Сайт районної газети "Вісті Хорольщини"

Районні заходи

9 ТРАВНЯ – МИ ЗГАДУЄМО ЛЮДЕЙ, ЩО ПРИЙНЯЛИ НА СЕБЕ ЯРМО СТРАШНОЇ ВІЙНИ


Про це свято поет сказав, що воно із сльозами на очах. То так воно і є. Бо саме у цей день – 9 Травня – ми згадуємо людей, що прийняли на себе ярмо страшної війни. Це потрібно не їм – героям фронту і тилу, - це потрібно нам. Бо без пам’яті немає історії, а без історії немає нації.
Цьогоріч за жертвами війни плакало навіть небо, не тільки люди. Із самого ранку небо затягли хмари і сіяв дрібний дощ. Але це не завадило хорольцям зібратися біля райвійськкомату, щоб пройти урочистою ходою до Меморіального комплексу «Вічний вогонь». Представники трудових колективів, учасники операції об`єднаних сил, активісти громадського життя, ветерани праці і молодь зібралися, щоб вшанувати пам`ять своїх батьків-дідів. Колону очололи прапороносці. Стяги надавали ході урочистості і піднесення. Ось колона зупиняється на перехресті центральних вулиць. Учні міських шкіл покладають гірлянду до стели героїв-хорольців. Біля Вічного вогню проходить мітинг. Із промовами виступають голова РДА Лариса Звірко, голова райради Віра Матрюк, військовий комісар Дмитро Чернець, голова районної ветеранської організації Дмитро Кражан. Юні вихованці дитячого садочку «Яблунька» підготували гарний виступ.
...Немає вже матері, котра отримала у ті роки дев`ять похоронок на своїх синів. Відійшла вона у вічність і забрала із собою своє невтішне горе. Але є в селі Хоменки вулиця Гнатків, названа на честь тих дев’ятьох, що поклали своє життя рятуючи землю від нацизму, бо незгасна пам`ять про них. Не було цього року в колоні людей, чиї груди прикрашали бойові ордени і медалі, немає їх серед нас. Але живуть вони у наших серцях.
Пам`ятні заходи пройшли у населених пунктах району. Саме дев’ятого травня вперше вийшов на сцену вокальний колектив «Злагода». «Злагода» - бо самодіяльні артисти із села Лагодівка. Кілька місяців збиралися аматори сцени на репетиції. Олена Михайлівна Міфальник приїхала у Лагодівку недавно. Облаштувалися у новому будинку, навели порядки у дворі, помаленьку здружилися із односельцями. Якось навесні прийшла до лагодян думка відзначити День Перемоги. Вирішили організувати концерт. Олена Михайлівна запропонувала подругам репертуар. Віталій Петрович Лещенко забезпечив музичний супровід. Старанно вчили свої нотні партії, ізспівувалися, щоб звучання було гарним. Щотижня бригадна хата наповнювалася звуками баяну і жіночим співом. В репертуарі лагодівських співачок з’являлися все нові і нові пісні. Чим ближче підходило до дати виступу, тим більше зростало хвилювання. І ось настав заповітний день.
Стежкою до клубу через вигін йдуть сусідки Людмила Миколаївна Запорожець і Зоя Григорівна Борисенко. Жіночки не зважають на те, що згори накрапає. « Треба ж воєнних пом’януть»,- пояснює мені Людмила Миколаївна. Хоча й ходить їм вже не легко, але дома не сидітимуть, коли у сільському клубі йтиме концерт. Зоя Григорівна хвалиться: «Сьогодні виступатимуть наші земляки. І бригадир, і працівниця ФАПу, і пенсіонерки готувалися завзято. До нас у село недавно нові люди приїхали. Вона (це про Олену Михайлівну)- співає, а він (Віталій Петрович) – на різних інструментах виграє. Послухаємо їхній виступ». На мотоциклі до клубу під’їжджають Володя Рибас і Рома Івченко. Вова - другокурсник агропромколеджу, а Роман вчиться у дев’ятому класі Ялосовецької школи. Про концерт хлопцям розказали батьки. Не могли всидіть дома й молоді. На заході для них знайшлася відповідальна робота. Разом із двома дівчатками хлопці за дорученням земляків поклали до підніжжя пам`ятника урочисту гірлянду.
Почалося дійство із виступу Любові Іванівни Осіпової. Від імені працівників сільської ради і місцевих депутатів вона привітала присутніх із святом. Завідуюча Ялосовецьким будинком культури Таїсія Володимирівна Скорик нагадала, що і сьогодні гинуть українці, котрі захищають рідну землю. «Хай небо схилиться перед тими, хто стоїть грудьми за Україну,- сказала Таїсія Володимирівна. - До свята ми підготували збірку пісень,- звернулася до глядачів режисер свята Олена Михайлівна Міфальник. - Щиро сподіваємося, що ви будете співати разом із нами». Так воно і сталося. Вже із першої пісні «Їхав козак» слухачі почали підспівувати артистам. Жінкам, що завжди і всюди зігрівали воїнів любов’ю і підтримкою присвятили пісню із репертуару Раїси Кириченко «Я козачка твоя». У піснях нашої славної землячки Марусі Чурай звучить любов до рідного краю і повага до його захисників. Тому вони дуже органічно вписалися у концертну програму. Перекликом із подіями семидесятирічної давнини і сучасними звучала пісня «Ой, у лузі червона калина». Усі ми щиро віримо, що закінчиться теперішня війна і вся наша славна Україна звеселиться.


ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ У РАЙОНІ


8 травня український народ разом з усією Україною, у День пам’яті і примирення, вшановував мужність і жертовність тих, хто пройшов кривавими фронтовими дорогами Другої світової війни.
На території Хорольського району пам’ятні заходи розпочалися покладанням квітів до братської могили 37 тисяч жертв фашизму, що загинули в роки окупації. Серед учасників заходу були голова районної державної адміністрації Лариса Звірко, голова районної ради Віра Мартюк, перший заступник голови РДА Сергій Абрамов, заступник голови районної ради Роман Гловацький, міський голова Сергій Волошин, заступники міського голови Яна Карманська та Валентин Місніченко, військовий комісар Дмитро Чернець, керівник районного центру допомоги учасникам АТО Володимир Карпенко, керівник апарату РДА Ірина Штейнберг, голова районної ветеранської організації Дмитро Кражан, начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Ірина Потерайло, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Ірина Гунько, представники депутатського корпусу, делегації підприємств, установ, організацій, ветерани, учасники АТО, воїни-інтернаціоналісти, чорнобильці, представники районного військового комісаріату, учні та студенти, громадяни міста і району. Після традиційного покладання квітів, присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у роки Другої світової війни. Завершився урочистий захід флешмобом від учнів Хорольської гімназії, який вихованці присвятили заклику до миру на всій землі.
Далі делегація у складі керівників міста і району, представників Хорольського районного військового комісаріату, студентів агропромислового коледжу відвідали Хорольську гімназію, де вшанували пам’ять випускників навчального закладу, загиблих військовослужбовців Збройних Сил України. Разом з батьками Сергія Терешка, який загинув при виконанні військового обов’язку, вони поклали квіти до меморіальної дошки. А у приміщенні гімназії, де розташований куточок пам’яті, вшанували загиблих учасників АТО Євгена Живенка та Андрія Корни, які були випускниками навчального закладу.
Продовжилися пам’ятні заходи покладанням живих квітів до місць масових захоронень жертв німецьких окупантів на території міста і району, братських могил військових та мирних жителів, які трагічно загинули в роки Другої світової війни. Також делегація відвідала місця поховання загиблих учасників АТО Андрія Деребченка, Сергія Сергієнка, Андрія Корни та Євгена Живенка.
Спогади про одвічний подвиг захисників Батьківщини назавжди залишиться у наших серцях. Ми повік пам’ятатимемо ціну, яку заплатили наші батьки, діди та прадіди за сьогоднішній мир в Україні, за надану можливість наступним поколінням жити, народжувати і виховувати дітей.


ВІДБУЛИСЯ ПОКЛАДАННЯ КВІТІВ ДО ПАМ’ЯТНИКА Т.Г.ШЕВЧЕНКУ, УРОЧИСТОСТІ ТА СВЯТКОВИЙ КОНЦЕРТ З НАГОДИ ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ


22 січня Хорольщина разом з усією українською спільнотою відзначила державне свято – День Соборності України та 100-річчя вікопомної події - Акту злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину соборну державу.
З цієї нагоди в районному центрі відбулися урочисті заходи за участю керівників району та міста, громадськості. Заходи розпочалися покладанням квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку. Вшанувати пам’ять Кобзаря, українських державотворців прийшли голова РДА Лариса Звірко, голова районної ради Віра Мартюк, депутат обласної ради Фахраддін Мухтаров, заступник міського голови Валентин Місніченко, керівник апарату РДА Ірина Штейнберг, голова районної організації ветеранів Дмитро Кражан, керівники підприємств, установ, організацій, державні службовці, учнівська та студентська молодь. Окрасою заходу стало розгорнуте полотнище Державного Стяга України, яке тримали в руках учні Міжрегіонального Центру перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців.
Районні заходи продовжились урочистостями в районному будинку культури. Всіх присутніх зі святом привітали голова РДА Лариса Звірко, голова районної ради Віра Мартюк, депутат обласної ради Фахраддін Мухтаров.
Час історії, який ми згадуємо, дуже складний і визначний. Ми сто років назад утвердили свій народ, як вільний і самостійний, який почав будувати свою державність. Цей день дійсно величний, тому що ми сьогодні будуємо нову сучасну Україну, і нам вкотре потрібна єдність, любов та перемога. Тож нехай наша країна завжди буде єдиною, а в ній панує мир та добробут. Нам треба вірити, що відчуття єдності, як громадян однієї країни, допоможе нам збудувати свою державу, свою правду і свою волю, як заповідав Великий Кобзар. Бо тільки в єдності наша сила і наше майбутнє!
За матеріалами РДА


УРОЧИСТОСТІ ДО ДНЯ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ


Місцеве самоврядування - це найбільш необхідна і наближена до людей владна структура, яка об'єднує надію на покращення свого життя, відстоювання і захист власних інтересів.
7 грудня у Хорольському районному будинку культури відбулися урочисті заходи з нагоди святкування Дня місцевого самоврядування. Захід зібрав представників органів місцевого самоврядування району - депутатів місцевих рад усіх рівнів, сільських голів, ветеранів органів місцевого самоврядування, керівників та представників відділів і управлінь районної державної адміністрації.
Зі словами вітання до колег та присутніх виступила голова Хорольської районної ради Віра Мартюк. Вона наголосила, що місцеве самоврядування є основою громадянського суспільства, вираженням ініціативи людей, дієвим інструментом вирішення регіональних завдань. Віра Анатоліївна подякувала присутнім за особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування, вирішення його актуальних проблем, професіоналізм, сумлінну роботу на благо територіальних громад району і побажала усім миру, міцного здоров'я, щастя, згуртованості і взаєморозуміння, поваги та вдячності від людей, наполегливості, непохитної віри у себе і майбутнє України.
- Нехай цей святковий день додасть всім нам натхнення і наполегливості у справі подальшого розвитку територіальних громад, відродженню сіл і міст нашого району, зміцнення авторитету нашої держави у всьому демократичному світі.
Хай успіхи і перемоги окрилюють вас на нові звершення і здобутки. Хай родинне тепло і затишок оберігають вас, а ваші діяння на благо громади несуть лише мир і добро. Хай панує злагода у роботі, мудрість - у думках, спокій - у домівках. Потрібно жити з добром у душі до людей і почуттям гідності за свій народ, - побажала всім присутнім голова районної ради Віра Мартюк.
З урочистими привітаннями також виступили голова райдержадміністрації Лариса Звірко, депутат обласної ради Фахраддін Мухтаров та міський голова Сергій Волошин. Вони зауважили, що працівникам органів місцевого самоврядування випала почесна і відповідальна місія - представляти громади, знати їх проблеми й докладати усіх зусиль для їх вирішення. Сьогодні, як ніколи, Україні потрібне згуртування нації. Адже все, що відбувається є уроком для нашого народу, і треба усвідомити, що тільки у єдності можна досягти кращого життя для всіх і кожного. Побажали самоврядовцям і надалі бути принциповими у відстоюванні інтересів громад.
Традиційно у цей святковий день нагороджували кращих працівників органів місцевого самоврядування Почесними грамотами та Подяками Полтавської обласної ради, райдержадміністрації і районної ради. Керівники району відзначили ветеранів органів місцевого самоврядування, сільських голів, секретарів, бухгалтерів, землевпорядників територіальних громад району, працівників виконавчого апарату районної ради. За багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток територіальної громади, активну громадянську позицію та з нагоди Дня місцевого самоврядування Грамотою Полтавської обласної ради нагородили:
- Буліну Тетяну Володимирівну - головного спеціаліста відділу з питань організаційного забезпечення діяльності ради виконавчого апарату Хорольської районної ради;
- Яковенко Наталію Іванівну - секретаря Староаврамівської сільської ради;
- Павленко Лідію Анатоліївну - головного бухгалтера Староаврамівської сільської ради;
- Шикову Юлію Олександрівну - секретаря Хильківської сільської ради;
- Широкоступ Наталію Григорівну - головного бухгалтера Ялосовецької сільської ради;
- Головка Івана Яковича - ветерана праці, голову ради ветеранів Андріївської сільської ради, а Подяку Полтавської обласної ради оголосили:
- Шаповал Катерині Олександрівні - землевпоряднику Андріївської сільської ради.
Також під час урочистого заходу районні керівники вручили посвідчення та відзнаки 5 громадянам, яким за рішенням 28 сесії Хорольської районної ради від 23.11.2018 р. присвоєно звання "Почесний громадянин Хорольського району", а саме - краєзнавцю Козлову Володимиру Андрійовичу; заслуженому працівнику сільського господарства України Полтавцю Івану Івановичу; Почесному громадянину м. Хорол Коломійцю Володимиру Хомичу (посмертно); заслуженому працівнику освіти України Шаригіну Віктору Олександровичу (посмертно); заслуженому працівнику фізичної культури і спорту України Степанову Олександру Павловичу.
Після закінчення офіційної частини відбувся святковий концерт, підготовлений учасниками художньої самодіяльності району.


У ХОРОЛІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ


В Україні 6 грудня відзначають День Збройних Сил. Це свято з’явилося завдяки відповідній постанові Верховної Ради, якою в 1993 році була відзначена річниця ухвалення закону «Про Збройні Сили України».

Доблесть та честь солдатів і офіцерів — в цьому справжня сила будь-якої армії. Український воїн — надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність важливіші за все. Сьогодні український воїн-захисник є найбільшою гордістю в українському суспільстві. В цей день всі громадяни країни висловлюють свою повагу українським солдатам та офіцерам, які на сході України в нелюдських умовах боронять мирне життя українців.

У Хорольському районному будинку культури 6 грудня відбувся захід, присвячений Дню Збройних Сил України. У своєму виступі голова райдержадміністрації Лариса Звірко, голова районної ради Віра Мартюк, міський голова Сергій Волошин висловили слова вдячності усім воїнам-захисникам, які боронять кордони нашої країни та стоять на сторожі мирного і спокійного життя громадян.

Хвилиною мовчання вшанували загиблих бійців на сході держави, серед яких, на жаль, є і наші земляки: Андрій Деребченко, Сергій Сергієнко, Андрій Корна.

Високе звання захисника України гідно несуть наші бійці, дорожать честю і бойовою славою Збройних сил. На наших військових покладена священна місія — боронити рідну землю, забезпечувати мирне життя свого народу. Нехай славетні бойові подвиги наших дідів та прадідів, щира любов до рідної землі надихають усіх військовослужбовців на нові звершення у благородній справі служіння. Дякуємо вам, захисники, за мирне небо!


Волонтерство - почесна місія, на яку здатен не кожний


У всьому світі 5 грудня відзначають міжнародний День волонтера. Україна – єдина країна в світі, де цей день переходить у день Збройних Сил, який відзначається 6 грудня.
День волонтера був заснований ще в 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. Цей день дає можливість добровольцям і різним організаціям відсвяткувати свою роботу, поділитися своїми цінностями і розповісти про себе, показуючи добрий приклад.
В Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року, згідно з Постановою Кабміну. Волонтери – це мобільна резервна армія України. У ній є свої постачальники, медичні підрозділи, авторемонтні майстерні, фінансисти, медичний транспорт, служба тилу (яка виробляє необхідні для армії речі і продукти). Навіть свої засоби масової інформації: сьогодні в Україні волонтери стають відомими блогерами поки пишуть звіти в соцмережах.
Звісно, волонтерство — не робота. Це на 100% покликання. Це спосіб життя і мислення. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання — те, що веде волонтерів вперед. Завдяки їхнім старанням, десятки, якщо не сотні тисяч людей отримують настільки необхідну їх допомогу. Волонтери допомагають дітям і дорослим, вони піклуються про здоров’я людей і тварин, їх комфорт і безпеку. Часто волонтерам доводиться навіть ризикувати власним життям ради порятунку інших. Це воістину люди з величезним серцем, безкорисливі та добрі, готові протягнути руку допомоги та не залишити в біді тих, кому погано.
Немає секрету у тому, що держава не може забезпечувати армію усім необхідним. Левову частку її забезпечення взяли на себе волонтери та громадськість, особливо у перші роки війни. Нашій армії, і цього ніхто не заперечить, не обійтися без допомоги небайдужих людей. Якби не вони солдатам на сході країни було б набагато важче. Саме завдяки народній підтримці бойовий дух нашої армії піднесений.
На цій патріотичній хвилі небувалого розмаху набув волонтерський рух, спрямований на підтримку військовослужбовців, які перебувають в зоні ООС. Волонтерство - почесна місія, на яку здатен не кожний. Але, хто-таки наважується займатись волонтерською діяльністю, стає ангелом-охоронцем тисячам солдатів, що перебувають на Сході України. Є багато прикладів успішних ініціатив і на Хорольщині.
Вперше за ініціативи тодішнього голови Хорольської міської ради Ігоря Свириденка було створено організаційний комітет з підтримки військовослужбовців, мобілізованих у зону АТО, Ігор Володимирович став, головою організаційного комітету з підтримки військовослужбовців, мобілізованих у зону АТО. При районній організації Української спілки ветеранів Афганістану відкрили рахунок, на який можна було перераховувати благодійні кошти. Жителі міста й району підтримали, адже люди довіряють ветеранам Афганістану. На рахунок надійшло 771 тис. 205 грн. Відкриваючи благодійний рахунок, місцеві активісти переслідували єдину мету, – забезпечити своїх краян, які відправляються на територію бойових дій, засобами захисту. Однак згодом їх підтримка стає значно суттєвішою.
Прикладом вдалої співпраці між воїнами на передовій та їхніми земляками в тилу стала благодійна організація «Волонтери Хорольщини», котра діє паралельно до тієї, котра утворилася першою. ЇЇ керівником обрали Юрія Івановича Бровка .
На прикладі свого руху хорольські всі волонтери показують, що необхідну амуніцію для воїнів зібрати можна і потрібно. А надається вона адресно – кожному за потребою. Для цього волонтери благодійного руху отримують інформацію про своїх призовників і добровольців з військкомату, від голів сільських рад, встановлюють з чоловіками зв’язок і телефонують напряму. Запитують в чому найперше має потребу солдат. Вивчаючи усі побажання, збирають, споряджають, а потім доставляють усе потрібне землякам.
За волонтерську діяльність нагороджений Вищим орденом ВО «КРАЇНА» - “Єдність і воля” член волонтерської групи - Стогній Ігор Володимирович. До волонтерської групи крім нього входять: Решта Григорій Борисович, Свириденко Ігор Володимирович, Вовк Владислав Іванович, Єрохін В’ячеслав Володимирович, Бровко Юрій Іванович. Від самого початку війни на Сході України вони допомагають нашим військовим.
Неодноразово вони власноруч відвозили хлопцям, які перебувають в зоні АТО, речі, медикаменти, продукти харчування та ін. Вони не шкодують свого власного життя, допомагають тим, хто дійсно цього потребує. Коли хорольські волонтери тільки починали працювати, то одразу поставили собі за мету, щоб кожен наш земляк мав надійний бронежилет. Над цим і працювали, бо ж головне – зберегти життя. Суттєву допомогу у цьому питанні надав депутат обласної ради Андрiй Прокоф’єв. Однак згодом почали надходити дзвінки з проханням передати й інші речі: змінний одяг, спідню білизну, засоби гігієни. І активісти волонтерського руху почали збирати цілі комплекти для кожного конкретного бійця АТО, починаючи від берців і форми.
На зведення стіни на кордоні між Україною і Росією за підтримки В.А.Мартюк, котра на той час була головою райдержадміністрації та депутата обласної ради Ф.А.Мухтарова зібрано 84 тис. грн. Вони були нагороджені подяками за допомогу у справі захисту Української держави за підписом командира батальйону спецпризначення «Полтава» Юрія Анучіна та медалями «За благодійну діяльність». С.Г.Абрамова першого заступника голови райдержадміністрації нагороджено відзнакою Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції».
Активісти однієї із партійних організацій для військових 92-ї окремої механізованої бригади передали будівельні матеріали. Також вантаж доукомплектували продуктами харчування. 130 будівельних скоб, 20 кг цвяхів, каву, тютюнові вироби та 200 кг овочів передали громадській організації «Волонтери Хорольщини», котрі й відвезли вантаж хлопцям з 92-ї ОМБр».
В період військових дій на Сході України в 2014 – 2018 роках здійснював активну волонтерську роботу по збору коштів для воїнів Збройних Сил України та учасників антитерористичної операції Василь Васильович Симулик священослужитель, композитор, поет, художник, вчений, Почесний громадянин міста Хорол.
Володимир Юрійович Карпенко, учасник антитерористичної операції, начальник відділення зв’язку та інформатизації – начальник радіостанції Хорольського районного військового комісаріату, керівник Центру, котрий є допоміжним органом при райдержадміністрації та утворений для координації роботи при вирішенні питань лікування, реабілітації, соціального захисту, адаптації учасників АТО, розповів, що тільки у нинішньому році «Волонтери Хорольщини» 72 окремій механізованій бригаді допомогли із ремонтом мотора, 92 бригаді відправили ємність для води, наданої колективом спиртзаводу, 22 окремому батальйону ремонтують автомобіль «Газель» на базі ДП «ДГ ім. 9 січня». Допомагають активно волонтерам колективи СВК «Петемога», ПрАТ «Хорольський механічний завод» та інші. Мабуть немає такого села, де б не брали участі у допомозі нашим військовим. Вони отримують вагому підтримку у районному центрі допомоги учасникам АТО.
На сьогодні, завдяки волонтерам, українські воїни відчувають підтримку свого народу не тільки тоді, коли вони протистоять ворогу на передовій, але й тоді, коли повертаються додому - після важких фізичних і психологічних травм.
Нині можна почути багато звинувачень на рахунок того, чому наших воїнів не забезпечують усім необхідним. Та варто задуматись про те, що армія останніми роками взагалі не фінансувалася, а тут – війна. Скільки коштів необхідно на пальне для танків, літаків, зарплатню, соціальні виплати, на інші нагальні потреби, тому й така критична ситуація складалась на початку війни. І хоч держава останнім часом значно поліпшила забезпечення та без волонтерської допомоги все ж не обійтись. До неї треба поставитися з розумінням і не займатися пустими балачками, а робити конкретні, корисні справи на прикладі волонтерського руху Хорольщини. Громадяни розуміють, що на голому ентузіазмі і патріотизмі АТО, яка переросла у війну, не виграєш. А тому все більше людей різного віку, від школярів до пенсіонерів, долучається до діяльності благодійних організації. Тут вітають усіх, хто має добру волю і хоче допомогти у скрутний час нашим хлопцям.
Міжнародний день волонтера в умовах сьогодення є надзвичайно важливим для нас. Ні в кого не залишається сумнівів, що кожен громадянин України будь-якого віку , професії, статусу тощо щодня повинен запитати: «А чи зробив я сьогодні щось для наближення перемоги?»
Волонтерська діяльність, як прояв милосердя і доброчинності, буде існувати доти, доки існує потреба людей у тій чи іншій допомозі та обмежена державна участь у задоволенні потреб своїх громадян, їхній соціальній підтримці.
...У районному краєзнавчому музеї відбулася зустріч учнів 9 класів Хорольської спеціалізованої школи I – III ст. № 1 та учнів групи 117 Міжрегіонального центру звільнених в запас військовослужбовців з керівником районного Центру допомоги учасникам АТО Карпенком Володимиром Юрійовичем.
До заходу долучився перший заступник голови райдержадміністрації Абрамов Сергій Гаврилович, голова районної призовної комісії, який привітав присутніх зі святом та звернувся до молоді з патріотичною промовою.
Учасники заходу також ознайомилися з експозиціями „Є така професія - Батьківщину захищати“ та „Наша місія – волонтер“.


…Вкраїна має силу, а сила не помре, вона завжди жива...


-5 річниця дня гідності і свободи-
21 листопада 2013 року Янукович зі своїми поплічниками вирішили, що Україні в Європі робити нічого. Того ж дня оприлюднена заява уряду Азарова про те, що підготовка угоди про асоціацію України з Європою припинена. Микола Азаров, котрий нахвалював євро шлях України, оголосив новий орієнтир – митний союз.
Увечері перші незгодні студенти Києво-Могилянської академії – вийшли на протести. Через телебачення і соціальні мережі інформація про протести розійшлася країною. До студентів почали приєднуватися кияни, а потім на Майдан поїхала вся Україна. «Добре, давайте серйозно. Хто сьогодні до півночі готовий вийти на Майдан? Як тільки набереться більше тисячі, будемо організовуватися». Ці слова опублікував на своїй сторінці у Фейсбук журналіст Мустафа Найєм. Тільки один його лист (пост) набрав 1225 коментарів і 878 уподобань. На вулиці вийшли дорослі і підлітки, селяни і жителі міст, робітники. У столиці на Площі Незалежності завирував Майдан. Такі ж Майдани з`явилися у Львові, Донецьку, Харкові, Ужгороді, Луцьку, Полтаві. Попереду на українців чекала найдовша зима в історії України – Революція Гідності. Попереду був розпач і біль від втрати життів Небесної Сотні. Попереду – початок переродження і гуртування нації. Усе це попереду, а сьогодні 21 листопада – початок Революції Гідності.
Встала мати Україна,
Сонце засвітила,
Пробудилася народна,
Незнищенна сила.
Сотні літ нас розпинали,
Та не побороли,
Бо не вмерла Україна,
І не вмре ніколи!
Слава тобі, Україно,
Невмируща слава,
Да святиться твоя воля
І твоя держава.
У день п`ятої річниці Революції Гідності біля пам`ятника Т.Г. Шевченку у Хоролі зібралися керівники району, установ, організацій, громадські активісти. Завідувач сектору з питань внутрішньої політики зв`язків із громадськістю у справах преси та інформації апарату РДА С.А. Мудра у виступі підкреслила, що дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та Революція Гідності 2013-го стали яскравим підтвердженням того, що українці є сильною, глибоко патріотичною нацією з високим почуттям гідності та незламним духом свободи. За роки після революції Україна довела собі і світові, що є могутнім народом, здатним виносити уроки з минулого, протистояти викликам сьогодення та робити все задля достойного майбуття.
Голова районної ради В.А. Мартюк, в.о. голови РДА С.Г. Абрамов, міський голова С.М. Волошин, заступник міського голови Я.Ю. Карманська та інші офіційні особи вшанували пам`ять героїв, що у різні роки склали життя за свободу нації покладанням квітів.
Героїв Небесної сотні, які поклали свої юні життя на Майдані, співвітчизників, котрі із зброєю в руках захищають незалежність україни в зоні проведення операції Об`єднаних сил згадали під час тематичного заходу «Шляхом Гідності й свободи», що пройшов того ж дня у районному будинку культури. Юні виконавці із агропромколеджу, Міжрегіонального центру, міських шкіл разом із артистами будинку культури проникливо розповідали про незабутні події п`ятирічної давнини і про бої сьогодення. Пісні у виконанні Лілії Криворучко, Дмитра Кібельника, Єви Онищенко, Станіслава Кравченка потрапляли прямо в серця присутніх і збуджували патріотичні емоції. Ось як прокоментували подію чотирнадцятирічні учениці Ірина Попович і Інна Писаренко: «Ми горді тим, що належимо до великого народу, ми пишаємося воїнами, котрі захищають нас. Цей день виявляє свідомість українців, демонструє, що ми – вільна нація. За свободу треба боротися, ми не допустимо гніту ні з боку Росії, ні з боку будь-якої іншої країни. Ця земля, що народила нас, свята. А мати наша,- Україна».


НА СВЯТУ ПОКРОВУ У ХОРОЛІ ВІДБУЛИСЯ УРОЧИСТІ ЗАХОДИ З НАГОДИ ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ І ДНЯ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА


У неділю, 14 жовтня, поблизу Хорольської гімназії збиралися учасники АТО для участі у автопробігу, який був приурочений до відзначення Дня захисника України і українського козацтва. Перед його початком, разом з головою Хорольської райдержадміністрації Ларисою Звірко, першим заступником голови райдержадміністрації Сергієм Абрамовим, заступником голови Хорольської районної ради Романом Гловацьким, вони поклали живі квіти до підніжжя братської могили «37 тисяч жертв фашизму». Далі, учасники автопробігу, який був організований спільно районною громадською організацією «Центр допомоги учасникам АТО» із волонтерами Хорольщини і проведений за фінансової підтримки депутата Полтавської обласної ради Ф.А. Мухтарова, у селі Вишняки разом з мамою загиблого воїна АТО Андрія Деребченка, Тетяною Михайлівною, поклали квіти до його могили та пам’ятного знаку ­ братської могили воїнам­танкістам. У селі Новоарамівка, разом з родиною і головою Новоаврамівської ОТГ Оленою Дембовською вони вшанували світлу пам’ять загиблого учасника АТО Сергія Сергієнка. Далі шлях учасників автопробігу проліг через Староаврамівку та Бутівці, де ушанували пам’ять воїнів­визволителів Другої світової війни, поклавши квіти до пам’ятних знаків, у Хоролі ­ до підніжжя Меморіального комплексу “Вічний вогонь”. А завершився він на центральній площі міста Хорол там їх зустрічали жителі та гості заходу на знакпошанування відваги та мужності захисників України.
З нагоди православного та державних свят радо відгукнувся на запрошення організаторів, Хорольської райдержадміністрації та районної ради, Новоаврамівський духовий оркестр. Тут же, на центральній площі, за ініціативи депутата Полтавської обласної ради Ф.А. Мухтарова, була оголошена акція “Підтримаймо наших дітей”, спрямована для збору коштів дітям, які потребують лікування, ­ розміщена скринька для добровільних пожертв від жителів та агроформувань району. Й, до початку урочистої частини дійства, він дарував всім присутнім відомі музичні композиції. Хорольський районний краєзнавчий музей розгорнув фоторозповідь про будні військових у зоні АТО під назвою “На варті Незалежності України”.
...Лунають фанфари початку урочистостей. З нагоди православного та державних свят, Дня захисника України і Дня українського козацтва жителів Хорольщини, ветеранів Другої світової війни, учасників операції АТО та об’єднаних сил, всіх військовослужбовців району, привітали голова Хорольської райдержадміністрації Лариса Звірко, заступник голови Хорольської районної ради Роман Гловацький, військовий комісар району Дмитро Чернець, від імені депутатського корпусу Полтавської обласної ради ­ депутати обласної ради Фахраддін Мухтаров і Михайло Міщенко.
За мужність та героїзм, проявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України та з нагоди Дня захисника України, за поданням депутата обласної ради Мухтарова Фахраддіна Аладдіновича та його фінансової підтримки медаль „За хоробрість у бою“ та цінний подарунок – наручний годинник ­ від районної державної адміністрації та районної ради ­ вручається учаснику бойових дій Ляшенку Анатолію Григоровичу, який брав участь в обороні Іловайська у 2014 році.
За мужність та героїзм, проявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України та з нагоди Дня захисника України, за поданням депутата обласної ради Мухтарова Фахраддіна та його фінансової підтримки знак народної пошани „Кров за Україну“ та цінний подарунок – наручний годинник ­ від районної державної адміністрації та районної ради вручили учасникам бойових дій: Давидову Юрію Івановичу, який отримав поранення під час оборони Попасної у 2014 році, Карпенку Володимиру, який отримав поранення під час оборони Авдіївки у 2017 році, Ланцю Олександру, який отримав поранення під час оборони станиці Луганської у 2016 році, Пономаренку Петру, який отримав поранення під час оборони Дебальцевого у 2015 році, Радьку Сергію, який отримав поранення під час оборони Авдіївки у 2016 році, Сисоєву Сергію, який отримав поранення при захисті Донецького аеропорту у 2014 році, Шимку Андрію, який отримав поранення під час оборони Старобешевого у 2014 році, Шовгені Сергію, який отримав поранення під час оборони Дебальцевого у 2015 році, Штомпелю Ігорю, який отримав поранення в районі Кримського у 2018 році, Шулещенку Олександру, який отримав поранення під час оборони Попасної у 2015 році.
За вірність присязі, за мужність та героїзм, проявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України та з нагоди Дня захисника України 98 військовозобов'язаних та військовослужбовців - учасників АТО нагороджено відзнакою начальника Генерального штабу Збройних Сил України "Учасник АТО". Відзнаки вручили присутнім на заході: Брижку Володимиру, Бороховичу Руслану, Велігдану Олегу, Гавриленку Олександру, Гапулі Юрію, Голійному Павлу, Дорофтею Руслану, Дубляниці Богдану, Ігнатенку Юрію, Іщенку Юрію, Карабліну Віталію, Кириленку Руслану, Костенку Олександру, Курбацькому Віктору, Кузубу Роману Андрійовичу, Лісоволу Віктору, Максимову Олексію, Могильному Вадиму, Прокопенку Валерію, Рябченку Віталію, Семенюті Анатолію, Синягівському Володимиру, Сосєдченку Сергію, Терещенку Вячеславу, Тимошенку Руслану, Холоші Станіславу, Чемерису Михайлу, Щербині Сергію.
Продовжуючи миттєвості свята, депутат Полтавської обласної ради Фахраддін Мухтаров привітав і вручив подарунки учаснику АТО Олегу Велігдану, у якого, у день Незалежності України, народилася донечка Варвара, а колективу районного військового комісаріату передав, особистий дарунок, сучасний комп'ютер.
Свято продовжилося у барвах пісенних талантів, кращих виконавців та колективів Хорольщини. І першими із них ведучі запросили на сцену талановитий колектив "Хорольські козаки" Хорольського агропромислового коледжу Полтавської державної аграрної академії. Упродовж свята свою творчість продовжили дарувати учасники та колективи районного будинку та сільських закладів культури. А тим часом до іншої сторони центральної площі нашого міста прибула польова кухня, почали розгортатися лотки з різноманітною випічкою та напоями. Як і минулоріч, про це потурбувався власним коштом депутат обласної ради Фахраддін Мухтаров. Жителі міста мали можливість посмакувати гарячою солдатською кашею, яку приготували Анатолій Бондаренко і Володимир Кратенко. Крім цього, кожен бажаючий також покуштував і смачної випічки від вправних господинь української кухні кафе "1+1" із села Вишняків.
По закінченні концертної програми відбулася благодійна лотерея, яка була проведена за фінансової підтримки депутата Полтавської обласної ради Фахраддіна Мухтарова. Під час її проведення вирувало чимало емоцій серед тих, хто придбав лотерейні квитки. Адже, як-не-як, а серед суперпризів розігрувалося кілька сучасних велосипедів та великих телевізорів, а також чимало потрібних та корисних речей для кухні і дому.
"Упродовж останнього часу до мене, як до депутата обласної ради, до громадської приймальні все частіше звертаються батьки з проханнями про допомогу для лікування дітей, - сказав по завершенні проведення лотереї депутат обласної ради Ф.А. Мухтаров. - Тому, з бажанням допомогти кожній родині і дитині, мною були ініційовані акції зі збору коштів. Я особисто звертався до керівників агроформувань району з проханням долучитися до благодійної акції. І мені дуже приємно, що вони відгукнулися. Це, колективи СВК "Перемога" (голова правління - Анатолій Пасюта), СТОВ "Мусіївське" (директор - Володимир Куркін), ТОВ АФ "Хорольська" (генеральний директор - Павло Кандиба), ТОВ "Оріон Молоко" (директор - Ольга Тарасенко), фермерські господарства району". Тож підсумком православного свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України і українського козацтва, стало вручення коштів родинам із тяжкохворими дітьми. Загалом, було зібрано близько 120 тисяч гривень, із яких 40 тисяч гривень - від продажу білетів благодійної лотереї. Ці кошти були надані 35 родинам, діти яких потребують лікування. Їх вручили організатори святкового дійства, - голова Хорольської райдержадміністрації Лариса Звірко, перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Абрамов, заступник голови Хорольської районної ради Роман Гловацький разом з ініціатором благодійної акції, депутатом Полтавської обласної ради Фахраддіном Мухтаровим.


НА СВЯТУ ПОКРОВУ У ХОРОЛІ ВІДБУЛИСЯ УРОЧИСТІ ЗАХОДИ З НАГОДИ ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ І ДНЯ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА


У неділю, 14 жовтня, поблизу Хорольської гімназії збиралися учасники АТО для участі у автопробігу, який був приурочений до відзначення Дня захисника України і українського козацтва. Перед його початком, разом з головою Хорольської райдержадміністрації Ларисою Звірко, першим заступником голови райдержадміністрації Сергієм Абрамовим, заступником голови Хорольської районної ради Романом Гловацьким, вони поклали живі квіти до підніжжя братської могили «37 тисяч жертв фашизму». Далі, учасники автопробігу, який був організований спільно районною громадською організацією «Центр допомоги учасникам АТО» із волонтерами Хорольщини і проведений за фінансової підтримки депутата Полтавської обласної ради Ф.А. Мухтарова, у селі Вишняки разом з мамою загиблого воїна АТО Андрія Деребченка, Тетяною Михайлівною, поклали квіти до його могили та пам’ятного знаку ­ братської могили воїнам­танкістам. У селі Новоарамівка, разом з родиною і головою Новоаврамівської ОТГ Оленою Дембовською вони вшанували світлу пам’ять загиблого учасника АТО Сергія Сергієнка. Далі шлях учасників автопробігу проліг через Староаврамівку та Бутівці, де ушанували пам’ять воїнів­визволителів Другої світової війни, поклавши квіти до пам’ятних знаків, у Хоролі ­ до підніжжя Меморіального комплексу “Вічний вогонь”. А завершився він на центральній площі міста Хорол там їх зустрічали жителі та гості заходу на знакпошанування відваги та мужності захисників України.
З нагоди православного та державних свят радо відгукнувся на запрошення організаторів, Хорольської райдержадміністрації та районної ради, Новоаврамівський духовий оркестр. Тут же, на центральній площі, за ініціативи депутата Полтавської обласної ради Ф.А. Мухтарова, була оголошена акція “Підтримаймо наших дітей”, спрямована для збору коштів дітям, які потребують лікування, ­ розміщена скринька для добровільних пожертв від жителів та агроформувань району. Й, до початку урочистої частини дійства, він дарував всім присутнім відомі музичні композиції. Хорольський районний краєзнавчий музей розгорнув фоторозповідь про будні військових у зоні АТО під назвою “На варті Незалежності України”.
...Лунають фанфари початку урочистостей. З нагоди православного та державних свят, Дня захисника України і Дня українського козацтва жителів Хорольщини, ветеранів Другої світової війни, учасників операції АТО та об’єднаних сил, всіх військовослужбовців району, привітали голова Хорольської райдержадміністрації Лариса Звірко, заступник голови Хорольської районної ради Роман Гловацький, військовий комісар району Дмитро Чернець, від імені депутатського корпусу Полтавської обласної ради ­ депутати обласної ради Фахраддін Мухтаров і Михайло Міщенко.
За мужність та героїзм, проявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України та з нагоди Дня захисника України, за поданням депутата обласної ради Мухтарова Фахраддіна Аладдіновича та його фінансової підтримки медаль „За хоробрість у бою“ та цінний подарунок – наручний годинник ­ від районної державної адміністрації та районної ради ­ вручається учаснику бойових дій Ляшенку Анатолію Григоровичу, який брав участь в обороні Іловайська у 2014 році.
За мужність та героїзм, проявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України та з нагоди Дня захисника України, за поданням депутата обласної ради Мухтарова Фахраддіна та його фінансової підтримки знак народної пошани „Кров за Україну“ та цінний подарунок – наручний годинник ­ від районної державної адміністрації та районної ради вручили учасникам бойових дій: Давидову Юрію Івановичу, який отримав поранення під час оборони Попасної у 2014 році, Карпенку Володимиру, який отримав поранення під час оборони Авдіївки у 2017 році, Ланцю Олександру, який отримав поранення під час оборони станиці Луганської у 2016 році, Пономаренку Петру, який отримав поранення під час оборони Дебальцевого у 2015 році, Радьку Сергію, який отримав поранення під час оборони Авдіївки у 2016 році, Сисоєву Сергію, який отримав поранення при захисті Донецького аеропорту у 2014 році, Шимку Андрію, який отримав поранення під час оборони Старобешевого у 2014 році, Шовгені Сергію, який отримав поранення під час оборони Дебальцевого у 2015 році, Штомпелю Ігорю, який отримав поранення в районі Кримського у 2018 році, Шулещенку Олександру, який отримав поранення під час оборони Попасної у 2015 році.
За вірність присязі, за мужність та героїзм, проявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України та з нагоди Дня захисника України 98 військовозобов'язаних та військовослужбовців - учасників АТО нагороджено відзнакою начальника Генерального штабу Збройних Сил України "Учасник АТО". Відзнаки вручили присутнім на заході: Брижку Володимиру, Бороховичу Руслану, Велігдану Олегу, Гавриленку Олександру, Гапулі Юрію, Голійному Павлу, Дорофтею Руслану, Дубляниці Богдану, Ігнатенку Юрію, Іщенку Юрію, Карабліну Віталію, Кириленку Руслану, Костенку Олександру, Курбацькому Віктору, Кузубу Роману Андрійовичу, Лісоволу Віктору, Максимову Олексію, Могильному Вадиму, Прокопенку Валерію, Рябченку Віталію, Семенюті Анатолію, Синягівському Володимиру, Сосєдченку Сергію, Терещенку Вячеславу, Тимошенку Руслану, Холоші Станіславу, Чемерису Михайлу, Щербині Сергію.
Продовжуючи миттєвості свята, депутат Полтавської обласної ради Фахраддін Мухтаров привітав і вручив подарунки учаснику АТО Олегу Велігдану, у якого, у день Незалежності України, народилася донечка Варвара, а колективу районного військового комісаріату передав, особистий дарунок, сучасний комп'ютер.
Свято продовжилося у барвах пісенних талантів, кращих виконавців та колективів Хорольщини. І першими із них ведучі запросили на сцену талановитий колектив "Хорольські козаки" Хорольського агропромислового коледжу Полтавської державної аграрної академії. Упродовж свята свою творчість продовжили дарувати учасники та колективи районного будинку та сільських закладів культури. А тим часом до іншої сторони центральної площі нашого міста прибула польова кухня, почали розгортатися лотки з різноманітною випічкою та напоями. Як і минулоріч, про це потурбувався власним коштом депутат обласної ради Фахраддін Мухтаров. Жителі міста мали можливість посмакувати гарячою солдатською кашею, яку приготували Анатолій Бондаренко і Володимир Кратенко. Крім цього, кожен бажаючий також покуштував і смачної випічки від вправних господинь української кухні кафе "1+1" із села Вишняків.
По закінченні концертної програми відбулася благодійна лотерея, яка була проведена за фінансової підтримки депутата Полтавської обласної ради Фахраддіна Мухтарова. Під час її проведення вирувало чимало емоцій серед тих, хто придбав лотерейні квитки. Адже, як-не-як, а серед суперпризів розігрувалося кілька сучасних велосипедів та великих телевізорів, а також чимало потрібних та корисних речей для кухні і дому.
"Упродовж останнього часу до мене, як до депутата обласної ради, до громадської приймальні все частіше звертаються батьки з проханнями про допомогу для лікування дітей, - сказав по завершенні проведення лотереї депутат обласної ради Ф.А. Мухтаров. - Тому, з бажанням допомогти кожній родині і дитині, мною були ініційовані акції зі збору коштів. Я особисто звертався до керівників агроформувань району з проханням долучитися до благодійної акції. І мені дуже приємно, що вони відгукнулися. Це, колективи СВК "Перемога" (голова правління - Анатолій Пасюта), СТОВ "Мусіївське" (директор - Володимир Куркін), ТОВ АФ "Хорольська" (генеральний директор - Павло Кандиба), ТОВ "Оріон Молоко" (директор - Ольга Тарасенко), фермерські господарства району". Тож підсумком православного свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України і українського козацтва, стало вручення коштів родинам із тяжкохворими дітьми. Загалом, було зібрано близько 120 тисяч гривень, із яких 40 тисяч гривень - від продажу білетів благодійної лотереї. Ці кошти були надані 35 родинам, діти яких потребують лікування. Їх вручили організатори святкового дійства, - голова Хорольської райдержадміністрації Лариса Звірко, перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Абрамов, заступник голови Хорольської районної ради Роман Гловацький разом з ініціатором благодійної акції, депутатом Полтавської обласної ради Фахраддіном Мухтаровим.


Урочистості до для людей похилого віку, дня ветерана


Другий місяць щедрої, золотаво-ніжної осені починається із відзначення особливої дати, яка говорить у кожному серці теплотою і повагою - це Міжнародний день людей похилого віку і День ветерана. Це також можливість і потреба подякувати старшому поколінню жителів Хорольщини, чия, свого часу, самовіддана праця, мужність і терпіння стали основою нинішнього базису у всіх сферах діяльності суспільства, тим, кому довелося перенести жахи Другої світової війни, а по її закінченні самовіддано працювати над відновленням зруйнованих міст та сіл. І, знову ж таки, це вони, післявоєнні покоління, які будували заводи і школи, вирощували хліб, вкладали сили і душу у виховання дітей, передаючи їм кращі людські якості - повагу і любов до матері, людей старшого покоління, до свого краю і України. Тому цей день ми з повним правом маємо називати символом єдності і спадкоємності поколінь, а ще він є доброю нагодою у котрий раз сказати теплі слова подяки батькам, матерям, ветеранам війни і праці, пенсіонерам і взагалі всім літнім людям, які віддавали всі свої сили, життя задля розвитку громад, промисловості та народного господарства. Щира Вам і вдячність, і повага.
У п'ятницю, 28 вересня, у Хорольському районному будинку відбулися урочистості з нагоди відзначення Міжнародного дня людей похилого віку і Дня ветерана. А розпочалися вони, традиційно, із святкового фуршету, який ініціював та виділив кошти на його проведення депутат Полтавської обласної ради Фахраддін Мухтаров. Він разом із першим заступником голови Хорольської райдержадміністрації Сергієм Абрамовим мав добру можливість поспілкуватися з ветеранами праці, заслуженими та колишніми працівниками виконавчої влади та місцевого самоврядування, соціальної сфери, підприємств та господарств району.
Мелодійними словами пісні Юрія Грицюка, яку він написав до річниці Незалежності України "Розкажи, Україно!" розпочав вітальну частину проведення урочистостей Василь Прокопенко. Ведуча святкової програми Оля Бондаренко запросила до вітального слова гостей. І з першими словами вдячності до присутніх та всіх людей поважного віку району звернулася голова Хорольської райдержадміністрації Лариса Звірко. Вона подякувала кожному, адже саме їхня праця створила той фундамент у різних сферах діяльності, які з часом стали продовжувати і примножувати їх наступники, діти, а сьогодні вже, для когось із них - і онуки. Подякувала Лариса Миколаївна і за те, що попри тяжку працю, вони виховали гідне покоління українців, які сьогодні розбудовують Україну, обравши кожен для себе професійну стежину, стоять на її захисті у зоні проведення операції об`єднаних сил.
Від імені Хорольської міської ради, її виконавчого комітету і депутатського корпусу, зі словами вдячності звернувся до присутніх міський голова Сергій Волошин. Ветеранів війни та праці, дітей війни, повоєнні покоління жителів району привітав голова районної організації ветеранів Дмитро Кражан.
Від імені депутатського корпусу Полтавської обласної ради, себе особисто висловив слова поваги, великої вдячності присутнім та всім жителям старшого покоління Хорольського району депутат Полтавської обласної ради Фахраддін Мухтаров. "Я низько вклоняюся Вам, шановні ветерани війни та праці, на чиє життя, дитинство та юність припали непрості часи повоєнного лихоліття і відбудови з руїн власних громад, промислових підприємств міста та сільського господарства району, - наголосив Фахраддін Аладдінович. - Ми, спадкоємці вашої наполегливої праці, намагаємося у міру наших сил та можливостей зробити все можливе для покращення того стану речей, які склалися сьогодні. І, першочергово, це залучення спільних коштів обласного, районного та сільських бюджетів для вирішення першочергових завдань і потреб жителів району. А це - освіта і медицина.
Особисто мені, як жителю, людині, депутату обласної ради подекуди буває боляче констатувати факти, недостатньої уваги щодо надання цих соціальних послуг. Тим більше, ми всі розуміємо, що з віком потребуємо надання ширшого спектру медичних послуг. Тому, упродовж моєї депутатської каденції, на рівні району та області, мною ініційовано і вже, за підтримки районного депутатського корпусу, голів Хорольської райдержадміністрації Лариси Звірко, районної ради Віри Мартюк, першого заступника голови райдержадміністрації Сергія Абрамова, сільських рад та об'єднаних громад, реалізовані проекти із проведення ремонтів у медичних та навчальних закладах на території району. Зокрема, сьогодні триває ремонт пологового відділення, заплановано виділення коштів із обласного Фонду розвитку територій Полтавської області на подальший ремонт палат дитячого відділення, вирішуються поточні питання як громад, так і, безпосередньо, їх жителів. Крім цього, дозвольте кілька слів сказати і про роботу громадської приймальні. За час її роботи було прийнято більше семи тисяч звернень, як жителів міста, так і населених пунктів району. Жодне звернення не залишилося без уваги. Надано допомогу чи роз'яснення з приводу тих питань, з якими, з болем у серці, вони звертаються.
На завершення свого виступу, дозвольте побажати вам, у першу чергу, міцного здоров'я і довгих років життя на радість ваших рідним та близьким людям, чистого мирного неба, добра, благополуччя, родинного затишку".
За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, активну громадську позицію, та з нагоди Дня людей похилого віку і Дня ветерана, Почесними грамотами Хорольської районної державної адміністрації та районної ради нагороджені: Бова Лідія Павлівна, ветеран державної служби, Бондаренко Наталія Василівна, голова ради первинної ветеранської організації Хорольського агропромислового коледжу, Ляшенко Ганна Іванівна, ветеран державної служби, Сайко Іван Федорович, голова ради первинної ветеранської організації ветеранів села Грушине Новоаврамівської ОТГ, Семенюта Ганна Василівна, ветеран державної служби, Удрас Ніна Сидорівна, ветеран державної служби, Чишко Людмила Миколаївна, ветеран державної служби, Сніжко Людмила Максимівна, ветеран праці галузі культури, Василенко Марія Кіндратівна, ветеран праці галузі культури, Стуконоженко Ольга Миколаївна, ветеран праці галузі культури. За активну громадську позицію, особистий внесок у розвиток благоустрою міста, виховання молоді міста на кращих традиціях старшого покоління та з нагоди свята, Грамотами Хорольської міської ради відзначено: Ревеку Людмилу Семенівну, Лещенко Валентину Миколаївну, Шемшур Раїсу Астіївну, Орендаренко Ольгу Миколаївну, Фурсу Марію Олексіївну, Шоботенко Наталію Іванівну, Теренька Василя Івановича, Сенкевич Зінаїду Григорівну, Горюн Валентину Юріївну, Гупало Олександру Іванівну. За значний внесок у культурний розвиток міста, збереження національних культурних цінностей і традицій, виховання молоді на кращих традиціях старшого покоління та з нагоди відзначення Дня людей похилого віку і Дня ветерана, Подяка міського голови Сергія Волошина оголошена ансамблю "Берегиня" територіального Центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) райдержадміністрації.
По закінченню урочистої частини дійства, приуроченого до відзначення Дня людей похилого віку і Дня ветерана, учасники та колективи Хорольського районного будинку культури і дитячої музичної школи подарували всім присутнім незабутній святковий концерт.
* * *
У Хоролі перший календарний день жовтня розпочався із приємних урочистостей з нагоди відзначення Міжнародного дня людей похилого віку і Дня ветерана. Цього дня підприємства та організації міста та району провели святкові заходи, щоб ще раз висловити слова вдячності колишнім працівникам - ветеранам праці. Для тих із жителів Хорольщини, хто з різних, об'єктивних чи суб'єктивних причин лишився на самоті, і про кого нині піклуються держава, колективи державних соціальних закладів міста Хорол та села Вишняків також потурбувалися, щоб цей день став теплим і радісним.
У п'ятницю, напередодні свята Дня людей похилого віку до підопічних Хорольського будинку-інтернату із концертною програмою завітав колектив жіночого вокального ансамблю "Берегиня" . А цього дня до них із найтеплішими словами звернулися директор Хорольського будинку-інтернату Павло Грінченко, гості - голова Хорольської райдержадміністрації Лариса Звірко, міський голова Сергій Волошин, представники громадської приймальні депутата Полтавської обласної ради Фахраддіна Мухтарова, які вручили подарунки.
Користуючись приємною нагодою і теплою атмосферою свята, від імені адміністрації Хорольського будинку-інтернату, його директор Павло Грінченко за активну громадську позицію, допомогу у проведенні благоустрою території закладу вручив Подяки: Лисенку Федору Васильовичу, Удовиченку Івану Григоровичу, Мазуру Олександру Івановичу. Свято продовжилося ніжними, задушевними народними піснями, які їм дарував і присвячував народний аматорський ансамбль "Вербиченька" Вербинського сільського клубу Вишняківської сільської ради.
До Вишняківського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів цього дня зі святковими побажаннями віри, оптимізму, міцного здоров'я і гарного настрою до підопічних і колективу закладу завітали заступник голови Хорольської районної ради Роман Гловацький, голова ради районної Організації ветеранів Дмитро Кражан. Від адміністрації закладу присутніх зі святом привітав директор Вишняківського будинку-інтернату Володимир Переятенець, від імені ветеранів - Іван Федорович Цівина, депутата Полтавської обласної ради Фахраддіна Мухтарова - працівники його громадської приймальні, які і вручили солодкі подарунки підопічним закладу. Зі щирим захватом, аплодисментами учасники свята прийняли і гостей аматорського мистецтва. Цього дня українські пісенні мелодії линули для них від учасників художнього аматорського мистецтва Величковського сільського клубу Лубенського району.


Вшанували воїнів Другої Світової війни, які поклали свої життя на алтар Великої Перемоги


Ми звикли говорити про історію, як літопис фактів та подій зі шкільних підручників, мемуарів очевидців чи наукових добірок істориків. Але історія - це життя мільйонів людей, на чию долю випали непрості випробування долі за право на життя, чисте мирне небо для своїх родин, дітей. Проте історія - це ще й люди, які поклали своє життя на алтар Перемоги над фашистською Німеччиною і фашизмом у Другій Світовій війни. Немає родини, яка б не зазнала горя втрати своїх близьких чи рідних. Чимало батьків, матерів, синів та доньок не повернулися з війни. А скільки мирних жителів стали безневинними жертвами фашистського режиму…
Цьогоріч ми відзначаємо 75-ту річницю визволення Хорольщини від німецько-фашистських загарбників. Ми пам'ятаємо. Ми шануємо пам'ять воїнів Другої Світової війни, які, не роздумуючи, віддали свої життя за визволення нашого краю. Ми шануємо учасників і ветеранів Другої Світової війни, солдатських вдів, на чию долю припали роки визволення, а згодом, - і відбудови рідного краю. Низький Вам уклін і довічна вдячність за ваші життя і працю!
У переддень відзначення річниці визволення голова Хорольської районної ради Віра Мартюк разом із керівником апарату Хорольської райдержадміністрації Іриною Штейнберг, заступником міського голови Валентином Місніченком, керівником районного Центру допомоги учасникам АТО Володимиром Карпенком і представниками учнівського і студентського самоврядування навчальних закладів міста відвідали пам'ятні знаки загиблим воїнам та мирному населенню у Другій Світовій війни, які розміщені на території міста. Вшановуючи світлу пам'ять визволителів хвилиною мовчання, вони поклали живі квіти до підніж пам'ятних знаків.
* * *
Цього ж дня у Хорольському агропромисловому коледжі Полтавської державної аграрної академії відбулася виставка-конкурс композицій із квітів, яку студенти приурочили святому і пам'ятному дню визволення Хорольщини від німецько-фашистських загарбників. Перед її початком, зі словами пошани перед поколінням жителів Хорольщини і України, які вибороли велику Перемогу над фашистською Німеччиною і фашизмом, звернулися директор агропромколеджу Микола Чишко, голова Хорольської районної ради Віра Мартюк, керівники апарату Хорольської райдержадміністрації Ірина Штейнберг і районного Центру допомоги учасникам АТО Володимир Карпенко. Вони оглянули виставкові експозиції студентів агропромислового коледжу. По завершенні проведення виставки-конкурсу, журі визначило призерів і переможців у відповідних тематичних номінаціях.


ВІДБУЛОСЯ УРОЧИСТЕ ЗІБРАННЯ ДО ДНЯ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ


28 червня 1996 року Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю народу і спираючись на споконвічне прагнення українського державотворення, прийняла Основний Закон – Конституцію України, який став реальною і дієвою підвалиною розбудови незалежної демократичної правової держави – повноправної учасниці світового співтовариства. Ухвалення Конституції незалежної української держави стало знаковою подією новітньої української історії. Конституція увійшла у суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України.
З нагоди державного свята – Дня Конституції України в залі засідань районної ради відбулося урочисте зібрання. З привітаннями від голів РДА та районної ради перед державними службовцями, запрошеними виступили виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації С.Г.Абрамов, заступник голови районної ради Р.М.Гловацький. Міський голова С.М.Волошин привітав усіх присутніх від імені депутатського корпусу міської ради. Керівники наголосили на тому, що всі ми маємо пам’ятати, що наша Конституція не лише визначає наші права, а й покладає на кожного з нас чимало обов’язків, які ми маємо неухильно виконувати, а кожною своєю дією демонструвати повагу до Основного Закону. Тільки власним розумом і наполегливою працею можна наповнити реальним змістом все, що задеклароване Конституцією. Керівники побажали, щоб у кожного з нас міцніло почуття гордості за свою країну, за її Основний Закон, що гарантує втілення мрій і сподівань на краще й благополучне життя у власній державі.
Користуючись нагодою, на урочистому зібранні керівники вручили Грамоту Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації редактору районної газети Вісті Хорольщини Н.О.Ватулі за активну участь в обласному щорічному творчому конкурсі „Журналіст року‟ та Грамоту районної державної адміністрації головному спеціалісту відділу містобудування, архітектури, житлово­комунального господарства та будівництва РДА О.О.Козироду, якою він нагороджений за високі професійні досягнення, сумлінну працю з нагоди Дня державної служби.
На урочистому зібранні присутніх привітали вихованці оздоровчого табору „Капітошка‟, що працює при районному центрі дитячої та юнацької творчості та солісти районного будинку культури Анастасія Олексенко, Катя Олійник та Альбіна Бибик.
У ці святкові дні всі ми сповнені віри у щасливе майбутнє нашої держави. Всі ми прагнемо, щоб задекларовані права стали реальністю, щоб люди почувалися захищеними і впевнено дивилися на перспективу. Коли кожен громадянин України відчує, що його життя, здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека дійсно визнані найвищою цінністю, тоді ми зможемо з гордістю заявити, що Україна стала справжньою незалежною правовою демократичною державою і впевненою ходою крокує до європейської спільноти, в якій вона незабаром займе достойне місце.


Минуло 32 роки від дня Чорнобильської катастрофи


26 квітня - День Чорнобильської трагедії та вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. У цей трагічний день, всі українці з особливою повагою згадують тих, хто усвідомлено й жертовно віддав за нас своє життя і частину свого здоров'я у ядерному котлі.
У центрі Хорола, біля Пам'ятного знаку ліквідаторам аварії на ЧАЕС, 26 квітня 2018 року, громада району вшановувала пам'ять загиблих учасників та висловлювала вдячність живим ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС. Разом із учасниками ліквідації до підніжжя стели поклали квіти: голова районної ради Віра Мартюк, голова райдержадміністрації Лариса Звірко, перший заступник голови РДА Сергій Абрамов, керівники та представники відділів, структурних підрозділів, установ, організацій, закладів освіти, громадяни міста і району. Схиливши голови, хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих ліквідаторів та жертв Чорнобильської катастрофи.
Відлуння трагедії Чорнобильської аварії - найбільшої техногенної катастрофи в історії людства, ще довго буде нагадувати про себе опроміненим духом радіації. Та народ ніколи не забуде той звитяжний подвиг ціною власного життя і здоров'я ліквідаторів наслідків катастрофи, який уберіг і подарував життя майбутнім поколінням.


ВИ ПЕРЕМОГЛИ - МИ ПАМ`ЯТАЄМО


19 вересня, у День визволення Хорольщини від нацистських загарбників, голови районної державної адміністрації Л.М.Звірко, районної ради В.А.Мартюк взяли участь у мітингу-реквіємі, приуроченому до 74-ї річниці визволення Хорольщини від нацистських загарбників, який відбувся біля Меморіального комплексу "Вічний вогонь”. З метою гідного вшанування визволителів рідного краю від німецьких окупантів цього дня відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації було організовано велопробіг, у якому взяли участь школярі міських загальноосвітніх навчальних закладів, учні Вишняківської ЗОШ І-ІІІ ст., вихованці Хорольської районної дитячо-юнацької спортивної школи. Свою естафету учасники заходу розпочали у селі Вишняки від Братської могили воїнів - танкістів, що звільняли село від окупантів восени 1943 року.
На старті учасників велопробігу вітали голова райдержадміністрації Л.М.Звірко, Вишняківський сільський голова А.А.Фесенко. Підтримуючи молодь в гарному починанні, разом з дітьми участь у велоестафеті взяли голови Хорольської райдержадміністрації Л.М. Звірко та районної ради - В.А. Мартюк.
Прикрашена Державним стягом та маленькими прапорцями синьо-жовтого кольору, колона учнів-велосипедистів разом із викладачами фізичного виховання та тренерами, проїхала заданим маршрутом та фінішувала біля "Вічного вогню". Саме тут зібралися учасники мітингу, щоб вшанувати своїх визволителів. Квіти до Меморіалу "Вічний вогонь” покладаються від районної державної адміністрації, районної ради, міської ради, депутатського корпусу, підприємств, установ і організацій, жителів міста і району. Почесну варту біля Меморіалу несуть вихованці військово-патріотичного клубу "Гвардія”. Разом з хорольською громадою - ветерани-фронтовики: Горб Володимир Петрович та Ганус Яків Петрович, їх груди прикрашають бойові нагороди. До присутніх звертаються голови Хорольської райдержадміністрації Лариса Звірко, районної ради Віра Мартюк, міський голова Сергій Волошин, голова президії ради районної Організації ветеранів України Дмитро Кражан, від імені учасників АТО - Сергій Цегельник. Долучились до святкових привітань з нагоди Дня визволення і вихованці дитсадка "Яблунька” та Марія Махно, у виконанні якої прозвучала зворушлива пісенна композиція - дарунок сивочолим ветеранам. Хвилиною мовчання присутні вшанували загиблих воїнів-визволителів Хорольщини.
По завершенню заходу керівники району та міста оглянули тематичні експозиції у Хорольському районному краєзнавчому музеї, де були широко представлені довідки архіву Міністерства Оборони СРСР про звільнення міста Хорол, схема бойового шляху 218 стрілецької дивізії на території Хорольського району, спогади визволителів Солов'я І.О., Бондаренка М.С., Латишева Г.О., світлини міста після визволення міста Хорола 1943 року, книга-фотоальбом спогадів учасників визволення Хорольщини, довідки сільських рад про завдані збитки від нацистської окупації.
Також цього дня керівники відвідали інваліда Великої Вітчизняної війни Бориса Антоновича Гузя у Вишняківському будинку-інтернаті, привітали його зі святом та вручили квіти і подарунковий набір.
З нагоди Дня визволення краю від німецьких окупантів голови Хорольської райдержадміністрації Л.М.Звірко, районної ради В.А.Мартюк, міський голова С.М.Волошин, перший заступник голови РДА С.Г.Абрамов, заступник міського голови Я.Ю.Карманська, голова Президії районної організації ветеранів Д.А.Кражан поклали живі квіти до п'яти обелісків, споруджених на місці поховання жертв концентраційного табору "Хорольська яма”. Побували керівники і на місці поховання 460 мирних жителів єврейської національності, розстріляних в Козачому яру восени 1941 року. Цього ж пам'ятного дня вони поклали квіти до пам'ятника воїнам-танкістам, які загинули при визволенні села Вишняки. А також разом з Новоаврамівським сільським головою О.А.Дембовською поклали квіти до пам'ятника артилерійської мінометної установки “Катюша”, що стоїть в центрі села Новоаврамівки, та до пам'ятника загиблим воїнам на місці одного з найкровопролитніших боїв під час визволення Хорольщини в с.Хохулі.
19 вересня 2017 року у навчальних закладах району до Дня визволення Хорольщини було проведено уроки мужності, години спілкування, святкові лінійки, тематичні уроки, уроки історії, організовано привітання ветеранів Другої світової війни та зустрічі з учасниками АТО, виставки з квітів та природного матеріалу, книжкові виставки. Учні поклали квіти на могилах невідомому солдату, до пам'ятників та обелісків загиблим в роки Другої світової війни.
Урочисті заходи відбулися на території сільських рад, активну участь у їх проведенні взяли керівники місцевих господарств та органів місцевого самоврядування, представники депутатського корпусу, виконавчих комітетів, учні загальноосвітніх шкіл, працівники клубних закладів.
Великий інтерес у жителів Хорола викликала виставка архівних документів "Хорол у роки нацистської окупації 1941-1943 рр.”, підготовлена архівним відділом РДА.
Не згасне з пам'яті людської, не піде в забуття великий подвиг нашого народу - його битва його перемога над нацизмом. Хай звершене батьками і дідами, старшим поколінням, яке пройшло війну, надихає нас на добрі справи в ім'я зміцнення української держави.


ХОРОЛЬЦІ ВШАНУВАЛИ ПАМ`ЯТЬ ЖЕРТВ ВІЙНИ


За традицією щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів співвітчизників, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, залишила гіркі спогади у кожній українській родині. Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про людей, які відстояли перемогу в цій жахливій війні.
З нагоди пам’ятного дня в районному центрі відбулися районні заходи, що розпочалися символічним легкоатлетичним пробігом, учасниками якого стали вихованці літнього табору відпочинку “Олімпієць”, що працює при Хорольській ДЮСШ. Захід продовжився покладанням квітів до Меморіального комплексу „Вічний вогонь“, до обеліску загиблим воїнам, жертвам концтабору „Хорольська яма“, мирним жителям, що загинули в роки нацистської окупації.
Керівники району разом зі школярами поклали квіти до обелісків та вшанували пам'ять всіх загиблих хвилиною мовчання. У покладанні квітів взяли участь: голова районної ради В.А.Мартюк, заступник голови районної ради Р.М.Гловацький, керівник апарату РДА І.О.Штейнберг, керівники управлінь, відділів, структурних підрозділів райдержадміністрації.
На жаль, подих війни переслідує нас і сьогодні. На Сході України відбуваються бойові дії. Загарбником анексовано Крим. Голова районної ради В.А. Мартюк, звертаючись до присутніх, висловила слова вдячності військовослужбовцям та волонтерам, усім небайдужим громадянам, які стали на захист суверенітету та територіальної цілісності нашої держави. Схиляючи голови перед світлою пам'яттю загиблих за свободу України, ми відчуваємо зв’язок поколінь. Тільки єднання всього українського народу дасть змогу відстояти територіальну цілісність держави та захистити наш історичний вибір, право вільно жити в незалежній державі.
Cайт РДА


ЗІБРАВ ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ


Конституційний процес в Україні має чи не найглибше у світі коріння. Конституція Пилипа Орлика визнана найдемократичнішою для свого часу. Конституція Незалежної України - теж визначний документ. Про це говорила голова РДА Л.М. Звірко на урочистих зборах колективів райдержадміністрації і районної ради з нагоди Дня Конституції України. "Святкуючи цю дату у колі сім`ї і друзів, згадайте, колеги, історичних діячів і людей, що присвятили себе розбудові нашої держави", - звернулася до учасників зборів Лариса Миколаївна Звірко.
Голова районної ради В.А. Мартюк нагадала учасникам зборів, що Конституція окреслює коло прав і обов'язків кожного громадянина. "Для кожного мешканця Хорольщини ви, присутні тут - державні службовці, є представникам держави. Бажаю Вам і надалі натхнення у виконанні своїх обов'язків і у захисті прав громадян, котрі доручили нам відповідальну роботу", - сказала Віра Анатоліївна Мартюк. Вона побажала усім присутнім сімейного тепла, щастя і енергії для роботи в ім'я процвітання хорольської громади.
Віра Анатоліївна і Лариса Миколаївна виконали почесну місію: відзначили найсумлінніших працівників. Почесні грамоти районної державної адміністрації і районної ради отримали заступник начальника - начальник Хорольського відділення Лубенської ОДПІ ГУДФС у Полтавській області Наталія Василівна Семиженко і головний державний інспектор цієї ж установи Світлана Олексіївна Лисенко. Наталія Василівна і Світлана Олексіївна нагороджені за якісне виконання виробничих завдань і службових обов'язків, вагомий внесок у становлення Укранської держави із нагоди Дня Конституції.


Розквітла "Поетична весна Хорольщини"


Минулого четверга, 25 травня, на
просторому подвір'ї Хорольської центральної районної бібліотеки відбулося літературне свято організоване працівниками районної книгозбірні, "Поетична весна Хорольщини". Особливо приємно, що серед гостей було чимало дітей різного віку - учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста - юних дарувань, чиї творчі таланти ще тільки набирають обертів. Тож, їм було чому повчитися у старших, знаних у районі метрів поетичного слова.
Починаючи з 2000-го, сімнадцять років у нашому місті відбувається поетичний форум. А дали йому життєвий старт наші земляки, закохані у чарівну, солов'їну поезію та колишній директор районної бібліотеки Людмила Сайно. А на початку цього року, за ініціативи директора районної книгозбірні, поетеси Оксани Левіної, було створене поетичне об'єднання при центральній районній бібліотеці. Її засновники обрали для себе таку гарну і милозвучну назву - "Хорольські дивоцвіти".
Відкрили і провели форум його ведучі директор Хорольської ЦРБ Оксана Левіна і бібліограф Ірина Редька.
Розкриваючи власні поетичні серця та душі у поезіях, цього дня свої твори декламували самодіяльні автори міста та району, яких добре знають і поважають, люблять їхню творчість жителі Хорольщини. Глядачі щедро дарували аплодисменти місцевим аматорам поетичного слова: Лідії Гладченко, Любові Глущенко, Миколі Холоші, Анатолію Вітряку, Оксані Левіній, Людмилі Сайно, Олександру Заїці, Анатолію Гаражі, Людмилі Васильченко, Катерині Мартюк, Катерині Якименко, В'ячеславу Тереньку, Катерині Штомпель, Таісії Артюшенко, Юрію Базілю, та іншим. Ведучі свята Оксана Левіна та Ірина Редька розповідали присутнім глядачам про творчість кожного із представлених авторів літературного об'єднання "Хорольські дивоцвіти". На жаль, з різних причин, не всі могли прибути на цю теплу, дружню зустріч, проте кожен, хто завітав, став свідком не лише поетичного, але й пісенного дійства. А дякуючи працівникам районного будинку культури, з-поміж добре відомих пісень, звучали мелодії поетичних творів, покладені на музику. Найгарячіше зустрічали виконавців, котрі виконували ліричні, милі серцю кожного і такі знайомі етюди, покладені на нотний стан. І серед авторів лірики - Василь Симулик, Микола Холоша, Анатолій Гаража, Володимир Зіненко та інші.
Хорольців та гостей міста, як і завжди, "Поетична весна Хорольщини" порадувала неординарною і неповторною творчістю, переплетінням емоцій життя та власного погляду. Ніхто не залишився байдужим. Працівники районного будинку культури Володимир і Валентина Олійники, Ігор Мілевський, Оля Бондаренко чарівними пісенними мелодіями озвучили вірші.


Районні збори мисливців та рибалок


Наприкінці 2016 року клепачівські і вергунівські мисливці зібралися, щоб обговорити свої проблеми. У Клепачах діє первинний мисливський колектив. 24 поціновувачів полювання і рибальства входять у його склад. Серед них семеро - поважного віку - найдосвідченіші. Мисливці регулярно проводять збори. Їм є про що поговорити, адже перш ніж брати у руки рушниці, вони добре дбають про звірину і пернатих. От і цього разу клепачівські мисливці домовилися про заготівлю кормів, про облаштування годівниць для лісових жителів. Обговорили й організаційні питання. Щоб первинний колектив був дієвим, треба щоб ним керував толковий чоловік. Довіру виявили молодому трактористові СВК "Перемога" Віталію Новоселецькому. Віталій Вікторович - потомственний мисливець. Це захоплення передалося йому від батька і дядька. Вони брали хлопця на полювання із 12 років. У 14 він став на облік як юніор, а у 2009 - отримав повноцінний дозвіл на полювання. Довіру товаришів-мисливців пан Віталій дуже цінує і хоче оправдати її. У зимовий сезон клепачівські мисливці заготовляли корми для дичини. Кукурудзою, буряком, сіном наповнювали лісові годівниці. Готували кормові віники. Для цього теж потрібні зусилля. Нарізаються березові або вербові гілочки, зв`язуються у жмути. А потім ці жмути замочують у сольовому розчині і висушують. Тільки такі підготовлені віники здають єгереві або бригадирові мисливського осередку, щоб згодовувати їх дичині.
Мисливськими турботами наповнена і ранньовесняна пора. Крім підгодівлі звірів, слід виготовити гнізда для пернатої дичини. Їх роблять із очерету та осоки і встановлюють у безпечних для птахів місцях. Турбуються мисливці і про поновлення "здібностей" своїх чотирилапих помічників. Віталій Вікторович Новоселецький стверджує, що мисливець без собаки - це півмисливця. Сам утримує ягдтер`єрів. Вони прекрасно йдуть по сліду, безстрашно женуть звіра. Досвідчений мисливець вміє розмовляти із своєю собакою, із її голосу зчитує потрібну інформацію. Якщо собака йде по сліду із заливистим гавкотом, будь певен - жене лисицю. По зайцю собака подає голос із перемовками.
Доки ми спілкуємося із новообраним головою клепачівського первинного мисливського колективу, актова зала музичної школи наповнюється делегатами районної конференції УТМР. На Хорольщині 532 члени товариства мисливців і рибалок, 24 первинних організацій. Кожна із цих організацій представила на районну конференцію своїх делегатів. Перед ними прозвітувався голова районної організації УТМР (Українське товариство мисливців і рибалок) Юрій Юшко.
До основних здобутків районної організації і усіх мисливців Юрій Володимирович відніс той факт, що мисливські угіддя району повністю перезакріплені за організацією на найближчі 15 років до липня 2028 р. Такому успіхові сприяла конструктивна позиція сільських голів, керівників господарств Хорольщини та керівників району. На сесіях сільських рад місцеві депутати надали право районній УТМР користувався мисливськими угіддями, Ю.Юшко відзначив роботу Мелюшківської, Трубайцівської і Мусіївської первинних організацій. Тут стараннями активістів з`явилися будиночки мисливця. Докладали зусиль до збереження та відтворення мисливської фауни. (Повторюватися не будемо, бо про цю роботу читачам розповідав Віталій Новоселецький із Клепачів). На особливому місті - боротьба із браконьєрством, бо свідомість не у всіх людей, що люблять полювати, на високому рівні. Однак боротися із браконьєрством члени Хорольської УТМР будуть дружно і постійно.
Приємним є те, що районна організація УТМР входить у десятку кращих на Полтавщині, а у 2012 році була визнана найкращою. Таких успіхів не вдалося б досягнути без підтримки спонсорів. На конференції неодноразово добрим словом і подякою згадували директора СВК "Перемога" А.Г. Пасюту, директора СТОВ "Мусіївське" М.В. Стеценка, директора ДП ДГ "9 Січня" А.Г. Пасюту, директор ТОВ "Ковалі" Н.К. Барило, колишнього голову правління СВК "Багачанський" В.П. Брижка, генерального директора АФ "Ольвія" О.Б. Козловець, приватних підприємців М.І. Гавриленка, О.В. Ватулю, Ю.А. Демченка, почесного члена УТМР Дороша В.І. За звітний період (із 27 лютого 2010 року по 26 лютого 2017 року) роботу визнано задовільною. Обрано керівний склад організацій на наступні 7 років.


“Кращий читач Хорольщини”


Любов до книги народжується
у кожної людини змалечку. Маленьке дитя спочатку заворо-жує вигляд чудових яскравих малюнків, потім цікавих пригод казкових персонажів, а згодом і безмежний світ книжкового різноманіття. Любов до читання прищеплюють малечі батьки та школа, а знайти цікавинки у безмежному світі літературних шедеврів допомагає бібліотека. Із цього яскравого і корисного поєднання народжуються гарні і допитливі читачі, точнісінько такі, які в п'ятницю, 22 березня, виборювали звання кращого читача Хорольського району.
Цей прекрасний березневий день зібрав учнів 6-7 класів, що стали переможцями конкурсу "Кращий читач Полтавщини", який проходить в рамках Всеукраїнського конкурсу "Книгоманія 2017", в своїх рідних школах. Тож, серед учнів 21 загальноосвітнього навчального закладу Хорольщини в Хорольській центральній районній бібліотеці ретельно обирали кращих читачів. Координаторами І етапу конкурсу були шкільні бібліотекарі та працівники бібліотек-філій централізованої бібліотечної системи, які і супроводжували 34 переможців конкурсу шкіл для участі в районному етапі. Тому найрозумніші діти з Андріївки, Вишняків, Мусіївки, Ялосовецького, Штомпелівки, Трубайців, Староаврамівки, Новоаврамівської та Поковськобагачанської ОТГ та 4 міських шкіл Хоролу виборювали звання кращого читача. Для того, щоб здобути це високе звання, учням необхідно було пройти випробування у 5 різноманітних конкурсах, які складалися із тестових завдань з дитячої літератури, вікторин та розповідей про улюблену книгу. Проводила свято і задавала учням різноманітні завдання сама Королева книг (бібліограф Ірина Редька), в якої навчалися любові до книг жартівник Карлсон (бібліотекар Неля Бурчак) та витівниця Пепі Довга Панчоха (завідуюча методичним відділом Галина Устименко).
Оцінювали ж виступи конкурсантів голова журі - директор центральної районної бібліотеки Оксана Левіна, завідуюча районною бібліотекою для дітей Ганна Устименко, спеціаліст відділу культури і туризму Марина Остапенко, методист районного відділу освіти Юлія Северин та завідуюча методично-бібліографічним відділом ЦРБ Галина Устименко.
Слід зауважити, що обрати кращого читача із такої великої кількості розумних і обдарованих дітей було дуже важко. Надзвичайно ерудованими показали себе Сівовол Катя з Хорольської спеціалізованої школи №1, Ігор Терещенко та Уляна Грінкевич - учні Хорольської загальноосвітньої школи №3, Маргарита Труханова із Андріївської школи, Петро Федоренко та Валерія Гордієнко із Вергунівської школи, Юра Дем'яненко із Новоаврамівської гімназії, Юлія Єрченко з Покровськобагачанської школи, Юра Михайлов та Анастасія Гапоченко з Трубайцівської школи, Катя Дужик із Хильківки, Громова Вікторія з Штомпелівської школи. Але все ж таки, 13 дітей, які продемонстрували неабиякий хист та знання, вирвалися у лідери і пройшли у фінальну частину конкурсу, де розповідали про свої улюблені книги. Враження про прочитану літературу наші учні повинні були записувати у читацькі щоденники. До-речі, цього року читацькі щоденники учнів-конкурсантів вразили різноманіттям і великою кількістю записаних у них книг, різнобарв'ям літературних вподобань і яскравим дизайном в їх оформленні. Якнайвищі результати продемонстрували фіналісти конкурсу Тимко Марія з Новоаврамівської гімназії, Сирбу Каріна з Андріївської школи, Іщенко Сергій з Покровськобагачанської школи, Таня Третяк із Хорольського НВК та Ватуля Дмитро з Ялосовецької школи. А перемога та призові місця конкурсу "Кращий читач Хорольщини" дісталися найталановитішим і найначитанішим дітям. Тож, диплом ІІІ ступеня серед читачів 6 класів вибороли Міхно Марина (Ялосовецька ЗОШ), та Вовк Станіслав (Вишняківська ЗОШ), диплом ІІ ступеня здобула Федоренко Ангеліна (Хорольська ЗОШ №1), диплом І ступеня та перемогу виборола учениця 6 класу Хорольської гімназії Федоренко Еліна. Серед учнів 7-х класів третє місце виборола Тур Яна (Староаврамівська ЗОШ), друге місце розділили Черевко Вікторія (Штомпелівська ЗОШ) та Попович Ірина (Хорольська ЗОШ №1), а переможницею другий рік поспіль стала Юлія Лоєнко із Хорольської гімназії. Нашим читачам ми хочемо нагадати, що саме Юля стала переможцем минулорічного конкурсу, як в районі, так і на обласному етапі, за що була нагороджена поїздкою на Всеукраїнський книжковий ярмарок, що проходив у місті Львів.
Обласний етап конкурсу "Кращий читач Полтавщини", котрий пройде в кінці квітня у Полтавській обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного, зустрічатиме наших розумних переможців - Юлію Лоєнко та Еліну Федоренко з Хорольської гімназії. Ми щиро їм бажаємо перемоги і успіху в майбутньому випробуванні і сподіваємося, що наші читачі зможуть повторити свій минулорічний успіх, і стануть кращими читачами України.


“...Нехай вас зігрівають турбота і любов близьких, рідних та друзів, нехай оточують гарні і небайдужі люди”


Ветерани, ветеранські громадські організації - це найактивніша частина громадян України. Їх по-справжньому хвилюють абсолютно всі сфери і питання життєдіяльності нашої держави - починаючи від дріб'язкових, як кажуть, побутових і закінчуючи глобальними, державними. Ці люди володіють колосальним життєвим досвідом, глибокими знаннями... Переважна більшість з них прожили довге непросте життя. А найголовніше - вони ніколи не втрачають оптимізму. Це неповторні, унікальні люди. Найбільше викликає повагу те, що ветерани щиро турбуються, допомагають один одному. Словом, тримаються вкупі. Це і життя їм подовжує, і відкриває в ньому якісь нові грані, горизонти. А з іншого боку, попри те, що багатьом із них уже за сімдесят-вісімдесят, цей дух, струна, яка була налагоджена

Серед розмаїття хорольських
громадських об'єднань є такі, що згуртовують не за обов'язками, а за серцем. Одна із них - ветеранська організація Хорольського району. Вона у широкому колі членів організації, керівників районної та міської влади і друзів відзначила 30-ліття заснування. Нині в її рядах - більше 7 тисяч 414 ветеранів різних категорій, котрі об`єднані у 45 первинних організацій. Про славне минуле та сучасну місію організації говорили на урочистостях.
Відкриваючи засідання, голова районної ветеранської організації Дмитро Андрійович Кражан розповів історію створення ветеранської організації, її розбудови і сучасної діяльності, відзначив активних учасників ветеранського руху району: "Нагадаю, що днем створення нашої Хорольської районної організації ветеранів є 24 лютого 1987 року: цього дня в районному будинку культури відбулася установча конференція ветеранів війни і праці. Делегати конференції представляли 40 первинних організацій. На той час в районі проживало 16 тисяч пенсіонерів. На першій конференції ветеранів була обрана рада та її президія. Першим головою ради районної організації ветеранів делегати обрали Ігнатенка Пилипа Сидоровича, який працював майстром виробничого навчання Хорольського технікуму механізації сільського господарства. Мене тоді було обрано заступником голови ради, а відповідальним секретарем ради - Німець Катерину Петрівну, інспектора відділу народної освіти райвиконкому.
За ці 30 років наша організація брала активну участь в громадсько-політичному житті району, стала авторитетною серед інших громадських об'єднань. 30 років - це вже історія. Здобуття поваги до неї було нелегким. Це період розвитку і зміцнення ветеранського руху на Україні. Наші ветерани - люди з чистою совістю. Старшому поколінню ветеранів немає чого соромитися за своє минуле життя, за зроблене ними. Навпаки, їм є чим гордитися. Цим людям випала нелегка доля, пережили і голод, і холод, страшну війну і важку повоєнну відбудову. Та не втратили інтересу до життя, у міру своїх сил і можливостей беруть участь у громадській, патріотично-виховній роботі. Хоча наші скроні вже вкрила сивина, а за плечима - багатий життєвий досвід, ми - молоді душею. Ветерани не лише не старіють душею, а й молодіють із віком. Нині ветеранський рух своє основне призначення вбачає не лише у захисті і відстоюванні прав та інтересів різних категорій ветеранів, а й у відновленні їх почесного статусу у суспільстві. Активно співпрацює із районною владою, територіальними громадами. Значно активізувалися первинні ветеранські осередки, спрямовані на допомогу стареньким, котрих мало залишилося - підтримка їх добрим словом і ділом не завадить ніколи.
Тому я хочу відзначити, де помітно підвищилася активність у роботі із захисту життєвих інтересів ветеранів і людей похилого віку: Андріївська первинна організація, голова ради ветеранів Іван Якович Головко, Почесний ветеран України, який вже 20 років очолює первинну організацію ветеранів; Грушинська первинна організація, голова ради Сайко Іван Федорович. Успіх його роботи полягає в тому, що співпрацює із старостою села Грушине Барилом С.М та підприємцями, які орендують земельні паї грушан; Вишняківська первинна організація, де головою ради ветеранів - Манженко Ольга Дмитрівна; Мусіївська первинна організація, яку тривалий час плідно очолює Зима Микола Федорович; Хильківська первинна організація, котру багато років очолює Повар Марія Антонівна; первинна організація ветеранів с. Шишаки, раду якої очолює Призенко Зінаїда Петрівна. Їй доводиться працювати в нових умовах Клепачівської об'єднаної територіальної громади; первинна організація ветеранів с. Новоаврамівка, яку очолює Безніщенко Віра Дмитрівна. Ще первинна організація ветеранів районної лікарні, яку очолює Стовба Ніна Степанівна та первинна організація ветеранів Хорольського агропромислового коледжу, де багато років головою ради ветеранів працює Бондаренко Наталія Василівна. Є в нашій районній організації, я сказав би, унікальна голова первинки. Це - Пархоменко Лідія Володимирівна, яка вже 30 років, незмінно, від самого початку створення районної організації ветеранів обирається головою ради ветеранів - спершу фабрики "Промінь", а потім її наступниці - ТОВ "Подоляночка". Вітаємо Лідію Володимирівну і бажаємо їй здоров'я та подальшої плідної праці на ветеранській ниві.
Сердечна вдячність всім, без винятку, головам первинних організацій за їх подвижницьку громадську роботу, виконання статутних обов'язків, активну участь у суспільно-політичному житті трудових колективів, сільських громад на безоплатній основі. На адресу наших ветеранів можна сказати чимало добрих, теплих слів. Це люди мудрі, з великим життєвим досвідом. Вони терплячі, стійкі, загартовані, сильні духом люди”, - на завершення виступу, додав Д.А. Кражан.
Багато теплих вітань, слів вдячності та щирих побажань звучало на адресу ветеранів від гостей: депутата обласної ради Ф.А.Мухтарова, голови РДА Л.М.Звірко, голови райради В.А.Мартюк. Зокрема, вони говорили: "Згадати тільки, скільки активності і хороших справ було зроблено за ці роки представниками ветеранських організацій. Серед них і медики, і педагоги, і співробітники міського побутового комбінату і багато інших. Як же все-таки приємно бачити усміхненими шановних ветеранів, чути їх життєві історії, переймати досвід і пишатися тим, що ми знаємо це покоління героїв. Важко перелічити всі ваші добрі справи. Ваш життєвий досвід, теплота ваших сердець, оптимізм, активна громадська позиція є найкращим прикладом для усіх нас, а найбільш за все - для підростаючого покоління. Побільше передавайте знання і досвід молоді й дітям, діліться з ними спогадами, давайте поради, розповідайте історичну правду про важкі роки війни і повоєнне лихоліття. Від щирого серця бажаємо нашим ветеранам здоров'я, радості, оптимізму і благополуччя, злагоди, взаєморозуміння та миру. Нехай вас зігрівають турбота і любов близьких, рідних та друзів, нехай оточують гарні і небайдужі люди! А ветеранській організації бажаємо розвитку і зміцнення!" З найщирішими вітаннями і побажаннями здоров'я, миру, активного довголіття звернувся до присутніх голова міської ради С.М.Волошин.
Як і належить на дні народження, тим більше ювілейному, було багато поздоровлень, відзнак. Подарунок від районної ради, ноутбук, вручила її голова Віра Мартюк.
Напередодні пленуму, коли проводились збори первинок, також відзначили Грамотами керівників підприємств "За дієву матеріальну підтримку громадської діяльності первинних організацій ветеранів та з нагоди 30-річчя створення районної організації ветеранів України" зокрема: Барило Надію Корніївну, директора СТОВ "Ковалі", Керекелицю Людмилу Петрівну, директора ПП "Хорольська мехпекарня", Міщенка Михайла Івановича, директора ПАТ "Хорольський механічний завод", Пасюту Анатолія Григоровича, директора СВК "Перемога", Пасюту Андрія Григоровича, директора ДП “ДГ ім. 9 Січня”, Стеценка Михайла Васильовича, директора СТОВ "Мусіївське", Трухіна Олександра Миколайовича, голову наглядової ради СВК "Андріївський", Чишка Володимира Володимировича, голову фермерського господарства "Грунтознавець". Сільських голів: Барила Станіслава Миколайовича, старосту с. Грушине, Данилейка Володимира Івановича, Андріївського сільського голову, Лисенка Михайла Михайловича, Вишнівського сільського голову, Марусенка Олександра Дмитровича, Хильківського сільського голову, Фесенка Андрія Анатолійовича, Вишняківського сільського голову, Тритяка Григорія Володимировича, Петракіївського сільського голову.
За вагомий внесок у розвиток ветеранського руху району, патріо-тичне виховання молоді та з нагоди 30-річчя утворення ветеранської організації активістам осередків були вручені Грамоти та квіти. Активно працюють Безніщенко Віра Дмитрівна, голова ради первинної організації ветеранів с. Нова Аврамівка Новоаврамівської сільської ради, Бондаренко Наталія Василівна, голова ради первинної організації ветеранів Хорольського агропромислового коледжу ПДАА., Головко Іван Якович, голова ради первинної організації ветеранів Андріївської сільської ради, Зима Микола Федорович, голова ради первинної організації ветеранів Мусіївської сільської ради, Калініченко Микола Павлович, голова ради первинної організації ветеранів Штомпелівської сільської ради, Пономаренко Валентина Олексіївна, голова ради первинної організації ветеранів СВК "Перемога", Призенко Зінаїда Петрівна, голова ради первинної організації ветеранів с. Шишаки Клепачівської сільської ради, Сайко Іван Федорович, голова ради ветеранів с. Грушине Новоаврамів-ської сільської ради, Чередник Іван Олексійович, голова ради первинної організації ветеранів с. Кривці Ялосовецької сільської ради, Шабала Людмила Володимирівна, голова ради первинної організації ветеранів Хорольського Міжрегіонального центру.
"За багаторічну плідну ветеранську діяльність із захисту соціальних та інших життєвих інтересів ветеранів війни, праці, дітей війни, людей поважного віку та з нагоди 30-річчя з дня створення Хорольської районної організації ветеранів України" оголо-шена подяка керівниками району Кражану Д.А., голові Хорольської районної організації ветеранів.
Нагороджені Грамотами районної організації ветеранів: "За багаторічну ветеранську діяльність по захисту соціальних та інших життєвих інтересів ветеранів війни, праці, дітей війни, людей поважного віку та з нагоди 30-річчя з дня створення Хорольської районної організації ветеранів": Головань Віталій Миколайович, голова ради ветеранів с. Новачиха, Пархоменко Лідія Володимирівна, голова ради ветеранів ТОВ "Подоляночка", Хрипко Олександра Василівна, голова ради ветеранів Вишнівської сільської ради, Цівина Іван Федорович, голова ради ветеранів Вишняківського будинку-інтернату. "За активну співпрацю в громадсько-політичному житті, матеріальну та моральну підтримку діяльності первинної ветеранської організації та з нагоди 30-річчя створення Хорольської районної організації ветеранів" відзначені: Лисенко Михайло Михайлович, Вишнівський сільський голова, Фесенко Анатолій Анатолійович, Вишняківський сільський голова. Нагороджені Грамотою міської ради за активну участь у громадському житті Хорольської громади та з нагоди 30-річчя створення районної організації ветеранів, а саме: Артюшенко Таїсія Іванівна, ветеран праці Хорольської гімназії, Бахмут Ніна Герасимівна, ветеран праці пенсійної служби, Горюн Валентина Юріївна, ветеран місцевого самоврядування, Ніколаєва Тетяна Прокопівна, член громадської ради, Шемшур Раїса Астіївна, заступник голови президії громадської ради. Нагороджені Грамотою редакції районної газети "Вісті Хорольщини": "За підтримку та небайдужість, особистий внесок у популяризацію районної газети, за активну життєву позицію, творче, плідне довголіття": Безніщенко Віра Дмитрівна, голова ветеранів с. Нова Аврамівка Новоаврамівської сільської ради, Баган Любов Павлівна голова ради ветеранів с. Мелюшки, Дацун Людмила Олександрівна, голова ради ветеранів Петракіївської сільської ради, Деркач Микола Тимофійович, голова ради ветеранів Покровськобагачанської сільської ради, Іонова Ніна Григорівна, голова ради ветеранів Ялосовецької сільської ради, Малюжко Таїсія Олексіївна, голова ради ветеранів Староаврамівської сільської ради, Манженко Ольга Дмитрівна, голова ради ветеранів Вишняківської сільської ради, Перепеляк Наталія Федорівна, голова ради ветеранів Хорольської гімназії, Сайко Іван Федорович, голова ради ветеранів с. Грушине, Шабала Людмила Володимирівна, голова ради ветеранів Хорольського Міжрегіонального центру.
Учасників урочистого засідання пленуму ради вітали учні загально-освітньої спеціалізованої школи №1 І-ІІІ ст. (керівники: Юлія Костянтинівна Загорулько та Аліна Миколаївна Бойко), які виступили з літературно-музичною композицією. Урочистості з нагоди ювілею проходили в районному будинку культури. Привітали присутніх у залі поважних людей і учасники художньої самодіяльності району.
"Найбільша радість від таких зустрічей - наше спілкування, - зауважували ветерани на святковій зустрічі. - Адже не часто випадає зібратись у такому широкому дружньому колі".
Шановні ветерани, люди старшого віку є найкращими читачами районної газети, її добрими порадниками і справедливими критиками. Тож колектив редакції адресує Вам такі рядочки: "Не втрачайте свого ентузіазму, спілкуйтесь, працюйте, навчайте молодь - це додає сили для життя! Ветеранській організації - 30 літ. Саме так - на тридцять, щоб відчували себе, наші дорогі читачі, оточені увагою і турботою. Хай же так буде і надалі - життєрадісність, молодість, наснага і ентузіазм”.
протягом тривалого життя у непростих умовах існування, не фальшивить і сьогодні.


"НЕ ЗРАДЖУ ТЕБЕ, УКРАЇНО!"


В Україні 14 березня вперше відзначається День українського добровольця, установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України . Саме 14 березня 2014 року, більше 500 бійців самооборони Майдану почали підготовку на полігоні в Нових Петрівцях до того, щоб взяти участь у боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність нашої країни. Вчителі, лікарі, бібліотекарі, студенти - сотні майданівців - замість того, щоб після багатомісячних боїв у Києві поїхати по домівках, відправилися на Схід зупиняти ворога. Після короткого навчання, розпочався бойовий шлях першого добровольчого батальйону. Завдяки мужності й самопожертві добровольців, їхньому героїчному прикладу вдалося створити справжню боєздатну ідеологічно мотивовану армію та не допустити вторгнення ворога вглиб України.
День українського добровольця має стати однією з основ, на якій формуватимуться нові покоління вільних українців. Це свято покликане на державному рівні закарбувати навіки в історію героїзм українських лицарів.
14 березня, як і по всій країні, його вперше відзначили і в Хоролі. Цього дня Україною прозвучали слова безмежної вдячності всім добровольцям, котрі власним прикладом показали кожному з нас, як треба любити та боронити Батьківщину не на словах, а на ділі. На території Хорольського району проживає 42 відважних і хоробрих добровольці, які у тяжкі для нашої країни часи стали на захист прав, свободи, незалежності і територіальної цілісності.
У приміщенні центральної районної бібліотеки відбувся захід, присвячений новоствореному святу. Почесними гостями були наші земляки-добровольці: Кунатенко Олександр Вікторович (с. Вергуни), Соболь Валерій Олександрович (м. Хорол), Пономаренко Валентин Анатолійович (м. Хорол), Стеценко Олександр Іванович (м. Хорол), Тютюнник Валентин Григорович (с. Новий Байрак).
Урочиста зустріч супроводжувалася творчими привітаннями: піснями від жіночого ансамблю "Журавка" під акомпанемент Анатолія Крутька та власними віршами від талановитих самодіяльних поетес Любові Новак та Катерини Штомпель.
Від імені хорольської громади директор Хорольської ЦРБ Оксана Левіна подякувала усім захисникам України, хто боронить нашу державу, відстоює її честь, свободу і незалежність.


БЕЗ ВИХІДНИХ І СВЯТ ТВАРИННИКИ ПРАЦЮЮТЬ


Тваринництво - одна з основних галузей аграрного сектору нашого району. По кількості ВРХ, корів та по виробництву молока Хорольський район постійно займає третє місце серед 25 районів області.
У приміщенні районного будинку культури, 23 лютого, відбувся чотирнадцятий зліт працівників тваринницької галузі району. До районного центру прибули 55 представників із 12 господарств. Серед них доярки, майстри машинного доїння, телятниці, свинарки, механізатори ферм, головні зоотехніки, завідуючі фермами. Делегації очолювали голови профспілкових організацій і головні зоотехніки.
На урочистому заході були присутні голова районної державної адміністрації Звірко Лариса Миколаївна, перший заступник Абрамов Сергій Гаврилович, голова районної ради Мартюк Віра Анатоліївна, начальник управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації Черненко Людмила Анатоліївна, голова районної профспілкової організації професійної спілки працівників АПК Балюк Анатолій Григорович, жителі міста і району.
Ведуча свята Ольга Бондаренко, методист РБК, урочисто відкрила концертну програму та запросила на сцену голів району для вітального слова.
- Сердечно вітаємо працівників тваринницької галузі, представників сільськогосподарських підприємств, які займаються молочним та м'ясним скотарством, вівчарством. Хочемо подякувати всім вам за те, що докладаєте максимум зусиль, щоб піднести галузь на належний рівень, щоб зробити її високопродуктивною, і тим самим забезпечити столи наших громадян якісними продуктами харчування, - адресували слова вдячності і поваги районні керівники.
Про підсумки роботи в галузі тваринництва за 2016 рік доповідала начальник управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації Черненко Л.А.
- У тваринницькій галузі немає ні вихідних, ні святкових днів. Від сумлінної праці доярок, телятниць, свинарок, фуражирів, механізаторів ферм залежить продуктивність тварин, якість виробленої продукції.
На даний час у господарствах району утримується 13707 голів великої рогатої худоби, 6641 гол. корів , 3763 голів свиней, 650 голів овець, 140 голів коней та 6,7 тисяч голів птиці. Найбільше поголів'я ВРХ та корів утримується у ТОВ Агрофірмі "Хорольська" - понад 3 тис. гол. ВРХ та 1768 гол. корів, у СВК "Перемога" - 2,5 тис. голів ВРХ та 1200 корів.
За 2016 рік на фермах району вироблено 41 тисячу тонн молока, що на 3320 тонн більше проти минулого року. Від кожної корови надоєно по 6144 кг молока (на 555 кг більше ніж у минулому році). Найбільшими виробниками молока є ТОВ АФ "Хорольська", СВК "Перемога", СТОВ "Мусіївське", Державне підприємство "Дослідне господарство ім. 9 Січня", СВК "Андріївський". Найвищі надої на корову у СТОВ "Мусіївське" - 7241 кг, ТОВ АФ "Хорольська" - 6766, "Оріон Молоко" - 6508, ПАТ "Відродження" - 6255 кг.
За 2016 рік вироблено 2332 тонн м'яса, та 1617 тонн реалізовано. Середньодобові прирости ВРХ склали 563 грам, свиней - 468. Найвищі середньодобові прирости ВРХ отримано у ТОВ "Оріон Молоко", СТОВ "Мусіївське", СВК "Перемога", ПАТ "Відродження", СВК "Багачанський".
Господарства району своєчасно і якісно провели підготовку тваринницьких приміщень до зимово-стійлового періоду, заготівлю кормів. Загальна сума коштів, які використані на роботи по ремонту та реконструкції тваринницьких приміщень у 2016 році складає близько 8 млн. грн. Постійно проводиться робота по оновленню стада.
Сільськогосподарські підприєм-ства мають достатній рівень забезпеченості кормами: грубими на 126 %, соковитими на 101%, концентрованими на 99%. Кількість кормових одиниць на умовну голову складає 43,2 ц, при потребі в 38 ц.
Також Людмила Анатоліївна побажала всім невтомним працівникам тваринницької галузі міцного здоров'я, благополуччя, мирного неба над головою, удачі в усіх добрих справах і починаннях.
Основною частиною урочистостей було вручення кубка, дипломів та грамот районної державної адміністрації, районної ради, управління агропромислового розвитку і районної організації профспілки працівників АПК кращим працівникам тваринницької галузі. Нагороджених по-іменно оголосив Балюк А.Г.
НАГОРОДЖЕНІ УЧАСНИКИ
14-го ЗЛЬОТУ ПРАЦІВНИКІВ ТВАРИННИЦЬКОЇ ГАЛУЗІ РАЙОНУ
Перехідний кубок і диплом управління агропромислового розвитку і районної організації профспілки працівників АПК за перше місце по надоях молока серед господарств району вручили СТОВ "Мусіївське" (директор Стеценко М.В., головний зоотехнік Пилипенко М.С., голова профспілкової організації Устименко Л.В.).
Диплом за І місце серед молочнотоварних ферм району вручили колективу МТФ №2 СТОВ "Мусіївське" (завідуючий МТФ Гайвук Валерій Адамович).
Диплом управління агропромислового розвитку і районної організації профспілки працівників АПК за ІІ місце вручили ТОВ Агрофірма "Хорольська" (генеральний директор Кандиба П.О., головний зоотехнік Олексенко В.П., голова ради голів профкомів Яковенко Г.М.).
Диплом управління агропромислового розвитку і районної організації профспілки працівників АПК за ІІІ місце вручили ТОВ "Оріон Молоко" (директор Тарасенко О.М., головний зоотехнік Куліш Ю.М., голова профспілкової організації Бова А.О.).
Грамотами районної державної адміністрації, районної ради, управління агропромислового розвитку і районної профспілкової організації нагороджені:
ПАТ "ВІДРОДЖЕННЯ":
РИБКА Людмила Іванівна - доярка (надоїла - по 6898 кг. молока на корову). ОШЕКА Микола Іванович - головний зоотехнік.
ТОВ "ОРІОН МОЛОКО":
БОВА Василь Степанович - завідуючий молочнотоварною фермою. (надій - по фермі становить 6508 кг. молока на корову). ОВАДЕНКО Тетяна Миколаївна - доярка (надоїла - по 8350 кг. молока на корову). ЗАЙЦЕВА Наталія Володимирівна - доярка (надоїла - по 8630 кг. молока на корову). САВИЦЬКА Тетяна Юріївна - телятниця (середньодобовий привіс 751 грам).
ВП "СТ "ЗОРЯ" ТОВ АГРОФІРМА "ХОРОЛЬСЬКА":
ОЛЕКСЕНКО Валентина Григорівна - доярка родильного відділення. ІЛЛЯШЕНКО Тетяна Володимирівна - доярка. ОДИНЕЦЬ Наталія Юріївна - доярка. ВЕТУЩЕНКО Оксана Іванівна - доярка.
ВП "ім. ВАТУТІНА" ТОВ АГРОФІРМА "ХОРОЛЬСЬКА":
ДЯДЕЧКО Ганна Миколаївна - оператор по відтворенню стада. ЛЕСЬКІНА Людмила Олександрівна - працівник по догляду за тваринами. ІВАНИНА Світлана Василівна - працівник по догляду за тваринами. КУЦ Роман Володимирович - слюсар- ремонтник. ПРОВОЗЬОН Світлана Миколаївна - старший зоотехнік.
ВП "ТАРАСІВСЬКЕ" ТОВ АГРОФІРМА "ХОРОЛЬСЬКА":
ГОЛОВАНЬ Катерина Василівна - оператор по штучному осіменінню тварин. ЛИТВИНЕНКО Ніна Миколаївна - телятниця. КУЛІНІЧ Антоніна Анатоліївна - оператор машинного доїння. СЕРДЮК Аліна Петрівна - старший зоотехнік.
СВК "АНДРІЇВСЬКИЙ":
ГОРДІЙКО Валентина Миколаївна - зоотехнік. ОСАДЧА Наталія Володимирівна - обліковець МТФ. СКИБА Світлана Володимирівна - телятниця. ГУБРІЄНКО Ніоніла Іванівна - доярка (надоїла - по 5820 кг. молока на корову).
СВК "ТРУБАЙЦІВСЬКИЙ":
КРАЖАН Тетяна Василівна - завідуюча МТФ. БАБАНСЬКА Лариса Іванівна - доярка (надоїла - по 5484 кг. молока на корову). АЛЕКСАШЕНКО Лариса Миколаївна - доярка.
СВК "ХИЛЬКІВСЬКИЙ":
ШКИЛЬ Тетяна Василівна - завідуюча МТФ. МОКРА Світлана Володимирівна - доярка. ДАЦЕНКО Людмила Миколаївна - пташниця.
ДП "ДГ ім. 9 СІЧНЯ" ІНСТИТУТУ СВИНАРСТВА І АПВ НААН УКРАЇНИ":
ДІРА Надія Володимирівна - доярка МТФ (надоїла - по 6452кг. молока на корову).
ПОГРІБНЯК Анюта Миколаївна - доярка (надоїла - по 6874 молока на корову). ХОЛОД Інна Сергіївна - доярка (надоїла - по 5867 молока на корову). НІКІТІНА Сніжана Андріївна - телятниця. ЗИРЯНОВА Світлана Михайлівна - телятниця. ГОДИНА Руслан Володимирович - головний зоотехнік.
СТОВ "МУСІЇВСЬКЕ":
ДОКУКІНА Людмила Миколаївна - телятниця. ДАЦІЙ Вадим Васильович - головний ветлікар. ЧЕРЕВКО Ніна Михайлівна - доярка.
ЯРМОШ Надія Миколаївна - завідуюча МТФ №1. МОСКАЛЮК Галина Михайлівна - доярка МТФ №1.
СТОВ "КОВАЛІ":
СУКАЧ Наталія Миколаївна - головний зоотехнік. КИЧА Олена Пилипівна - доярка (надоїла - по 4900 молока на корову). РУДЕНКО Олександр Іванович - тракторист МТФ.
СВК "ПЕРЕМОГА":
СИНЯГОВСЬКА Катерина Іванівна - оператор машинного доїння (надоїла - по 7510 кг. молока від корови). ГЛУЩЕНКО Любов Вікентіївна - оператор машинного доїння (надоїла - по 7581 кг. молока від корови). ГОРДІЄНКО Наталія Миколаївна - завідуючий МТФ. КОВАЛЕНКО Ірина Іванівна - завідуюча МТФ. КОНДРАНЕНКО Валентина Василівна - оператор машинного доїння (надоїла - по 7183 кг. молока від корови). БОВА Анатолій Юрійович - головний зоотехнік.
Після урочистої частини перед учасниками зльоту виступили з концертом артисти районного будинку культури, а саме: Володимир та Валентина Олійники, Анатолій Крутько, Ігор Мілевський, Ольга Бондаренко, колективи Хорольського РБК та жіночий ансамбль Вишняківського СБК. Бурхливими оплесками супроводжувалася кожна пісня. Всі отримали неабияке задоволення та заряд бадьорості.


Подарунки від казкових героїв та щирих серцем людей


Для дітвори останні дні року, що минув, були насиченими новорічними вітаннями, подарунками, конкурсами і розвагами. 28 грудня, відбулася дуже гарна казково-чарівна вистава, яку запропонували дітям спільно працівники районих будинку культури і бібліотеки. Саме вони, прагнучи подарувати дітям щонайбільше радісних, хвилюючих емоцій, створили театралізовану виставу, яка мала символічно гарну назву "Пригоди новорічного курчати і К". А розпочалася вона із новорічного привітання Снігуроньки та її помічника - Зайчика.
Великий, але трохи схвильований гамір дітвори із захопленням сприймав чарівність казкових персонажів, їх репліки, дієвість, яка проводилася на сцені районного будинку культури. Тим більше, що цього дня до районного закладу культури організатори запросили дітей, які виховуються й навчаються у міських та сільських навчальних закладах із багатодітних, малозабезпечених родин, учасників АТО. Загалом актовий зал вирував майже чотирмастами неповторними дитячими голосами, гарячими серцями і допитливими оченятками.
Театралізована вистава тривала майже дві години, й упродовж цього часу дітвора поринула у казковий світ, пригоди, головними дійовими особами якого стали Дід Мороз, Снігуронька, Півник Тютень, Квочки, Пес Гавкуненко, Орел, Зайчик-Поштарик, Баба Яга, Зозуля, Кіт у чоботях, Червона Шапочка, Жар-птиця, Хатинка на курячих ніжках та інших. А від героїв вистави звучали пісенні композиції, виконувались танцювальні композиції.
Дітки гаряче й захопливо аплодували, залюбки взяли участь і допомагали казковим персонажам під час дійства. А на його завершення їх привітали з наступаючими Новорічними та Різдвяними святами, з районної сцени, разом з учасниками святкової вистави, Дідом Морозом, Снігуронькою, символом Нового року - новонародженим Півником керівники міста та району, голова Хорольської райдерж-адміністрації Лариса Звірко, районної ради Віра Мартюк, депутат Полтавської обласної ради Мухтаров Фахраддін Аладдін-огли, заслужений працівник сільського господарства директор СВК "Перемога" Анатолій Пасюта.
Діти, отримавши багато гарного настрою й яскравих емоцій, раділи і подарункам. Кожен із них отримав новорічні солодощі від депутата обласної ради Ф.А. Мухтарова та відділу освіти, молоді та спорту Хорольської райдержадміністрації. Від районного осередку інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організації інвалідів України" його керівник Тетяна Візнер вручила святкові подарунки, солодощі, ігри дітям з обмеженими фізичними можливостями. Але й на цьому святкова програма не закінчилася. Далі, цікавий час ігор та розваг, подарунки за участь у конкурсах, дітям запропонував Центр дитячої та юнацької творчості.
Підготували дитячу казкову феєрію, спільно, працівники районного будинку культури: Анатолій Крутько, Володимир Олійник, Таня Ненадович, Оля Бондаренко; центральної районної бібліотеки - Оксана Левіна, Олена Радченко, Галина Устименко, Олена Сістук, Ірина Редька, Неля Бурчак, Світлана Сєннікова, Каріна Мурашко. А також учні Микола Левін та Катя Олійник. Захоплюючі танцювальні композиції виконали талановиті дитячі колективи районного будинку культури "Веснянка" (керівник - Валентина Олійник) та молодша танцювальна група (керівник - Анна Кириленко).
Свята тривають. Діти нашого району ще не раз будуть зворушені гарними заходами до новорічних та різдвяних свят, які будуть проводитись у дошкільних та навчальних закладах району, працівниками культури та аматорами сцени. А гарні подарунки від новорічних казкових героїв та щирих серцем людей зроблять свята в стократ радіснішими й незабутнішими.


ВШАНУВАЛИ ПРАЦІВНИКІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


З нагоди Дня працівників сільського господарства у районному Будинку культури відбулися урочистості та святковий концерт. Зі словами вдячності та пошани за нелегку, самовіддану працю до присутніх у залі звернулися голова районної державної адміністрації Л.М.Звірко, голова районної ради В.А.Мартюк, депутат Полтавської обласної ради Мухтаров Фахраддін Аладдін-огли, начальник управління агропромислового розвитку Л.А.Черненко. Особливі вітання лунали тим, хто віддав хліборобській праці десятки років, хто більшу частину своєї трудової діяльності присвятив роботі в аграрному секторі, хто, без перебільшення, прожив у своїй професії життя. Сільське господарство – це провідна галузь нашого району.


ЗНОВУ “БАРВИ” ВИГРАВАЛИ НА ЗЕМЛІ ХОРОЛЬСЬКІЙ


Районний фольклорний фестиваль "Барви Хорольщини" вперше відбувся на мальовничому березі річки Грибихи, що в селі Березняки, 17 червня 2007 року в рамках обласної мистецько-культурної акції "Співаймо пісні життя своїй родині і Вкраїні" та був присвячений 70-річчю утворення Полтавської області. Започаткований відділом культури і туризму Хорольської районної державної адміністрації та районним будинком культури, з кожним роком фестиваль набував все більшого розмаху. Та не кожен бажаючий мав змогу на нього потрапити через віддаленість села. Тому з 2011 року "Барви Хорольщини" проводяться на березі річки Голубиха в селі Вишняки. Згодом фестиваль набув статусу регіонального, адже творчі колективи та народні умільці з багатьох районів Полтавської області виявляють бажання взяти в ньому участь.

У цьому році, 11 червня, десятий регіональний фестиваль народної творчості "Барви Хорольщини" проводився в рамках відзначення 25-річчя Незалежності України за сприяння Управління культури Полтавської облдерж-адміністрації, Хорольської районної державної адміністрації, районної ради та відділу культури і туризму райдержадміністрації. До організації свята долучилися Хорольська міська рада, Вишняківська сільська рада, приватні підприємці Олег Баканов та Оксана Радченко, СТОВ "Мусіївське".
Авторською піснею "Полтавщино моя" у виконанні заслуженого працівника культури України Анатолія Крутька розпочався ювілейний фестиваль. Саме вона звучала на першому фестивалі в 2007 році. В офіційному відкритті свята своїми професійними виступами глядачів порадували народні аматорські колективи "Світоч" (керівник Володимир Олійник) та "Мрія" (керівник Валентина Олійник), солісти Ігор Мілевський та Андрій Гребінник з районного будинку культури.
З давніх - давен наш Полтавський край славився смачними галушками та неперевершеними варени-ками. Тож і не дивно, що фестиваль "Барви Хорольщини" розпочався яскравим дійством - святом "Варенички мої духмяні" під час якого 30 господинь району та з міста Лубни пригощали всіх, хто завітав на свято, смачними варениками.
З вітальним словом до учасників фестивалю звернулися голова районної державної адміністрації Звірко Лариса Миколаївна, голова районної ради Мартюк Віра Анатоліївна, міський голова Волошин Сергій Михайлович, депутат Полтавської обласної ради Мухтаров Фахраддін Аладдінович. Вони відзначили величезне значення фестивалю "Барви Хорольщини" - масового культурно - мистецького свята, яке пропагує і популяризує автентичне українське пісенне слово, традиції, звичаї, обряди, ужиткове мистецтво.
Депутат обласної ради Мухтаров Ф.А. вручив заохочувальні призи 11 аматорським колективам, народним умільцям та господиням: ансамблю троїстих музик "Трубайцівські парубки" (керівник В.Обуховський), фольклорному колективу Новооржицького СБК "Коралі" (керівник Д.Андрусенко) , народному самодіяльному ансамблю "Мрія" Хорольського РБК (керівник В.Олійник), вокальному квартету "Ніжність" Покровськобагачанського СБК, фольклорному ансамблю "Любава" із села Перша Багачка Великобагачанського району, вокальному ансамблю "Рута" із села Хильківка. Також нагороди отримали народні умільці: художник із с. Клепачі Анатолій Дудар, майстер різьби по дереву Анатолій Радченко з м. Хорол, майстриня ручного в'язання Наталія Моргун з с. Вергуни. За найсмачніші вареники подарунок отримала господиня із села Костюки Ніна Костюк. За кращий костюм приз отримали учасники Новоаврамівського народного самодіяльного хору. Наступного року фестиваль "Барви Хорольщини" буде рекламувати чудовий банер, виготовлення якого профінансував депутат Полтавської обласної ради Мухтаров Ф.А.
Понад 50 кращих аматорських вокальних коле-ктивів, троїстих музик, гармоністів з Хорольського, Великобагачанського, Оржицького, Лубенського, Пирятинського, Гребінків-ського, Семенівського районів взяли участь у фестивалі. Творчі колективи радували присутніх веселими та жартівливими піснями, запальні троїсті музики та гармоністи запрошували гостей свята у веселий танок, а від виступу танцювальних колективів Покровсько-багачанського, Мусіївського та Вишняківського сільських будинків культури глядачі були в захваті.
Вся площа навколо концертного майданчику була заповнена різноманітними виставками-продажами виробів народних умільців з Хорольського району, Полтави, Опішні. Діяла виставка "Літературна Хорольщина", яку організувала центральна районна бібліотека. Районним краєзнавчим музеєм розповсюджувалася друкована продукція про туристичні можливості району. Центр дитячої та юнацької творчості (директор Т.Горбенко) представив виставку виробів керівників гуртків та вихованців центру, виготовлених різними видами мистецтва. Одночасно керівники гуртків Т.Русин, Н.Іщенко, М.Книжова, А.Шепель провели майстер-клас по виготовленню виробів з бісеру, солоного тіста, оригамі та ляльки-мотанки.
На святі було організовано зону відпочинку, де гості мали змогу знайти для себе щось цікаве: страйкбольний тир, атракціони для дітей.
Організатори фестивалю нагородили всіх учасників дипломами та цінними подарунками.

Віктор ГЛАДИРЬ,
методист районного Будинку культури


Районне свято слова "Поетична весна Хорольщини 2016"


"Першим було слово! Ця істина прийшла до нас із книги книг "Біблії". Ще не було Всесвіту, не було ні Сонця, ні землі, не було нічого… Було Слово! Слово, від якого пішло все суще у просторі, космосі, на землі. Після нього народилося усе, до чого ми з вами звикли: краса нашої землі, яку споглядають наші очі; батьківська мова і слова, які ми всотуємо органами слуху; поезія, яку ми відчуваємо серцем", - такими словами районне свято "Поетична весна Хорольщини" розпочали ведучі заходу - директор Центральної районної бібліотеки Оксана Левіна та бібліограф ЦРБ Ірина Редька.
Зустріч із кращими поетами Хорольщини відбулася в День слов'янської писемності та культури, який названо на честь Святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія, які у грецькому монастирі близько 862 року після Різдва Христова створили наш слов'янський алфавіт. Саме у цей день - 24 травня - наша православна церква вшановує цих Святих, і саме на цю дату було призначене районне поетичне свято.
За багаторічну історію бібліотеки на поетичних форумах презентувалася творчість як літераторів, для яких творчість стала професією, так і тих, хто в творчості робить перші кроки, пише просто для себе, своїх рідних та близьких. На цьогорічному поетичному святі свою творчість презентували 11 майстрів поетичного слова. А ще, до участі у святі були запрошені місцеві композитори, чиї пісні неодноразово лунали із нашої сцени.
Свято, вперше за багато років його існування, проводилося на подвір'ї центральної районної бібліотеки. Тому бібліотечні працівники гарно попрацювали над оформленням імпровізованої сцени. Завідуюча відділом комплектування Людмила Жиденко та бібліотекар І категорії Людмила Бурчак, інші працівники бібліотеки доклали до цієї справи неабияку фантазію. Допомогу в озвученні заходу люб'язно надали колеги із Хорольського районного будинку культури (директор А. Крутько). Цією справою був зайнятий методист РБК Віктор Гладир, а фоторепортажем події займалася культорганізатор Будинку культури Маргарита Сєннікова.
На початку заходу всіх із святом "Поетичної весни" щиро привітали заступник голови Хорольської районної державної адміністрації Чишко М.М та заступник голови Хорольської районної ради Гловацький Р.М.
Першим свій виступ розпочав поет із села Штомпелівка Микола Павлович Калініченко. З поезією у душі Микола Павлович прожив усе своє життя: і тоді, коли, був обраний односельцями головою Штомпелівської сільської ради, і зараз, коли перебуває на заслуженому відпочинку. Він пише у кожну вільну хвилину свого життя, бо так напевне йому заповідано Богом. Автор прочитав свої поезії "Кохана", "Очі", "Душа", за що був нагороджений аплодисментами.
Навряд чи це свято можна було б назвати поетичною весно, якби на ньому не виступили молоді автори, які перебувають у весняному цвітінні свого віку. Наша землячка Еліна Дешева - випускниця загальноосвітньої школи №1, а нині студентка Харківського політехнічного університету, чудово пише прозу, лірику, патріотичні твори. Однією із кращих її поезій є поезія "Возвращайся солдат", присвячена всім воїнам-захисникам Вітчизни та її тату Леоніду Дешевому, який був учасником антитерористичної операції. Оскільки Ліна зараз перебуває на навчанні у Харкові, цю поезію прочитала її сестра - учениця Міжрегіонального центру Ярослава Дешева.
Наступною презентувала свою творчість поетеса Любов Новак. Темами для її творів стали вірші про Батьківщину, гумористичні оповідки, ліричні поезії-присвяти. У співавторстві з заслуженим працівником культури України Анатолієм Крутьком народилося і кілька чудових пісень, які на святі майстерно виконав ансамбль "Журавка".
Щедро дарував перлини рідного слова шанувальникам свого таланту викладач Хорольського агропромислового коледжу ПДАА Анатолій Васильович Вітряк. Це - неординарний автор, чиє світобачення відрізняється особистою думкою, чесністю поглядів і дивовижно сатиричним викладом своїх думок на папері. Найрізноманітніші вірші - від гумористичних оповідок до чотирирядкових віршів-рубаї прочитав автор на святі.
Виступ наступної учасниці поетичного форуму був тепло сприйнятий, як глядачами, так і працівниками Хорольської центральної районної бібліотеки, адже поетеса Людмила Василівна Сайно очолювала цей заклад майже два десятки літ. Скільки вона себе пам'ятає, вона завжди любила літературу, поезію та дуже багато читала. Основними темами для творчості поетеси є родина, громадянська поезія, пейзажна та інтимна лірика. Поезії "Криниця кохання", "Доля" та "Осінь" були люб'язно запропоновані для шанувальників її таланту на святі.
Поета Олександра Степановича Заїку знають і шанують на Хорольщині не один десяток літ. Він, до речі, єдиний із наших авторів, хто є членом Спілки письменників України. Першу освіту тракториста він здобув у Хорольському СПТУ-45, яке потім, здобувши вищу освіту, і попрацювавши на педагогічній ниві, він очолював у якості директора протягом 32 років. За професійні здобутки він отримав найвищі відзнаки у галузі освіти: звання Заслуженого працівника освіти Радянського Союзу та Заслуженого працівника освіти України, а за любов до поетичного слова він має визнання хорольських читачів.
Чудова авторка Катерина Штомпель із села Куторжиха читала для глядачів веселі гумористичні твори, які їй вдаються дуже гарно. Гуморески "У гості до зятя", "Відпочинок у шинку", "Як лікують зуби" особливо припали до душі юним глядачам - студентам агропромислового коледжу та Хорольської гімназії, які активно спостерігали за поетичним дійством.
Звичайно, поетичне свято не могло обійтися без авторів, які мають особливі грані таланту. Поряд із тим, що вони досконало володіють словом, вони іще й чудово створюють музику, і пишуть красиві сучасні пісні. Тому не дивно, що одним із найяскравіших моментів того дня, який дуже сподобався глядачам, був виступ поета і композитора Миколи Холоші. Стиль творчості Миколі Олексійовича незвичайний, він неординарна особистість зі своїм поглядом на життя. Володіючи майстерними прийомами лірики, яка складає до 30 відсотків його творчості, він водночас працює в жанрі соціально-сатиричного зображення дійсності. На святі лунали його пісні "Я не вірю в добрих ангелів" та "Парагвай". Акомпанував його виступам музикант Володимир Стойко.
Нові поезії "Заспало сонце" та "Як сотворив бог світ" прочитала для читацької аудиторії директор Централізованої бібліотечної системи, відмінник освіти України Оксана Левіна. Її пісню, написану у співавторстві з композитором Володимиром Горбом "Київська святиня", неперевершено виконали Володимир Одинець та Олександр Юхименко із Хорольського агропромколеджу.
Того поетичного дня глядачі мали змогу насолодитися також піснями чудових композиторів Василя Симулика та Володимира Зіненка. Твори були майстерно виконані дуетом "Крила" у складі Валентини та Володимира Олійників, солісткою районного будинку культури Ольгою Бондаренко і працівниками Хорольського агропромколеджу Володимиром Одинцем та Олександром Юхименком.
В кінці заходу всіх учасників свята "Поетична весна Хорольщини 2016" щиро привітала начальник відділу культури і туризму Хорольської районної державної адміністрації Гунько Ірина Анатоліївна та вручила поетам приємні подарунки на згадку про зустріч.
Творчість учасників поетичного свята - це невід'ємна частина їх життя. Вона - згусток їх роздумів про навколишній світ, про призначення людини на землі, про високе почуття любові до Вітчизни, кохання до жінки. Своїм талантом вони звертають нашу увагу на красу життя, яку ми, пересічні люди, не завжди помічаємо. Тож, нехай поетичне слово наших земляків ще багато літ дарує радість читачам-натхненним шанувальникам поезії.

Галина Устименко,
завідуюча методично-бібліографічним відділом Хорольської ЦРБ


ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ


7 грудня в Україні відзначався День місцевого самоврядування. З цієї нагоди в приміщенні районної ради відбулося вшанування депутатів, працівників органів територіальних громад Хорольщини, міського та сільських голів.
Відкрила урочистості голова районної ради Віра Мартюк. Вона сердечно привітала працівників органів місцевого самоврядування з професійним святом, висловила побажання новообраним депутатам та головам територіальних громад, подякувала ветеранам, котрі не один рік перебували на державній службі, турбуючись про жителів територіальних громад району. Віра Анатоліївна зичила присутнім здоров`я міцного, успіхів у справі служіння мешканцям територіальних громад, а ще сімейного благополуччя, удачі, миру і всього найкращого в житті та праці.
Потім Віра Мартюк вручила групі працівників місцевого самоврядування грамоти за багаторічну сумлінну працю, професіоналізм, активну громадянську позицію, вагомий особистий внесок у розвиток територіальних громад та з нагоди Дня місцевого самоврядування. Грамотами, зокрема, відзначені сільські голови: Грушинський Станіслав Барило, Староаврамівський Олександр Лозенко, Хильківський Олександр Марусенко, Мусіївський Григорій Решта, депутати районної ради Василь Криворучко, Анатолій Пасюта, Андрій Пасюта, Григорій Старінцев, секретар виконавчого комітету Хорольської міської ради Наталія Іванютенко та головний спеціаліст відділу організаційної роботи та взаємодії з органами місцевого самоврядування районної ради Ніна Ногіна.
На вшануванні виступив редактор районної газети "Вісті Хорольщини" Юрій Лисенко. Він вручив Штомпелівському сільському голові Валерію Іщенку перехідний Кубок та Диплом редакції за найкращу організацію спортивно-масової роботи в 2015 році. Ним Штомпелівська сільська територіальна громада відзначена вдруге поспіль.
Відбувся святковий концерт. Пісні присутнім дарували народний ансамбль "Світоч" та чоловічий ансамбль районного будинку культури, солісти Олександр Рідкобород з Міжрегіонального центру, Володимир і Валентина Олійники, Ігор Мілевський та Ольга Бондаренко з районного будинку культури, дев`ятикласниця Хорольської гімназії Валерія Черняк, вчитель Покровськобагачанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Микола Кириленко.
Підготувала сценарій і провела вшанування працівників органів місцевого самоврядування методист районного будинку культури відмінник освіти України Оксана Левіна. Музичне оформлення забезпечував методист районного будинку культури Віктор Гладирь.


ДЕНЬ ГІДНОСТІ ОБ`ЄДНУЄ УКРАЇНЦІВ


УКАЗОМ Президента України 21 листопада визнано Днем Гідності та Свободи. Мета запровадження пам`ятної дати - це утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об`єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ ст., а також віддання належної шани патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 (свято свободи) та у листопаді 2013 - лютому 2014 років (Революція Гідності) постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина. Під час Революції Гідності на київському Майдані Незалежності було багато хорольців. Публікуємо спогади деяких з них.
Олег Лапушинський, тренер-викладач ДЮСШ.
- На Майдан у Київ поїхав відразу після телевізійного випуску новин. Бути там постійно не міг, не дозволяли виробничі обов`язки. Їздив кожні вихідні і коли дозволяла робота. На скромну зарплату тренера у столицю не поїздиш. Шукав попутників. На бензин скидалися. Поїхав уперше - і потрапив у вир подій. Спочатку протестувальників було небагато. Перед ними виступала співачка Руслана, їх оточував "Беркут". Потім кількість учасників подій зростала. Попри те, що силовики заблокували доступ до Майдану, перекрили усі вулиці, натовп перетворювався у море: з`їжджалися кияни, багато було мешканців західних областей.
Особливо запам`ятав поїздку 20 січня. Дата відклалася у пам`яті, бо наступного дня у дружини день народження. 20 січня на Майдані розпочалася справжня війна. Силовики штурмували мітингуючих, стріляли, жбурляли шумові гранати. Це були якісь особливі гранати. Вони чіплялися до одягу, мов на липучках. Одна з таких прилипла до рукава молодого хлопця атлетичної статури. Вибухнула - руки як не було. Один із таких "спецзасобів" спрацював у мене під ногами. Врятував комбінезон і щільна білизна. Хоча вибух перетворив комбінезон у шорти. Порозривало литки на обох ногах. Впасти не встиг. Підхопили якісь люди. Віднесли у обладнаний нашвидку госпіталь, що діяв на вулиці Грушевського. Там було 3 операційних столи. Мене поклали на один із них. Чи робили знеболювальний укол не пам`ятаю. Але напевно робили, бо коли обрізали шматки обгорілої шкіри і зшивали м`язи, болю не відчував. Доки молодий хірург чаклував над ногами, біля мене постійно була асистентка. Увесь час щось розповідала. Вже пізніше, коли вийшов із стану афекту, і прокручував події у пам`яті, подумав, що та дівчина не просто так підтримувала розмову. Таким чином пересвідчувалися чи не втрачаю свідомості. Від тієї дівчини дізнався, що оперував мене студент-медик. Навіть прізвища його не запам`ятав. Вранці знайомий лікар із госпіталю МВС зробив перев`язку і порадив: “Швиденько їдь додому і лягай, бо через день на ноги не станеш". Донька допомогла сісти у маршрутку до Хорола. За кілька днів із ногами почалися справжні проблеми. Нічого. Перетерпів. І сьогодні ніскілечки не жалкую за своїми поїздками на Майдан. Разом із Олександром Стеценком, Володимиром Тереньком, Євгеном Колодьком згадую тодішні події. Духу Майдану передати словами неможливо. Коли мільйони людей в єдиному пориві прикладають руку до серця і співають гімн своєї країни, здається, що той спів підноситься до небес. Сяючі обличчя, відкриті погляди - заряд Майдану часів Революції Гідності залишиться в серцях очевидців тих подій назавжди.
Надія Воловець, кандидат технічних наук.
- Прийшла на Майдан підтримати студентів, котрі стояли там з плакатами. Потрапила під палиці "Беркута". Коли на беззбройних дітей йшла лава силовиків у бронежилетах і шоломах, було страшно. Щоб менше боятися заплющила очі і співала гімн "Ще не вмерла Україна". Якимось чудом вирвалися із того жахіття. За кілька сотень метрів від місця побоїща побачили хлопчину. Він хитався, трусився. Щоб не впасти мав триматися за дерево. Підійшли. 17 річний студент із Полтавщини був так сильно побитий, що ледве тримався на ногах. Його відвели у Михайлівський собор, де збиралися усі потерпілі від свавільного побиття.
Наталія Романенко, лікар.
- Зрозуміла, що моє місце на Майдані, коли побачила на екрані телевізора жінку з плакатом "Люди, наших дітей б`ють!" Їздила у Київ у вільний від роботи час. Медичні працівники, сусіди передавали гроші у майданівську касу.
Сьогодні говорять, що Майдан стояв за американські гроші. Неправда! Таке можуть говорити ті, хто боявся туди поїхати особисто. А той, хто хоча б один раз був на Майдані, бачив обличчя, дихнув майда-нівським повітрям, переконався у силі народного єднання. Того, майданівського духу ні купити, ні зіграти не можливо.


СВЯТКОВЕ ДІЙСТВО З НАГОДИ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ


У перший літній день в Україні, як і в усьому світі, відзначають гарне і радісне свято - Міжнародний день захисту дітей. Це також свято і дорослих - усіх тих, хто завжди поряд з дітьми, допомагає їм зростати, навчатися, пізнавати світ, робити усе можливе, аби життя дітей було щасливим і безхмарним.
В Україні офіційно День захисту дітей вперше відзначили 30 травня 1998 року, саме тоді вийшов Указ Президента України про його щорічне святкування.
Започаткування свята на державному рівні зумовлене потребою привернути увагу суспільства, громадськості до потреб дітей, до необхідності дотримання прав дітей та акцентувати увагу на тому, що піклування про дітей, особливо про дітей пільгових категорій та забезпечення й дотримання їх прав, є пріоритетним напрямком державної політики.
Щороку свято Дня захисту дітей малеча чекає з особливим нетерпінням. А це тому, що є нагода позмагатися у різних видах спорту, взяти участь у конкурсі малюнка, в проведенні майстер-класу, подивитися виступ улюблених виконавців.
У вівторок, другого червня 2015 року, в районному будинку культури для дітей Хорольщини було створено справжню казку. На святі дітей пригостили найулюбленішими ласощами - морозивом, отриманим в дарунок від політичної партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність". На урочистості завітала Віра Анатоліївна Мартюк і привітала дітей зі святом, після чого подякувала організаторам дійства для малечі: працівникам відділів освіти, молоді та спорту, культури, туризму та архівної справи; службі у справах дітей райдержадміністрації, районному центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді; Центру дитячої та юнацької творчості; районного будинку культури; дитячої музичної школи; районній молодіжній громадській організації "Молодіжний парламент Хорольщини".
Тим часом, у фойє районного будинку культури свої творчі доробки виставили вихованці Центру дитячої та юнацької творчості. Поряд зібралась дітвора, яка активно брала участь у майстер-класах з виготовлення ляльок-мотанок, виробів з полімерної глини, паперу, різьблення по дереву, бісероплетіння.
А юні любителі живопису з нетерпінням чекали на початок конкурсу малюнку на асфальті. У ньому взяли участь дванадцять дітлахів з навчальних закладів району. Після підбиття підсумків конкурсу, його переможцями стали Марія Тимко із Новоаврамівки, Олександр Мірошниченко із Хорольської спеціалізованої школи № 1 й Анастасія Селін та Антоніна Бутко із Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Їм вручили грамоти й подарунки. Всі учасники конкурсу також були відзначені приємними призами.
Весь ранок діти не могли набавитись веселими іграми та конкурсами, які організували для них працівники Центру дитячої та юнацької творчості спільно з активістами громадської організації "Молодіжний парламент Хорольщини". Зокрема, приємно, що активісти громадського об'єднання проявили ініціативу - зібрали кошти й придбали для малечі маркери, ватмани, повітряні кульки та солодощі. Завдяки старшим друзям, всі діти змогли відчути себе справжніми художниками, запустити повітряні кульки, а завдяки фарбам для аквагриму - перетворитися на улюблених казкових героїв. Незабутнім цього дня також став виступ хлопців-аматорів, які розважали дітей у костюмах спайдермена та клоуна. Вони підняли усім присутнім настрій та знову нагадали малечі, що мрії збуваються, треба тільки в це повірити.
Дітвора запальними оплесками дякувала пісенним виконавцям і творчим дитячим та юнацьким колективам під час проведення святкової концертної програми, підготовленої силами районного будинку культури, Центру дитячої та юнацької творчості та дитячої музичної школи, вчителями музики загальноосвітніх навчальних закладів міста та району.
Діти - наше майбутнє, а значить - майбутнє України. І саме від нас, дорослих, залежить, якими стануть вони та як складеться доля кожної маленької людини, а відтак і нового покоління українців.


Цього року - до Дня молоді


Цього року День молоді на Хорольщині відзначався два дні - у суботу пройшло святкування поблизу водоймища Голубиха та в неділю - у центрі міста.
Святкування в суботу розпочалося воно із змагань з волейболу та міні-футболу. В змаганнях з міні-футболу взяли участь три команди. Вони здобули по одній перемозі та одній поразці. Було вирішено не визначати переможця, а приз розділити між усіма учасниками.
В змаганнях з волейболу взяли участь чотири команди і переможцем стала команда у складі: Кудіна Олександра, Олексюка Владислава, Юровський Владислава, Радченко Владислава, Крупнова Андрія, Нерода Ростислава. Вони теж отримали приз від організаторів заходу.
А ввечері молодь зібралася поблизу танцювального майданчика, де розпочалась концертно-розважальна програма. Перед присутніми і гостями святкування виступили молоді виконавці з команди "Гарячі голови" зі своїми комедійними номерами.
Під час заходу проводилися конкурси та гумористичні аукціони, кошти з яких будуть перераховані на рахунок спецбатальйону "Полтава".
У неділю відбулася святкова концертна программа, почесні гості вручили відзнаки переможцям різних етапів Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін та призерам наукових робіт Малої академії наук та їх учителям, призерам мистецьких конкурсів та спортивних змагань.
Молоді вихованці подарували чудові концертні номери.
Глядачі із захопленням вітали показові виступи мотоциклістів, музичного гурту "Живі барабани", місцевих рок-гуртів.
Закінчилося свято лазерним шоу.


У добру путь, випускники!


Урочисте свято випускників шкіл міста Хорола \\\"Прощання з дитинством\\\" відбулося минулої суботи на центральній площі міста.
Відкрила свято начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Ірина Потерайло. Вона, зокрема, повідомила, що 195 випускників у 15 загальноосвітніх навчальних закладах району одержать атестати про повну загальну середню освіту, 40 з будуть відзначені золотими та срібними медалями.
З вітаннями та побажаннями до випускників звернулися голова районної ради Юлія Бойко, заступник голови районної державної адміністрації Ірина Штейнберг, міський голова Хорола Ігор Свириденко.
Випускникам вручили заслужені нагороди, а їх батькам - подяки за належне виховання дитини та особистий внесок у справу формування гідного громадянина України.
Слово для привітання від імені батьків прозвучало від Тетяни Бибик, Ігоря Мілевського, Ірині Лихач та Валерія Стовби. Вони вручили своїм дітям обереги - вишиті рушники та хустки.
З привітаннями до своїх улюблених вихованців звернулися класні керівники Ігор Мухін, Людмила Бова, Віталіна Рева, Ірина Кіріяченко. А в дарунок вручили символічні стрічки випускника 2014.


Святкування Дня Перемоги

9 травня пройшов мітинг-реквієм, приурочений 69-ій річниці Дня Перемоги з покладанням гірлянд і квітів до пам'ятника полеглим в'язням концтабору, Алеї Слави Героїв Радянського Союзу та Меморіального комплексу "Вічний вогонь".
Розпочався він ходою від військкомату центральною вулицею міста.
В урочистостях взяли участь голова Хорольської районної ради Ю.В. Бойко, народний депутат України В.П. Пилипенко, перший заступник голови обласної державної адміністрації О.Є. Пругло, заступники голови райдержадміністрації В.О. Плоцький та І.О. Штейнберг, депутати обласної ради М.В. Виноград і С.М. Полупан, Хорольський міський голова І.В. Свириденко, актив району.
Мітинг відкрив Хорольський міський голова І.В. Свириденко. Зі словами глибокої синівської вдячності до ветеранів війни, всіх учасників мітингу звернулися перший заступник голови обласної державної адміністрації Олег Пругло, народний депутат України Володимир Пилипенко, голова Хорольської районної ради Юлія Бойко, голова ради Хорольської районної Організації ветеранів України Дмитро Кражан, студент Хорольського агропромислового коледжу Полтавської державної аграрної академії Дмитро Філоненко.
Солістка дуету "Крила" Валентина Олійник виконала пісню "Степом, степом", а літературно-музичну композицію продемонстрували викладачі та студенти Хорольського агропромколеджу.
По закінченні мітингу керівники області та району поклали квіти до меморіалу "Хорольська яма".
В церквах і храмах було відправлено панахиди за полеглими воїнами.