Шкідники в зимовому саду

2021-03-02 08:03:04 - Провідний спеціаліст відділу контролю за обігом засобів захисту рослин Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспожислужби в Полтавській області Василь Багно.
2021-03-02 08:03:04 - Провідний спеціаліст відділу контролю за обігом засобів захисту рослин Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспожислужби в Полтавській області Василь Багно.

Зимової пори варто уважно переглянути гілки плодових дерев,насамперед на предмет яйцекладок і зимуючих гнізд шкідливих комах. Так,кільчатий шовкопряд відкладає світло-сірі яйця,які щільним кільцем оперезують гілку дерева. У них усередині уже сформувалися маленькі гусенички. Завдяки міцності своєї оболочки яйце надійно захищає гусеницю від дії сильних морозів, що навіть доходять до -30 градусів Цельсія. Яйцекладку кільчатого шовкопряда краще видалити саме зараз,не чекаючи весни,коли з початком розпускання бруньок гусенички,вигризаючи отвір в оболонці яйця,негайно починають харчуватися молодими листочками,що тільки що з`явилися. Гніздо метелика-бояришниці, небезпечного шкідника ряду плодових культур,важко оминути увагою:зараз воно добре виділяється після повного листопада на гілках дерев декількома сухими бурими листками,які згорнулися в трубочку. У ньому здатні ховатися більше 40 гусеничок,надійно захованих від зимової холоднечі білими щільними коконами. Як тільки навесні потеплішає,ці \"черв’ячки\" пробуджуються від зимової сплячки і приступають до харчування першими листочками,знищуючи їх у великій кількості,в результаті чого останні не розпускаються. Складно пропустити порівняно велике гніздо злато гузки,що утворене кількома листочками і зазвичай кріпиться за допомогою міцної павутини до розвилки сучків .Цей шкідник також зимує в стадії гусениці .З приходом тепла і початком набрякання бруньок ненажерлива гусінь активно харчується спочатку бруньками, потім приймається за листя . Гнізда всіх цих шкідливих метеликів зараз найкраще спалити .Бурий і червоний плодові кліщі,що висмоктують в період вегетації соки з листя,зимують у вигляді малесеньких яєць,які можна виявити близько зародків листя,в тріщинах кори або біля основи в розвилках плодових дерев. Яйця червоного кліща оранжево-червоного кольору більш помітні,ніж у іншого шкідника. Варто також проводити боротьбу з мишовидними гризунами. Під час відлиг намагайтеся втрамбувати сніг навколо плодових дерев,тим самим перериваючи мишачі ходи. Як бачимо,робота в саду завжди знайдеться,тож варто постійно слідкувати за плодовими деревами і вони щедро віддячать за Вашу турботу.