладкоствольної мисливської зброї та анульовано 11 дозволів на носіння та зберігання зброї у осіб, які порушували громадський порядок, зловживали спиртними напоями та ухилялись від перереєстрації зброї.
Протягом 2017 року керівним складом Хорольського відділу поліції проведено 159 особистих прийомів громадян, на яких прийнято 632 звернень громадян, які зареєстровано в журналі реєстрації звернень громадян в порівнянні з аналогічним періодом минулого року 463 звернень, що на 169 більше.
В зверненнях порушуються такі питання, як юридична консультація, щодо роз'яснення норм чинного законодавства, викладення мотивів відмови у відкриті кримінального провадження і роз'яснення по даному питанню, заяви надходять по питанням: виселення з помешкань, зловживання спиртними напоями членами сім'ї і направлення їх на лікування від алкогольної залежності, про втрату документів із власної необережності, про вчинення хуліганських дій тощо.

Начальник - майор поліції Ю.М. ЛОХВИЦЬКИЙ


УВАГА РОЗШУК!!!


Хорольським ВП ГУ НП в Полтавській області встановлюється місце знаходження громадянина Рубана Віталія Леонідовича, 09.10.1984 р.н., уродженця та мешканця м. Хорол, вул. Кошового, 16, котрий переховується від органів слідства з метою ухилення від кримінальної відповідальності. Останньому 17.08.2017 року було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч.1 ст. 185 КК України.
Прикмети: на вигляд 30-32 роки, середнього зросту (175 см.), худощавої тілобудови, обличчя овальне, очі темні , волосся темно-русяве. Як вказує мати зниклого, на зв`язок не виходе.
Був одягнений: куртка чорного кольору, чорні штани "джинси", чорні кросівки.
Шановні громадяни, при встановленні місцязнаходження розшукуваного гр. Рубана В.Л. негайно повідомте в Хорольський ВП ГУНП в Полтавській області. Відповідь незалежно від результату надсилайте на нашу адресу: Полтавська обл. м. Хорол, вул. Незалежності, 80, Хорольський ВП ГУНП в Полтавській області; тел. 8(05362) 3-34-63, 050-323-51-83.


КЕРІВНИКОМ ХОРОЛЬСЬКОЇ ПОЛІЦІЇ ПРОВЕДЕНО ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЮ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ЗМІ


Юрій Лохвицький в ході брифінгу довів присутнім стан роботи відділу: результати розкриття злочинів та профілактичну роботу, яку протягом 9 місяців 2017 року проводили Хорольські поліцейські. Юрій Миколайович відзначив роботу місцевої поліції як задовільну. Питання щодо яких звітував головний поліцейський стосувались роботи лінії з виявлення злочинів у сфері незаконного обігу наркотиків, зброї та вибухівки, профілактики правопорушень серед дітей та роботи груп реагування патрульної поліції. Окремими питаннями було розкриття злочинів.

Юрій Миколайович зазначив, що протягом 9-ти місяців 2017 року до Хорольського ВП надійшло та зареєстровано 3061 заява та повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, в 2016 році 2814, що на 247 більше, ніж за аналогічний період минулого року. За цей період розпочато розслідування по 489 - макримінальнимправопорушенням.За 9 місяців поточного року слідчими слідчого відділення закінчено 385 кримінальних провадження, з них 128 кримінальних проваджень направлено до суду з обвинувальним актом, з них: злочини проти власності - 78, злочин проти життя та здоров'я особи - 28, злочини проти волі, честі та гідності особи - 1, злочини у сфері обігу наркотичних засобів - 14, злочин проти безпеки руху та експлуатації транспорту - 1, злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об'єднань громадян - 1, злочини проти правосуддя - 2 , злочини проти громадської безпеки - 3.
Керівник поліції зауважив, що за 9 міс. 2017 року направлено до суду з обвинувальними актами 6 кримінальних проваджень щодо неповнолітніх та 1 кримінальне провадження направлено до суду з клопотанням про застосування примусових заходів виховного характеру. Також Юрій Миколайович проаналізував роботу хорольських поліцейських у напрямку виявлення та профілактики адміністративних правопорушень. Повідомив, що з початку року Хорольським ВП ГУ НП в Полтавській області складено 1412 матеріалів про адміністративні правопорушення, в порівнянні з минулим роком працівниками Хорольського ВП було складено 396 адміністративних протоколів, що на 1016 більше, ніж в аналогічному році.
Основна частина накладених адміністративних санкцій припадає на підрозділи превентивної поліції, якими виявлено 529 правопорушень.
Серед адміністративних правопорушень переважають такі, як: розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді (ст. 178 КУпАП) - 500, куріння тютюнових виробів у заборонених місцях (ст. 175 КУпАП) - 117, вчинення насильства в сім`ї (ст. 173-2 КУпАП) -71, порушення правил адміністративного нагляду (ст. 187 КУпАП) - 83, дрібне хуліганство (ст. 173 КУпАП) - 25, виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення (ст. 176 КУпАП) - 39, порушення громадянами строків реєстрації (перереєстрації) вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і правил взяття їх на облік (ст. 192 КУпАП) - 65 протоколів та інші. Загалом з початку року співробітниками відділу до адміністративної відповідальності громадяни притягалися за 30 - ма видами різноманітних правопорушень.
За адміністративними матеріалами, складеними співробітниками ВП, всього виявлено 921 правопорушників, з яких на 475 накладено стягнення у вигляді попередження та на 417 осіб накладено штраф, застосовано стягнення у вигляді адмінарешту - 4, застосовано стягнення у виді громадських робіт - 19.
Звернув увагу на тому, що правоохоронцями проводиться робота щодо покращання стягнення штрафів з правопорушників. Із загальної суми накладених штрафів (119 тис. 924 грн.) стягнуто 74 тис. 55 грн.
"Поліція спрацювала протягом 9-ти місяців задовільно, але ми не збираємося залишатись на такому ж рівні, та будемо намагатись максимально покращувати результати роботи" - завершив свій виступ головний поліцейський Хорольщини.

За матеріалами Хорольського відділу поліції


ПОЛІЦІЯ ІНФОРМУЄ!


З 1 по 31 жовтня 2017 року на території Хорольського району Полтавської області проводиться місячник добровільної здачі зброї і боєприпасів. У цей період особи, які добровільно здадуть зброю та боєприпаси, що незаконно зберігалися, будуть звільнені від усіх видів кримінальної та адміністративної відповідальності. Крім цього, якщо йдеться про гладкоствольну мисливську та газову зброю, можна зареєструвати її, або отримати направлення на продаж. Також нагадуємо всім власникам мисливської і газової зброї про необхідність своєчасної перереєстрації зброї. З питань добровільної здачі й перереєстрації зброї звертайтеся до Хорольського ВП ГУ НП в Полтавській області за адресою: м. Хорол вул. Незалежності, 80; каб. № 21. Тел.: 34-2-00.


На Хорольщині відзначили 2-у річницю


4 серпня 2015 року Президент Петро Порошенко підписав Закон України “Про Національну поліцію”. Відтоді 4 серпня Україна відзначає День Національної поліції. З нагоди професійного свята право-охоронців у актовій залі адмінбудинку районної ради відбулося урочисте зібрання.
З привітаннями на захід завітали керівники району та міста: голова районної ради В.А. Мартюк, виконуючий обов’язки голови районної державної адміністрації С.Г. Абрамов, міський голова С.М. Волошин. Вони подякували поліцейським за нелегку службу, відзначили, що з часу реформування органів внутрішніх справ значно зріс авторитет працівників райвідділу, довіра людей до них, та висловили сподівання, що поліцейські району будуть вірно оберігати життя і безпеку громадян та працюватимуть на благо хорольської громади, а районна влада буде за можливості допомагати районній поліції в зміцненні матеріальної бази та водночас очікуватиме результативності в роботі райвідділу.
З вітальним словом перед присутніми на урочистому зібранні з нагоди Дня Національної поліції також виступив начальник Хорольського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області майор поліції Ю.М.Лохвицький. Він привітав підлеглих, подякував за добросовісне ставлення до виконання службових обов’язків, проявлені ініціативу, самовідданість в роботі та наголосив, що Хорольський відділ поліції має гарні показники в роботі, успішно бореться зі злочинністю, значно зріс відсоток розкриття злочинів, а за підсумками роботи в минулому році районний підрозділ визнаний одним із кращих в області, і робота на такому рівні буде організована і в подальшому. Начальник райвідділу привітав ряд працівників із присвоєнням звання. Наказом голови Національної поліції України за сукупністю строків перебування в спеціальному званні достроково присвоєно звання старший лейтенант поліції лейтенантам поліції А.С. Лисенку, Б.М. Пуху, С.А. Тимченку, Б.М. Олексенку. Рядовому поліції В.В. Зінченку присвоєно спеціальне звання капрал поліції. За сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків, виявлені при цьому ініціативу, наполегливість, високий професіоналізм та самовідданість, а також з нагоди відзначення 2-ї річниці Дня Національної поліції України Почесною грамотою Головного управління Національної поліції в Полтавській області нагороджено старшого лейтенанта поліції В.С.Похила.
З нагоди професійного свята кращих правохоронців району було відзначено грамотами районної державної адміністрації, районної та міської ради. Почесними грамотами Хорольської районної державної адміністрації, районної та міської рад було нагороджено: старшого лейтенанта поліції В.С.Устименка, майора поліції С.М.Ярошенка, майора поліції Ю.М.Саленка, майора поліції Д.В.Могилу, капітана поліції Л.С.Гавриленко, капітана поліції Ю.В.Хоменко, старшого лейтенанта поліції І.І.Титаренка, лейтенанта поліції Л.В.Зінченко, капітана поліцції О.Ю.Манжоса, капітана поліції О.І.Яковенка, капітана поліції С.О.Романенка, старшого лейтенанта поліції А.С.Лисенка. Почесні грамоти органів влади вручили поліцейським керівники району та міста.
Ведуча урочистого зібрання зачитала вітання від начальника Головного управління Національної поліції в Полтавській області Олега Володимировича Беха.
Кращим працівникам райвідділу поліції було надано почесне право покласти квіти до меморіальної дошки справжнього офіцера, досвідченого правоохоронця, юриста, почесного громадянина м.Хорола Коломійця Володимира Хомича, який 35 років свого життя присвятив правоохоронній службі.
Національній поліції України – 2 роки. Реформування органів внутрішніх справ розпочиналось в умовах тотальної недовіри людей до силових структур. За цей час все змінилося, відбулося перезавантаження органів. До роботи в органах залучено велику кількість молодих кадрів, придбані нові сучасні авто і обладнання. Нова Національна поліція має вже свої здобутки, за якими стоять звичайні патрульні, дільничі, оперативники та слідчі, що служать в її підрозділах. Саме вони рухають реформу і будують нову, європейську поліцію. Вітаємо поліцейських з професійним святом і щиро віримо, що вони вірно служитимуть народу України та оберігатимуть безпеку і спокій наших громадян.


БОРОТЬБА ІЗ НЕЗАКОННИМ "ДОМАШНІМ БІЗНЕСОМ"


У селі Покровська Багачка Хорольського району, на одній із вулиць вздовж автотраси Київ-Харків, жінка у своєму домогосподарстві розгорнула незаконний бізнес, де виготовляла сумнівний алкоголь та продавала усім охочим. На що місцеві жителі неодноразово скаржилися до поліції, щоб припинити це беззаконня.
Так, до Хорольського відділу поліції ГУ НП в Полтавській області, надійшло офіційне повідомлення від громадянина С., мешканця села Покровська Багачка про те, що місцева громадянка Х. виготовляє та продає самогон. В ході проведення оперативно-профілактичних заходів правоохоронцями було виявлено чотири факти продажу самогону громадянкою Х. по ціні 25-30 грн. за 0,5 л. Правоохоронці вилучили у громадян пляшки з рідиною, які придбали у місцевої жінки. В подальшому ці пляшки з прозорою рідиною опечатали та відправили на експертизу, а на покупців-любителів склали адміністративні протоколи за статтею 177 КУпАП (Придбання самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення).
Після зібрання необхідних доказів, 20.07.17 року працівники поліції за письмовою згодою жінки-правопорушниці оглянули її житло, де виявили та вилучили апарат для самогоноваріння, а також близько 30 літрів закваски для виготовлення самогону, з якої було відібрано зразок (2 л) для проведення експертизи, а залишок спиртовмісної закваски утилізували на місці, шляхом виливання на землю.
За результатами експертизи було встановлено, що у вилучених пляшках із самогоном місткість спирту становила 49-51 градус, а у сировині для виготовлення самогону - 22 градуси.
Відповідно до норм чинного законодавства правоохоронці склали на громадянку Х. адміністративний протокол за частиною 2 статті 164-16 КУпАП (Зайняття видами господарської діяльності), що тягне за собою накладення чималого штрафу - від п'ятисот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8,5 тис. грн.), так як у вересні минулого року, дана громадянка вже притягувалася до адміністративної відповідальності за аналогічний вид незаконного "домашнього бізнесу". В подальшому розгляд справи і прийняття рішення відбудуться у Хорольському районному суді.


В районі триває відпрацювання фактів вчинення крадіжок


На виконання наказу ГУНП в Полтавській області №771 від 07.07.2017 року “Про організацію проведення оперативно-профілактичних заходів на території Полтавської області" та Плану організації проведення заходів щодо відпрацювання та документування фактів вчинення крадіжок на території м. Хорол та Хорольского району працівниками Хорольського відділу поліції проведено ряд заходів, спрямованих на підвищення ефективності роботи щодо попередження крадіжок, насамперед з квартир і помешкань громадян.
Поліцейськими проводяться заходи, спрямовані на своєчасне виявлення, взяття на профілактичний облік та ведення індивідуально-профілактичної роботи з особами, від яких можливо очікувати вчинення злочинів, пов'язаних із крадіжками, насамперед звільненими з місць позбавлення волі.
З початку проведення відпрацювання (з 10.07.2017 року) до відділу поліції надійшло 40 заяв та повідомлень громадян, в тому числі 5 про вчинення крадіжок. Було внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань 5 фактів про кримінальні правопорушення за ознаками ст. 185 КК України (крадіжка). Інспекторами сектору превентивної діяльності Хорольського відділу поліції встановлено особи злочинців за двома фактами вчинення крадіжок. Ними виявились раніше судимі мешканці с. Вишняки (викрадено бензопилу) та с. Настасівка (викрадено електроприлади і алюмінієвий посуд). Співробітниками відділу кримінальної поліції Хорольського відділу поліції встановлено особи злочинців також за двома фактами вчинення крадіжок, а саме - раніше судимого, який вчинив крадіжку грошей на суму 10000 грн. у с. Лобкова Балка та особу, що вчинила крадіжку мобільного телефону на автозаправці у м. Хорол.
Співробітниками поліції також активно проводяться відпрацювання місць збування викраденого майна та концентрації злочинного елемента (вокзалів, ринку, розважальних закладів, ломбардів, за місцем проживання раніше судимих осіб). З початку відпрацювання вже проведено 41 перевірку, з них 31 - раніше судимих осіб, 6 - ломбардів, 3 - ринку, 1 - комісійного магазину.
Відділ поліції прохає громадян при виявленні в під?їзді (на території домоволодіння) незнайомих осіб, що викликають підозру, наявність у дверях пристроїв, контролюючих присутність господарів квартир - наприклад, предметів ,,маячків", сірників, фрагментів паперу, - негайно телефонуйте до чергової частини відділу поліції або за телефоном 102. Якщо злочин вже вчинено або є ознаки його вчинення - наприклад відсутній або зламаний дверний замок, двері в квартиру відкриті або пошкоджені, - негайно телефонуйте до відділу поліції, не входячи в квартиру або обмежте доступ сторонніх осіб, так як це може призвести до знищення слідів злочину.
Поради для громадян:
- Не залишайте ключі від квартири в “умовленому місці" - під килимком, на коробці дверей та інших схожих місцях;
- У разі втрати хоча б одного з ключів терміново міняйте замок або циліндровий механізм;
- Не зберігайте в квартирі в одному місці значні суми грошей, ювелірні вироби. Обмежте коло осіб, яким відомо про цінності, що зберігаються у вас;
- Пам'ятайте, що найчастіше злочинці перевіряють наявність грошей в шафах під постільною білизною, сервантах, книгах, одязі, вазах, в побутових приладах на кухні;
- Якщо Ви знаходитесь вдома один, не допускайте в квартиру незнайомих осіб, особливо в нічний час. Попередьте про це дітей;
- Виходячи з квартири, закривайте вхідні двері на всі замки, які встановлені на двері.

За матеріалами Хорольського ВП ГУНПв Полтавській області


Поліція повідомляє


затримали серійного крадія
До чергової частини Хорольського відділу поліції звернулась 68-річна жінка, яка повідомила, що у неї викрадений алюмінієвий посуд.
На виклик негайно виїхала слідчо-оперативна група поліції.
Правоохоронці з'ясували, що до зникнення причетний раніше судимий за вчинення подібних злочинів 26-річний житель району. Він зізнався у скоєному, а крадені речі хотів продати.
В рамках слідства, що розпочалось по цій справі, поліція встановила, що молодик, будучи вже осудженим за вчинення крадіжки з приватного господарства, скоїв цілий ряд подібних правопорушень. І на сьогодні вже доведена його причетність до вчинення ще чотирьох таких крадіжок та угону скутера.
На початку травня він проник до приміщення сараю 52-річної жінки і викрав бензокосу. Потім він поцупив електродриль з господарства 57-річного чоловіка/, а згодом викрав акумулятор з автомобіля, який знаходився на території будинку для осіб похилого віку. Фігурант виявився причетним і до незаконного заволодіння мопедом "Хонда", що належить 60-річному мешканцю Хорола.
За всіма фактами слідчі відкрили ряд кримінальних проваджень за статтею 185 (крадіжка) та ст.289 ч. 2 (незаконне заволодіння транспортним засобом) Кримінального кодексу України.
Наразі перевіряють молодика на причетність до вчинення інших аналогічних злочинів на території міста та району. Слідство триває.
Фото - на сторінці поліції Полтавщини у "Twitter".
розкрили крадіжку
з підприємства
Працівники Хорольського відділу поліції розкрили крадіжку в одному із сіл Хорольського району.
До працівників поліції звернувся 44- річний місцевий мешканець, який повідомив, що із приміщення підприємства викрадено 3 акумулятори та електрозварювальний апарат. За даним фактом поліція розпочала кримінальне провадження за ч.3 ст.185 Кримінального кодексу України (крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище, що завдала значної шкоди потерпілому).
Поліцейські встановили, що майно привласнили 17-річний та 37- річний мешканці міста Лубен. Речові докази вилучені. Тепер їм загрожує позбавлення волі на строк від трьох до шести років.

ПОЛІЦІЯ РАДИТЬ,
ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВІД ВУЛИЧНИХ ГРАБЕЖІВ
На сьогодні одним із найпоширеніших видів злочинів є вуличні грабежі. Пропонуємо декілька порад, які допоможуть вам уберегтися від пограбування:
1. У весняно-літній період не носіть гаманець чи велику суму грошей у кишенях куртки, адже це може стати легкою здобиччю для грабіжника.
2. Не носіть дорогих прикрас та гаджетів, тим більше не показуйте їх нікому на вулиці.
3. Сумку безпечніше носити на ремінці, через плече, притискаючи її до тіла.
4. На роботі чи в компанії знайомих не розповідайте про вміст своєї сумки та не повідомляйте про кошти, які маєте із собою.
5. Повертаючись додому у вечірній час, йдіть по освітлених і багатолюдних вулицях. Намагайтеся добиратися додому не самі, попросіть родичів чи друзів зустріти вас.
Найчастіше жертвами пограбувань стають підлітки, жінки та особи у нетверезому стані. Забирають переважно сумки, гаманці, а також мобільні телефони, часто зривають прикраси із дорогоцінних металів.
Якщо ви стали жертвою вуличного пограбування - обов'язково зверніть увагу на прикмети злочинця і невідкладно телефонуйте на безкоштовний номер "102" або 33-4-63. Статистика свідчить, що значна частина вуличних пограбувань розкривається саме по "гарячих слідах".

У Києві нагородили переможців Всеукраїнського творчого конкурсу "Молоде покоління за безпеку дорожнього руху"
Традиційно, впродовж року, маленькі митці через свої творчі роботи передавали власне бачення безпеки дорожнього руху. До Національної академії внутрішніх справ були запрошені тридцять переможців із усієї України, яких нагородили дипломами, подарунками та долучили до практичних тренінгів для юних киян із безпеки дорожнього руху.
12 травня переможців Всеукраїнського конкурсу вітали представники Національної поліції, Асоціації міжнародних автоперевізників України, групи компанії "Фокстрот", Міжнародного благодійного фонду "Допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод", громадської організації "Traffic Chellenge" та іноземні експерти і радники з підвищення дорожньої безпеки в Україні Єрік Хойруп, Міхал Пєшхал, Іліє Бричікару.
Переможницею від Полтавщини стала учениця Хорольської гімназії Анна Северин за малюнок "Діти за безпеку дорожнього руху".

За матеріалами Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області


ПОЛІЦІЯ ХОРОЛЬЩИНИ РОЗКРИЛА КРАДІЖКУ ТЕЛЕФОНУ У НЕПОВНОЛІТНЬОГО


До місцевого відділу поліції звернувся 66-річний місцевий житель одного із сіл Хорольського району та повідомив, що у його онука, 17-річного студента технікуму, викрали мобільний телефон "ASSISTANT".
У ході проведення оперативно-пошукових заходів оперативникам вдалося встановити особу, що причетна до скоєного. Ним виявився 18-річний студент, який навчається разом з потерпілим.
Хлопцю повідомлено про підозру у вчиненні право- порушення, передбаченого частиною 1 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка). Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадяна, або громадські роботи на строк відвісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправні роботи на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців, або позбавлення волі на строк до трьох років.
Викрадений телефон вилучили та вже повернули власнику.


ПОЛІЦЕЙСЬКІ ХОРОЛЬСЬКОГО ВІДДІЛУ ПОЛІЦІЇ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У БАТЬКІВСЬКІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ


З настанням теплих днів діти все більше часу проводять на свіжому повітрі. Аби попередити негативні наслідки ігор поблизу проїзної частини, працівники поліції взяли участь у батьківській конференції у Шишаківській ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Батькам повідомили статистику дитячого дорожньо-транспортного травматизму та заходи щодо його попередження. Під час виступу правоохоронець навів приклади дитячих автопригод на території області та закликав батьків максимально нагадувати своїм дітлахам правила безпеки на дорозі.
Під час даного заходу старший дільничний інспектор поліції Сергій Романенко розповів батькам про причини і наслідки дитячої бездоглядності та яку саме відповідальність несуть батьки за своїх дітей, а також наголосив: "Неналежне виховання дітей - це правопорушення батьків і як наслідок, настання відповідальності. Тому, щоб уникнути цих прикрощів - любіть своїх дітей, опікуйтеся ними, навчайте правильно і оберігайте, щоб у майбутньому вони стали людьми з великої букви".


МЕШКАНЕЦЬ ХОРОЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ОБІКРАВ ЧУЖЕ ДОМОГОСПОДАРСТВО


До чергової частини Хорольського відділу поліції надійшло повідомлення від 46-річного мешканця міста Хорол про те, що з його господарства викрадено мотоцикл марки "Вайпер" та електроінструменти. Сума матеріального збитку - близько 20-тисяч гривень.
Виїздом слідчо-оперативної групи на місце події було встановлено, що крадіжка скоєна в ніч на 11-те квітня. Невідома особа, шляхом віджиму вікна, проникла до літньої кухні в господарстві потерпілого та викрала електроінструменти. Після цього розбила вікно гаража та заволоділа мотоциклом марки "Вайпер".
Начальник Хорольського відділу поліції Юрій Лохвицький повідомив:
- Менше години знадобилося поліцейським району для встановлення особи зловмисника. Ним виявився 26-річний місцевий мешканець, що вже мав проблеми із Законом. Чоловік у скоєному зізнався, за місцем його проживання вилучено речові докази.
За фактом крадіжки та незаконного заволодіння транспортним засобом відкрито кримінальні провадження за ознаками злочинів, передбачених частиною 3 статті 185 та частиною 2 статті 289 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої.
Досудове розслідування триває.


Протидія корупції - актуальний напрямок діяльності органів прокуратури


Хорольським відділом Лубенської місцевої прокуратури Полтавської області, як одним із спеціально уповноважених суб'єктів у сфері запобігання корупції, відповідно до положень ч. 3 ст. 65 Закону України "Про запобігання корупції", упродовж 2016 року внесено органам державної влади та місцевого самоврядування 10 подань з вимогою усунення причин та умов, що сприяли вчиненню правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Прокурор Хорольського відділу Юлія Дяченко зауважила, що здебільшого порушення стосуються неналежного виконання вимог чинного антикорупційного законодавства щодо створення в органах місцевого самоврядування постійних комісій, які мають здійснювати контроль, надання консультацій та роз'яснень щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, поводженні з майном, яке може бути неправомірною вигодою, а також подарунками.
Значна увага приділяється питанням достовірності та повноті відображення посадовцями відомостей у деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.
"Кожне прокурорське подання розглянуто та прийнято відповідні рішення. У більшості випадках проведено службові перевірки та вжито заходів для усунення встановлених порушень", - уточнила Юлія Дяченко.
Вона підкреслила, що вживаються системні заходи, спрямовані на посилення протидії корупційним проявам у Хорольському районі та утвердженню принципу невідворотності відповідальності за корупційні порушення.
Так, упродовж 2016 року працівниками Хорольського відділу викрито факт адміністративно-караної корупції, який стосувався невиконання вимог посадовою особою юридичної особи публічного права щодо повідомлення про конфлікт інтересів. За вказаним фактом складено та скеровано до суду 1 протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого частинами 1 та 2 ст.172-7 КУпАП. За наслідками розгляду вказаного протоколу Хорольським районним судом правопорушника притягну-то до відповідальності та накладено на штраф в розмірі 3400 грн. на користь держави. Штраф сплачений порушником у повному обсязі.
Крім того, у 2016 році вжито заходів до завершення досудового розслідування у кримінальних провадженнях про корупційні злочини, перелік яких наведений у Примітці до ст.45 КК України (зі змінами та доповненнями).
У вересні 2016 року після завершення всіх необхідних слідчих дій кримінальне провадження з угодою про визнання винуватості та обвинувальним актом за обвинуваченням громадянина П. за ч.2 ст.191 КК України направлено для розгляду в Хорольський районний суд Полтавської області. Завдані унаслідок вчинення даного корупційного злочину збитки на суму 54700 грн. добровільно повністю відшкодовані підозрюваним у ході досудового розслідування шляхом внесення усієї суми грошових коштів на розрахунковий рахунок.
Вироком Хорольського районного суду затверджено угоду про визнання винуватості та засуджено службову особу за вчинення корупційного злочину за ч.2 ст.191 КК України до 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади (посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій) на строк 3 років із звільненням, на підставі ст.75 КК України, від відбування основного покарання у вигляді позбавлення волі з випробуванням. Судом установлений іспитовий строк тривалістю 3 роки, з покладенням обов'язків на засудженого, передбачених ст.76 КК України. Вирок вступив у законну силу.
"Запобігання і протидія корупції сьогодні, як ніколи, є актуальним напрямом діяльності як для органів прокуратури, так і для усіх правоохоронних органів , і в кожному випадку прокуратура буде принципово ставитися до найменшого корупційного правопорушення", - підсумувала прокурор.

За матеріалами
Хорольського відділу Лубенської місцевої прокуратури


ПОЛІЦІЯ ІНФОРМУЄ!


З 1 по 31 березня 2017 року на території Полтавської області буде проведено місячник добровільної здачі зброї і боєприпасів. У цей період особи, які добровільно здадуть зброю та боєприпаси, що незаконно зберігалися, будуть звільнені від усіх видів кримінальної та адміністративної відповідальності. Крім цього, якщо йдеться про гладкоствольну мисливську та газову зброю, можна зареєструвати її, або отримати направлення на продаж. Також нагадуємо всім власникам мисливської і газової зброї про необхідність своєчасної перереєстрації зброї. Графік прийому громадян з питань дозвільної системи в Хорольському ВП ГУНП в 2017 році буде проводитись по таких днях: вівторок з 10:00 до 13:00, п'ятниця з 15:00 до 17:00, субота 10:00 до 13:00. З питань добровільної здачі й переєстрації зброї звертайтеся до Хорольського ВП ГУ НП в Полтавській області за адресою: м. Хорол вул. Незалежності 80, каб. № 21. Телефони: 066-454-84-35, 34-2-00.


НОВИНИ ПОЛІЦІЇ


Як жінка провчила чоловіка
3 січня 2017 року на службу "102" надійшло повідомлення про викрадення автомобіля у с. Мелюшки Хорольського району. За словами потерпілого, машину він залишив біля дому незамкненою і з ключами у замку запалювання. З метою розкриття злочину "по-гарячих слідах" поліцією негайно було вжито ряд оперативних заходів та залучено чималу кількість правоохоронців району та області. Зусиллями поліції автомобіль знайшли через годину. Проте з`ясувалося, що так званим "викрадачем" автомобіля виявилася дружина заявника. Жінка таким чином хотіла провчити чоловіка, який постійно лишає машину без нагляду.

Зловмисників затримали “по - гарячих слідаХ”
6 січня 2017 року до Хорольського відділу поліції надійшло повідомлення, про те, що в селі Лобкова Балка четверо невідомих чоловіків побили та пограбували 69-річного дідуся.
Зловмисники відкрито заволоділи 6 мішками горіхів, чим завдали старенькому матеріальних збитків на суму близько 3600 грн. Працівникам поліції вдалось встановити та затримати злочинців. Ними виявились громадяни Азербайджанської Республіки: 23-х, 33-х, 34-х та 40 років, ніде не працюючі мешканці міста Кривій Ріг. В ході розслідування виявилося, що затримані злочинці є так званими "гастролерами", адже раніше вони також скоювали крадіжки, зокрема такий факт встановлено у місті Миргород Полтавської області.
На даний час зловмисники арештовані, їм повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 186 КК України «Грабіж поєднаний з проникненням у житло». Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк


МІНІ-ФУТБОЛ СЕРЕД ПОЛІЦЕЙСЬКИХ


17 грудня 2016 року у спортзалі Хорольського агропромколеджу відбувся турнір з міні-футболу, присвячений першій річниці створення Національної поліції України. Серед команд, які протягом кількох годин боролися за першість у турнірі, були команди 5 відділів (відділень) поліції: Хорольського, Семенівського, Оржицького, Шишацького та відділення поліції №2 Кременчуцького ВП м. Горішні Плавні (Комсомольськ).
Ігри пройшли в напруженій атмосфері, адже кожна команда хотіла продемонструвати свій характер і добитися успіху. Всі учасники змагань показали видовищну, безкомпромісну боротьбу та жагу до перемоги. Слід відмітити чітку роботу судді змагань Євгена Лимаря, який достойно слідкував за грою правоохоронців. За підсумками зіграних матчів перше місце виборола команда Оржицького відділення поліції, другими стали футболісти Хорольського ВП, третє місце посіла команда Семенівського відділення поліції.
Гра була надзвичайно напруженою та цікавою, як для учасників, так і для вболівальників. Вітаючи переможців і вручаючи їм відповідні кубки та грамоти, Олександр Свердан, заступник начальника Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області, зазначив, що в подальшому обов'язково будуть продовжуватися спортивні змагання серед працівників правоохоронних органів задля підвищення спортивної майстерності, фізичної загартованості та зміцнення здоров'я. Це буде добрий приклад наслідування для молоді - з користю проводити свій дозвільний час.


Вшанували пенсіонерів та ветеранів органів внутрішніх справ


Минулого четверга, 10 листопада, в актовій залі Хорольського відділу поліції зібралися колишні працівники органів внутрішніх справ. Сьогодні у державі відбувається чимало змін, у тому числі проходить реформування правоохоронних органів. Проте, дата 10 листопада - день вшанування працівників органів внутрішніх справ, які свого часу не рахувалися із власним часом, а дехто віддав власне життя задля дотримання законності та правопорядку, завжди буде особливим в їхньому житті. Кожного разу, збираючись разом, мимоволі постають у пам'яті ті часи, труднощі, приємні миттєвості, які вони пережили разом, колективом, згуртовано.
Розпочинаючи зустріч, виконуючий обов'язки начальника районного відділу поліції Юрій Миколайович Лохвицький привітав присутніх колишніх працівників органів внутрішніх справ, побажав доброго здоров'я, наснаги, благополуччя, миру і добробуту, й зачитав вітального листа від начальника Головного управління Національної поліції у Полтавській області Олега Володимировича Беха з нагоди свята - Дня ветерана органів внутрішніх справ.
Під оплески всіх присутніх керівник поліції вручив квіти єдиній жінці, серед колишніх працівників міліції, Тетяні Михайлівні Гуцовій (на знімку), а також привітав колишніх працівників, які відзначають свій день народження у листопаді.


РОЗБІЙ І ПОГРАБУВАННЯ У ХОРОЛІ


Наприкінці жовтня у місті Хорол по вул. Миргородська молодий чоловік вчинив крадіжку із проникненням до чужого будинку та сильно побив власника. Слідчо-оперативна група на місці пригоди, в ході проведення огляду господарства та допиту потерпілого встановила, що невідомий чоловік зайшов на подвір'я до пенсіонера (1920 р.н.), завдав тілесних ушкоджень у вигляді гематоми та синців на голові та замкнув його у гаражі, який знаходився у дворі. Потім грабіжник, розбивши віконне скло, проник до житлового будинку. Звідти викрав гроші, срібний ланцюг та два церковних хрести із кольоровими вставками (біжутерія), які історичної та культурної цінності, як виявилося, не мають. Після цього втік із місця вчинення злочину. Правоохоронці на місці події вилучили відбитки пальців рук та нашарування бурого кольору. В подальшому відбитки було направлено до НДЕКЦ, де встановлено, що вони належать громадянину 1987 р.н., уродженцю та мешканцю смт. Семенівка Полтавської області. Під час проведення оперативно-розшукових заходів даного злочинця було затримано. Пізніше він зізнався у скоєному.
Даний факт занесено в ЄРДР за статтею 187 ч.З Кримінального кодексу України (розбій). За скоєння даного правопорушення особа карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років із конфіскацією майна.

Т.в.о. начальника Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області
майор поліції Ю.М. ЛОХВИЦЬКИЙ


ВІД ОТРУЄННЯ ЧАДНИМ ГАЗОМ ЗАГИНУЛО ДВОЄ ОСІБ


Вранці 05.11.2016 року до Хорольського відділу поліції надійшло повідомлення від фельдшера швидкої допомоги про те, що у с. Наталівка Хорольського району у власному будинку люди отруїлися чадним газом. При виїзді слідчо-оперативної групи було встановлено, що напередодні місцевий пенсіонер (1947 р.н.) у власному будинку проводив чищення димоходу. Цього ж дня до нього прийшов онук (2002 р.н.) і залишився ночувати. Дідусь затопив грубу та заклав її дровами, щоб підтримувалась температура в будинку протягом всієї ночі. Як виявилося, у зв'язку з несправністю димовідвідних каналів, серед ночі, коли всі спали, чадний дим почав виходити через отвір дверей груби та надходити до будинку. В результаті задимлення у будинку дідусь отруївся та помер на місці. Онука було виявлено ще живим, але під час здійснення реанімаційних заходів, які проводили працівники швидкої допомоги Хорольської ЦРЛ, його врятувати не вдалося, він помер дорогою до лікарні. Наразі встановлюються обставини трагедії.
Шановні громадяни!
Поліція закликає Вас бути вкрай обережними під час опалювального сезону. Щоб уникнути отруєння, перевіряйте наявність тяги в димоході. Не закривайте його заслонкою на ніч. Не використовуйте газові плити для обігріву приміщень. Частіше провітрюйте приміщення, де є газові прилади.

Т.в.о. начальника Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області
майор поліції Ю.М. ЛОХВИЦЬКИЙ


ОРІЄНТУВАННЯ


Слідчим відділом Полтавського ВП ГУ НП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню, стосовно актів вандалізму, які виражаються у пошкодженні пам'ятників та меморіальних дощок загиблим учасникам АТО, внесеному до ЄРДР за № 12016170040001679 від 04.05.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.194, ч.1 ст.263, ч.2 ст.269 КК України. У скоєнні даного злочину підозрюються особи, зазначені на фотороботах.
У зв'язку з вищевикладеним просимо громадян, в яких є наявна інформація стосовно осіб, причетних до даного злочину, повідомити Хорольський ВП ГУНП в Полтавській області. Також якщо Вам відомі особи молодих чоловіків, котрі зображені на фотороботах, або їхнє місце перебування, просимо надати інформацію до Хорольського ВП.
Контактні телефони: начальник кримінальної поліції Бодак М.І. 066- 323-51-83, чергова частина Хорольського ВП ГУ НП. Тел. (099) 685-11-00, (050)-053-15-49.

Заст. начальника Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області
майор поліції М.І. Бодак


З 1 по 31 жовтня 2016 року на території Полтавської області проводиться місячник добровільної здачі зброї і боєприпасів


З 1 по 31 жовтня 2016 року на території Полтавської області проводиться місячник добровільної здачі зброї і боєприпасів. У цей період особи, які добровільно здадуть зброю та боєприпаси, які незаконно зберігалися, будуть звільнені від усіх видів кримінальної та адміністративної відповідальності. Крім цього, якщо йдеться про гладкоствольну мисливську та газову зброю, можна зареєструвати її, або отримати направлення на продаж.
Також нагадуємо всім власникам мисливської і газової зброї про необхідність своєчасної переєстрації зброї.
З питань добровільної здачі й переєстрації зброї звертайтеся до Хорольського ВП ГУ НП в Полтавській області за адресою: м. Хорол вул. Незалежності(колишня Карла Маркса) 80, каб. № 21. Телефони: 34-2-00.


УВАГА! ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ!


На території області продовжують частішати випадки виявлення вибухонебезпечних предметів - боєприпасів часів Великої Вітчизняної війни, а також сучасні засоби ураження, що випадково стали доступними в результаті злочинної халатності осіб, які відповідають за їх зберігання.
Щоб запобігти такому лихові потрібно виконувати елементарні правила безпеки, ознайомити з ними своїх близьких та особливо малолітніх дітей і підлітків, адже саме вони найчастіше стають жертвами смертельних знахідок.
ПАМЯ'ТАЙТЕ!
Знайдені боєприпаси (або предмети, що схожі на них) повинні бути знешкоджені тільки спеціалістами.
Про знахідку вибухонебезпечного предмета необхідно терміново повідомити місцеві органи державної влади (сільради, райвійськкомат, поліцію, районний відділ ДСНС ).
Після виявлення вибухонебезпечного предмету необхідно:
Зупинити будь-які роботи в районі небезпечного місця.
Ні в якому разі не чіпайте підозрілий предмет.
Організувати охорону небезпечного місця, шляхом спостереження здалеку.
Не допускайте сторонніх осіб до небезпечного предмета, доки не прибули спеціалісти.
ВИКОНАННЯ ЦИХ ПОЛОЖЕНЬ ЗБЕРЕЖУТЬ
Вам і оточуючим здоров'я та життя!

ХОРОЛЬСЬКИЙ РС ГУ ДСНС У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ


ТРАГЕДІЇ НА ДОРОГАХ РАЙОНУ


Протягом минулого тижня на території Хорольського району трапилися три дорожньо-транспортні пригоди. Всі із загиблими особами.
- 30.08.2016 року о 17:13 год. до Хорольського відділу поліції надійшло повідомлення про те, що на автодорозі Київ-Харків сталася ДТП за участі автомобіля ГАЗель та мотоцикла марки "Сузукі". Встановлено, що мотоцикл під керуванням громадянина 1987 року народження, мешканця м. Дніпро, рухаючись у Київському напрямку по автодорозі Київ-Харків, поблизу села Ковтуни не впорався з керуванням вище вказаного мототранспорту і виїхав на зустрічну смугу та допустив зіткнення з автомобілем під керуванням громадянина 1968 року народження, мешканця м. Бровари. В результаті даного ДТП водій мототранспорту від отриманих травм помер на місці пригоди.
- 30.08.2016 року о 23:26 год. надійшло повідомлення про те, що за адресою: м. Хорол вул. Небесної сотні, 81/2 автомобіль врізався у дерево. На місці події слідчо-оперативна група встановила, що автомобіль марки ДЕО Ланос під керуванням громадянина 1987 року народження, мешканця с. Єньки Хорольського району, рухаючись по вул. Небесної сотні на перехресті з вулицею Кременчуцька не впорався з керування та допустив зіткнення з деревиною на узбіччі міської автодороги. В результаті ДТП від отриманих травм на місці пригоди померли троє пасажирів (1987, 1992, 1994 років народження, мешканці міста і району), а громадянин 1993 р.н. мешканець смт Семенівка доставлений до Хорольської ЦРЛ до травматологічного відділення з травмами різного ступеня тяжкості.
- 04.09.2016 року о 20:34 год. надійшло повідомлення про те, що на трасі Київ-Харків автомобіль білого кольору збив велосипедиста. На місці пригоди слідчо-оперативна група з'ясувала, що автомобіль марки Мерседес Віто, під керуванням гр. 1976 р.н., мешканця м. Київ, рухаючись у Київському напрямку по автодорозі Київ-Харків, поблизу села Вишняки Хорольського р-ну, допустив наїзд на гр. 1949 р.н., мешканку м. Хорол, яка переводила велосипед на неосвітлювальному пішохідному переході. В результаті даного ДТП пасажир автомобіля гр. 1962 р.н., мешканець м. Київ, отримав тілесні ушкодження у вигляді забою м'яких тканин голови і правого передпліччя, а жінка-пішохід отримала тілесні ушкодження, не сумісні з життям, та померла на місці пригоди.
Наразі правоохоронці з'ясовують обставини цих дорожньо-транспортних пригод. За даними фактами до ЄРДР внесені відомості кримінального правопорушення за ч.2 та ч.3 ст.286 Кримінального кодексу України (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту, що спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження, або спричинили загибель кількох осіб). Проводяться слідчі дії.
Звертаємо увагу свідків даних автопригод! За наявності у Вас будь-якої інформації просимо повідомити до Хорольського ВП за адресою: м. Хорол, вул. Незалежності, 80 чи за тел. 099-685-11-00 або 102.

Хорольський відділ поліції ГУ НП в Полтавській обл.


Протидія злочинності та корупції


Лубенська місцева прокуратура підвела підсумки роботи місцевої прокуратури у 1 півріччі 2016 року з приводу протидії злочинності та корупції на території Лубенського, Хорольського, Семенівського, Лохвицького, Чорнухинського, Пирятинського, Гребінківського та Оржицького районів, а також профілактики вчинення кримінальних правопорушень.
Відмічено, що правоохоронними органами Хорольського району вживались заходи, спрямовані на забезпечення стабільності криміногенної ситуації, захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави, запобігання корупції. Водночас, у динаміці та структурі злочинності спостерігаються негативні тенденції, які потребують невідкладного адекватного реагування правоохоронних органів.
Станом на 01.07.2016 року за статистичними даними на території Хорольського району зареєстровано 375 кримінальних правопорушень, із яких з реабілітуючих підстав закрито 84 правопорушення.
Усього станом на 01.07.2016 обліковано 291 кримінальне правопорушення, з яких 2 особливо тяжкі, 95 тяжких, 115 середньої та 79 невеликої тяжкості.
Станом на 01.07.2016 всього повідомлено про підозру 102 особам (розкрито) (67 з числа облікованих у звітному році), якими вчинено 109 (скоєно) кримінальних правопорушень (80 з числа облікованих у звітному році).
Із 375 зареєстрованих кримінальних правопорушень найбільшу частку становлять: 200 - злочини проти власності (крадіжка, грабежі, шахрайство); 34 - злочини проти життя та здоров'я особи ( заподіяння тілесних ушкоджень); 18 - злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспортного засобу особами, які керують ними, незаконне заволодіння транспортним засобом); 5 - злочини у сфері обігу наркотичних засобів (придбання, виготовлення, зберігання, збут наркотичних речовин та їх аналогів); 5 - у сфері забезпечення призову та мобілізації (ухилення від призову за мобілізацією, призову на строкову військову службу, від військових зборів або спеціальних зборів).
Динаміка стану злочинності виглядає таким чином: протягом 1 півріччя 2016 року зареєстровано 2 особливо тяжких злочинів проти 6 за аналогічний період 2015 року; на 39 більше скоєно тяжких злочинів за 1 півріччя 2016 року (95) проти аналогічного періоду 2015р. (56), питому вагу яких складають крадіжки із проникненням до житла; відмічається зростання злочинів невеликої тяжкості із 72 (1 півріччя 2015р.) до 79 (1 півріччя 2016р.). та спостерігається тенденція до зменшення злочинів середньої тяжкості зі 128 (1 півріччя 2015р.) до 115 (1 півріччя 2016р.)
На 17 % збільшилась кількість скоєних крадіжок (із 141 до 166), шахрайств на 30% (із 20 до 26, з них значну долю складають шахрайство при придбанні товарів через інтернет-сайти).
Потребує покращення профілактична діяльність. Хоча факти вчинення кримінальних правопорушень групою осіб зменшились на 36,6 % (із 22 на 14), проте, із 34 до 59 збільшилась кількість злочинів, скоєних особами, які раніше вчиняли злочини.
В районі мають місце деякі позитивні тенденції, а саме: зменшилась на 66 % кількість злочинів у сфері забезпечення призову та мобілізації, злочинів проти авторитету органів державної влади та місцевого самоврядування та злочинів проти довкілля; зменшилась кількість злочинів проти життя та здоров'я особи ( з 38 за 1 півріччя 2015р. до 34 за період поточного року); відсутні випадки втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність; зменшилась кількість особливо тяжких злочинів.
Не допущено скоєння зґвалтувань, незаконного позбавлення волі та викрадення людини. Вдалося уникнути скоєння умисних вбивств.
Відсоток розкриття кримінальних правопорушень складає 37,7% при середньообласному 32%.
Всього закінчено протягом 1 півріччя 2016 року 242 (аналогічний період 2015 року - 240) провадження, з яких 82 (1 півріччя 2015р. - 85) направлено до суду з обвинувальним актом.
Проте, потребує покращення відповідними службами профілактична діяльність. Хоча факти вчинення кримінальних правопорушень групою осіб зменшились на 36,6 % ( із 22 на 14), проте, із 34 до 59 збільшилась кількість злочинів, скоєних особами, які раніше вчиняли злочини.
Протягом поточного періоду 2016 року також просліджується негативна тенденція до збільшення кількості кримінальних правопорушень проти власності - крадіжок, грабежів, шахрайств. Недостатньо ефективною є діяльність правоохоронних органів щодо вилучення з обігу нелегальної зброї, перекриття каналів її ввезення.
Протягом 2016 року Хорольським відділом Лубенської місцевої прокуратури складений 1 протокол про адміністративне корупційне правопорушення, який розглянутий Хорольським районним судом, постанова суду вступила в законну силу.
На досудовому розслідуванні знаходиться 1 кримінальне провадження за фактом вчинення злочину корупційного характеру.
Суттєвого удосконалення вимагає стан досудового розслідування задля забезпечення невідворотності покарання за вчинений злочин та повноцінного захисту громадян від злочинних посягань.
Залишаються поширеними факти порушення прав потерпілих унаслідок передчасного та необґрунтованого закриття кримінальних проваджень, прокурорами скасовано 12 таких незаконних рішень.
Протягом 1 півріччя 2016 року Лубенською місцевою прокуратурою проведено 1 координаційну нараду з керівниками правоохоронних органів з питань стану протидії злочинності та корупції на піднаглядній території.
Прокуратурою також використовувались й інші форми координаційної діяльності.
Так, наказами керівника Лубенської місцевої прокуратури №58, №59, №60 від 24.05.2016 з метою вжиття організації ефективності роботи слідчих груп, вжиття узгоджених заходів щодо оперативного розкриття та забезпечення належного розслідування за фактами вчинення резонансних злочинів проти життя та здоров'я особи, розбійних нападів, злочинів у сфері паливно-енергетичного комплексу та злочинів, пов'язаних з безпекою руху із смертельними наслідками на території Лубенської місцевої прокуратури, створені відповідні міжвідомчі групи.

О. Гладченко,
перший заступник керівника Лубенської місцевої прокуратури


УВАГА! ДІТИ - НА ДОРОЗІ!


Щорічно, у період з 20 серпня по 20 вересня по всій Україні працівники поліції, що відповідають за безпеку дорожнього руху проводять профілактичні заходи під назвою "Увага! Діти на дорозі!". Метою проведення яких є недопущення дитячого дорожньо-транспортного травматизму, а також профілактична робота, направлена на поглиблене роз'яснення неповнолітніми вимог правил дорожнього руху та наслідків їх невиконання. Адже саме в цей період діти повертаються з відпочинку, перелаштовуються на робочий лад, на навчання. Тому важливо в цей час активізувати їх зібраність, уважність та дисциплінованість у поведінці, особливо по дорозі до школи і додому.
З цією метою працівники Хорольського відділу поліції у першій декаді вересня проведуть профілактичні бесіди з безпеки дорожнього руху в навчальних закладах Для підготовки вулично-дорожньої мережі до нового навчального року, будуть здійснені обстеження ділянок, що прилягають до територій дитячих та навчальних закладів та якими проходять маршрути руху шкільних автобусів. Особливу увагу правоохоронці звернуть на дітей, які прийшли до школи вперше.
Поліція також звертається і до дорослих, насамперед до батьків: "Не полінуйтеся вкотре нагадати дітям основні правила безпечної поведінки на дорозі, пройдіть з ними маршрутом від будинку до школи, звертаючи увагу на особливо небезпечні місця та розкажіть, де і як дитина має себе поводити. І звичайно ж дотримуйтесь правил дорожнього руху самі, адже найкраще навчання - це ваш особистий приклад правильної поведінки".

Хорольський відділ поліції ГУ НП в Полтавській обл.


ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!!!


31 травня близько п'ятої години ранку на вулиці Наклонній, 42 в м. Одеса було виявлено особу малолітнього хлопчика з тілесними ушкодженнями. На даний час дитина знаходиться в Одеській обласній дитячій клінічній лікарні і нічого повідомити про себе не може, лише відзивається на ім'я "Володимир". Згідно висновку судово-медичного експерта, приблизний вік хлопчика складає 2-3 роки. У хлопчика на ім`я Володимир, виявлені численні тілесні ушкодження, серед яких забійні рани, садна, різані та колоті рани.
Прикмети дитини: на вигляд 3-5 років, зріст 90-110 см, волосся русяве, очі блакитні, худорлявої статури.
На момент огляду експертом, хлопчик був одягнутий у кофту сірого кольору з довгими рукавами в клітину, джинсовий комбінезон зеленого кольору, босоніжки зелено-сіро-синього кольору.
До теперішнього часу особу хлопчика, його батьків, осіб, з ким він мешкав, його місце проживання, а також особу, яка нанесла йому тілесні ушкодження, не встановлено. Хлопчик не відповідає розвитку, характерного для дитини його віку. Тому правоохоронці звертаються до всіх, кому що-небудь відомо про особу і місце проживання дитини, її батьків, осіб, які їх замінюють, або рідних повідомити до Хорольського відділу поліції за адресою: м. Хорол, вул. Незалежності, 80, за телефонами: 099-685-11-00 або 102, чи до найближчого відділення поліції.


РОЗПОЧАВСЯ СЕЗОН ПОЛЮВАННЯ


На території мисливських угідь Хорольського району з 6 серпня по 31 грудня включно триває сезон полювання на пернату дичину. Відтепер, мисливці, які отримали всі необхідні дозволи, зможуть відстрілювати більшість видів качок, а також восени - зайців, копитних звірів.
Під час сезону полювання на пернату дичину за добу можна добути не більше кількості голів, визначеної УТМР на відповідному угідді різних видів, дозволених для відстрілу, птахів. Днями, відведеними для полювання на пернату дичину, визначені субота, неділя й середа.Перед початком полювання всі мисливці повинні пройти інструктаж з техніки безпеки при поводженні зі зброєю та здійснення полювання.
З числа співробітників Хорольського ВП та працівників Хорольського лісництва були сформовані рейдові мобільні групи, для перевірки у мисливців дозволів та відповідних документів для полювання на території нашого району, які діятимуть до кінця сезону.
Після проведення інструктажу мобільні групи вирушили на територію обслуговування. Мобільними групами, під час проведення перевірки, було виявлено два порушення за ст. 85 КУпАП "Порушення правил полювання", матеріали направлено до лісового господарства для вирішення питання по суті, згідно чинного законодавства. Загалом на відпрацювання були задіяні 21 працівник Хорольського ВП та 15 осіб громадськості.
Звертаємо вашу увагу, що полювання заборонено:
- у межах населених пунктів, об'єктах природно-заповідного фонду та на відтворювальних ділянках;
- на відстані ближче 200 м від будівель населеного пункту та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей;
- на пернату дичину з нарізною вогнепальною зброєю або з використанням набоїв, споряджених кулями калібром більше 5,6 мм;
- у темний період доби (пізніше години після заходу сонця і раніше години до його сходу);
- із застосуванням або використанням заборонених знарядь та забороненими способами.
Під час полювання мисливець повинен мати при собі такі документи: державне посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання на 2016 рік, відстрільну картку користувача мисливських угідь, дозвіл на зберігання та носіння зброї, за наявності мисливських собак - паспорт на собаку.

Сергій ЯРОШЕНКО,
інспектор дозвільної системи Хорольського ВП


РЕФОРМУВАННЯ ПОЛІЦІЇ


На Полтавщині триває процес атестації працівників поліції. Перша і друга категорії співробітників правоохоронних органів (начальники та заступники, старші служб) уже пройшли цей етап. З 28 липня 2016 року проходження атестаційного тестування розпочали працівники поліції третьої категорії (особовий склад), що складається з двох етапів. Перший передбачає перевірку рівня загальних і спеціальних знань, а другий - співбесіду з членами атестаційної комісії.На момент підготовки матеріалу до друку, усі правоохоронці Хорольського відділу поліції вже пройшли перший етап атестації. Коли хтось зі співробітників не відповідатиме новим вимогам - такі люди залишать лави поліції. Тож продовжать працювати ті, хто є вмотивованим, хто має бажання підвищувати свій рівень, хто є хорошим спеціалістом. До кінця серпня має завершитися і друга частина атестування. Потім працівники поліції отримають формений одяг нового зразку.
"Після завершення та отримання загального результату атестації, буде проведений перегляд штатної чисельності. Тобто більш конкретний підхід і оптимізація посад, - розповідає начальник Хорольського ВП Лохвицький Ю.М. - Будемо аналізувати роботу поліції та шукати шляхи щодо її покращення. Наприклад, якщо оперативна група не встигатиме справлятися із навантаженням по роботі, то значить їхню кількість доведеться збільшити для результативного виконання завдань. Що ж стосується дільничних інспекторів, то після реформування навантаження на одного дільничного має складати 10 тис. населення. На Хорольський район, за таких умов, повинно бути всього 4 інспектори. Вони будуть займатися більше профілактичною діяльністю на відповідно закріпленій території. А основний обсяг роботи виконуватимуть створені групи швидкого реагування. Тому про скорочення чи розширення штату працівників говорити ще рано".
Очільник Хорольського ВП неодноразово наголошує та закликає громадян міста і району бути більш пильними і обережними стосовно зловмисників, які дедалі частіше скоюють крадіжки чи шахрайства. Адже, у зв'язку із нестабільною ситуацією в країні, рівень злочинності зростає.
На запитання, що потрібно для покращення роботи поліції, Лохвицький Ю.М. відповів: "Зараз вкрай необхідне підвищення рівня довіри населення до поліції. Не залишається осторонь питання забезпечення матеріально-технічної бази відділу поліції. Також для забезпечення безпеки жителів міста та району, беручи досвід інших районів, слід встановити відеокамери на в'їздах та виїздах з населених пунктів, стратегічних об'єктах, місцях масового перебування громадян. За допомогою новітніх технологій ми матимемо змогу захистити та попередити порушення конституційних прав людини і громадянина. Зловмисник, знаючи, що на вулицях міста функціонують камери відеоспостереження, зайвий раз задумається, а чи варто вчиняти правопорушення?!"
Зараз співробітники нової поліції спрямовують свої дії на більш тісну співпрацю як з населенням, так і з органами влади, задля налагодження партнерських взаємовідносин і сприяння. "Зміни у реформуванні правоохоронних органів вже є, і вони загалом хороші. Але кожному ще потрібно перебудувати власну самосвідомість на користь громадян - треба більше допомагати людям, а не притягувати до відповідальності", - зауважує Юрій Миколайович.
До речі, Президентом України Петром Порошенко підписаний Указ від 9 грудня 2015 року № 693/2015 "Про День Національної поліції України", яким встановлюється в Україні свято - День Національної поліції України. Відзначатиметься воно, починаючи з 2016 року, щорічно 4 серпня - у день підписання главою держави Закону України "Про Національну поліцію України". Тож співробітників підрозділу Національної поліції, з нагоди професійного свята привітали керівники району, міста, прокуратури, громадських організацій.


РОЗБІЙНИЙ НАПАД У БЕРЕЗНЯКАХ


31 липня 2016 року близько 21 години у селі Березняки Хорольського району стався розбійний напад. Двоє невстановлених осіб вчинили розбійний напад з метою заволодіння майном водія легкового автомобіля, який надавав їм послуги із перевезення.
Прокоментувати дану ситуацію погодився начальник слідчого відділу Хорольського відділу поліції Мажуга Е.О.:
У вечірній час 31 липня 2016 року до гр. Д. звернулась гр. М. для здійснення її перевезення на його легковому автомобілі з м. Хорол до одного з населених пунктів Хорольського району. По дорозі, за проханням гр. М., вони забрали з собою в м. Хорол її знайомого гр. К.
Знаходячись за межами населеного пункту, під час руху на автомобілі, за попередньою змовою дані особи вчинили напад на вище зазначеного водія. Гр. М, знаходячись на задньому сидінні за спиною водія гр. Д, нанесла йому декілька ударів ножем в область голови, після чого гр. К наніс водієві декілька ударів пустою скляною пляшкою по голові. Скориставшись безпорадним станом та розгубленістю водія та реалізовуючи свій злочинний намір, громадянин К. та громадянка М. заволоділи майном потерпілого, а саме - коштами у сумі 500 грн. та мобільним телефоном, після чого втекли з місця вчинення злочину.
В ході проведення оперативно-розшукових заходів, діючи професійно, працівниками Хорольського ВП зазначені особи встановлені і доставлені у відділ поліції. Зазначеними особами виявився 22-річний хлопець з неповнолітньою 17-річною дівчиною. На даний час стосовно гр. К, який неодноразово судимий за вчинення майнових злочинів, обрано запобіжний у вигляді тримання під вартою. Стосовно гр. М. вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.
Аналізуючи криміногенний стан правоохоронці зазначають, що останнім часом основним видом скоєння злочинів на території Хорольського району є вчинення майнових злочинів, а саме крадіжок, грабежів та шахрайств. Тому, шановні громадяни міста і району, будьте уважними і обережними! Будьте більш пильними під час спілкування з мало знайомими особами, що пропонують Вам придбання будь-яких речей шляхом здійснення оплати до їх отримання. Не провокуйте на вчинення злочину, залишаючи своє майно без нагляду.

Хорольський ВП ГУНП в Полтавській області звертається до мешканців міста та району з метою встановлення свідків та очевидців дорожньо-транспортної пригоди, що трапилась 14.07.2016 року близько 22 год. 50 хв. в районі будинку 131 по вулиці Небесної Сотні в місті Хорол, за участі автомобіля ВАЗ-2107, та 2 пішоходів, що перетинали проїзну частину справа наліво відносно напрямку руху автомобіля, один з яких від отриманих травм загинув на місці події, іншого з тілесними ушкодженнями доставлено до Хорольської ЦРЛ.
Інформацію по даному факту просимо повідомляти за тел. (05362)3-34- 63, або 102.
Розраховуємо на вашу співпрацю та небайдужість.

З повагою керівництво Хорольського ВП ГУНП
в Полтавській області.


“Година запитань до поліції”


2 серпня у рамках проекту “Година запитань до поліції” в приміщенні редакції районної газети “Вісті Хорольщини”, з 12 до 13 години відбудеться прийом і пряма телефонна лінія. На запитання мешканців відповідатиме т.в.о. начальника Хорольського відділу поліції Юрій Миколайович Лохвицький.
Звертатися за тел. 099-685-11-00 або 33-4-87.


Графік прийому громадян керівним складом Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області


ЛОХВИЦЬКИЙ Юрій Миколайович, т. в. о. начальника Хорольського ВП ГУНП, щовівторка 10.00 - 12.00, 14.00 - 16.00;
МАЖУГА Едуард Олександрович, заступник начальника - начальник слідчого відділу Хорольського ВП ГУНП, щосереди 10.00 - 12.00, 14.00 - 16.00;
БОДАК Максим Іванович, заступник начальника - начальник кримінальної поліції Хорольського ВП ГУНП, щопонеділка 10.00 - 12.00, 14.00 - 16.00;
ЯКОВЕНКО Олександр Іванович, т. в. о. начальника відділу превентивної діяльності Хорольського ВП ГУНП, щоп'ятниці, 10.00 - 12.00, 14.00 - 16.00
Для попереднього запису на прийом звертатись з понеділка по п'ятницю, з 09.00 до 18.00 год., за тел. 050-211-73-70.


ПОЛІЦІЯ ЗАКЛИКАЄ ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ «БЕЗПЕЧНЕ МІСТО»


Події, які відбуваються сьогодні на території України переконливо доводять, що забезпечення безпеки громадян і держави є пріоритетним.
Хорольський відділ поліції у взаємодії із місцевими органами влади вживає всі передбачені заходи, спрямовані на попередження, виявлення та припинення фактів, що становлять загрозу миру та спокою громадян. Для забезпечення безпеки жителів міста та району слід об’єднати зусилля як правоохоронних органів, так і органів місцевого самоврядування і кожного громадянина окремо.
Звертаємося до сільських голів, депутатів міської та районної ради, сільських та селищних громад з проханням підтримати проект «Безпечне місто».
Цей проект передбачає встановлення в місті та населених пунктах Хорольщини (в’їзди та виїзди з населених пунктів, стратегічні об’єкти, місця масового перебування громадян) відеокамер та створення сучасних систем накопичення та обробки одержаної відеоінформації. За допомогою новітніх технологій ми матимемо змогу захистити то попередити порушення конституційних прав людини і громадянина (право на життя, на свободу та особисту недоторканність, повагу людської гідності та ін.). У випадках порушення даних прав поліція матиме можливість оперативно реагувати на можливе скоєння протиправних дій, а в разі виявлення неправомірних дій на місце відразу події будуть негайно направлені наряди поліції.
Зловмисник, знаючи, що на вулицях міста функціонують камери відеоспостереження, зайвий раз задумається, а чи варто вчиняти правопорушення?!

Ю.М. ЛОХВИЦЬКИЙ,
т.в.о. начальника Хорольського ВП ГУНП
в Полтавській області, майор поліції


ПОЛІЦІЯ ХОРОЛЬЩИНИ ЗАКЛИКАЄ ГРОМАДЯН ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ «БЕЗПЕЧНЕ МІСТО»


Події, які відбуваються сьогодні на території України переконливо доводять, що забезпечення безпеки громадян і держави є пріоритетним.
Хорольський відділ поліції у взаємодії із місцевими органами влади вживає всі передбачені заходи, спрямовані на попередження, виявлення та припинення фактів, що становлять загрозу миру та спокою громадян. Для забезпечення безпеки жителів міста та району слід об’єднати зусилля як правоохоронних органів, так і органів місцевого самоврядування і кожного громадянина окремо.
Звертаємося до сільських голів, депутатів міської та районної ради, сільських та селищних громад з проханням підтримати проект «Безпечне місто».
Цей проект передбачає встановлення в місті та населених пунктах Хорольщини (в’їзди та виїзди з населених пунктів, стратегічні об’єкти, місця масового перебування громадян) відеокамер та створення сучасних систем накопичення та обробки одержаної відеоінформації. За допомогою новітніх технологій ми матимемо змогу захистити то попередити порушення конституційних прав людини і громадянина (право на життя, на свободу та особисту недоторканність, повагу людської гідності та ін.). У випадках порушення даних прав поліція матиме можливість оперативно реагувати на можливе скоєння протиправних дій, а в разі виявлення неправомірних дій на місце відразу події будуть негайно направлені наряди поліції.
Зловмисник, знаючи, що на вулицях міста функціонують камери відеоспостереження, зайвий раз задумається, а чи варто вчиняти правопорушення?!


Інспектор Хорольського ВП
ГУНП в Полтавській області
старший лейтенант поліції Світлана Гавриленко


УВАГА! РОЗШУК!


Хорольським відділом поліції ГУНП в Полтавській області встановлюється місцезнаходження громадян:
Бутко Людмила Володимирівна, 01.02.1981 р.н., уродженка м. Хорол, мешканка с. Новоаврамівка, Хорольського району, яка пішла з дому у невідомому напрямку і до цього часу не повернулася.
Прикмети: середнього зросту, середньої статури, обличчя овальне, худорялва, очі світлі, може займатися проституцією на а/д Київ-Харків.
За наявності будь-якої інформації про місцезнаходження розшукуваних осіб негайно повідомити Хорольський ВП ГУНП в Полтавській області за адресою: м. Хорол, вул. Незалежності, 80. Тел. 8(05362) 3-33-55, 3-34-63.


УВАГА! РОЗШУК!


Хорольським відділом поліції ГУНП в Полтавській області встановлюється місцезнаходження громадян:
Могильна Яна Григорівна, 22.12.1977 р.н., уродженка с. Петрівка, мешканка с. Садове, Хорольського району, яка в 2013 році пішла з дому у невідомому напрямку і до цього часу не повернулася.
Прикмети: середнього зросту, середньої статури, обличчя овальне, худорялва, очі світлі, може займатися проституцією на а/д Київ-Харків.
За наявності будь-якої інформації про місцезнаходження розшукуваних осіб негайно повідомити Хорольський ВП ГУНП в Полтавській області за адресою: м. Хорол, вул. Незалежності, 80. Тел. 8(05362) 3-33-55, 3-34-63.


ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ


За останній тиждень з 06 по 12 червня 2016 року Хорольським ВП ГУ НП України в Полтавській області зареєстровано 79 повідомлень від громадян, у тому числі 15 щодо злочинних посягань, із них 5 розкрито. За вказаний період скоєно 9 крадіжок, 2 наркозлочини, 1 порушення правил дорожнього руху з травмованими особами, 2 - нанесення тілесних ушкоджень, 1 раптова смерть.
На території Хорольського району за останній тиждень померло 5 осіб.
За вказаний період часу сталося 4 дорожньо-транспортні пригоди, в тому числі 1 з травмованими особами.
Минулого тижня інспекторами Хорольського відділу поліції встановлено 2 особи, що здійснили крадіжки на території Хорольського району. Ним виявились 45-річний раніше судимий місцевий мешканець та 32-річна жителька одного із сіл району.
Окрім цього минулого тижня зареєстровано 2 наркозлочини, зокрема, під час проведення оперативно-профілактичної операції під умовною назвою "Мак-2016" інспекторами Хорольського відділу поліції протягом минулого тижня виявлено 2 осіб, які у власному господарстві вирощували рослини коноплі та маку, за виявленими фактами розпочато досудове розслідування та на даний час триває перевірка.
Шановні громадяни! Нагадуємо вам, що відповідно до статті 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконні посів та вирощування снотворного маку до 100 рослин чи до 10 рослин конопель тягнуть за собою накладення штрафу до 1700 гривень з конфіскацією незаконно вирощуваних нарковмісних рослин. Відповідно ж до ч. 1 ст. 310 (Посів або вирощування снотворного маку чи конопель) Кримінального кодексу України незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від 100 до 500 рослин чи конопель у кількості від 10 до 50 рослин караються штрафом від 1700 до 8500 гривень або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років.
Окрім цього на території Хорольського району зафіксовано ряд крадіжок, зокрема:
- 06 червня до Хорольського відділу поліції надійшло повідомлення про те, що невідома особа 30.05.2016 року в м. Хорол по вул. Небесної сотні викрала дві кришки від каналізаційних люків;
- 07 червня виявлено факт крадіжки з фірмової вишки Лайф Сел із контейнера акумуляторів;
- 08 червня вчинено дві крадіжки, зокрема в селі Вишняки викрадено вулик із пасіки та в селі Глибока Долина - вулик із бджолами та пасічну рубашку;
- 10 червня надійшло повідомлення про те, що у заявника в одному із кафе на автошляху "Київ-Харків" викрали гаманець, технічний паспорт та гроші; окрім того, цього ж дня в селі Новачиха з господарства місцевого мешканця було викрадено каченят у кількості 27 штук.
Лише за останній тиждень сталося 4 дорожньо-транспортні пригоди, із них 1 з потерпілими особами. Так, на 235 км. автошляху Київ-Харків автомобіль марки ВАЗ 2107 під керуванням 69-річного місцевого мешканця, виконуючи маневр ліворуч, не пропустив автомобіль марки Форд Фієста під керуванням 49-річного мешканця міста Дніпро. В результаті даної автопригоди водій автомобіля ВАЗ отримав тілесні ушкодження та був доставлений до Хорольської районної лікарні.
В черговий раз звертаємось до водіїв та пішоходів: будьте обачними та взаємоввічливими на дорогах. Пам'ятайте: "Безпека руху - це життя"!
За даний час зареєстровано 2 факти нанесення тілесних ушкоджень, які, як показує практика, зазвичай виникають під час або після вживання алкогольних напоїв. Звертаємо Вашу увагу на те, що нанесення тілесних ушкоджень, в залежності від тяжкості, тягне за собою кримінальну відповідальність передбачену статтями КК України 121-128 та максимальне покарання до десяти років позбавлення волі.
Шановні мешканці міста та району, за будь-якої наявної інформації, що може допомогти у розслідуванні чи попередженні скоєння злочинів, встановленні злочинців або отримання допомоги чи консультацій звертайтесь до відділення поліції в будь-який зручний для Вас час, або за телефонами: (05362)3-34-63 або 102 конфіденційність гарантуємо.


ОПЕРАТИВНА НАРАДА ПРАВООХОРОНЦІВ


У четвер 9 червня із робочим візитом до Хорольського відділу поліції завітав заступник начальника Головного управління Національної поліції в Полтавській області Альошкін Сергій Віталійович. В ході оперативної наради обговорили результати службової діяльності за 5 місяців 2016 року, визначили пріоритетні напрямки роботи. Спільно із начальником районного відділу поліції Дудкою Віктором Прокоповичем, особовим складом Хорольського відділу та представниками Семенівського відділення поліції обговорили недоліки і проблемні питання підрозділу, а також заслухали звіти керівників служб.


КРАДІЖКА МЕТАЛОБРУХТУ З МІСЦЕВОГО ПІДПРИЄМСТВА


Інспекторами кримінальної поліції Хорольщини встановлено осіб, які здійснили крадіжки брухту чорного металу з місцевого охоронюваного підприємства вагою близько 800 кг.
Поліцейські встановили, що вказані правопорушення були скоєні місцевими мешканцями 42-х, 26-ти та 23-х років, раніше не судимими та ніде не працюючими, які за попередньою змовою проникли на охоронювану територію місцевого підприємства та викрали металобрухт.
За даними фактами розпочато досудове розслідування за ч. 3 ст. 185 КК України "Крадіжка з проникненням". Санкція даної статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до шести років.

Хорольський відділ поліції ГУНП в Полтавській області


“Гаряча лінія”


Законом України "Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції від 02.07.2015 за № 577-VIII внесено зміни та доповнення до ст. 5 Закону України «Про звернення громадян».
Закон розширив шляхи надходження звернень до відповідних органів, уповноважених їх розглядати, за допомогою засобів телефонного та електронного зв'язку.
Запроваджено можливість подання громадянами усних звернень за допомогою засобів телефонного зв'язку, тобто через телефони «гарячі лінії», та надіслання звернень з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв'язку (електронні звернення).
В Лубенській місцевій прокуратурі організована та діє «гаряча лінія», на яку громадяни можуть звертатися з питань, які відносяться до компетенції органів прокуратури, зокрема щодо порушень конституційних прав громадян, порушень чинного законодавства України, тиску з боку контролюючих та правоохоронних органів на приватний бізнес та ін.
Лубенська місцева прокуратура повідомляє, що зі своїми зверненнями громадяни можуть звертатися до прокуратури упродовж робочих днів з 9 до 18 години за номерами «гарячої лінії» (05361) 63-0-11, (05361) 63-5-34.

Прокурор Лубенської місцевої прокуратури Л.Чепурна


ГОДИНА ЗАПИТАНЬ ДО ПОЛІЦІЇ


У рамках проекту "Година запитань до поліції", 30 травня, у приміщенні редакції районної газети «Вісті Хорольщини» відбулася пряма телефонна лінія. На запитання мешканців району відповідав начальник Хорольського відділу поліції, майор поліції Віктор Прокопович Дудка. Упродовж години громадяни мали змогу поспілкуватися як по телефону, так і особисто з очільником поліції Хорольського району та отримати вичерпні відповіді на свої запитання. Як наголосив Віктор Дудка: «Подібні заходи проводяться з метою налагодження тісного взаємозв’язку поліції з населенням, що на даний час є пріоритетним напрямом у роботі поліції».


Стан протидії злочинності та корупції за І квартал 2016 року


На території піднаглядній Лубенській місцевій прокуратурі, за період І кварталу 2016 року спостерігається зростання злочинності на +41,3% (по області +31,5%). При цьому, у декількох окремих районах цей показник вищий за середній по регіону та по області по м. Лубни (+112,9%), Чорнухи (+46,3%).
Водночас, в деяких районах з обслуговуванням відповідними відділеннями поліції ситуація у структурі злочинності дещо краща (Семенівський - 0,06 %, менша за середню по області Хорольський + 6,5 %, Пирятинський + 21,3%, Оржицький + 25,4%), ніж, до прикладу, в самому місті Лубни чи Лубенському районі (+98,1%), Лохвицькому (+35%).
Відбулось збільшення кількості зареєстрованих тяжких злочинів (+22,4%) за рахунок злочинів проти власності, тобто в першу чергу кваліфікованих крадіжок чужого майна.
Відбулось зменшення на третину (29%) виявлених фактів незаконного обігу наркотичних засобів (44).
У Лубенському (20,4%) та Оржицькому (31%) районах відсоток розкриття кримінальних правопорушень є меншим за середньо обласний (32,6%). Це пояснюється збільшенням реєстрації кримінальних правопорушень та зменшенням прийняття слідчими відповідних рішень про закриття кримінальних проваджень.
Піднаглядними органами поліції упродовж поточного року всього направлено до суду 282 обвинувальних акти та закрито 679 проваджень.
Протягом поточного року Лубенською місцевою прокуратурою розпочато 6 кримінальних проваджень з ознаками корупції, з яких З направлено з обвинувальними актами до суду. При цьому, складено 2 адміністративних протоколи про вчинення корупційних діянь щодо конфлікту інтересів по Лохвицькому та Пирятинському районах. Внесено на розгляд 29 подань про усунення вимог фінансового контролю, за наслідками розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 4 особи.
Впродовж, І кварталу 2016 року на території обслуговування неповнолітніми вчинено 27 кримінальних правопорушень. Майже всі вказані злочини корисливої спрямованості проти власності. Об'єктивною причиною зростання рівня злочинності є вчинення 4 неповнолітніми 15 злочинів, з яких по Лубенському району - 11 злочинів, по Лохвицькому та Хорольському районах по 2 злочини.
Місцевою прокуратурою району відреаговано на ріст злочинності серед неповнолітніх шляхом внесення керівникам територіальних відділів поліції та кримінально-виконавчій інспекції 6 документів прокурорського реагування щодо усунення порушень вимог законодавства, які розглянуто та вжито заходів з метою профілактики вчиненню неповнолітніми злочинів.
Окреслені проблемні питання стали предметом обговорення на підсумковій оперативній нараді при керівнику Лубенської місцевої прокуратури від 15.04.16 за результатами якої розроблено комплекс заходів.

В.о. керівника Лубенської місцевої прокуратури старший радник юстиції
О. Гладченко


АНАЛІЗ РОБОТИ ПОЛІЦІЇ ЗА КВІТЕНЬ 2016 р.


Протягом квітня 2016 року головні зусилля Хорольського відділу поліції були направлені на вдосконалення системи запобігання вчиненню кримінальних право-порушень, їх розкритті та припиненні, забезпечення публічної безпеки і порядку.
Працівниками Хорольського відділу поліції на постійній основі проводяться відпрацювання та профілактичні патрулювання вулицями міста, завдяки чому протягом вказаного періоду не було допущено скоєння особливо тяжких злочинів таких як вбивство, грабіж та розбій, що дало можливість місцевим мешканцям почувати себе безпечніше.
За квітень поточного року слідчими Хорольського відділу поліції розпочато розслідування у 60 кримінальних провадженнях, із них по 19 оголошено про підозру, в тому числі 11 тяжких та особливо тяжких. До суду з обвинувальним актом направлено 17 проваджень, закрито - 6.
Основним видом скоєння злочинів на території Хорольського району залишається вчинення крадіжок (ст. 185 КК). За минулий місяць на території району вчинено 25 крадіжок, в тому числі за ч. 3 ст. 185 - 14 (крадіжка пов'язана із проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому) - що є тяжким видом злочину та передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від трьох до шести років.
Виникає занепокоєння і ріст кількості злочинів пов'язаних із скоєнням шахрайств, лише за минулий місяць їх зареєстровано 5. Особливо даний вид злочину стосується осіб похилого віку, які мешкають усамітнено. Працівниками поліції Хорольщини постійно проводяться профілактичні заходи по недопущенню скоєння подібного роду злочинів, зокрема це відвідування помешкань громадян Дільничними офіцерами поліції, проведення їм роз'яснювальних бесід, виступи на сесіях, сходах громадян, у навчальних закладах з лекціями інформаційного характеру та висвітлення інформації у ЗМІ.
Основне навантаження стосовно розкриття кримінальних правопорушень лягає на плечі сектору кримінальної поліції Хорольського ВП. Незважаючи на те, що штатна чисельність підрозділу складає 6 осіб, лише за квітень місяць ними було розкрито 11 злочинів, зокрема: ст. 128 КК України "необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження" - 1; ст. 185 ч. 2 КК України "Крадіжка" - 1; ст.185 ч.3 КК України "крадіжка з проникненням" - 2; ст.186 КК України "грабіж" - 1; ст. 249 КК України "незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом" - 1; ст. 263 КК України "незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами" - 2; ст.309 "Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту" - 2; ст. 310 КК України "Посів або вирощування снодійного маку чи конопель" - 1.
Інспекторами кримінальної поліції у встановленому законом порядку проведено 5 обшуків житла та іншого володіння, в ході яких вилучено: речовину рослинного походження "канабіс" вагою близько 3 гр., рослини коноплі в кількості 14 штук, предмет зовні схожий на гладкоствольну мисливську рушницю, пістолет марки ТТ та 235 бойових припасів.
На відділ превентивної діяльності покладено основний напрямок роботи поліції - здійснення профілактичних заходів щодо попередження вчинення злочинів та правопорушень.
На профілактичному обліку у відділі превентивної діяльності перебуває 315 осіб, з яких раніше судимих - 120, формальників - 27, піднаглядних - 12, умовно-засуджених - 77, особи, що вчиняють насильство в сім'ї - 79. З даними особами дільничними офіцерами поліції проводиться індивідуальна, профілактична робота щодо недопущення скоєння повторних злочинів, правопорушень та порушень громадського порядку. Окрім цього інспекторами здійснюється подворовий обхід у відповідності до проведення профілактичної операції під умовною назвою "візит", в ході якого з місцевим населенням проводяться профілактичні та роз'яснювальні бесіди. За квітень 2016 було відвідано 82 помешкання громадян, із них 36 у місті та 46 у сільській місцевості.
Як крайній захід інспекторами превентивної діяльності поліції застосовується притягнення до адміністративної від-повідальності. Зокрема за минулий місяць дільничними офіцерами поліції було складено 46 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, зокрема: ст.44 КУпАП (незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах) - 2; ст. 154 КУпАП (Порушення правил тримання собак і котів) -1; ст. 159 КУпАП (Порушення правил торгівлі на ринках) - 1; ст.173 КУпАП (дрібне хуліганство) - 6; ст.173-2 КУпАП (насильство в сім'ї) - 12; ст.175-1 КУпАП (куріння в неустановлених місцях) - 1; ст. 176 КУпАП (виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення) - 1; ст.178 КУпАП (розпивання спиртних напоїв або поява в громадських місцях у п'яному вигляді) - 11; ст. 185 КУпАП (злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника поліції) - 1; ст.187 КУпАП (порушення правил адміністративного нагляду) -10.
На звітного періоду безпосередньо інспекторами сектору розкрито 3 злочини, що становить 0,27 % на одного інспектора.
Що стосується роботи по лінії молодіжної превенції, інспекторами поліції проведено 4 профілактичний виступи в навчальних закладах району з питань недопущення вживання неповнолітніми алкогольних, тютюнових та наркотичних засобів, а також стосовно відповідальності, що наступає за скоєння адміністративних та кримінальних правопорушень. На профілактичному обліку у службі перебуває 11 неповнолітніх осіб.
За квітень 2016 року складено 3 адміністративні протоколи за ст.184КУпАП (невиконання батьками обов'язків щодо виховання дітей), які направлено на розгляд до Хорольського районного суду.
Інспекторами ювенальної превенції проведено 6 профілактичних рейдів територією обслуговування у вечірній час із них спільно із службою у справах дітей Хорольської райдерж-адміністрації організовано проведення на території Хорольського району - 3. Також здійснено відвідування за місцем проживання сімей, які опинились у складних життєвих обставинах.
Безперебійно, в цілодобовому режимі працює чергова частина Хорольського відділу поліції та ізолятор тимчасового тримання затриманих та взятих під варту осіб.


Поліція працює з громадою


Діяльність Національної поліції у відповідності до Закону України "Про Національну поліцію" в першу чергу носить превентивний характер, отже і Хорольський відділ не залишився осторонь. Під керівництвом начальника відділу поліції Віктора Прокоповича Дудки запроваджено ряд заходів щодо зближення поліції з народом, зокрема надання, в міру своїх можливостей, всієї необхідної допомоги місцевим мешканцям, в першу чергу одиноким та самотнім пенсіонерам. За період зимових холодів та заметів працівниками Хорольського відділу поліції надавалася посильна допомога водіям, які стали полоненими заметів, зокрема, регулювався дорожній рух, супроводжувались до місць обігріву, заправних станцій, об'їзних доріг. Загалом зі снігового полону було визволено більше 250 автомобілів.
В рамках проведення профілактичної операції під умовною назвою "Візит", під час якої дільничними офіцерами поліції здійснюється відвідування помешкань громадян з метою проведення профілактичних, роз'яснювальних та інформаційних бесід. За період існування нової поліції дільничними Хорольського ВП ГУНП було відвідано 2672 помешкання громадян, із них 713 у місті та 1959 у сільській місцевості, із них виявлено25 самотніх осіб похилого віку. Зокрема інспекторами Хорольського відділу поліції в одному із сіл Хорольського району було виявлено двох самотніх пенсіонерів. Як з'ясувалося, в селі залишилась лише одна жила хатинка, в ході спілкування з працівниками поліції бабуся довго говорила про самотність, віддаленість від цивілізації, дуже хотіла десь дістати котика, щоб було до кого обізватись. Невдовзі стареньких навідав і сам очільник Хорольської поліції Віктор Дудка, розпитав про наболіле, проблеми, привіз гостинців та подарував бабусі бажану кішечку. Окрім цього начальником відділу, напередодні свята 8 Березня, відвідано підопічних Хороль-ського будинку-інтернату. Віктор Прокопович завітав не з пустими руками - передав стареньким солодощі, побажав здоров'я, злагоди та благополуччя, співробітникам закладу висловив щиру вдячність за надання щоденної допомоги та підтримки цим людям.
Керівним складом Хорольської поліції на постійній основі один раз на тиждень проводяться виїзні прийоми громадян на території обслуговування. Загалом з початку року на особистому прийомі прийнято 76 звернень від громадян. Саме спілкування з громадянами дає можливість повноцінно оцінити стан справ на території обслуговування, надання необхідної допомоги, консультацій, зокрема, тим громадянам у яких немає можливості виїхати до міста.
Дільничними офіцерами поліції на постійній основі проводиться звітування перед громадою на території обслуговування не рідше одного разу на місяць, проводять роз'яснювальні бесіди в школах, коледжах, індивідуальні профілактичні бесіди за місцем проживання громадян, з метою налагодження взаємодії та тісної співпраці. Загалом з початку року дільничними офіцерами здійснено 11 звітів перед населенням Хорольського району, 4 робочі зустрічі з трудовими колективами. Проводиться профілактична робота із сім'ями, що опинились у складних життєвих обставинах.
Основна наша мета - попередити та припинити правопорушення, надати необхідну допомогу чи консультацію в межах своїх повноважень, зарадити, підтримати, а отже, зробити все необхідне задля безпеки і захисту прав та свобод громадян.

За матеріалами Хорольського ВП


Протидія злочинності та корупції


У м. Лубни відбулась координаційна нарада керівників правоохоронних органів Лубенського Хорольського, Семенівського, Лохвицького, Чорнухинського, Пирятинського, Гребінківського та Оржицького районів з приводу протидії злочинності та корупції на території вказаних районів, а також профілактики вчинення кримінальних правопорушень протягом 2015 року.
Під час проведення наради відмічено, що правоохоронними органами Хорольського району вживались заходи, спрямовані на забезпечення стабільності криміногенної ситуації, захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави, запобігання корупції. Водночас, у динаміці та структурі злочинності спостерігаються тенденції, які потребують невідкладного адекватного реагування правоохоронних органів.
Так, у 2015 році порівняно із 2014 роком зареєстровано 11 особливо тяжких злочинів проти 8; на 18 більше скоєно тяжких злочинів (161 проти 143); зросла кількість злочинів середньої тяжкості (275 проти 197) та злочинів невеликої тяжкості (131 проти 98).
На 17 % збільшилась кількість скоєних крадіжок (із 271 до 327) та на 46% шахрайств (із 21 до 39).
Потребує покращення і профілактична діяльність. Так, із 79 до 86 збільшилась кількість злочинів, скоєних особами, які раніше вчиняли злочини, із 36 до 45 - у групі.
Потребує посилення протидія незаконному обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, погіршилась робота з виявлення фактів збуту наркотичних засобів. Так, при збільшенні кількості зареєстрованих злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів у 2015 році, кількість виявлених фактів їх збуту зменшилась. Недостатньо ефективною є діяльність щодо вилучення з обігу нелегальної зброї, перекриття каналів її ввезення.
Вимагає невідкладної активізації робота по викриттю корупційних зловживань у бюджетній та земельній галузях, сфері оподаткування, а також боротьби зі злочинністю, у тому числі у паливно-енергетичному та агропромисловому комплексах. Попри значні обсяги бюджетного фінансування, земельних оборудок, соціальну та промислову інфраструктуру, відсутні належні результати на вказаному напрямі у Хорольському районі.
Не забезпечено належний рівень протидії корупції адміністративно - правовими засобами органами поліції.
При цьому, органами прокуратури у сфері протидії корупції протягом минулого 2015 року розпочато 2 кримінальних провадження та складено 1 адміністративний протокол про вчинення корупційного правопорушення, який розглянутий Хорольським районним судом.
Зокрема, прокуратурою Хорольського району від 07.04.2015 складено протокол про вчинення посадовою особою юридичної особи публічного права адміністративних корупційних правопорушень. Постановою від 21.04.2015 Хорольського районного суду правопорушника визнано винним у вчиненні адміністративних корупційних правопорушень за ст.ст.172-7,172-9 КУпАП та накладений штраф в розмірі 850 грн.
Також, у минулому році прокуратурою здійснювалось процесуальне керівництво у розслідуваній СВ Хорольського РВ УМВС України в Полтавській області та завершено досудове розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 191 КК України за обвинуваченням посадової особи приватного права у вчиненні кримінального корупційного правопорушення у сфері реалізації бюджетних програм Полтавською облдержадміністрацією та її структурними підрозділами. Обвинувальним вироком від 02.02.2015 Хорольського районного суду обвинуваченого визнано винним у скоєнні корупційного злочину за ч.2 ст.191 КК України та засуджено до кримінального покарання.
Суттєвого удосконалення вимагає стан досудового розслідування та процесуального керівництва ним задля забезпечення невідворотності покарання за вчинений злочин та повноцінного захисту громадян від злочинних посягань.
Продовжується негативна практика укриття від обліку кримінальних правопорушень як шляхом їх не реєстрації до ЄРДР, так і унаслідок невірної кваліфікації. Так, у 2015 році прокуратурою у порядку нагляду виявлено та внесено до ЄРДР відомості про 4 кримінальні правопорушення, раніше відомих та не облікованих (ст.ст.185, 190 КК України).
Поширеними є порушення прав потерпілих унаслідок передчасного та необґрунтованого закриття кримінальних проваджень, прокурорами скасовано 10 таких незаконних рішень.
Подальшої уваги вимагає стан відшкодування завданих державі збитків.
Потребують невідкладного перегляду підходи до взаємодії оперативних та слідчих підрозділів, прокурорів з метою забезпечення ефективного розкриття та розслідування кримінальних правопорушень, сприяння суду в оперативному здійсненні правосуддя.
З метою усунення виявлених та озвучених недоліків, після проведення відповідних обговорень, прийнято низку узгоджених заходів викладених у відповідній постанові координаційної наради.

О. Соболєв,
керівник Лубенської місцевої прокуратури, радник юстиції


НА ХОРОЛЬЩИНІ СВЯТКОВІ МАСОВІ ЗАХОДИ ПРОЙШЛИ БЕЗ ПОРУШЕНЬ


За останній тиждень з 02 по 08 травня 2016 року Хорольським ВП ГУНП України в Полтавській області зареєстровано 69 повідомлень від громадян, в тому числі 14 щодо злочинних посягань, із них 2 розкрито. За вказаний період скоєно 7 крадіжок, 1 наркозлочин, 7 дорожньо-транспортних пригод, в тому числі 3 з травмованими особами, нанесення тілесних ушкоджень - 2.
На території Хорольського району за останній тиждень померло 11 осіб.
Минулого тижня інспекторами Хорольського відділу поліції встановлено 2 осіб, що намагались здійснити крадіжку металевого паркану довжиною 8 метрів, яким був огороджений газовий розподільник в одному із сіл району. Ними виявились місцеві не працюючі мешканці 49 та 44 років. За вчинене їм загрожує покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі строком до п'яти років.
Протягом останнього тижня на території району зафіксовано ряд крадіжок, зокрема: 6 чавунних батарей (с. Ковалі), 30 кг бджолиного воску, 3 мішки грецьких горіхів, запчастини до автомобіля (м. Хорол), 4 тис. грн. готівкою (Демина Балка), 6 качок (с. Трубайці), 248 саджанців горіха (с. Мусіївка), 800 л. дизпалива (с. Лобкова Балка).
Окрім цього, за даний час зареєстровано 2 факти нанесення тілесних ушкоджень, які, як показує практика, зазвичай виникають під час або після вживання алкогольних напоїв. Звертаємо Вашу увагу на те, що нанесення тілесних ушкоджень, в залежності від тяжкості, тягне за собою кримінальну відповідальність, передбачену статтями КК України 121-128 та максимальне покарання до десяти років позбавлення волі.
Під час святкових травневих масових заходів у районі грубих порушень допущено не було.
Шановні мешканці міста та району, за будь-якої наявної інформації, що може допомогти у розслідуванні чи попередженні скоєння злочинів, встановленні злочинців або отримання допомоги чи консультацій звертайтесь до відділу поліції в будь-який зручний для Вас час, або за телефонами: (05362)3-34-63 або 102 конфіденційність гарантуємо.

Світлана Гавриленко,
інспектор Хорольського відділу поліції


СПЕЦРЕЙД НА ХОРОЛЬЩИНІ


Продовжуючи започатковану раніше традицію спільних рейдів правоохоронців та журналістів, редакція районної газети "Вісті Хорольщини" знову відгукнулася на пропозицію Хорольського відділу поліції щодо нічного патрулювання по місту і району. Цього разу наприкінці квітня наш профілактичний рейд виявився по-особливому незвичним. До патрулювання території приєдналися в повній екіпіровці, озброєні працівники спецпідрозділу поліції з Полтави.
Збір рейдової групи розпочався о 20:00 у приміщенні Хорольського ВП. Начальник відділу Дудка В.П. провів цільовий інструктаж, закріпив за кожною з груп розмежування території. Після отриманих вказівок - всі вирушили на патрулювання.
Разом зі мною в екіпажі були двоє правоохоронців та працівник спецпідрозділу поліції. Спочатку ми здійснили профілактичний об'їзд по місту. На диво, людей та й автомобілів станом на 21 годину виявилося у Хоролі не багато. Далі ми поїхали перевірити роботу працівників полтавської роти дорожньо-патрульної служби ГУНП, які з метою наведення порядку на дорогах, виховання взаємоповаги між учасниками дорожнього руху, покращення транспортної дисципліни водіїв через співпрацю з представниками засобів масової інформації, проводили спільні відпрацювання. На водіїв-порушників були складені протоколи, а з рештою - провели профілактичні бесіди. Інспектори дорожнього руху нагадували водіям бути якомога уважнішими, не відволікатися під час кермування, дотримуватися безпечної швидкості руху та обов'язково враховувати дорожні умови.
Далі, згідно планової профілактики по роботі розважальних закладів, наша рейдова група завітала до Ялосовецького. Тут я була здивована. Адже у селі місцевий магазин виявився за сумісництвом ще й "кафешкою". Всередині, окрім прилавку, були і столики зі стільцями. На час нашого приїзду у магазині-кафе було декілька відвідувачів чоловіків, проте вони не розпивали спиртні напої, а просто спілкувалися і дивилися там телевізор. Тому претензій тут ніяких не було.
Село Новоаврамівка, 22:20. Саме тут, уявіть собі, два розважальні заклади розташовані один навпроти одного, розмежовує їх лише дорога. Тобто, всі бажаючі, як кажуть в народі, гульнути масово скупчуються в певному місці на території села. У одному із цих барів, ще з вулиці, супроводжувала гучна, запальна музика та сп'янілі вигуки присутніх у ньому відвідувачів, а їх було там десь 50-60 осіб різного віку. Заклад був переповнений, всі місця зайняті, навіть біля барної стійки купчилася молодь, яким уже не було де й сісти. А які запальні, підхмелені, але енергійні танцювальні “па” місцеві виводили на майданчику! Це дійство словами не передати, лише на власні очі побачивши, можна було пересвідчитися, якого заряду додає випитий "градус". Танці-танцями, але документи на розважальний заклад треба все ж перевірити. А тут із ними все в порядку.
Втім, як і в барі на іншій стороні дороги, вони обоє мають дозвільні папери. Про це нам докладніше розповів сам власник того закладу, що навпроти. Він повідомив, що працюють згідно розпорядження місцевої влади: у будні - до 23:00, а у вихідні і святкові дні - до 1 години ночі. Завітавши до цього бару, мене здивувала тамтешня атмосфера, адже вона кардинально відрізняється від попередньої. Тут спокійно і, водночас, весело. Юнаки грають у більярд, інші молоді люди культурно відпочивають, сидячи за столиками. Загалом відвідувачів було не так і багато - майже третина. Про чистоту тут дбають.
У Староаврамівці, станом на 22:35, місцевий розважальний заклад був зачинений. Молоді на вулицях села майже не було.
Село Шишаки, 22:50. У тутешньому барі нам знову ж таки не пред'явили документи на заклад. Сказали, що минулого тижня власник привозив їх, але нещодавно забрав. Внутрішня ситуація тут незмінна: багато захмелілої молоді весело проводять свій дозвільний час.
Цікаво було спостерігати за реакцією людей, які стурбовано реагували на присутність із нами озброєного працівника спецпідрозділу поліції. Тому свого "геройства" ніхто не намагався показувати.
Після тривалої мандрівки по району, ми з правоохоронцями повернулися у Хорол. Перевірили роботу двох піших патрулів та решту учасників профілактичного відпрацювання. Фактів злочину та грубих правопорушень на той момент не було виявлено.
Потім відвідали кафе у районі залізничного вокзалу. У закладі все акуратно, прибрано. Дизайн інтер'єру незвичайний, виконаний у морському стилі. Здавалося б, це мало приваблювати відвідувачів, але станом на 23:50 всередині було лише 7 молодих осіб. А зал там величенький і місць багатенько. Проте, в ході перевірки, з'ясувалося, що у цьому кафе відсутні будь-які документи. Працівники закладу запевнили, що мають дозвіл працювати до 2 години ночі, а вся документація знаходиться у власниці.
Поїхали далі… Десь близько 1 год. ночі, у центрі міста зібралися усі рейдові групи правоохоронців. Обговорили відпрацювання по кожній закріпленій ділянці. Потім, звичайно ж, завітали до міського нічного розважального закладу "Піраміда". Дане підвальне приміщення всередині умовно розділене на три зони відпочинку: бар із місцями для сидінь, більярдна і танцювальний майданчик. Там, порівняно з іншими закладами, було досить людно і гамірно (близько 100 осіб). Кожен розважається по-своєму: хтось п'є, хтось грає, інші жваво танцюють, а дехто під стіночкою спостерігає. Із чистотою тут, на перший погляд, все добре, але трохи не вистачає свіжого повітря. Документи теж є. Проте єдине чого немає, так це вивіски із назвою закладу та режимом роботи на вході.
Не обійшлося і без візиту робочої групи та спецпідрозділу поліції спільно із журналістом до вже згадуваного в попередніх номерах нашої газети нічного закладу "Мікшер". Атмосфера тут не змінилася, здивувала лише відсутність масової кількості відвідувачів. Цього разу їх було 10-12 осіб. Може дещо спантеличила звістка про перебування у місті озброєних військових? Можливо ті, кому є чого боятися залишилися вдома? Достеменно невідомо… Але загальна ситуація із даним закладом залишилася такою ж, як і раніше.
Тож, як бачите, превентивні заходи реагування поліції на правопорушення на території нашої рідної Хорольщини весь час у дії. Бо сьогодні попередження злочинності - головний напрям діяльності держави й суспільства в боротьбі із цим явищем. А, отже, будемо і надалі продовжувати традиційні спільні рейди поліції з працівниками ЗМІ.


За останній тиждень, з 18 по 24 березня 2016 року, Хорольським ВП ГУНП України в Полтавській області зареєстровано 78 повідомлення від громадян, в тому числі 12 щодо злочинних посягань


За останній тиждень, з 18 по 24 березня 2016 року, Хорольським ВП ГУНП України в Полтавській області зареєстровано 78 повідомлення від громадян, в тому числі 12 щодо злочинних посягань, із них 2 розкрито. За вказаний період скоєно 3 крадіжки, 1 наркозлочин, 1 грабіж, 1 злочин проти авторитету органів державної влади, місцевого самоврядування, 1 злочин проти виборчих, трудових і інших особистих прав і свобод людини, 5 фактів нанесення тілесних ушкоджень.
На території Хорольського району за останній тиждень померло 7 осіб.
За вказаний період часу скоєно 4 дорожньо-транспортні пригоди без травмованих осіб.

Минулого тижня інспекторами Хорольського відділу поліції встановлено особу, яка здійснила крадіжки на території Хорольського району, а саме: 18 квітня надійшло повідомлення від мешканки одного із сіл району про те, що невідома особа здійснила крадіжку речей з її господарства. У ході проведення перевірки встановлено, що даний злочин скоїв 28-річний ніде не працюючий, раніше судимий, громадянин. Скоєним правопорушник завдав потерпілій матеріальних збитків на суму 3000 грн. За даним фактом проводиться досудове розслідування за ч. 1 ст. 186 КК України «Грабіж». Максимальне покарання за вчинений злочин передбачає позбавлення волі на строк до чотирьох років.
Окрім цього інспекторами поліції, в ході проведення санкціонованого обшуку, виявлено в приміщенні будинку одного із мешканців міста посів рослин схожих на рослини коноплі в кількості 14 шт. Рослини вилучено та направлено до науково-дослідного експертно-криміналістичного центру на дослідження. За даним фактом проводиться перевірка. Попередня правова кваліфікація злочину ч. 1 ст. 310 КК України «Посів або вирощування снотворного маку чи конопель», санкція даної статті передбачає накладення штрафу до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.

За вказаний період часу на території району зафіксовано ряд крадіжок, зокрема:
- 18 квітня надійшло повідомлення про те, що в місті Хорол з автомобіля марки ВАЗ 21011 викрадено куртку та гаменець із грошовими коштами, чим завдано матеріальної шкоди на суму близько трьох тисяч грн.;
- 20 квітня надійшло повідомлення про те, в місті Хорол по вул. Небесної Сотні викрадено люк від водопровідного колодязя, який належить КП «Комунсервіс», завдано збитків на суму близько 400 грн.;
- 21 квітня надійшло повідомлення мешканця одного із сіл району про те, що невідома особа в магазині "Оптмаркет" м. Хорол викрала мобільний телефон.
Правова кваліфікація вчинених злочинів ч. 1 ст. 185 «Крадіжка», на даний час проводиться перевірка, встановлюються обставинами скоєння та причетні особи.

За даний час зареєстровано 5 фактів нанесення тілесних ушкоджень, які, як показує практика, зазвичай виникають під час або після вживання алкогольних напоїв.

Звертаємось до мешканців нашого міста та району, пам’ятайте: нанесення тілесних ушкоджень, в залежності від тяжкості, тягне за собою кримінальну відповідальність передбачену статтями КК України 121-128 та максимальне покарання до десяти років позбавлення волі.

Як уже зазначалося раніше, минулого тижня на території Хорольського району сталося 4 дорожньо-транспортних пригоди без травмованих осіб.

Необхідно ще раз наголосити водіям та пішоходам: будьте обачними та взаємоввічливими на дорогах, пам’ятайте: «Безпека руху – це життя»!

Звертаємось до мешканців міста та району за будь-якої наявної інформації, що може допомогти у розслідуванні чи попередженні скоєння злочинів, встановленні злочинців або отримання допомоги чи консультацій, звертайтесь до відділення поліції в будь-який зручний для Вас час, або за телефонами: (05362)3-34-63 або 102. Конфіденційність гарантуємо.

Інспектор Хорольського відділення поліції ГУ НП в Полтавській області
старший лейтенант поліції Світлана Гавриленко


Необачні власники картрахунків ризикують своїми статками


Незаконне списання коштів з банківських карт клієнтів - один із найбільш поширених різновидів шахрайств ХХІ сторіччя. Вказана схема обману передбачає використання засобів зв'язку (стаціонарних або мобільних телефонів), нерідко з прихованими номерами телефонів. Обман полягає у переконанні жертви у виникненні технічних проблем з обслуговуванням картки, для вирішення яких необхідно уточнити конфіденційну інформацію власника рахунку.
Нерідко телефоном або через смс-повідомлення аферисти вимагають погашення кредитної заборгованості шляхом перерахування грошей на відповідний рахунок. У таких випадках сума завданих збитків залежить від фактичної суми грошових коштів на розрахункових рахунках та кредитного ліміту картки "жертви".
Яких правил слід дотримуватися власникам картрахунків:
уникайте сумнівних та незрозумілих платіжних операцій. Якщо дозвонювач представляється працівником банку, вимагайте його персональні дані та номер телефону, щоб у подальшому перевірити отриману інформацію в банківській установі; не повідомляйте стороннім особам конфіденційну інформацію (реквізити банківських карт, пін-коди, персональні дані, секретні слова тощо)
Якщо Ви вже опинилися в подібній ситуації, необхідно:
зберегти СМС-переписку та історію дзвінків шахрая. Бажано зробити скріншоти (миттєві фотознімки екрану) або фото переписки. Телефонувати можуть з декількох номерів (від імені працівників чи служби безпеки банку); за першої ж нагоди отримайте в найближчому відділені банківської установи роздруківку за банківським рахунком. Ця інформація дозволить слідчим встановити рахунок, на який були перераховані грошові кошти; зателефонуйте до поліції: 102 або за телефонами "гарячої лінії" ГУ Національної поліції в Полтавській області (0532)517-757, 562-233, чи зверніться до найближчого територіального органу.

За матеріалами кримінальної поліції
ГУНП в Полтавській області


Будьте уважними! Інтернет - сприятливе середовище для шахраїв


Аферисти використовують значний попит на послуги Інтернет-магазинів та аукціонів. Вони створюють фіктивні аккаунти з товаром або послугами і вимагають від клієнтів передоплату за неіснуючий товар.
Тому, спеціалісти радять бути уважними при купівлі та продажу товарів в мережі Інтернет. Зокрема, звертати увагу на рейтинги продавців (покупців), перевіряти контакти (телефон та електронну пошту), підтримувати двосторонній зв'язок і зберігати історію листування або телефонних перемовин.
Яких правил слід дотримуватися користувачам Інтернет-ресурсів: розраховуватись зі службою доставки по факту отримання товару (післяплата) або передавати готівку безпосередньо продавцеві в руки; не рекомендовано переказувати кошти на гаманці електронних платіжних систем (це не гарантія стовідсоткової ідентифікації особи користувача (продавця); якщо продавець пропонує перерахувати кошти на рахунок однієї з банківських установ, вимагайте від нього копію паспорта, а для Інтернет-магазинів - реєстраційні документи суб'єкта господарювання. Вказані документи потрібні для перевірки відповідності банківських реквізитів даним продавця (шахраї зазвичай використовують банківські картки сторонніх осіб, тому звертайте увагу на розбіжність між анкетними даними продавця та власника картрахунку).
Якщо обману уникнути не вдалося і продавець (покупець) не виходить на зв'язок (відключений телефон, ігнорує електронні повідомлення), слід зібрати необхідні матеріали, які дозволять здійснити низку ефективних оперативно-слідчих дій: скопіювати в електронному вигляді або за допомогою копіювальної техніки чек та/або інші документи, які підтверджують оплату; зберегти СМС-переписку та історію дзвінків з мобільного телефону (бажано зробити скріншоти (миттєві фотознімки екрану) або фото цих відомостей); зберегти історію переписки із "шахраєм", скріншоти сайта, соціальної сторінки з його оголошеннями, поштові повідомлення разом із заголовками, будь-які контактні дані афериста та його можливих співучасників: номери телефонів, e-mail, skype або інших профілів спілкування; негайно поінформуйте поліцію за номером 102 або за телефонами "гарячої лінії" ГУ Національної поліції в Полтавській області (0532)517-757, 562-233, чи звернутися до найближчого територіального органу.

За матеріалами кримінальної поліції
ГУНП в Полтавській області


За останній тиждень з 07 по 14 березня 2016 року Хорольським ВП ГУНП України в Полтавській області зареєстровано 81 повідомлення від громадян, в тому числі 19 щодо злочинних посягань


За останній тиждень, з 07 по 14 березня 2016 року, Хорольським ВП ГУНП України в Полтавській області зареєстровано 81 повідомлення від громадян, в тому числі 19 щодо злочинних посягань, із них 5 розкрито. За вказаний період скоєно 10 крадіжок, 3 шахрайства, 1 незаконне поводження зі зброєю, 1 порушення правил дорожнього руху з травмованими особами, 1 заволодіння транспортними засобами, 1 нанесення тілесних ушкоджень.
На території Хорольського району за останній тиждень померло 13 осіб.
За вказаний період часу скоєно 3 дорожньо-транспортні пригоди, в тому числі 1 - з травмованими особами.
Протягом останнього тижня інспекторами Хорольського відділу поліції розкрито 5 злочинів та встановлено 6 осіб, які їх скоїли. Зокрема, 9 березня, в ході проведення відпрацювання території Хорольського району, працівниками Хорольського ВП ГУ НП Полтавської області було виявлено факт крадіжки майна, а саме телевізор марки «Соні», дві ігрові приставки марки «Соні-плейстейшин», ДВД програвач марки «LG», у мешканця м. Хорол, в ході перевірки було встановлено, що дане правопорушення вчинив місцевий 31-річний мешканець, раніше не судимий, чим завдав матеріальної шкоди власнику на суму 5000 грн. Цього ж дня до поліції надійшла заява від місцевого мешканця про крадіжку велосипеда. В ході перевірки встановлено, що даний злочин скоїв мешканець одного із сіл району, 1997 року народження, збитки становлять 6000 грн. За даними фактами розпочато кримінальні провадження за ознаками ч. 1 ст. 185 КК України. Правопорушникам загрожує покарання у вигляді штрафу до пятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до двох років, або позбавлення волі на строк до трьох років.
10 березня до Хорольського ВП ГУНП з письмовою заявою звернулась мешканка міста Хорол про те, що невідома особа з її господарства скоїла крадіжку мобільного телефона марки «Соні-Еріксон К500і», мобільного телефона «Моторола», аудіо-колонок до ПК. В ході проведення заходів було встановлено, що 15 річний учень одного з навчальних закладів Хорольщини, раніше судимий, викрав вище вказане майно, чим завдав матеріальних збитків потерпілій на суму 700 грн., окрім цього працівниками поліції встановлено ще 2 раніше судимих чоловіків, які скоїли крадіжку мобільного телефона марки «Нокіа-215» та грошей в сумі 500 грн. у мешканця одного із сіл Хорольського району. Відомості за даними фактами внесено до єдиного-реєстру досудових розслідувань. Правова кваліфікація вчинених злочинів ч. 3 ст. 185 КК України «Крадіжка з проникненням». Зловмисникам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на термін від трьох до шести років.
Окрім цього, минулого тижня в ході проведення обшуку за ухвалою слідчого судді Хорольського району житла та іншого володіння одного із мешканців району виявлено та вилучено два боєприпаси (набої). Як пояснив правопорушник, дані набої він зберігав для того, щоб виготовити із них брилки. Набої вилучено та направлено до науково-дослідного експертно-криміналістичного центру проведення подальшої експертизи. Дані відомості внесено до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.263 КК України. «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами». Триває досудове розслідування.
Протягом останнього тижня на території району зафіксовано ряд крадіжок:
- 08.03.2016 року надійшло повідомлення від мешканця Донецької області про те, що в с. П.Багачка Хорольського р-ну на автозупинці біля кафе «Смак» з його автомобіля марки "Сканія" викрадено 400 літрів дизельного палива. Сума збитків становить близько 6000 грн.;
- 10.03.2016 року надійшло повідомлення від мешканця міста Хорол про те, що в його квартиру проникли невідомі особи, пошкодили вікно в кухні та викрали гроші в розмірі 100000 грн.;
- 11.03.2016 року невідома особа проникла до будинку культури с. Ялосовецьке та викрала майно. Сума завданої матеріальної шкоди становить близько 16 тис. грн.;
- 11.03.2016 року до Хорольського ВП надійшло повідомлення від мешканки міста Хорол про те, що зникли золоті прикраси на загальну суму приблизно 25000 грн. та кредитні картки;
- 12.03.2016 року надійшло повідомлення від мешканця с.Шишаки про те, що з автомобіля марки Мосвкич викрали акумулятор. Сума матеріальної шкоди становить близько 1500 грн.;
- 13.03.2016 надійшло повідомлення від мешканця м. Хорол викрадено скутер Хонда-34, темно-вишневого кольору.
За даними фактами вчинення злочинів проводиться досудове розслідування, встановлюються обставини скоєння та причетні особи.

13 березня на автошляху Київ-Харків сталася дорожньо-транспортна пригода, зіткнулося два автомобілі – автобус та легковий автомобіль. При виїзді слідчо-оперативної групи на місце події з’ясувалося, що автомобіль «Ауді А6» під керуванням 45-річного мешканця міста Миргород не впоравшись із керуванням здійснив зіткнення у вигляді наїзду на задню частину автобуса «Мерседес Турізмо». В результаті автопригоди автомобілі отримали механічні пошкодження, водія автомобіля «Ауді» доставлено до Хорольської ЦРЛ. По даному факту проводиться перевірка. Попередня правова кваліфікація ст. 286 ч.1 КК України «Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами».
Необхідно ще раз наголосити водіям та пішоходам: Будьте обачними на дорогах, пам’ятайте: «безпека руху – це ваше життя»!

І знову факти шахрайства.
До відділу поліції надійшло 2 повідомлення про вчинення шахрайських дій.
1) мешканка одного із сіл району повідомила про те, що невідома особа по телефону (з невідомого номера) зателефонувала до неї на мобільний телефон представившись працівником поліції попросила перерахувати гроші на рахунок, шоб її сина не притягували до кримінальної відповідальності. Після того як потерпіла перерахувала гроші в сумі 8100 грн. вона дізналась, що син у відділі поліції не був.
2) пенсіонер, мешканець міста Хорол повідомив про те, що невідомі особи шахрайським шляхом заволоділи його коштами близько 15 тис. грн. В ході проведення перевірки встановлено, що до дідуся завітала невідома особа, представившись працівником банку під приводом заміни грошових купюр заволоділа грошовими коштами в сумі 15 000 гривень. За даними фактами розпочато досудове розслідування за ч. 1 ст. 190 КК України «Шахрайство».

В черговий раз наголошуємо! Одним із найпоширеніших видів є телефонне шахрайство, зокрема, це вимагання грошей за звільнення найближчих родичів «з халепи». Цей факт завжди можливо перевірити – телефонуйте до поліції!!! Справжні правоохоронці наголошують: у разі надходження таких дзвінків, вам необхідно поцікавитися, хто саме вам телефонує. Якщо це працівник поліції, він має чітко повідомити свою посаду, звання, прізвище та з якого приводу вам телефонує. В разі, якщо названий правоохоронець телефонує із прихованого номеру, перепитайте його дійсний і скажіть, що зателефонуєте йому через хвилину. Аби перевірити такі дані, ви можете зателефонувати у чергову частину поліції за номером 102 і пересвідчитися, чи дійсно такий працює.

Ми піклуємось про вашу безпеку, збереження коштів та майна та наголошуємо бути пильнішими, не вступати в фінансові операції з невідомими Вам особами, не повідомляти номера картрахунків та пін-кодів!
Звертаємось до мешканців міста та району за будь-якої наявної інформації, що може допомогти у розслідуванні чи попередженні скоєння злочинів, встановленні злочинців або отримання допомоги чи консультацій звертайтесь до відділення поліції в будь-який зручний для Вас час, або за телефонами: (05362)3-34-63 або 102 конфіденційність гарантуємо.

Інспектор Хорольського відділення поліції
ГУ НП в Полтавській області
старший лейтенант поліції Світлана Гавриленко


Шахраї виманюють гроші "ворожбою" і "зняттям порчі»


Для, так званого, "ворожіння" або "зняття порчі" шахраї обирають здебільшого молодих жінок та дівчат шкільного віку. Вказані прийоми зазвичай використовують гастролери, які періодично мігрують з великих міст до сільської місцевості і навпаки.
Під приводом "ворожби", вони фактично випитують у жертви особисту інформацію, яка допомагає з'ясувати рівень її матеріального становища. Надалі, залякуючи настанням тяжкої хвороби або смерті рідних, пропонують провести обряд, так би мовити, "очищення" (інакше, зняття порчі). Для відвернення біди вони наказують жертві принести гроші та золоті вироби.
Задля уникнення схожої ситуації поліція рекомендує остерігатися спілкування з незнайомими або малознайомими особами, які нав'язують подібного роду послуги. Окрему увагу слід приділити дітям та літнім людям. Вказаній категорії осіб правоохоронці радять регулярно нагадувати про небезпеку та наводити реальні приклади шахрайств.
Про місце перебування осіб, які займаються названим видом "ремесла", бажано негайно поінформувати поліцію за номером 102 або за телефонами "гарячої лінії" ГУ Національної поліції в Полтавській області (0532)517-757, 562-233, чи звернутися до найближчого терито-ріального органу.

За матеріалами кримінальної поліції
ГУНП в Полтавській області


Проводиться місячник добровільної здачі зброї і боєприпасів


З 1 березня по 1 квітня 2016 року на території Полтавської області проводиться місячник добровільної здачі зброї і боєприпасів. У цей період особи, які добровільно здадуть зброю та боєприпаси, що незаконно зберігалися, будуть звільнені від усіх видів кримінальної та адміністративної відповідальності. Крім цього, якщо йдеться про гладкоствольну мисливську та газову зброю, можна зареєструвати її, або отримати направлення на продаж.
Також нагадуємо всім власникам мисливської і газової зброї про необхідність своєчасної перереєстрації зброї.

Хорольський відділ поліції


За останній тиждень з 18 по 23 січня 2016 року Хорольським ВП ГУНП України в Полтавській області зареєстровано 37 повідомлень від громадян, в тому числі 7 щодо злочинних посягань, із них 1 розкрито. За вказаний період скоєно 2 крадіжки, 1 порушення правил дорожнього руху з травмованими особами, 1 заволодіння транспортними засобами


Минулого тижня в ході проведення операції "Зброя та вибухівка", під час проведення санкціонованого обшуку у місцевого не працюючого мешканця 1993 року народження, вилучили предмет зовні схожий на обріз мисливської рушниці, який направлено до науково-дослідного експертно-криміналістичного центру для проведення експертизи. Відомості по даному факту занесено до єдиного реєстру досудових розслідувань за п. 1 ч. 1 ст. 263 КК України «Носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу». За вказане правопорушення передбачається покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.
Протягом останнього тижня на території району зафіксовано ряд крадіжок, зокрема:
- 18.01.2016 року в селі Іващенки з приміщення сараю місцевого мешканця викрадено мотоцикл "Мінск". Потерпілому завдано збитку на суму близько 2500 грн. Правова кваліфікація правопорушення ч. 2 ст. 289 КК України «Незаконне заволодіння транспортним засобом»;
- 22.01.2016 року в приміщенні Хорольського будинку культури в місцевої мешканки викрадено мобільний телефон. За даним фактом проводяться розшукові заходи по встановленню особи, причетної до крадіжки.
- 23.01.2016 року з приміщення сараю мешканця села Лобкова Балка Хорольського району викрадено 29 курей. Потерпілому завдано матеріального збитку на загальну суму 1500 гривень. Правова кваліфікація злочину ч. 3 ст. 185 КК України «Крадіжка з проникненням».
За даними фактами вчинення злочинів проводиться досудове розслідування, встановлюються обставини скоєння та причетні особи.
19.01.2016 на автошляху Київ-Харків поблизу села Вишняки Хорольського району сталася дорожньо-транспортна пригода з потерпілими особами. Мешканець Гадяцького району рухаючись на автомобілі «Вольво» в напрямку міста Полтава допустив наїзд на пішохода 1963 року народження, мешканця міста Хорол, який рухався в попутному напрямку. Внаслідок даної події пішохід отримав тілесні ушкодження. Правова кваліфікація ч. 1 ст. 286 КК України «Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами».

Шановні водії та пішоходи, будьте пильними на дорогах, пам’ятайте: «безпека руху – це життя»!

Звертаємось до мешканців міста та району за будь-якої наявної інформації, що може допомогти у розслідуванні чи попередженні скоєння злочинів, встановленні злочинців або отримання допомоги чи консультацій, звертайтесь до відділення поліції в будь-який зручний для Вас час, або за телефонами: (05362)3-34-63 або 102. Конфіденційність гарантуємо.

Інспектор Хорольського відділення поліції ГУ НП в Полтавській області
старший лейтенант поліції Світлана Гавриленко


ХОРОЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ В ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ. ЗВІТ ПРО СТАН ПРОТИДІЇ ЗЛОЧИННОСТІ У 2015 РОЦІ


Пріоритетні напрямки діяльності:
Максимальне реагування на всі звернення громадян про злочини та правопорушення.
Протидія та запобігання злочинності.
Викриття злочинів пов'язаних з незаконним обігом зброї.
Протидія та профілактика наркозлочинності.
Протидія та профілактика молодіжної злочинності.
Виявлення та профілактика адміністративних правопорушень.
Інформування органів державної влади, та органів місцевого самоврядування, а також громадськості про свою діяльність у сфері охорони та захисту прав і свобод людини, протидії злочинності, забезпечення публічної безпеки громадян.
Стан протидії злочинності на території Хорольського району за 12 місяців 2015 року (в порівнянні з аналогічним періодом минулого року)
Зареєстровано 578 кримінальних проваджень, що на 136 більше ніж у минулому році (442), у тому числі тяжких та особливо тяжких 169, на 18 більше ніж в минулому році (151).
У звітному періоді закінчено 461 КП, з них 160 з обвинувальним актом (11 КП за угодою про примирення, 14 КП за угодою про визнання винуватості), об'єднано 64 КП, за підслідністю направлено 18 КП.
Стан розкриття злочинів на території Хорольського району
Злочини - Скоєно/розкрито
Навмисні вбивства 1/1
Тяжкі тілесні ушкодження 7/6
Розбої 2/2
Грабежі 5/3
Вимагання 1/-
Шахрайства 39/3
Крадіжка 327/118
У тому числі крадіжки з квартир 6/1
Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами 7/7
Незаконне заволодіння ТЗ 17/7

ПРОТИДІЯ НАРКОЗЛОЧИННОСТІ
Працівниками відділення задокументовано 10 наркозлочинів, у тому числі 2 факти збуту наркотичних речовин.
Проведено 10 обшуків житла та іншого володіння осіб, в ході яких вилучено 1 кг. 380 гр. канабісу.
Виявлено адміністративне правопорушення за ст. 106-1 КУпАП "Невжиття заходів щодо забезпечення охорони посівів снотворного маку чи конопель, місць їх зберігання та переробки"
ПРОТИДІЯ НЕЗАКОННОМУ ОБІГУ ЗБРОЇ
Протягом 2015 року у громадян вилучено 26 одиниць гладкоствольної мисливської зброї та анульовано 4 дозволи на носіння та зберігання зброї у осіб, які порушували громадський порядок, зловживали спиртними напоями та ухилялись від перереєстрації зброї.
До адміністративної відповідальності за порушення вимог ст. 192 КУпАП "порушення громадянами строків реєстрації (перереєстрації) вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і правил взяття на облік" притягнуто 41 особу.
Протягом року здано 7 одиниць вогнепальної зброї з них незаконно зберігалось 4 карабіни армійського зразка та 3 одиниці гладкоствольної мисливської зареєстрованої зброї та 332 боєприпаси, які направлено для знищення.
РОЗШУК БЕЗВІСТИ ЗНИКЛИХ ОСІБ
Протягом 2015 року працівниками Хорольського ВП ГУНП розшукано 2 осіб, на даний час залишок безвісти зниклих становить 4 особи.
Інспекторами відділення вдалося 2 неповнолітніх дітей, протягом доби діти переховувались за межами села та боялись повернутись додому, з родинною проводиться профілактична робота.

ПРОФІЛАКТИКА ЗЛОЧИННОСТІ
На обліку в Хорольському ВП перебуває:
118 раніше судимих осіб;
26 осіб, що перебувають під формальним наглядом;
14 осіб, які перебувають під адміннаглядом,
87 умовно-засуджених;
66 - що вчиняють насильство в сім`ї.
Протягом року під адміністративний нагляд взято 6 осіб, на профілактичний облік поставлено 63 особи, яки вчинили насильство в сім`ї.
На профілактичному обліку перебуває 10 неповнолітніх осіб, з якими проводиться індивідуальна профілактична робота.
Відповідно до проведення профілактичної операції "Візит" відвідано 6206 помешкань громадян, із них 1912 у місті та 4294 у сільській місцевості. Виявлено 162 особи похилого віку.
Протягом 2015 року інспекторами превентивної діяльності розкрито 61 злочин, а за їх участю -149.
За звітній період виявлено та припинено 538 адміністративних правопорушень, зокрема: розпиття спиртних напоїв та поява в громадських місцях у стані алкогольного спяніння - 249; вчинення насильства в сім`ї - 99; дрібне хуліганство - 66; порушення правил адміністративного нагляду - 47; зберігання самогону -34; куріння у заборонених місцях - 13; дрібне викрадення чужого майна - 7; придбання самогону - 6; торгівля з рук у невстановлених місцях - 4; невиконання законних вимог працівника поліції - 2; порушення правил торгівлі на ринках - 1; невжиття заходів щодо знищення дикорослих рослин маку - 1.
Накладено стягнення у вигляді штрафу на загальну суму - 14926 грн., у вигляді попередження - 195, у вигляді адміністративного арешту - 48.

СТАН ДИТЯЧОЇ ЗЛОЧИННОСТІ
За 12 місяців 2015 року на території Хорольського району неповнолітніми та за їх участю скоєно 30 кримінальних правопорушень, з яких 3 - учні шкіл, 3 - учні ПТУ, 2 - в стані алкогольного сп'яніння, 19 - в змішаній групі, 3 - в групі з неповнолітніми.
Інспекторами превентивної діяльності Хорольського відділення поліції було виявлено та складено 54 протоколи про адміністративні правопорушення, зокрема: 2 протоколи по ст. 51 КУпАП (дрібна торгівля), із них 1 складено на неповнолітнього, 2 - по ст. 173-2 КУпАП (насильство в сім`ї), із них 1 складено на неповнолітнього, 14 - по ст. 175-1 КУпАП (куріння у невстановлених місцях), із них 6 на неповнолітніх, 7 - по ст. 178 КУпАП (розпивання спиртних напоїв або поява в громадських місцях у п'яному вигляді), із них 2 складено на неповнолітніх, 24 - по ст. 184 КУпАП (невиконання батьками обов'язків по вихованню дітей), із них 2 протоколи на неповнолітніх, також складено 2 протоколи по ст. 180 КУпАП (доведення неповнолітніх до стану сп'яніння) та 3 адміністративних протоколи по ст. 156 ч. 2 КУпАП (порушення правил торгівлі алкогольними та тютюновими виробами).

ПРОФІЛАКТИКА ЗЛОЧИННОСТІ В МОЛОДІЖНОМУ СЕРЕДОВИЩІ
Працівниками Хорольського ВП спільно з службою у справах дітей Хорольської РДА проведено 36 профілактичних рейдів, відпрацювань розважальних закладів та місць скупчення молодіжних осередків.
Інспекторами превентивної діяльності на постійній основі проводились інформаційно - профілактичні лекції та семінари в школах, профучилищі та коледжі.

ПРІОРИТЕТНІ ЗАВДАННЯ ПРЕВЕНТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ХОРОЛЬСЬКОГО ВП НА 2016 РІК
Забезпечення особистої безпеки громадян від злочинних посягань, охорона території, майна підприємств, установ та організацій усіх форм власності від злочинних посягань
Профілактика вуличної злочинності (проведення патрулювань вулицями міста в різний час доби спільно з громадськістю).
Протидія порушенням правил торгівлі алкогольними та тютюновими виробами (проведення профілактичних відпрацювань по району спільно з органами місцевого самоврядування, позбавлення недобросовісних підприємців, які реалізують неповнолітнім алкогольні та тютюнові вироби ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами)
Профілактика злочинності у молодіжному середовищі (проведення комплексу спеціальних заходів для дітей та молоді на території обслуговування, спільно з органами місцевого самоврядування, зокрема: інформаційно-роз'яснювальні лекції, семінари, круглі столи, правознавчі тренінги).

Начальник Хорольського ВП ГУ НП в Полтавській області ДУДКА В.П.


За минулий тиждень з 11 по 17 січня 2016 року до Хорольського відділенння поліції надійшло 61 повідомлення від громадян, в тому числі щодо скоєння злочинів – 22, із них 11 розкрито


За вказаний період часу інспекторами Хорольського відділення поліції встановлено, що мешканцями с. Новоіванівка на протязі кількох місяців здійснено крадіжку 4 мішків некаліброваної сої із МТФ ДП ДГ «9 січня» в с. Новоіванівка Хорольського району, чим завдано збитку господарству на суму 1280 грн. Правова кваліфікація вказаного правопорушення ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України «крадіжка з проникненням».
Окрім цього встановлено особу, яка здійснила крадіжку мобільного телефона у місцевого мешканця, зловмисником виявився місцевий мешканець 1995 року народження, який перебуваючи в квартирі потерпілого, шляхом вільного доступу здійснив крадіжку телефона, чим завдав збитку на суму понад 1200 грн. За вказане правопорушення зловмиснику загрожує покарання відповідно до ч. 1 ст. 185 ККУ «Крадіжка».
В ході проведення перевірок за зверненнями громадян встановлено трьох раніше судимих осіб, які здійснювали крадіжки, зокрема раніше судимий мешканець с. Бутівці вчинив крадіжку теляти з господарства своєї матері, чим завдав їй матеріальних збитків понад 4000 грн., в с. Садовому Хорольського району раніше судимий громадянин 1978 року народження у місцевої мешканки здійснив крадіжку корморізки, правова кваліфікація цих злочинів розцінюється за ч. 1 ст. 185 ККУ, окрім цього в селі Покровська багачка з дачного будинку місцевої мешканки, громадянин 1989 року народження, також раніше судимий, здійснив крадіжку двох чавунних плит, трьох пар чавунних конфорок та одного колосника пічного опалення, скоєним завдав потерпілій збитків на загальну суму понад 600 грн. За вказане правопорушнику загрожує покарання за ч. 3 ст. 185 ККУ «крадіжка з проникненням».
В ході розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 286 ККУ за фактом ДТП, що сталося в жовтні минулого року на 235 км автошляху Київ – Харків, встановлено факт залишення людини в небезпеці. А саме, мешканець с. Вергуни Хорольського району 1997 року народження, рухаючись з пасажиром на мотоциклі марки «Дніпро» по автошляху Київ – Харків в напрямку м. Києва, на 235 км. не впоравшись з керуванням виїхав за межі проїзної частини та допустив падіння транспортного засобу, після чого зник з місця події, залишивши там свого пасажира 1994 року народження, який від отриманих травм загинув на місці пригоди. За даним фактом внесено відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 135 ККУ «Залишення в небезпеці». За вчинене правопорушнику загрожує обмеження або позбавлення волі на строк до двох років.
Під час проведення операції «Зброя та вибухівка» працівниками Хорольського ВП 12.01.2016 року під час огляду помешкання одного із місцевих мешканців 1981 р. н. раніше не судимого було виявлено та вилучено 29 малокаліберних набоїв, які останній, з його слів, знайшов в кінці жовтня 2015 року на узбіччі автошляху Київ-Харків в м. Хорол, та переніс до свого помешкання, де зберігав без передбаченого на те законом дозволу. За даним фактом розпочато досудове розслідування за ч. 1 ст. 263 КК України.
16.01.2016 року в с.Настасівка Хорольського району сталолся ДТП. В ході проведення перевірки встановлено що автомобіль марки «Шкода Октавія», рухаючись по автодорозі Київ-Харків в напрямку м. Київ, поблизу с. Настасівка Хорольського р-ну, не вибрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожньої обстановки та виїхав на зустрічну смугу, де допустив зіткнення з автомобілем марки «ФОЛЬКСВАГЕН КАДДІ», який рухався в напрямку м. Харків. пасажирка якого отримала тілесні ушкодження у вигляді забою правої гомілки. Вирішується питання про занесення даного факту до ЄРДР. Попередня правова кваліфікація ч.1 ст. 286 КК України.
Шановні мешканці та гості міста, будьте обачними на дорозі. В зв’язку з погодніми умовами відкладіть по можливості всі виїзди з дому на власному автотранспорті.
Окрім цього, за вказаний проміжок часу на території міста Хорол здійснено ряд крадіжок, особи за якими на даний час ще не встановлені, зокрема:
- 11.01.2016 року надійшла заява від мешканця міста Хорол 1938 року народження про те, що в ніч з 30.12.2015 року на 31.12.2015 року невідома особа шляхом підбору ключа проникла до гаража, який знаходиться по вул. Кременчуцькій та викрала металеві будівельні матеріали, а саме 10 металевих кутників довжиною 1,5 м. та металеві фасонні водопровідні частини чим завдала останньому матеріальної шкоди на суму 800 грн.
- 12.01.2016 року надійшло повідомлення від мешканця м. Хорол, про те, що у його будинку розбито вікно та викрадено телевізор марки «TCL» та супутникового тюнера. Сума збитку близько 500 гривень.
- 13.01 2016 року по вулиці Леніна, поблизу ресторану «Хорол» здійснено крадіжку акумуляторної батареї з автомобіля ВАЗ 2103;
- 14.01.2016 року надійшло повідомлення про те, що в селі Новий Байрак Хорольського району з магазину викрадено продукти харчування, а саме 10 блоків тютюнових виробів, 20 пляшок горілки «Російська» ємкістю 0,5 літра, 10 пляшок коньяку «Шустов» ємкістю 0,5 літра, 10 плиток шоколаду «Корона», 5 кг. заморожених курячих стегенець та гроші в сумі 3500 грн., чим завдала матеріальної шкоди на загальну суму близько 10000 грн.
Звертаємось до громадян, не будьте байдужими, на місці потерпілого може опинитися кожен. Якщо у Вас є будь-яка інформацію, що може допомогти поліції у встановленні зловмисників телефонуйте, звертайтесь до відділення поліції, конфіденційність гарантуємо!
І знову повідомлення про те, що з трансформатора злито масло. Цього разу на території міста Хорол по вулиці Ватутіна злито трансформаторне масло у кількості 280 літрів, в результаті чого трансформатор вийшов з ладу. Матеріальної шкоди завдано на суму близько 5000 грн. Проводяться розшукові заходи по встановленню особи причетної до крадіжки.
В черговий раз звертаємось до мешканців міста та району будьте пильними, від цього залежить буде у Вас електроенергія чи ні. Від пошкодження трансформаторів іноді цілі населені пункти залишаються без світла, а зараз зима... Будьте пильними, повідомляйте до поліції про всі підозрілі факти.
Нагадуємо номери телефонів за якими ви можете звернутись до Хорольського відділення поліції та повідомити інформацію чи отримати необхідну Вам консультацію: (05362)3-34-63, або 102.
Ми завжди готові прийти Вам на допомогу!

Інспектор Хорольського відділення поліції
ГУНП в Полтавській області старший лейтенант поліції С. О. Гавриленко


Працівниками Хорольського відділення поліції встановлено місцезнаходження безвісти зниклого місцевого мешканця


04 грудня до Хорольського відділення поліції надійшло повідомлення від місцевого мешканця, про те, що його батько 1961 року народження, мешканець міста Хорол вийшов з дому у невідомому напрямку та назад не повернувся. Останній раз його бачили на місцевій автостанції того ж дня близько 15 години. Відомості по даному факту внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 155 Кримінального кодексу України.
В ході проведення оперативно-пошукових заходів інспекторам Хорольського ВП вдалося встановити, що даний громадянин знаходиться на лікуванні в стаціонарному відділенні Лубенського обласного протитуберкульозного диспансеру.


Начальник Хорольського ВП здійснив робочі поїздки по населених пунктах Хорольського району


З метою об’єктивно вивчити ситуацію на місці, почути громадську думку про роботу поліції та з’ясувати з якими проблеми живуть сьогодні громадяни району, начальник поліції Віктор Прокопович Дудка відвідав Клепачівську, Новоавраміську та Староаврамівську сільські ради.
На зустрічах були розглянуті питання стану автодоріг в районі, підвозу дітей до шкіл та технічний стан шкільних автобусів. Не залишились поза увагою і питання безпеки на вулицях, самогоноваріння та покращення взаємодії поліції з органами місцевого самоврядування та населенням.
Аналогічні візити заплановані й до інших населених пунктів району.
Начальник поліції запевнив, що завжди готовий до діалогу з населенням.


Інспекторами Хорольського відділення поліції в місцевого мешканця виявлено та вилучено набої, які він незаконно зберігав у себе вдома


В ході проведення операції «Зброя та вибухівка», інспекторами Хорольського відділення поліції у місцевого мешканця 1981 року народження виявлено та вилучено 29 малокаліберних набоїв. Зі слів правопорушника, він їх знайшов у кінці жовтня минулого року на узбіччі автошляху Київ–Харків та зберігав у себе вдома.
За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 263 «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами». Проводиться перевірка. Правопорушнику загрожує позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.


За останній тиждень з 04 по 10 січня 2016 року Хорольським ВП ГУНП України в Полтавській області зареєстровано 46 повідомлень від громадян


За останній тиждень, з 04 по 10 січня 2016 року, Хорольським ВП ГУНП України в Полтавській області зареєстровано 46 повідомлень від громадян, в тому числі 11 щодо злочинних посягань, із них 3 розкрито.
За вказаний період скоєно 4 крадіжки, 2 порушення правил дорожнього руху з травмованими особами, 1 господарський злочин. Померло 16 осіб.

Протягом останнього тижня інспекторами Хорольського відділення поліції розкрито 3 злочини, зокрема встановлено раніше судимого громадянина 1970 року народження, який на початку грудня минулого року в м. Хорол проник до сараю місцевої мешканки та здійснив крадіжку 4 качок. Подібний злочин було скоєно і на території Трубайцівської сільської ради, а саме в с. Бовбасівка з сараю місцевого мешканця в травні минулого року викрадено три мішки пшениці, вказаний злочин здійснив місцевий мешканець 1987 року народження, ніде не працюючий, раніше не судимий. За даними фактами розпочато досудові розслідування за ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України «Крадіжка з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище». Зловмисникам за вчинене загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років.
Окрім цього інспекторами відділення поліції проведено перевірку за повідомленням місцевої мешканки про те, що в грудні поточного року на одній із автомийок м. Хорол невідома особа здійснила крадіжку її мобільного телефона, чим завдала збитку на суму 1500 грн. В ході проведення перевірки встановлено, що крадіжку здійснив мешканець міста Хорол 1996 року народження, раніше не судимий. За даним фактом порушено кримінальне провадження за ст. 185 ч. 1 «Крадіжка», санкція даної статті передбачає накладення штрафу від до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років, або позбавленням волі на строк до 3 років.
Протягом минулого тижня на території Хорольського району сталось 2 дорожно-транспортні пригоди з потерпілими, зокрема:
- 4 січня на автошляху Київ-Харків водій автомобіля Форд Мондео здійснив наїзд на пішохода, який перетинав дорогу у непередбаченому місці. Внаслідок даної пригоди пішохід 1968 року народження від отриманих травм загинув на місці пригоди;
- 7 січня на автошляху Кременчук – Хорол трапилось ДТП за участю автомобілів ЗАЗ та Тойота Кемрі. Внаслідок зіткнення обоє водії отримали тілесні ушкодження та доставлені до Хорольської ЦРЛ. За даними фактами розпочато досудове розслідування та проводиться перевірка.
Звертаємось до мешканців міста Хорол та району, в зв’язку з погодніми умовами обмежити виїзд автотранспорту та бути максимально обачними на дорогах.
На початку січня до Хорольського відділення поліції надійшло повідомлення, про те, що виявлено факт крадіжки майна зі складського приміщення Управління з надзвичайних ситуацій на території міста Хорол. Відомості по даному факту внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 185 ККУ «Крадіжка», на даний час триває перевірка.
Минулого тижня виявлено 2 трупи жінок 1935 року народження на полі поблизу с. Вербине та 1962 року народження в с. Попівка на власному подвір’ї , слідів насильницької смерті не виявлено, за даними фактами триває перевірка.
Звертаємось до мешканців міста та району за будь-якої наявної інформації, що може допомогти у розслідуванні, встановленні злочинців чи попередженні скоєння злочинів, звертайтесь до відділення поліції в будь-який зручний для Вас час, або за телефонами: (05362)3-34-63 або 102 конфіденційність гарантуємо.

Інспектор Хорольського відділення поліції ГУ НП в Полтавській області
старший лейтенант поліції Світлана Гавриленко


РЕЗОНАНС!


На Хорольщині двоє молодиків ледь не до смерті забили 83-річного дідуся!
До відділення поліції надійшло повідомлення від соціального працівника, яка прийшла навідати пенсіонера. Зайшовши до будинку, побачила жахливу картину - дідусь був весь побитий. Як зміг пояснити старенький, напередодні до його будинку ввірвались двоє молодиків, побили та відібрали гроші, зі слів старенького, близько 18 тисяч гривень, які потерпілий збирав тривалий час. В ході проведення перевірки встановлено, що злочин скоїли двоє місцевих мешканців, раніше судимих, 1979 та 1987 року народження.
На даний час потерпілий знаходиться в лікарні з численними забоями, закритою черепно-мозковою травмою та переломом тазу.
Проводиться досудове розслідування і встановлюються всі обставини скоєння злочину. Попередня правова кваліфікація за ч. 2 ст.187 «Розбій». Зловмисникам загрожує позбавлення волі строком до 12 років з конфіскацією майна.


Працівникам Хорольського відділення поліції вдалося відшукати зниклих дітей


До відділення поліції надійшло повідомлення від вчителя Новачиської загальноосвітньої школи про те, що Сторчак Володимир Валерійович учень 9-го класу та його сестра Сторчак Катерина Валеріївна учениця 8-го класу пішли у невідомому напрямку.
Слідчо-оперативна група відразу направилась на місце події, як з’ясувалось, діти вийшли з дому о 7 годині ранку в напрямку школи, але до школи не прийшли і додому теж не повернулись. Всі сили Хорольського відділення поліції відразу ж були направлені на пошуки.
Інспекторам поліції вже надвечір вдалось відшукати дітей. Вони переховувались за межами села, та пояснили, що боялися повернутись додому, так як напередодні довго гуляли. Так склались життєві обставини, що діти проживають лише з батьком і як з’ясувалось, вони вже неодноразово тікали з дому, адже він постійно випиває та ображає їх.
На даний час проводиться профілактична робота з родиною, як з такою, що опинилась в складних життєвих обставинах. Інспектори Хорольського відділення поліції Новоселецький Є. М. та Гавриленко С. М. виявили ініціативу допомогти батькові та дітям, 24 грудня організовано комісійне відвідування сім’ї разом із в. о. начальника служби у справах дітей Хорольської районної державної адміністрації Волошиною О. С. та головним спеціалістом сектору з питань опіки і піклування служби у справах дітей Барановською В. В., з метою надання допомоги сім’ї. Після проведеної бесіди дітки пообіцяли більше не тікати з дому, щодо батька - вирішується питання про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпАП «Невиконання батьками або особами, які їх замінюють, обов'язків з виховання дітей».

Хотілося б наголосити на тому що ж потрібно робити, якщо дитина втекла з дому:
- першим ділом, згадайте все, що говорила вам ваша дитина в останні дні тижня. Можливо, ви щось упустили або проігнорували.
- продзвоніть всіх знайомих та друзів дитини. Бажано поговорити з батьками, щоб вони повідомили вам, якщо ваше дитя раптом з’явиться у них.
- перевірте одяг та речі дитини: чи пішла вона «у чому є» або «з валізами». Заодно, на всяк випадок, перевірте свої «схованки» — всі гроші та цінності на місці.
- дитина зникла увечері? Телефонуйте класному керівнику, опитуйте всіх однокласників дитини. Можливо, хтось знає про її плани на вечір або проблеми.
- дитина не могла просто втекти? Всі речі на місці? І проблем не було? І ніхто не знає — де вона? Телефонуйте у швидку — не забирали з вулиці дитини такого віку, в такому-то одязі. Відразу після цього телефонуйте до поліції з тими ж питаннями.
- результатів немає? Бігом до відділення поліції з фотографією дитини і його документами. Пишіть заяву і подавайте в розшук. Пам’ятайте: співробітники поліції не мають права не прийняти у вас заяву. Фрази на кшталт «погуляє і повернеться» або «чекайте 3 дні, потім приходьте» ігноруйте — пишіть заяву.
- наступний крок — візит до інспектора у справах неповнолітніх. Йому також несіть фото дитини і максимально повну інформацію — як пішла, з ким спілкувалась, з ким сварилась, де які татуювання, і на яких місцях пірсинг.
- не припиняйте пошуку друзів, однокласників і знайомих дитини — можливо у когось вже з’явилася інформація про її місцезнаходження. При цьому акцентуйте увагу на своїх переживаннях — «я не серджуся, просто хвилююся і чекаю, аби жива була». І ніяких — «з’явиться — уб’ю, паразита».

І пам’ятайте: якщо раптом на вулиці ви натрапили на чужу дитину, яка видалась вам втраченою, заплаканою, «безпритульною» — не проходьте повз! Спробуйте поговорити з дитиною, з’ясувати — що з ним сталося. Можливо, його теж зараз шукають батьки!


За період минулого тижня з 14 по 20 грудня 2015 року до Хорольського ВП ГУНП України в Полтавській області надійшло 69 повідомлень від громадян


За період минулого тижня з 14 по 20 грудня 2015 року до Хорольського ВП ГУНП України в Полтавській області надійшло 69 повідомлень від громадян, а тому числі 19 щодо злочинних посягань, із них 3 розкрито, зокрема: в ході проведення відпрацювання території обслуговування працівниками Хорольського відділення поліції встановлено осіб які здійснили крадіжки металевої огорожі з території СТФ с. Бутівці в листопада та грудні поточного року, ними виявились місцеві жителі 1995 та 1999 року народження. За вчинене молодикам загрожує покарання у вигляд позбавлення волі строком до 5 років за ч. 2 ст. 185 ККУ. За повідомленням мешканки села Покровська Багачка про крадіжку велосипеда проведена перевірка, в ході якої встановлено зловмисника, ним виявився раніше судимий за подібний злочин мешканець сусіднього Лубенського району. Вчиненим правопорушенням зловмисник завдав шкоди потерпілій на загальну суму понад 1300 грн., правова кваліфікація ч. 2 ст. 185 ККУ «Крадіжка».
Минулого тижня на території міста Хорол по вулиці Леніна з автомобілів здійснено 2 крадіжки документів та мобільного телефона. За даними фактами проводиться досудове розслідування та встановлюються особи причетні до скоєння даних злочинів.
Звертаємось до мешканців міста та району, не залишайте свій автотранспорт не замкненим та без догляду на тривалий період часу, будьте обачними не лишайте в авто цінні речі, гроші та документи.
Минулого тижня надійшло повідомлення, що з автомобіля ДАФ в с. Петрівка викрадено близько 1200 літрів дизельного палива, чим завдано збитків на суму близько 19000 грн., в с. Покровська Багачка з автомобіля ДАФ злито 200 літрів дизельного палива, за даними фактами проводиться досудове розслідування, просимо надати посильну допомогу в розшуку причетних осіб до скоєння злочинів.
Окрім цього на протязі минулого тижня на території обслуговування здійснено ряд крадіжок, зокрема:
- 2 мобільних телефонів у неповнолітнього місцевого мешканця, який перебував на лікуванні у міській лікарні та у відвідувачки кафе «Магніт» в обох випадках телефони були залишені без нагляду;
- з квартири в місті Хорол 18 грудня викрадено нетбук та золоті вироби;
- в селі Шишаки біля місцевого магазину 17 грудня близько 21.00 год. здійснено крадіжку велосипеда;
- в с. Шишаки з тракторної бригади СВК «Перемога» викрадено 4 стартери з тракторів.
За даними фактами проводиться досудове розслідування та встановлюються особи причетні до вчинення даних злочинів.
Звертаємось до місцевих мешканців, не будьте байдужими, якщо Вам відома будь-яка інформація за даними фактами, що може допомогти у розслідуванні злочинів та попередженні скоєння нових, звертайтесь до відділення поліції, конфіденційність гарантуємо.
Минулого тижня в ході моніторингу всесвітньої мережі інтернет виявлено факт розповсюдження відеозаписів з ознаками порнографічного змісту, за даним фактом розпочато досудове розслідування за ч. 2 ст. 301 Кримінального кодексу України «Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів».
В с. Бригадирівка в ставку виявлено труп жінки. В ході проведення перевірки встановлено, що нею виявилась місцева мешканка, яка з власної необережності вийшла на тонкий лід даного водоймища.
Будьте обережними на льоду! А враховуючи нестійкі погодні умови, зовсім відмовтесь від виходу на лід. Батьки, пильнуйте за дітьми, не дозволяйте їм грати на льоду, проводьте з ними профілактичні бесіди. Пам’ятайте! Біду завжди легше попередити!
Нагадуємо номери телефонів за якими ви можете повідомляти інформацію щодо місця перебування зниклих осіб, а також відомі Вам обставини вчинення злочинів, або порушень громадського порядку: (05362)3-34-63 або 102.


ВІДБУВАЄТЬСЯ ПОСТУПОВИЙ ПЕРЕХІД


Зараз проходить реформування правоохоронної системи в Україні. Зміна міліції у Національну поліцію все ще триває. Реформа лише почалася і до кінцевого переходу потрібен тривалий час. Розказувати наперед про те, що буде далі - ніхто достеменно не знає. "Якщо порівняти закони про міліцію і нову поліцію - зміни видно одразу. І ці зміни на покращення, - запевняє начальник Хорольського відділення Національної поліції, майор поліції Дудка Віктор Прокопович. - А як буде насправді - робота і час покажуть".
Для співробітника поліції у законодавстві прописаний весь системний пакет повного забезпечення: робочим місцем, транспортом, житлом. Наприклад, для дільничного інспектора - це проживання в умовах місцевості, яку він обслуговує. А також забезпечення службового транспорту паливно-мастильними матеріалами, а робочого місця - технічними засобами для роботи з підведеною автоматизованою системою обліку, що перебуває у системі МВС. Все це повинно бути так, як прописано у законі. Проте, матеріальне забезпечення відділень поліції наразі потребує дофінансування.
На питання "Чи будуть кадрові зміни?" Віктор Прокопович відповів: "Формально - так. Проте не можна робити різкого переходу, тобто всіх вигнати, а нових набрати. Хоча зменшення не завжди означає - якісніше. Хто працював - той працюватиме, і пройде переатестацію, яка зараз ще у процесі. Потрібно із колишньої системи відібрати найкращих, щоб удосконалити ефективність роботи. Головним завданням співробітників поліції є реагування на кожне звернення, ввічливе і поважне ставлення до громадян".
Дудка В.П. розповів, що після другої революції, коли змінилася влада, реальна реформа, яка відбувається не на словах, а на ділі, проведена лише в Міністерстві внутрішніх справ України. На сьогодні вона полягає в тому, що до складу МВС входитиме 9 служб, які були до цього часу самостійними. І щоб людям не бігати від установи до установи, у 2017 році почнуть діяти Центри надання сервісних послуг МВС. Вони включатимуть в себе видачу паспортів, в тому числі і закордонних, дозволів на зброю, посвідчень водія, реєстрацію транспортних засобів та ін. Це і є реальні кроки реформи.
Тим часом, Хорольське відділення поліції першим у Полтавській області змінило реформоване "обличчя" адміністративної будівлі. Начальник поліції побажав своїм підлеглим добросовісно і відповідально працювати, забезпечувати безпеку і охорону громадського порядку.


Звертаємось до мешканців міста Хорол та Хорольського району щодо необхідності підвищення особистої безпеки!


У зв’язку з останніми подіями, які відбулися у столиці Франції роботу Хорольського відділення поліції переведено на посилений варіант несення служби до особливого розпорядження.
Звертаємось до мешканців міста Хорол та Хорольського району щодо необхідності підвищення особистої безпеки!
Кожному громадянину необхідно посилити пильність до ознак, які можуть бути передумовами терористичних актів та за необхідністю дотримуватись правил поводження в екстремальних умовах.
Типовою зброєю терористів є використання замаскованих вибухових пристроїв. Злочинці намагаються розмістити вибухові пристрої у найбільш уразливих місцях, де зможуть завдати найбільшої шкоди населенню. До таких місць, як правило, належать:
- автомобілі, які припарковані біля ринків, супермаркетів, інших установ з масовим перебуванням людей;
- входи, внутрішні двори, підсобні приміщення адміністративних і житлових будинків, складських приміщень;
- урни для сміття, інженерні комунікації в місцях масового перебування людей;
- громадський транспорт (тролейбуси, автобуси, трамваї, вагони поїздів);
- об'єкти підвищеної небезпеки, газопроводи, водогони, електророзподільні комунікації.
З метою попередження терористичного акту та виявлення вибухового пристрою необхідно:
- бути пильним та звертати увагу на покинуті речі (валізи, сумки, пакунки, великі дитячі іграшки) особливо коли до цих предметів прикріплені електропроводи, мобільні телефони, антени або у них прослуховується хід годинника;
- звертати увагу на ділянки свіжоскопаної землі, недавно поштукатуреної або пофарбованої стіни будівлі;
- не приймати від сторонніх осіб подарунків, поштових посилань, квітів у горщиках, тощо;
- користуючись громадським транспортом, не погоджуватись на пропозиції супроводжувати речі невідомої особи (у тому числі провідників, контролерів).
При виявленні вибухового пристрою або підозрілої речі необхідно:
- не вдаючись до паніки негайно повідомити про знахідку представників поліції, охорони, аварійно-рятувальних служб або зателефонувати за номерами 101, 102;
- не курити, не користуватись запальничками, іншими джерелами відкритого вогню;
- не торкатись до підозрілої речі руками або іншими предметами;
- у жодному разі не намагатися переміщувати вибуховий пристрій (підозрілий предмет) або змінювати його положення;
- залишити місце де виявлено підозрілий предмет або відійти на безпечну відстань та при можливості вжити заходів щодо недопущення на небезпечну ділянку інших людей.
Не менш важливим фактором підтримання нормальних умов життєдіяльності у районі є недопущення проявів пропаганди, яка спрямована на порушення цілісності країни або зміну конституційного ладу насильницькими діями. З метою недопущення загострення соціально-політичної обстановки в районі, що може бути передумовою початку активних терористичних дій, усім свідомим громадянам необхідно приділяти увагу:
- випадкам закликів до непокори владі та порушення громадського порядку;
- розповсюдження газет та листівок антисоціального, провокаційного характеру;
- появу осіб, які у даному місці викликають підозру своєю поведінкою або зовнішнім виглядом (одягнені не за погодними умовами у просторий одяг, який дозволяє приховувати зброю, вибухівку, засоби спостереження).
У зазначених випадках, зберігаючи спокій та не привертаючи уваги, за можливістю слід детальніше роздивитися і запам’ятати обставини події, прикмети підозрілих осіб та сповістити представників поліції за телефонами (05362)3-34-63 або 102.

Інспектор Хорольського відділення поліції ГУ НП в Полтавській області
старший лейтенант поліції Світлана Гавриленко


НОВА ПОЛІЦІЯ


Від 7 листопада 2015 р. набув чинності закону "Про Національну поліцію", натомість міліція в Україні припинила своє існування. Зміни нової структури відбуватимуться поступово. Правоохоронці Національної поліції України матимуть змогу використовувати посвідчення, печатки, логотипи та емблеми міліції і Міністерства внутрішніх справ України до 31 грудня 2016 року. Відповідна норма закріплена у Законі України "Про Національну поліцію". Також відповідно до Прикінцевих та перехідних положень цього Закону, поліцейським дозволяється носіння та використання форменого обмундирування, визначеного для працівників міліції. Працівники нової поліції повинні пройти конкурсний відбір або ж переатестацію.
У складі Національної поліції функціонуватимуть такі підрозділи, як кримінальна поліція, патрульна поліція, поліція охорони, спеціальна поліція та поліція особливого призначення.
13 листопада новим начальником Хорольського відділу поліції ГУ Національної поліції України в Полтавській області призначили майора ДУДКУ Віктора Прокоповича. Раніше він обіймав посаду начальника Чорнухинського райвідділу міліції. Новий очільник зазначив, що буде налаштовувати роботу особового складу щодо 100% реагування на всі виклики і звернення громадян, забезпечення громадського порядку, добросовісне відношення до людей, а також брати до уваги суспільно-громадську думку.


ХОРОЛЬСЬКА ПОЛІЦІЯ ІНФОРМУЄ


За період з 22 по 29 листопада 2015 року до Хорольського ВП ГУНП України в Полтавській області надійшло 53 повідомлення від громадян, в тому числі 14 щодо злочинних посягань, із них 7 розкрито. Загалом протягом минулого тижня померло 11 осіб, скоєно 9 крадіжок, 1 шахрайство, 1 зберігання наркотиків, 1 нанесення тілесних ушкоджень та 2 умисних пошкодження майна.
Протягом останнього тижня працівниками Хорольського відділення поліції встановлено 2 юнаків віком по 19 років, які здійснили ряд крадіжок із території фабрики "Промінь". За останній місяць юнаки за попередньою змовою, проникали на територію, що знаходилась під охороною, до приміщення фабрики 5 разів та здійснили крадіжку 18 електромоторів до швейних машинок, чим завдали підприємству збитку на загальну суму близько 40000 грн.
Відомості за даним фактом внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка, поєднана з проникненням у приміщення).
Хочеться звернутись до керівників підприємств та наголосити, що відповідальність за збереження матеріальних та грошових цінностей лежить, перш за все, на ВАС. Вживайте необхідних заходів для попередження розкрадання й псування матеріальних та грошових цінностей.
Окрім цього, в ході проведення профілактичного відпрацювання району працівниками Хорольського відділення поліції встановлено факт крадіжки 5 металевих рейок довжиною кожна 1,2 метри, які використовувалися для огородження літнього табору для вигулу корів ВП "ім. Ватутіна" агрофірми "Хорольська" в селі Петрівка Хорольського району. Встановлено, що дане правопорушення вчинили троє непрацюючих місцевих мешканців. Також непрацюючий тепер вже житель міста Хорол здійснив крадіжку інвекторного зварювального апарату марки "cende 250 MMA" з подвір'я одного з мешканців міста, чим наніс йому збитки в сумі близько 2800 грн. На даний час за цими фактами триває досудове розслідування.
Окрім цього крадіжку зареєстровано і в селі Бригадирівка, де з приватного будинку невідома особа викрала ноутбук "АСУС". Правова кваліфікація вказаного правопорушення ст. 185 ч.3 Кримінального кодексу України (крадіжка, поєднана з проникненням у приміщення). На даний час за даним фактом триває досудове розслідування та встановлюються особи причетні до вчинення даного злочину.
Черговий факт шахрайства! Наприкінці минулого тижня надійшла заява від місцевої мешканки, про те що невідома особа шахрайським шляхом заволоділа грошовими коштами близько 4000 гривень. Правова кваліфікація даного правопорушення ст. 190 КК України "Шахрайство".
Наголошуємо! Не будьте такими довірливими, не йдіть "на повідку" у шахраїв - не вступайте ні в які фінансові операції з незнайомими людьми! Не повідомляйте пін-кодів! Звертаєтесь до відділення поліції - ми завжди готові Вам допомогти!
Щодо боротьби з наркозлочинами, протягом останнього тижня встановлено місцевого мешканця, який зберігає наркотичний засіб, речовину вилучено та направлено на дослідження до науково-дослідного центру. Попередня правова кваліфікація вказаного правопорушення ч. 1 ст. 309 ККУ.
І знову зафіксовано пошкодження об'єкту енергетики, а саме силового трансформатора в селі Іванці та крадіжки з нього трансформаторного масла в кількості 280 літрів. За даним фактом проводяться розшукові заходи.
Ми неодноразово звертались до мешканців, наголошуємо в черговий раз - будьте пильнішими, зловмисники виводять з ладу електричні мережі, залишаючи мешканців без світла! Будьте пильними! За будь-якої наявної інформації телефонуйте до відділення поліції! Конфіденційність гарантуємо!
Ви можете звернутись до Хорольського відділення поліції за допомогою та консультацією в будь-який час доби за адресою: м. Хорол, вул. Карла Маркса 80, або за телефонами (05362) 3-34-63 або 102!


ХОРОЛЬСЬКИЙ РС ГУ ДСНС УКРАЇНИ У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ:


Шановні батьки! Не залишайте дітей без нагляду!
Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.
Пам'ятайте, що життя ваших дітей залежить лише від вас самих!


До відома юридичних і фізичних осіб!


Повідомляємо що Хорольський РВ УМВС України в Полтавській області перебуває на стадії ліквідації.
Вимоги кредиторів будуть прийматися протягом 2 місяців з дати оприлюднення цього оголошення.


ХОРОЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ ПОЛІЦІЇ ПОВІДОМЛЯЄ


За останні 2 тижні, з 9 по 22 листопада 2015 року, Хорольським ВП ГУНП України в Полтавській області зареєстровано 103 повідомлення від громадян, в тому числі 33 щодо злочинних посягань, із них 10 розкрито.
9 листопада до Хорольського відділення поліції надійшло повідомлення про те, що невідома особа в селі Бурлаки скоїла крадіжку трансформаторного масла. Подібні крадіжки на території району скоювались неодноразово, а це завжди призводить до виходу з ладу мереж електропостачання, інколи навіть цілих населених пунктів. В зв'язку з цим, звертаємось до мешканців району бути пильнішими, про всі відомі факти вчинення подібних правопорушень негайно повідомляти до Хорольського відділення поліції.
На території району почастішали крадіжки з власних господарств громадян металевих виробів, зокрема це металеві труби, чавунні плити та ін. Протягом двох останніх тижнів зареєстровано 3 подібних факти, за двома з яких встановлено правопорушників, ними виявились місцеві мешканці.
Окрім цього на території району були скоєні крадіжки обладнання для буріння свердловин, електроінструментів в м. Хорол, продуктів харчування, дизельного палива з автомобіля ДАФ, 2 акумуляторів та ящика з інструментами з автомобіля КАМАЗ в с. Покровська Багачка. За даними фактами проводиться досудове розслідування.
Працівниками Хорольського відділення поліції за даний період часу було розкрито 10 злочинів, зокрема: затримано жінку, яка намагалась здійснити крадіжку речей з магазину "Зима-Літо" та встановлено 2 осіб, які здійснили ряд крадіжок з автомобілів на території міста Хорол та 2 місцевих мешканців за крадіжку велосипеда в с. Кузубівка та бензопили "Штіль" в с. Шишаки. Проти 3 громадян порушено кримінальні провадження, за здійснення крадіжки 1000 кг. селітри з ТОВ "Відродження".
За вказаний період часу встановлено порушення законодавства. 2 громадянина не з'явились за призовом на строкову військову службу у вказаний час на пункт збору Хорольського РВК. За вказані порушення проводиться досудове розслідування.
Останнім часом значно збільшилась кількість громадян, які постраждали від шахраїв, лише за останній тиждень до Хорольського відділення поліції надійшло 3 повідомлення про вчинення таких правопорушень, зокрема:
- невідома особа зателефонувала та шляхом обману, під приводом виграшу автомобіля марки "КІА RIA" заволоділа грошовими коштами в сумі 8000 грн.,
- невідома особа зателефонувала з невідомого номеру та, представившись працівником Ощадбанку України, попросила продиктувати останні цифри банківської картки, в результаті чого заволоділа коштами в сумі 2126 грн,
- невідома особа телефонує та вимагає грошові кошти у сумі 5000 доларів.
За даними фактами триває досудове розслідування.
В черговий раз, звертаємось до громадян та наголошуємо бути якомога пильнішими! Заради збереження ваших коштів та майна не вступайте в фінансові операції з невідомими Вам особами, ні в якому разі і нікому не повідомляйте номера ваших картрахунків та пін-кодів!
У разі наявності інформації про скоєння подібних злочинів просимо невідкладно повідомляти відділення поліції.
Нагадуємо номери телефонів, за якими Ви маєте можливість звернутись до чергової частини Хорольського відділення поліції та повідомити обставини вчинення злочинів або порушення правопорядку: (05362) 3-34-63 або 102.

Світлана Гавриленко, інспектор Хорольського відділення поліції
ГУ НП в Полтавській області, старший лейтенант поліції


Надійшло 76 повідомлення від громадян


За період минулого тижня з 3 по 9 серпня 2015 року до Хорольського РВ УМВС України в Полтавській області надійшло 76 повідомлення від громадян, а тому числі 18 щодо злочинних посягань, із них 2 розкрито. Загалом протягом тижня померло 11 осіб, скоєно 8 крадіжок, 2 шахрайства, 2 особам нанесено тілесні ушкодження, 1 - злочин проти довкілля та 2 - інші злочини проти виборчих, трудових і інших особистих прав людини.
- 03.08.2015 року надійшло повідомлення в про те, що в с.Іващенки Хорольсько р-ну невідома особа викрала телефонний комутатор АЦУ-12.;
- 03.08.2015 року надійшла заява від гр. Н. про те, що 02.08.2015 року невідома особа з її банківської картки "Приват Банку" зняла гроші в сумі 8000 грн.;
- 03.08.2015 року надійшла письмова заява від гр. В. про те, що 02.08.2015 року невідома особа шахрайським шляхом заволоділа грошима в сумі 340 грн.;
- 03.08.2015 року надійшла заява від гр. С. про те, що невідома особа з його городу в с.Павленки Хорольського р-ну викрала сільгосп продукти;
- 04.08.2015 року надійшло повідомлення від гр. О. про те, що з його автомобіля Рено, в с.Л.Балка Хорольського р-ну невідома особа викрала дизельне паливо;
- 04.08.2015року надійшло повідомлення про те, що в с.Вишняки Хорольськогор-ну невідома особа викрала з вежі оператора мобільного звяку кондиціонер та акамулятор;
- 04.08.2015 року надійшла заява від гр. А. про те, що 03.08.2015 року невідома особа викрала мобільний телефон на футбольному полі в с.Вязівок;
- 05.08.2015 року надійшла заява від гр. М. проте, що в липні 2015 року невідома особа викрала велосипед "Україна", особу правопорушника встановлено
- 08.08.2015 року з заявою звернулась гр. О. про те, що 5.08.2015 року невідома особа, шахрайським шляхом заволоділа її коштами у сумі 6794 грн. знявши їх з пластикових карток.

Нагадуємо номери телефонів за якими ви можете повідомляти інформацію щодо місця перебування зниклих осіб, а також відомі Вам обставини вчинення злочинів, або порушень громадського порядку: (05362)3-34-63 або 102.


ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ МІСТА ТА РАЙОНУ!!!


В 2015 році почастішали випадки скоєння шахрайських дій відносно осіб пенсійного віку, коли невстановлені особи під виглядом працівників соціальних служб, ради ветеранів, представників різних фондів, банківських установ, продавцями медичних препаратів здійснюють обмін старих грошових купюр на нові та заволодівають грошима.
Шановні громадяни, з метою недопущення таких випадків серед осіб пенсійного віку пояснюємо, що немає ніякого обміну старих грошових купюр на нові. Радимо Вам бути пильними та обережними під час спілкування із незнайомими особами, які пропонують матеріальну та грошову допомогу. Перевіряти в них посвідчення та інші документи, які б засвідчували їхні особи та рід занять, запитувати номери робочих номерів телефонів з одночасною перевіркою, це в деяких випадках унеможливить скоєння злочинних посягань відносно громадян та дасть можливість вчасно та швидко зреагувати працівникам міліції на повідомлення про злочин.
В разі виявлення осіб, які представляються працівниками соціальних служб, осіб ромської національності, осіб які займаються купівлею (металобрухту , пір'я, горіхів), продажем інших речей потрібно негайно зателефонувати на ліню 102, або повідомити дільничного інспектора міліції, та в подальшому запам'ятати їхні прикмети, одяг, марку автомобіля його колір та записати номерні позначення транспортних засобів на яких пересуваються ймовірні особи та залучивши інших знайомих вам осіб завести бесіди з незнайомцями із метою якомога довше відтягнути час до приїзду працівників міліції, або прослідкувати за ними. В разі від'їзду даних осіб, запам'ятати у якому напрямку вони від'їхали.

З повагою, керівництво Хорольського РВ УМВС


ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ МІСТА ТА РАЙОНУ!!!


В 2015 році почастішали випадки скоєння шахрайських дій відносно осіб пенсійного віку, коли невстановлені особи під виглядом працівників соціальних служб, ради ветеранів, представників різних фондів, банківських установ, продавцями медичних препаратів здійснюють обмін старих грошових купюр на нові та заволодівають грошима.
Шановні громадяни, з метою недопущення таких випадків серед осіб пенсійного віку пояснюємо, що немає ніякого обміну старих грошових купюр на нові. Радимо Вам бути пильними та обережними під час спілкування із незнайомими особами, які пропонують матеріальну та грошову допомогу. Перевіряти в них посвідчення та інші документи, які б засвідчували їхні особи та рід занять, запитувати номери робочих номерів телефонів з одночасною перевіркою, це в деяких випадках унеможливить скоєння злочинних посягань відносно громадян та дасть можливість вчасно та швидко зреагувати працівникам міліції на повідомлення про злочин.
У разі виявлення осіб, які представляються працівниками соціальних служб, осіб ромської національності, осіб які займаються купівлею (металобрухту, пір’я, горіхів), продажем інших речей потрібно негайно зателефонувати на ліню 102 , або повідомити дільничного інспектора міліції, та в подальшому запам'ятати їхні прикмети, одяг, марку автомобіля його колір та записати номерні позначення транспортних засобів на яких пересуваються ймовірні особи та залучивши інших знайомих Вам осіб завести бесіди з незнайомцями з ціллю якомога відтягнути час до приїзду працівників міліції, або прослідкувати за ними. В разі від’їзду даних осіб, запам’ятати у якому напрямку вони від'їхали.

З повагою, керівництво Хорольського РВ УМВС


ОДНИМ ІЗ ПРІОРИТЕТНИХ НАПРЯМКІВ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ Є ПРОТИДІЯ НАРКОЗЛОЧИННОСТІ


Працівники Хорольського РВ УМВС України в Полтавській області постійно проводять із жителями Хорольщини оперативно-профілактичні заходи щодо роз'яснювальної роботи та попередження злочинів чи правопорушень, пов'язаних із незаконним обігом наркотиків, а також наголошують про законодавчу базу та відповідальність (адміністративну і кримінальну) за незаконні посів і вирощування нарковмісних рослин, зберігання та збут наркотичних засобів.
Також проводиться роз'яснювальна робота серед молоді, в місцях масового відпочинку, а також у навчальних закладах району. Регулярно, у вечірній час, правоохоронці проводять рейди на територіях Хорольського агропромколеджу, Міжрегіонального центру та у парках м. Хорол.
Так в 2015 році працівниками міліції було виявлено 4 злочини, пов'язаних із незаконним зберіганням наркотичних засобів, 2 факти збуту особливо небезпечних наркотичних засобів і виявлено 1 факт надання приміщення для вживання наркотичних засобів. Усіх осіб, котрі були причетні до скоєння вказаних злочинів, було притягнуто до кримінальної відповідальності згідно чинного законодавства України.
Робота міліції із протидії наркоманії триває й надалі.

Хорольський РВ УМВС України в Полтавській області


ОДНИМ ІЗ ПРІОРИТЕТНИХ НАПРЯМКІВ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ Є ПРОТИДІЯ НАРКОЗЛОЧИННОСТІ


Працівники Хорольського РВ УМВС України в Полтавській області постійно проводять із жителями Хорольщини оперативно-профілактичні заходи щодо роз’яснювальної роботи та попередження злочинів чи правопорушень, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків, а також наголошують про законодавчу базу та відповідальність (адміністративну і кримінальну) за незаконні посів і вирощування нарковмісних рослин, зберігання та збут наркотичних засобів.
Також проводиться роз’яснювальна робота серед молоді, в місцях масового відпочинку, а також у навчальних закладах району. Регулярно, у вечірній час, правоохоронці проводять рейди на територіях Хорольського агропромколеджу, Міжрегіонального центру та у парках м. Хорол.
Так в 2015 році працівниками міліції було виявлено 4 злочини, пов’язаних із незаконним зберіганням наркотичних засобів, 2 факти збуту особливо небезпечних наркотичних засобів і виявлено 1 факт надання приміщення для вживання наркотичних засобів. Усіх осіб, котрі були причетні до скоєння вказаних злочинів, було притягнуто до кримінальної відповідальності згідно чинного законодавства України.
Робота міліції із протидії наркоманії триває й надалі.

Хорольський РВ УМВС України в Полтавській області


Відділення ДАІ з обслуговування Хорольського району УДАІ УМВС України в Полтавській області інформує громадян про вжиття заходів щодо запобігання аварійності та безпеки серед учасників дорожнього руху


Начальник ВДАІ з обслуговування
Хорольського району
УДАІ УМВС України в Полтавській області
майор міліції Ю.О. ЛАПКО


Шановні Полтавці! Увага! Будьте пильними!


Управління Служби безпеки України в Полтавській області звертається до громадян із проханням повідомляти інформацію про антиукраїнські провокації, підготовку до диверсій, незаконне зберігання зброї, про осіб, які, можливо, причетні до участі у бойових діях на стороні так званої "Донецької народної республіки" й "Луганської народної республіки" та переховуються в регіонах України від можливого переслідування правоохоронними органами за участь у терористичній діяльності.
Телефонуйте за номерами:
- Лубенське міжрайвідділення УСБУ в Полтавській області (0261)5- 33-00;
- УСБУ в Полтавській області (0532) 51-18-38.
Телефон довіри діє цілодобово. Інформація, яка надійде за вказаними номерами, обов'язково буде перевірена у визначеному чинним законодавством порядку, анонімність гарантується.


ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЦІЛЬОВОЇ ОПЕРАТИВНО - ПРОФІЛАКТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ “ЗБРОЯ ТА ВИБУХІВКА”


На виконання вимог керівництва держави щодо посилення боротьби зі злочинністю, з метою вжиття додаткових заходів щодо запобігання незаконному обігу вогнепальної зброї, боєприпасів, виявлення, перекриття каналів їх надходження в злочинне середовище, стабілізації оперативної обстановки, а також на виконання вимог наказу МВС України від 11.02.2015 №112, в період з 12 лютого по 7 березня 2015 року на території обслуговування проводиться спеціальна цільова оперативно - профілактична операція "Зброя та вибухівка" у два етапи: перший - підготовчий з 12 лютого по 21 лютого 2015 року, другий - практичний з 22 лютого по 7 березня 2015 року.
Начальник ВДАІ з обслуговування Хорольського району УДАІ УМВС України в Полтавській області, майор міліції Ю.О. Лапко.


До уваги мешканців міста та району!


На території області почастішали випадки незаконних заволодінь та крадіжок двоколісних транспортних засобів (мопедів, скутерів). Майже 90% викраденого мототранспорту було не зареєстровано в органах ДАІ. Це, у подальшому, призводить до неможливості розшуку та розкриття правоохоронцями вказаних злочинів, так як відсутні дані про транспортний засіб (номерні позначення рами, двигуна).
У зв'язку із цим Державтоінспекція області наполегливо рекомендує власникам вищевказаних транспортних засобів зареєструвати їх та уберегти своє майно від незаконних заволодінь.
Постановою Кабінету Міністрів від 23.12.2009 року №1371 передбачено, що перша державна реєстрація мопедів, придбаних до 23.12.2009 року, затвердженим цією постановою 1 липня 2010 року може проводитись без подання документів, що підтверджують правомірність їх придбання, за встановленою процедурою після проведення ДАІ відповідних перевірок.
Для спрощеної системи реєстрації мопедів потрібно: власникам представити мопед до підрозділу центру ДАІ для проведення криміналістичного дослідження експертом криміналістом, який визначає чи дійсно об'єм двигуна не перевищує 50 см/куб.; після проведення дослідження власник пише заяву на спрощену реєстрацію мопеда, до якої надає копію свого паспорта та товарний чек, талона про продаж або видаткової накладної (при наявності).
Якщо ніяких документів на мопед не має, громадянин повинен надати два пояснення від сусідів про те що, вони підтверджують придбання ним мопеда з копіями їх паспортів.
Реєстрація мопедів у центрах ДАІ складає - 109 грн. 43 коп.
Експертиза номерного позначення шасі та двигуна - 39 грн. 40 коп.
Експертиза визначення об'єму двигуна, року виготовлення, марки та моделі транспортного засобу складає - 84 грн. 42 коп.
Т.в.о. начальника Хорольського РВ УМВС України в Полтавській області,
капітан міліції Є.В. КАРПЕЦЬ.


Про проведення Всеукраїнського дитячого творчого конкурсу «Молоде покоління за безпеку дорожнього руху»


Умови проведення конкурсу:
1. Конкурс проводиться з січня до квітня 2015 року.
2. Конкурс проводиться на добровільних засадах і є відкритим для учнів дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, шкіл-інтернатів, дитячих будинків віком від 5 до 17 років включно.
3. Конкурс проводиться за трьома віковими категоріями:
- 1 категорія – автори робіт віком від 5 до 9 років;
- 2 категорія – автори робіт віком від 10 до 13 років;
- 3 категорія – автори робіт віком від 14 до 17 років.
4. Конкурс проводиться за напрямом художньої творчості – малюнок або твори декоративно-прикладного мистецтва (вишивка, мозаїка, аплікація тощо) та фотографія.
5. На конкурс подаються самостійно підготовлені індивідуальні творчі роботи, що відповідають тематиці Конкурсу. Роботи надіслані на Конкурс, не рецензуються і не повертаються авторам. Наданням роботи на Конкурс автор малюнка (конкурсної роботи) без будь-яких претензій щодо авторського права надалі. Роботи використовуються МВС України та його територіальними органами для організації акцій, фестивалів, нарад, презентацій, виставок, для транслювання на телебаченні, висвітлення на сайті, для передачі в дитячі будинки, реабілітаційні центри, соціальні заклади, а також для використання в соціальній рекламі та під час проведення профілактичних заходів тощо.
6. Малюнки подаються на Конкурс у довільній графічній, живописній формах, виконані олівцями, фломастерами, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю. Розмір роботи не повинен бути більшим за формат А2. Роботи не повинні оформлятися рамкою, паспарту, наклейками тощо.
7. Твори декоративно-прикладного мистецтва (вишивка, мозаїка, аплікація тощо) подаються на конкурс у довільній формі.
8. Фотографії подаються на конкурс у довільній формі. Розмір роботи не повинен бути більшим за формат А3. Роботи не повинні оформлятися рамкою, паспарту, наклейками тощо.
9. На зворотному боці кожної конкурсної роботи (або у додатку до роботи) необхідно зазначити: назву роботи, прізвище, ім'я, по батькові та дату народження автора, місце проживання (повну адресу) автора, назву навчального закладу, контактний телефон.
10. Критерії оцінювання конкурсних робіт: актуальність та повнота розкриття тематики,
авторська позиція, оригінальність оформлення, ступінь самостійності автора у виконанні роботи, якість роботи, естетичний вигляд роботи тощо.

Організація Конкурсу:
1. 1-й етап - проводиться районними та міськими підрозділами Державної автомобільної інспекції (далі – ДАІ) МВС України та управліннями (відділами) освітою. Конкурсні роботи для підведення підсумків надсилаються учасниками до районних та міських управлінь (відділів) освітою.
2. Журі визначає переможців. Конкурсні роботи переможців відбіркових районних та міських етапів конкурсу, які посіли перше місце у трьох вікових групах, районними та міськими підрозділами ДАІ області до 15 квітня 2015 року направляються до управління ДАІ УМВС України в Полтавській для участі у 2-му етапі конкурсу. Від кожного району та міста має надійти не більше дев'яти творчих робіт.
3. 2-й етап - проводиться Управлінням ДАІ УМВС України в Полтавській області й Департаментом освіти і науки області.
4. Журі визначає переможців. До 5 травня роботи переможців другого етапу, які посіли перші місця за трьома напрямами, направляються для участі в третьому етапі Конкурсу за адресою: Київ, вул. Лук'янівська, 62, Департамент Державної автомобільної інспекції МВС України (далі - ДДАІ МВС України), (всього дев'ять робіт).
5. 3-й етап - фінальний – проводиться ДДАІ МВС України та МОНмолодьспорту України в м. Києві.
6. Строки, місце проведення 3-го етапу Конкурсу та порядок нагородження визначаються організаторами, про що учасники інформуються додатково.
Журі визначає перше, друге, третє місця відповідно до вікових категорій та категорій робіт.

Визначення та нагородження переможців Конкурсу:
1. Переможці Конкурсу визначаються журі в кожній віковій категорії відповідно до критеріїв оцінювання та за відповідним напрямком творчих робіт.
2. Підсумки Конкурсу проводяться на кожному етапі. Переможці нагороджуються дипломами та призами. Крім того, журі та організатори можуть установлювати спеціальні нагороди окремим учасникам, які виявили оригінальність та креативний підхід до виконання робіт.


До відома жителів міста та району!


Хорольський РВ УМВС закликає жителів міста Хорол та району під час проведення позачергових виборів президента України дотримуватись вимог чинного законодавства України у сфері виборчого процесу та недопущення порушень громадського порядку, адже в цей час –основною метою є забезпечення умов перебігу всього виборчого процесу відповідно до законодавства України, а міліція має запобігати порушенням законодавства та охороняти виборчі права громадян України і громадський порядок.
Наголошуємо, що порушення законодавства тягне за собою як адміністративну: ст. 185-1 КУпАП – Порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, ст. 186 КУпАП – самоуправство, ст. 212-12 КУпАП – порушення права на користування приміщеннями під час виборчої кампанії, та кримінальну відповідальність, зокрема перешкоджання здійсненню виборчого права ст. 157 ККУ (карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян), Неправомірне використання виборчих бюлетенів, підлог виборчих документів або неправильний підрахунок голосів чи неправильне оголошення результатів виборів ст. 158 ККУ (карається штрафом від двохсот до чотирьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян), ст. 293 КК України – Групове порушення громадського порядку (карається штрафом до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців), ст. 294 КК України – Масові заворушення (карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років).
Окрім цього, відповідно до п.23 ст.11 Закону України “Про міліцію” міліція має право вилучати у громадян і службових осіб друковані передвиборні агітаційні матеріали, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, знищувати ці предмети, речі та документи.
Інспектор по роботі з населенням та громадськими формуваннями СДІМ Хорольського РВ УМВС України в Полтавській області лейтенант міліції С. О. Гавриленко.


ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ МІСТА ХОРОЛ ТА ХОРОЛЬСЬКОГО РАЙОНУ!


У жовтні 2014 року на території Полтавської області проводиться місячник добровільної здачі зброї і боєприпасів. У цей період особи, які добровільно здадуть зброю та боєприпаси, що незаконно зберігалися, будуть звільнені від усіх видів кримінальної та адміністративної відповідальності. Крім цього, якщо йдеться про гладкоствольну мисливську та газову зброю, можна зареєструвати її, або отримати направлення на продаж.
Також нагадуємо всім власникам мисливської і газової зброї про необхідність своєчасної переєстрації зброї.
З питань добровільної здачі й переєстрації зброї звертайтеся до Хорольського РВ УМВС України в Полтавській області за адресою: м. Хорол, вул. К. Маркса 80, каб. № 21. Телефони: 3-42-00.
Інспектор дозвільної системи Хорольського РВ УМВС України в Полтавській області, майор міліції С.М. ЯРОШЕНКО.


За останній тиждень з 15 по 21 вересня 2014 року Хорольським РВ УМВС України в Полтавській області зареєстровано 64 повідомлення, в тому числі 18 про злочинні посягання, з них 7 розкрито.


За вказаний період скоєно: 3 порушення правил дорожнього руху (з травмованими особами), 1 незаконне поводження з вогнепальною зброєю, 1 – шахрайство, 7 крадіжок, 4 – нанесення тілесних ушкоджень, 1 – інші господарські злочини.
Всього на території Хорольського району за останній тиждень померло 3 особи.
- 15.09.2014 року надійшло повідомлення по телефону від гр-ки П., мешканки м. Хорол про те, що невідома особа в ніч з 14.09.2014 року на 15.09.2014 року проникла в літню кухню через вікно та викрала мобільний телефон;
- 15.09.2014 року надійшло повідомлення від громадянки Ш., мешканки м. Хорол про те, що в м. Хорол по вул. Свердлова на дверях її гаража зірваний замок та викрадено речі;
- 16.09.2014 року надійшло повідомлення по телефону про те, що в с. Покровська Багачка Хорольського р-ну в ніч на 16.09.2014 року невідома особа з МТФ №2 викрала 10 літрів мастила для двигунів, зварювальний апарт та 10 м. кабеля до нього;
- 17.09.2014 року надійшло повідомлення по телефону від гр-ки З., мешканки с. Березняки Хорольського р-ну про те, що в ніч на 17.09.2014 рік, з її домогосподарства, невідома особа викрала 15 курей.
- 17.09.2014 року надійшла заява від гр-на Л. про те, що з його сараю в с. Ковтуни Хорольського р-ну невідома особа викрала два акомулятори, два зварювальні апарати, бензопилку "Шарк", домкрат та ваги електронні;
- 18.09.2014 року надійшла заява від гр-кии Б., мешканки м. Хорол про те, що невідома особа назвавшись соціальним працівником шахрайським шляхом під приводом отримання знижки на купівлю медикаментів заволоділа грошима в сумі 800 грн. та пенсійною карткою.
Нагадуємо номери телефонів за якими Ви маєте можливість повідомляти інформацію щодо місця перебування зниклих людей, а також відомі Вам обставини вчинення злочинів або порушення правопорядку: (05362)3-34-63 або 102.


18 вересня 2014 року кримінально-виконавчою інспекцією організовано проведення спільної наради Хорольського РП МВ КВІ УДПтС України у Полтавській області та Хорольського РВ УМВС України в Полтавській області


18 вересня 2014 року кримінально-виконавчою інспекцією організовано проведення спільної наради Хорольського РП МВ КВІ УДПтС України у Полтавській області та Хорольського РВ УМВС України в Полтавській області з питання про стан проведення індивідуально-профілактичної роботи дільничними інспекторами міліції та виконання подань щодо здійснення приводу засуджених, які не з’являються за викликом до кримінально-виконавчої інспекції.
У нараді взяли участь начальник Хорольського РВ УМВС України в Полтавській області, виконуючий обов’язки начальника сектору дільничних інспекторів міліції Хорольського РВ УМВС України в Полтавській області, заступник начальника та інспектор Хорольського районного підрозділу Хорольського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції УДПтСУ у Полтавській області, особовий склад сектору дільничних інспекторів міліції Хорольського РВ УМВС України в Полтавській області.
Заступник начальника Хорольського районного підрозділу Хорольського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції УДПтСУ у Полтавській області Рубан Н.М. Повідомила присутнім, що відповідно до наказу ДДУ ПВП та МВС України № 270/1560- від 19.12.2003 року за 9 місяців 2014 року підрозділом КВІ направлено до Хорольського РВ 12 подань про здійснення примусових приводів засуджених, які ухиляються від явки для реєстрації. Сектором ДІМ 11 подань виконано (в терміни зазначені в поданнях), до особових справ засуджених долучено довідки працівників СДІМ про виконання приводів. 1 подання не виконано у зв’язку із проведенням розшукових заходів засудженого по матеріалам кримінально-виконавчої інспекції.
Ніна Миколаївна наголосила, що відповідно до Інструкції про порядок виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та здійснення контролю щодо осіб, засуджених до таких покарань, у разі неявки за викликом до інспекції без поважних причин засуджені особи за поданням інспекції можуть бути піддані приводу через відповідні органи внутрішніх справ. Поважними причинами неявки засудженої особи до інспекції у призначений строк визнаються: несвоєчасне одержання виклику, хвороба та інші обставини, що фактично позбавляють її можливості своєчасно прибути за викликом і які документально підтверджені.
Виконуючий обов’язки начальника сектору дільничних інспекторів міліції Хорольського РВ УМВС України в Полтавській області Яковенко О.І. зосередив увагу працівників служби дільничних інспекторів міліції на якісному веденню обліку засуджених осіб та проведенню з ними індивідуально-профілактичної роботи, спрямованої на виправлення та попередження учинення засудженими особами правопорушень та нових злочинів. Вкотре наголошено на необхідності здійсненні щомісячних якісних перевірок поведінки та способу життя засуджених осіб за місцем проживання.


Встановлення свідків та очевидців


Хорольський РВ УМВС України в Полтавській області звертається до мешканців міста та району з метою встановлення свідків та очевидців ДТП, що трапилася 04.08.2014 року близько 20.50 години на 220 км. автошляху Київ - Харків - Довжанський, поблизу с. Іванці Хорольського району, за участю невстановленого водія автомобіля ВАЗ 2114, в якому знаходилось 2 громадян, один з яких від отриманих травм загинув на місці пригоди, іншого з тілесними ушкодженнями доставлено до лікарні.
Інформацію з даного факту просимо повідомляти за тел. (05362)3-44-63, (05362)3-35-07 або 102.
Розраховуємо на вашу співпрацю та небайдужість.
З повагою, керівництво Хорольського РВ УМВС.


За останній тиждень, з 23 по 29 червня  2014 року,  Хорольським РВ УМВС України в Полтавській області зареєстровано 88 повідомлень, у тому числі, 16 про злочинні посягання, з них 5 розкрито


За вказаний період скоєно: 1 грабіж, 2 шахрайства, 4  крадіжки, 2 злочини проти авторитету органів державної влади, 1 інший злочин проти життя та здоров’я особи, 4 – нанесення тілесних ушкоджень.
Всього  на території Хорольського району за останній тиждень померло 10 осіб.
26.06.2014 року о надіійшла письмова заява від гр-ки. К. мешканки м.Хорол про те, що невідома особа шахрайським шляхом заволоділа грошовими коштами;
26.06.2014 року надійшла письмова заява від гр. Б. про те, що 24.06.2014 року невідома особа шахрайським шляхом заволоділа грошовими коштами, які останній перерахував на платіжну картку як завдаток для купівлі автомобіля;
27.06.2014 року надійшло повідомлення від гр. Р. про те, що невідома особа з приміщення будівельної бригади в с.Вергуни викрала три бензопилки, масло та бензин;
28.06.2014 року надійшло повідомлення від гр-на К. про те, що невідома особа з його автомобіля викрала особисті документи;
28.06.2014 року надійшла письмова заява від гр. К. про те, що в ніч з 27.06.2014 р. на 28.06.2014 р. з належного їй автомобіля марки ВАЗ 2106 викрали акумулятор марки Форз та автомагнітолу Ріопеr;
28.06.2014 року надійшла письмова заява від гр. Ч. про те, що невідома особа в ніч з 27.06.2014 р. на 28.06.2014 р. викрали з його автомобіля марки ВАЗ 2101, автомагнітолу марки Pioner чорного кольору та АКБ марки МЕГА.
29.06.2014 року надійшла заява від гр. Р. мешканця с. Шишаки Хорольського р-ну про те, що невідома особа 29.06.2014 року близько 12.30 год в м. Хорол по вул.1 Травня відкрито заволодів його велосипедом.


Нагадуємо номери телефонів за якими Ви маєте можливість повідомляти інформацію щодо місця перебування зниклих людей, а також відомі Вам обставини вчинення злочинів або порушення правопорядку : (05362)3-34-63 або 102.


Протидія наркотизації суспільства залишається пріоритетною в роботі міліції


Вже в цьому році, під час перевірки отриманої інформації, працівники Хорольської міліції припинили ряд кримінальних правопорушень. Зокрема, з початку року задокументовано 7 злочинів за ст. 307 КК України «незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів».
За незаконне зберігання наркотичних речовин без мети збуту задокументовано 11 злочинів, відповідно ст. 309 ККУ, за що зловмисникам загрожує покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 гривень або виправні роботи на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.
З початку 2014 року оперативники припинили діяльність 3 «наркопритонів». В лютому 2014 року міліціонери встановили, що місцеві мешканці надавали приміщення своїх будинків, розташованих у селі Бутівці та с. Лісянщина для незаконного вживання наркотичних засобів, а в червні поточного року подібний факт задокументовано і в місті Хорол.
За даними фактами відкрито кримінальні провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 317 Кримінального кодексу України (Організація або утримання місць для незаконного вживання чи виготовлення наркотичних засобів, а також надання приміщення з цією метою). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3-х до 5-ти років.
З 1 червня по 26 вересня на території району розпочався комплекс оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою «Мак», метою яких є вжиття заходів спрямованих виявлення та знищення нелегальних посівів маку та конопель, перекриття каналу надходження наркозасобів до споживачів, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин на території обслуговування. З початку операції співробітниками райвідділу встановлено факт збуту наркотичного засобу канабіса та надання приміщення студентом Хорольського міжрегіонального центру в м. Хорол для вживання наркотичного засобу.
Окрім цього, дільничним інспектором Хорольського РВ виявлено в селі Клепачі факт незаконного вирощування рослин конопель. Вони вилучені та направлені на експертизу до науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України у Полтавській області на експертизу. Попередня правова кваліфікація вказаного злочину – ч. 1 ст. 310 ККУ «Посів або вирощування снодійного маку чи конопель». Правопорушнику загрожує покарання у вигляді штрафу від ста до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.
Інколи громадяни не звертають уваги на кущі конопель, які ростуть на їх присадибних ділянках або у межах домогосподарств, вважаючи, що це дикоростучі рослини, які не можуть застосовуватися для виготовлення наркотичних засобів. Проте, кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає, що «Невжиття землекористувачем або землевласником на закріплених за ними ділянках заходів щодо знищення дикорослих конопель чи снотворного маку тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев’яти до вісімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 153 до 306 гривень), а на посадових осіб – від 18 до сорока п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 306 до 765 гривень)».
Звертаємось до громадян, які не лишаються байдужими до цієї проблеми, з проханням надавати інформацію, котра допоможе правоохоронцям вчасно виявляти та припиняти наркозлочини, а отже, врятувати чиєсь здоров’я та життя.


НА ЕКСКУРСІЮ ДО РАЙВІДДІЛУ ЗАВІТАЛИ УЧНІ МОЛОДШИХ КЛАСІВ


Правоохоронці розповіли дітям про чергову частину, яка є серцем кожного підрозділу ОВС.
Начальник сектору кадрового забезпечення для діток провів тематичну лекцію про неприпустимість вживання тютюнових виробів та алкогольних напоїв, адже спиртне навіть у малих дозах має негативний вплив на підростаючий організм. Розповіли і про шкоду, яку завдає вживання наркотичних засобів та попередили, що за їх зберігання та збут виникає адміністративна та кримінальна відповідальність. А також продемонстрував та розповів учням молодших класів про призначення спецзасобів та зброї, які знаходяться на озброєнні в райвідділі.
Діти уважно слухали, брали активну участь в обговоренні, відповідали на питання і з великим задоволенням ставили свої.
Головна мета подібних екскурсій – це можливість дати зрозуміти дітям, що міліція це на караючий, а правозахисний орган, і її двері завжди відкриті для всіх громадян, які потребують поради чи допомоги, - зауважив начальник райвідділу майор міліції Олександр Мартиш.